Szukaj FAQ Album



Autor Wiadomo¶æ
linux
Wys³any: 2009-03-22, 23:06   co¶ jakby baranek na lakierze
0
UP DOWN

Posty: 3
witam. mam ma³y problem. 2 dni temu pomalowa³em golfika na czarny po³ysk. jest jednak ma³y problem a mianowicie lakier nie rozla³ siê zbyt dobrze i wyszed³ co¶ jakby delikatny baranek (to nie jest zaschniêty py³ ani nic takiego), taka jakby porowato¶æ. my¶lê ¿e lakiernicy z do¶wiadczeniem wiedz± o czym piszê. teraz mam kilka pytañ:
1. dlaczego wyszed³ taki baranek, czy to ¼le ustawiony pistolet czy mo¿e za niska temperatura
2. co teraz mo¿na z tym zrobiæ
3. na drzwiach przy b³otniku wyszed³ mi zaciek, co z tym zrobiæ
z góry dziêki za odpowied¼
 

Pono
Wys³any: 2009-03-23, 00:34   
0
UP DOWN

Posty: 48
zle ustawiony pistolet, za niskie cisnienie lub material za gesty, mozna albo trzeba spolerowac, najpierw zaciek 1500 na klocku malym w zaleznosci jaki ten zaciek, pozniej 2000 kola calosc i polerka farecla g3 i jakies mleczko nablyszczajace pzd.
 

mebArth 
Wys³any: 2009-03-23, 18:18   
0
UP DOWN

Pomóg³: 42 razy
Posty: 1797
Sk±d: Kraków
Zaciek poszpachlij CIENKO! tak zeby klocek sciera³ tylko zaciek a nie farbe obok, czynnosc powtórz 2x, zacznij od 1000, 1500 jest za s³aby na zlewy. Potem 2000 popraw ca³osc i polerka Farecla G3 na mokro. Na sucho spalisz zlewke bo zlewka zawsze jest mokra ni¿ reszta wko³o.
Baranek = ma³e cisnienie, gêsta farba.
ZImno odpada bo zamiast baranka mia³bys wszedzie zlewki.
Baranka szlifnij 1500 lekko, dodrzyj 2000 i polera. Jak nawali³es duzo lakieru to powinno ci wyj¶c szk³o. Jak cienko to sie poprzedzierasz na rantach i napewno na zlewce.

Powodzenia i zdaj relacjê z prac.
_________________
Bart
 
 

No-limit
Wys³any: 2009-03-23, 18:34   Re: co¶ jakby baranek na lakierze
0
UP DOWN


Pomóg³: 34 razy
Posty: 1179
linux napisa³/a:
witam. mam ma³y problem. 2 dni temu pomalowa³em golfika na czarny po³ysk. jest jednak ma³y problem a mianowicie lakier nie rozla³ siê zbyt dobrze i wyszed³ co¶ jakby delikatny baranek (to nie jest zaschniêty py³ ani nic takiego), taka jakby porowato¶æ. my¶lê ¿e lakiernicy z do¶wiadczeniem wiedz± o czym piszê. teraz mam kilka pytañ:
1. dlaczego wyszed³ taki baranek, czy to ¼le ustawiony pistolet czy mo¿e za niska temperatura
2. co teraz mo¿na z tym zrobiæ
3. na drzwiach przy b³otniku wyszed³ mi zaciek, co z tym zrobiæ
z góry dziêki za odpowied¼

W jakiej temp.lakierowa³e¶?Czym ni¿sza temp.tym gêstzsy lakier.Poni¿ej 15 stC zawsze wyjdzie "Skórka" i siê nie rozleje lub bêd± zacieki.
 

mebArth 
Wys³any: 2009-03-23, 19:07   
0
UP DOWN

Pomóg³: 42 razy
Posty: 1797
Sk±d: Kraków
NOLIMIT co ty opowiadasz....barana nie bedzie ale pójda pyty ponizej 16 stopni (choc ja malowa³em w 5 i sie da³o...ale tzra robic d³ugie pauzy)
_________________
Bart
 
 

No-limit
Wys³any: 2009-03-23, 19:21   
0
UP DOWN


Pomóg³: 34 razy
Posty: 1179
mebArth napisa³/a:
NOLIMIT co ty opowiadasz....barana nie bedzie ale pójda pyty ponizej 16 stopni (choc ja malowa³em w 5 i sie da³o...ale tzra robic d³ugie pauzy)

