Szukaj FAQ Album



Autor Wiadomo¶æ
markoss24
Wys³any: 2009-03-22, 20:57   cienie na bazie
0
UP DOWN

Posty: 33
Witam . mam problem chyba zpistoletem kupi³em kiedys sico tols digital teraz tego za³uje jakos chmurkowato nanosi baze, ustawiam mu cisnienie 2,5 szeroki strumien i gdy nanosi³em baze wysz³y jakies odcienie hmmm jecha³em raz przy razie ale i tak nedznie to wysz³o moze brakuje mi doswiadzczenia, nigdy nie malowa³em pistoletem z gornej po³ki a ten maluje jak z kompletu za 60 z³ a kosztowa³ 230 hmm juz nie wiem sam ,bezbarwny wyszed³ spoko ale baza do bani troszke lepiej niz z ten z kompletu za 60 z³, jak ta baze nanosic ?hmm pozdrawiam
 

kamilbusko
Wys³any: 2009-03-22, 21:04   
0
UP DOWN

Posty: 349
te¿ tak kiedy¶ my¶la³em kupiæ tani a zeby by³ dobry. nie da siê siê zainwestowa³em w satê 3000 hvlp i jest rewelacja co pistolet to pistolet
 

markoss24
Wys³any: 2009-03-22, 21:10   
0
UP DOWN

Posty: 33
tzn ze to wina pistoletu ? czy ja co s zle robie ?
 

adam12
Wys³any: 2009-03-22, 21:19   
0
UP DOWN

Pomóg³: 5 razy
Posty: 94
ja kiedy¶ lakierowa³em jonneswayem za 300z³ i te¿ robi straszne chmury na bazie ten pistolet nadaje sie albo do podk³adu albo na przemys³ówke chocia¿ d³ugo malowa³em ni¿ srebrne metallic-i sposób jest jeden. pryskaæ bardzo grubo i czêsto ¿eby chmurki sie na³o¿y³y i pokry³y. albo zmieniæ pistolet
to w 100% wina pistoletu w tej cenie nie znajdziesz nic do bazy. min 400z³
 

markoss24
Wys³any: 2009-03-22, 21:31   
0
UP DOWN

Posty: 33
jaki pistolet bys poleci³ sredniej klasy ? , nie stac mnie na pistolet za ponad tysiac z³ a jak mam znowu kupic jakies g.. do 600 z³ cos :)
 

mezotr 
Wys³any: 2009-03-22, 22:51   
0
UP DOWN


Pomóg³: 3 razy
Posty: 172
a jaki model tego sico
 
 

mebArth 
Wys³any: 2009-03-23, 18:24   
0
UP DOWN

Pomóg³: 42 razy
Posty: 1797
Sk±d: Kraków
Pracowalem na SICO 7 dni...bo potem sie rozpad³... Odkrêcasz materia³ na maxa, cisnienie 2, 2.5 bar, ³±czysz wartstwy w 3/4 szerokosci strumienia ostatnia warstwa na krzy¿, w³asnie zeby unikn±æ chmur z chu...ych pistoletów. Jesli lakier konwencja to pauzujesz asz kazda warstwa bedzie sucha i przecierka szmatk± antystatyczn±.
Jesli woda to walisz na 2x a trzecia pó³wastwa na przepy³ke w powietrze. To sa w³asnie wyniki tanich pistoli.
A! kazda warstwa na wylewke i baza ma byæ g³adziutka a nie szorstka.
Przy wodzie o tak jest g³adka...
_________________
Bart
 
 

kamilbusko
Wys³any: 2009-03-23, 20:46   
0
UP DOWN

Posty: 349
mnie te¿ nie staæ na satê bo dla mnie daæ ponad 1000 z³ za pistolet to du¿o ale jednak kupi³em raz a dobrze ¿eby mieæ spokój. po co mam siê potem denerwowaæ. a dla mnie sata lakierujê siê ¶wietnie
 

ZIEMBA
Wys³any: 2009-03-24, 18:16   
0
UP DOWN

Pomóg³: 5 razy
Posty: 380
Chmury to raczej nie wina pistoletu. Ja maluje tym evo T i jeszcze chmury mi siê nie zdarzy³y. A nie jest to sata za 1,5tys.
 

No-limit
Wys³any: 2009-03-24, 19:16   
0
UP DOWN


Pomóg³: 34 razy
Posty: 1179
mebArth napisa³/a:
Pracowalem na SICO 7 dni...bo potem sie rozpad³... Odkrêcasz materia³ na maxa, cisnienie 2, 2.5 bar, ³±czysz wartstwy w 3/4 szerokosci strumienia ostatnia warstwa na krzy¿, w³asnie zeby unikn±æ chmur z chu...ych pistoletów. Jesli lakier konwencja to pauzujesz asz kazda warstwa bedzie sucha i przecierka szmatk± antystatyczn±.
Jesli woda to walisz na 2x a trzecia pó³wastwa na przepy³ke w powietrze. To sa w³asnie wyniki tanich pistoli.
A! kazda warstwa na wylewke i baza ma byæ g³adziutka a nie szorstka.
Przy wodzie o tak jest g³adka...

W konwencji przy bladych metalach w³a¶nie wylanie bazy jest przyczyn± chmurzenia.
 

gola 
Wys³any: 2009-03-24, 19:26   
0
UP DOWN

Pomóg³: 23 razy
Posty: 855
No-limit napisa³/a:
W konwencji przy bladych metalach w³a¶nie wylanie bazy jest przyczyn± chmurzenia.

nie u wszystkich producentow ;)
 

No-limit
Wys³any: 2009-03-24, 19:31   
0
UP DOWN


Pomóg³: 34 razy
Posty: 1179
gola napisa³/a:
No-limit napisa³/a:
W konwencji przy bladych metalach w³a¶nie wylanie bazy jest przyczyn± chmurzenia.

nie u wszystkich producentow ;)

Piszê o DP. ^^
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Pomoc dla amatorów

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group