Szukaj FAQ Album

Przesunięty przez: Tech 2009-04-25, 16:41
Autor Wiadomość
DrCruel
Wysłany: 2006-01-09, 10:57   Lakiery bezbarwne
0
UP DOWN

szczotkes
Gość
Wysłany: Sro Sie 31, 2005 5:21 pm Temat postu: lakiery bezbarwne
--------------------------------------------------------------------------------
Mam pytanko chłopaki
macie może jakieś sprawdzone lakiery bezbarwne?lakierowałem do tej pory bezbarwnym z firmy gold car,ale podobno żółknie na słońcu Dzięki z góry

Jarek
Wysłany: Sro Sie 31, 2005 10:04 pm Temat postu:
--------------------------------------------------------------------------------
co do żułknięcia to nie wiem bo maluje basikiem jest drogi bo kosztuje 95zł puszka ale jest zajebisty jeszcze nugdy go nie polerowałem bo sie tak rozkłada naprawde lustro polecam

marcin_
Gość
Wysłany: Czw Wrz 01, 2005 10:20 pm Temat postu: lakiery bezbarwne
Czy to RM?

Mirczyk
Wysłany: Pią Wrz 09, 2005 7:43 am Temat postu: lakier bezbarwny
A jakie zdanie macie o lakierze beta color

dawid.n
Wysłany: Czw Paź 20, 2005 6:03 pm Temat postu:
co do tego basika i ceny to drogo ja kupuje za 70 zl. maluje lakierem starlux cp. z rm polecam troche drogi ale bardzo wydajny. jedna uwaga trzeba go grzac w 60 stopniach bo sam nie wyschnie

Gość
Gość
Wysłany: Czw Paź 20, 2005 6:57 pm Temat postu: lakiery bezbarwne
A nie interesuje was lakier bezbarwny novol Ponoc dobry bo gęsty i nawet szybko schnie

fifka
Wysłany: Czw Lis 17, 2005 11:03 am Temat postu:
DuPont panowie opuścił ceny na 2a swoje bezbarwne :
120s- najlepiej znany lakier typu MS ,mało kto wie że to poliuretan,kosztuje teraz 37,50zł za 1l.
3050s-nr3 na liście DuPonta,HS ,czysty ,twardy ,maluje się na półtorej warstwy,kosztuje teraz 45zł za 1l.
Utwardzacze do tych lakierów też poszły w dół, tak że 120s wkomplecie z utwardzaczem szybkim kosztuje 57,50zł ,a 3050s w podobnej wersji 63zł
A konkurencja podnosi ceny Standox i SpiesHecker podniosły ceny 5% 01.01.2007 blisko i niektóre firmy obudzą się z ręką w nocniku

majster
Wysłany: Czw Lis 17, 2005 9:21 pm Temat postu:
ciekawe co zrobią nasze rodzime firmy z branży lakierniczej ???
ale wschód nadal stoi otworem

fifka
Wysłany: Pią Lis 18, 2005 11:31 am Temat postu:
15.11.2005 byłem na spotkaniu szefostwa DuPont Refinish Polska z klientami.Było ono poświęcone dyrektywie unijnej 2004/45 , którą nasz rząd podpisał 20.10.2005. Wynika ztego jasno że do końca 2007 WSZYSTKIE firmy z naszej branży MUSZĄ pozbyć się zapasów magazynowych obecnie stosowanych materiałów lakierniczych. Możliwe będzie stosowanie TYLKO materiałów o ograniczonej emisji Lotnych Związków Organicznych (V.O.C.). To oznacza rewolucję w branży, więcej informacji na stronie www.dupontrefinish.com.pl
Nie ma co liczyć na przemyt ze wschodu , bo będą powołane urzędy kontrolne , które uzbrojone w system kar (system już powstaje) będą kontrolowały warsztaty,sklepy, i hurtownie . ONLY WATER shit

lukas
Wysłany: Pią Lis 18, 2005 6:10 pm Temat postu:
Nie ma się co martwić , dojdzie do tego, że te wszystkie golfy, astry i inne tanie autka sprowadzone obecnie i które są w dwuwarstwówce, w przypadku jakiś "dzwonów" będzie lepiej opłacało się przelakierować całe akrylem na podobny kolor, niż robić 3 elementy wodą

bo przecież akryle bedzie dalej można produkować i sprzedawać... no i garaże zostaną uratowane

W Unii nie znają jeszcze chyba hasła "Polak potrafi"

majster
Wysłany: Pią Lis 18, 2005 11:32 pm Temat postu:
Witam
Oczywiście , że rewolucja nastąpi, i że polak potrafi, ale akrylami też nie będzie się lakierowalo tak jak dziś, bo i one będą musialy mieć obniżoną emisję związków lotnych, co za tym idzie lakiernicy będą musieli nauczyć się rozlewać lakier, a nie tak jak dziś robi to za nich rozcieńczalnik.
Dotyczy to również bezbarwnych. Przynajmniej tak się mówi na szkoleniach różnych firm, a śledząc fachową prasę i ciekawostki z branży zdaje się to potwierdzać.

fifka
Wysłany: Sob Lis 19, 2005 11:30 am Temat postu:
Witam
Oczywiście że są już akryle o obniżonej emisji v.o.c. , a są to linie :
-RM- UNO HD
-DuPont- CENTARI 5035
-IVAT- 121-1420
I wiadomość zostatniej chwili: pogardzany przez niektórych IVAT (według mnie całkowicie niedoceniony) posiada już linię baz wodnych , a co za tym idzie będziemy mogli ponaprawiać w rozsądnych cenach nawet te "staruszki"
Największym problemem jest jednak przekonanie lakierników do zmiany przyzwyczajeń Ja już w 2002 roku pracowałem na "wodzie" w stacji autoryzowanej Skody i wiem że zmiana podejścia jest niezbędna , ale jak dotąd większość kolegów z branży ma w nosie to co się do nich mówi

grzesiek3210
Wysłany: Sro Lis 23, 2005 11:12 am Temat postu:
Ja od około 4m-cy biorą klar IVAT i jestem z niego bardzo zadowolony. Na taką pogodę jak mamy teraz polecam utwardzacz "fast" a nie std z IVAT. Uważam że jest bardzo dobry.

fifka
Wysłany: Sro Lis 23, 2005 11:37 am Temat postu:
A którego Bo są 3y: CLEAR-AS(HS);TOM'S MS;TOM'S VHS
TOM'S VHS jest najlepszy , można go porównać do 3050s DuPont'a

LAKIEROWANKO Strona Główna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Technologia i materiały

Odpowiedz do tematu