Jak za bardzo rozcieñczy i bêdzie siê ba³ k³a¶æ lakier z bliska to wyjdzie Mu jedno i drugie.W tkich warunkach powinien przynajmniej elementy i lakier mieæ w temp.ok .16st C..Ja te¿ mam takie do¶wiedczenia i wiem ¿e lakier mo¿e pop³yn±æ.
 

mebArth 
Wys³any: 2009-03-23, 20:10   
0
UP DOWN

Pomóg³: 42 razy
Posty: 1797
Sk±d: Kraków
rozciencza sie wg receptury. TYM bardziej w zmniym pomieszczeniu a nawet mozna mniej rozpucha wlaæ jak pistol do rêki przymarza. Mi tez nieraz pop³yna³ na zimnym pomieszczeniu...a komu nie poplyn±³:D tylko ze jak 2 razy pop³ynie to za 3cim razem juz bedziesz wiedzia³ gdzie pope³ni³e¶ b³±d i go juz nie pope³nisz. Cz³owiek siê na b³êdach uczy.
_________________
Bart
 
 

pitterek 
Wys³any: 2009-03-23, 22:23   
0
UP DOWN


Pomóg³: 3 razy
Posty: 306
A ja mam odwrotny problem> Zastanawiam siê w jaki sposób zrobiæ taki jakby baranek z bezbarwnego. Chodzi o co¶ takiego co jest na do³ach drzwi np corolli ok 2003r lub forda couguara. Ten ''baranek'' zaczyna siê mniej wiêcej 15cm od dolnej krawêdzi drzwi delikatnie, i bardzo regularnie powieksza swoja strukture w kierunku dolnego rantu drzwi. Dok³adniej nie potrafie tego opisac. My¶le ze wiecie o co mi chodzi
_________________
Pit
 

zed
Wys³any: 2009-03-23, 22:42   
0
UP DOWN

Pomóg³: 7 razy
Posty: 328
pitterek napisa³/a:
A ja mam odwrotny problem> Zastanawiam siê w jaki sposób zrobiæ taki jakby baranek z bezbarwnego
http://lakierowanko.info/...ighlight=toyota

mozesz jeszcze dol drzwi(tak jak sie zaczyna ten "baranek" psiknac bezbarwnym na malym cisnieniu i jak podeschnie zaczac normalnie malowac cale drzwi
 

wastag
Wys³any: 2009-03-24, 15:03   
0
UP DOWN

Posty: 27
panowie mam ogromny problem w³a¶nie lakieruje maske
zeszlifowa³em ja p800 na rogu by³o troche rdzy któr± usun±³em zaszpachlowa³em
i zapodk³adaowa³em tylko w tym miejscu.
po 1 warstwie bazy miejsce podk³adu jest wyra¼nie odciête i zrobi³ sie pajaczek!!!!
chyba co¶ sie pogryz³o. podobne rzeczy dziej± sie tam gdzie wcze¶niej doszlifowa³em sie d starej bazy. wszystk by³o odt³uszczone. pomieszczenie ogrzewam dewastem na opa³ mo¿e toprzez to??
co mam teraz z tym zrobic?
moge te miejsca paj±czka zjechaæ p800 i na to znowu baza?
cy ca³a mask musze tez papierem jechaæ?
 

No-limit
Wys³any: 2009-03-24, 15:17   
0
UP DOWN


Pomóg³: 34 razy
Posty: 1179
zed napisa³/a:
pitterek napisa³/a:
A ja mam odwrotny problem> Zastanawiam siê w jaki sposób zrobiæ taki jakby baranek z bezbarwnego
http://lakierowanko.info/...ighlight=toyota

mozesz jeszcze dol drzwi(tak jak sie zaczyna ten "baranek" psiknac bezbarwnym na malym cisnieniu i jak podeschnie zaczac normalnie malowac cale drzwi

Nale¿y dodaæ ok.50%obj. ¿ywicy strukturalnej do klaru drobnej w DP AK117 lub grubejAK119.Pierwsza warstwa jest drobniejsza druga grubsza.Efekt bêdzie zale¿a³ od ilo¶ci i grubo¶ci warstw.S± to lakiery bezb. strukturalne.Trzeba pamietac o wyjêciu filterka z pistola.
 

linux
Wys³any: 2009-03-24, 17:26   
0
UP DOWN

Posty: 3
dziêki wielkie za podpowiedzi. mam jeszcze jedno pytanko a mianowicie czy past± farecla g3 mogê polerowaæ zwyk³± polerk± czy to musi byæ polerka typu k±tówka
 

mebArth 
Wys³any: 2009-03-24, 17:55   
0
UP DOWN

Pomóg³: 42 razy
Posty: 1797
Sk±d: Kraków
Jak zwyk³± a jak k±tówka? Czym to sie rózni? Jedna jest duza druga jest ma³a. Przypadkiem nie zak³adaj g±bki na boscha k±towego bo Ci gabka powybija wszytskie szyby w okolicy. Maxymalne obroty 2500RPM. Powyzej gabka wariuje a ty biegasz za ni± i palisz lakier. Bosch katowy ma 10 000 RPM wiec sobie wyobra¼.
_________________
Bart
 
 

wastag
Wys³any: 2009-03-24, 18:19   
0
UP DOWN

Posty: 27
no i sta³osie ...
przeld\ecia³em miejsca paj±czka p800 i prysn±³em drugi raz baza
po chwili tak sam paj±czek pojawi³ siê w jeszcze wiêkszej liczbie miejsc.
jutro zmierzam to zdzierac p240 i podklad na to i od nowa.
ale powiedzcie co mog³o byc przyczyn± tego paj±czka, czy ogrzewaie dewastem?
 

linux
Wys³any: 2009-03-24, 18:21   
0
UP DOWN

Posty: 3
chodzi mi o polerkê samochodow± tak± jak do polerowania wosku np.:
http://www.allegro.pl/ite...amochodowa.html
czy tak±:
http://www.allegro.pl/ite...chod_jacht.html
t± pierwsz± mam i czy ni± mo¿na wykonaæ poler pat± farecla g3
 

pitterek 
Wys³any: 2009-03-24, 18:29   
0
UP DOWN


Pomóg³: 3 razy
Posty: 306
wastag napisa³/a:
no i sta³osie ...
przeld\ecia³em miejsca paj±czka p800 i prysn±³em drugi raz baza
po chwili tak sam paj±czek pojawi³ siê w jeszcze wiêkszej liczbie miejsc.
jutro zmierzam to zdzierac p240 i podklad na to i od nowa.
ale powiedzcie co mog³o byc przyczyn± tego paj±czka, czy ogrzewaie dewastem?


oszlifuj ca³± maske p240 i zapodk³aduj ca³a

unikniesz odciêæ podk³adu i "paj±czków"

przyj¿yj sie paj±czkom i zobacz czy niema tam czegos popêkanego np szpachli czy starego lakieru. jesli znajdziesz to pi³uj to do blachy, potem szpachla tyle ile trzeba i podk³ad

A jak na moje to te "pajaczki" to najzwyklejsze pociêcia tzn stara baza pod wp³ywem rozcieñczalnika wesz³a w reakcje z nowa baza i masz spider :rotfl: a na masce :rotfl: :rotfl:
_________________
Pit
 

wastag
Wys³any: 2009-03-24, 18:33   
0
UP DOWN

Posty: 27
pitterek napisa³/a:
A jak na moje to te "pajaczki" to najzwyklejsze pociêcia tzn stara baza pod wp³ywem rozcieñczalnika wesz³a w reakcje z nowa baza i masz spider a na masce

chyba to to bo nie ma pêknieæ pod³o¿a pod spodem !!!
a drzeæ przed podkladem to musze do poprzedniego podk³adu czy do bazy wystarczy?
jak tego unikn±æ w przysz³o¶ci? zawsze trzeba podk³dowaæ?
 

No-limit
Wys³any: 2009-03-24, 19:12   
0
UP DOWN


Pomóg³: 34 razy
Posty: 1179
wastag napisa³/a:
pitterek napisa³/a:
A jak na moje to te "pajaczki" to najzwyklejsze pociêcia tzn stara baza pod wp³ywem rozcieñczalnika wesz³a w reakcje z nowa baza i masz spider a na masce

chyba to to bo nie ma pêknieæ pod³o¿a pod spodem !!!
a drzeæ przed podkladem to musze do poprzedniego podk³adu czy do bazy wystarczy?
jak tego unikn±æ w przysz³o¶ci? zawsze trzeba podk³dowaæ?

Nie zawsze trzeba podk³adowaæ.Spróbuj przed po³o¿eniem bazy natrysn±æ sam rozc. i po 15 min. jedn± cienk± warstwê bazy. I nastêpne 2-wie z zachowaniem odstêpu czasu odparowania rozc.Ca³± maskê zmatuj p1200 i klar na ca³o¶æ.Mo¿e siê uda.
 

wastag
Wys³any: 2009-03-24, 19:20   
0
UP DOWN

Posty: 27
a teraz to zedrzeæ p240 do starej bazy czy do podk³adu
 

No-limit
Wys³any: 2009-03-24, 19:21   
0
UP DOWN


Pomóg³: 34 razy
Posty: 1179
wastag napisa³/a:
a teraz to zedrzeæ p240 do starej bazy czy do podk³adu

Na razie nie drzyj tylko zmatuj bezb.
 

wastag
Wys³any: 2009-03-24, 19:35   
0
UP DOWN

Posty: 27
nie robi³em bezbarwnym po 1 warstwie bazy sobie da³em spokój :nie:
juz zacz±³e szlifowaæ ale jeszcze mokre i papier zamula
i tu moje pytanie czy mam to zszlifowaæ do starej bazy czy do podk³adu bo nie chce zeby cos sie mi nowu z podk³adem sta³o..spider
 

pitterek 
Wys³any: 2009-03-24, 19:46   
0
UP DOWN


Pomóg³: 3 razy
Posty: 306
Cytat:
chyba to to bo nie ma pêknieæ pod³o¿a pod spodem !!!
a drzeæ przed podkladem to musze do poprzedniego podk³adu czy do bazy wystarczy?
jak tego unikn±æ w przysz³o¶ci? zawsze trzeba podk³dowaæ?


teraz muszisz zedrzeæ do momentu a¿ zniknie pajaczek.

aby unikn±³ takich numerów w przysz³osci nie nak³adaj bazy na miejsca ju¿ przetarte do starej bazy,
jesli masz w±tpliwo¶ci czy poprzednia naprawa, o ile lakier na naprawianym elemencie niejest orginalny, by³a wykonana w sposób niefachowy z u¿yciem nieodpowiednich materia³ów lub nieodpowiedniej technologii to lepiej zeszlifowaæ wszystko to co Cie martwi i dopiero na³ozyc podk³ad

nie trzeba podk³adowac zawsze ca³ych elementów.
podk³aduje sie uszkodzone miejsca po uprzednim rozszlifowaniu/szpachlowaniu
_________________
Pit
 

pitterek 
Wys³any: 2009-03-24, 19:50   
0
UP DOWN


Pomóg³: 3 razy
Posty: 306
jesli masz w±tpliwosci czy wystarczaj±co g³eboko wszystko zerwa³es to oczy¶c to miejsce z py³u, psiknij benzyna z rozpylacza( jesli niemasz to po prostu nanies jakos benzynê ekstrakcyjna na element) na mokro lepiej widac takie paj±czki
_________________
Pit
 

mebArth 
Wys³any: 2009-03-25, 17:10   
0
UP DOWN

Pomóg³: 42 razy
Posty: 1797
Sk±d: Kraków
Na przedarcia sie pruszy baze a nie dolewa ¿eby zamkn±æ zgryzienie.
_________________
Bart
 
 

No-limit
Wys³any: 2009-03-25, 18:21   
0
UP DOWN


Pomóg³: 34 razy
Posty: 1179
mebArth napisa³/a:
Na przedarcia sie pruszy baze a nie dolewa ¿eby zamkn±æ zgryzienie.

Tak,ale chyba chodzi w tym przypadku o przesuszon± bazê.Lekkie zaprószenie rozc.do bazy i po odparowaniu zaprószenie baz± jako warstw± izolacyjn± ,nie musi,ale mo¿e zaradziæ paj±czkom.
 

No-limit
Wys³any: 2009-03-26, 18:53   
0
UP DOWN


Pomóg³: 34 razy
Posty: 1179
- napisa³/a:
mebArth napisa³/a:
Na przedarcia sie pruszy baze a nie dolewa ¿eby zamkn±æ zgryzienie.

na przedarcia to sie kladzie izolator a nie pruszy bazami

Jaki izolator k³adziesz DP 9130,k513,podk³ad akr.,podk³. epoxy.?Pyta siê amator wiêc dorad¿ mu konkrtetne rozwi±zanie,a nie wym±drzaj siê :blee:
 

mebArth 
Wys³any: 2009-03-26, 19:03   
0
UP DOWN

Pomóg³: 42 razy
Posty: 1797
Sk±d: Kraków
A po cholere wam izolatory? Czasem potzreba, owszem zgodze sie jak sie nie wie co sie ma. Ale alternatyw± jest popruszenie bazy a potem dolewka. Za³ó¿my ze maluje o 18h i mi sie zgryzie baza..i co mam zapier...alæ do nieczynnego sklepu po izolator bo TY tak mówisz? Szlif 2000, pauza suszenie, prusz baz±, pauza, prusz, szlif, dolanie i dziêkuje.
_________________
Bart
 
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Pomoc dla amatorów

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - mangi