Szukaj FAQ Album



Autor Wiadomo¶æ
LoboLoco 
Wys³any: 2009-03-31, 08:00   Beugler's tool
0
UP DOWN



Pomóg³: 13 razy
Posty: 660
Sk±d: Silesia
A co Panowie powiecie na to urz±dzenie? Niezbêdne narzêdzie pinstripera czy raczej zabawka wygodnickich? Z tego co zd±¿y³em siê zorientowaæ to przedmiot ten jest chroniony w polsce prawem patentowym :D , lecz nie przeszkadza to jak s±dze w odwiedzeniu znajomego tokarza precyzyjnego ;) w koñcu polak potrafi...

http://www.beugler.com/how2.html
 

acidhouse
Wys³any: 2009-03-31, 14:02   
0
UP DOWN
Kustom Kulture


Pomóg³: 10 razy
Posty: 267
to jest bardzo fajna zabawka - chcia³em kiedy¶ sobie takie cosik kupiæ dla u³atwienia ¿ycia - no z chêci± zobaczê jak dzi³a taka samoróba bo temat jest ciekawy i niez³y
_________________
Training all life
 
 

dawid
Wys³any: 2009-03-31, 16:57   
0
UP DOWN


Pomóg³: 6 razy
Posty: 577
hmm... dostal bym pasji jak bym mial to myc:)

no panie tokarz wez cos pan pokaz:)
_________________
hmmm
 

LoboLoco 
Wys³any: 2009-04-01, 08:48   
0
UP DOWN



Pomóg³: 13 razy
Posty: 660
Sk±d: Silesia
Na noc do nitro i po problemie ;) wygl±da na to, ¿e jedyna uszczelka jest na "pompce".... z instrukcji wynika, ¿e wystarczy zdj±æ g³owicê i wycisn±æ resztkê farby za pomoc± pompki a reszte wyk±paæ w rozcieñczalniku....

A co do konstruowania prototypu "made in polska" to chyba naj³atwiej bêdzie urzyæ elementów miedzianych z uwagi na mo¿liwo¶æ lutowania ma³ym palnikiem, lecz nadal pozostaje problem rade³kowanego kó³eczka....
Napisa³em do okolicznych zak³±dów odbróbki metali z pytaniem o realizacje takiego zamówienia na kilka ma³ych elementów, ale trochê w±tpiê w to, ¿e ich praca bêdzie warta ceny jak± zaproponuj±...

Je¶li macie Panowie jaki¶ pomys³ na to rade³kowane kó³ko to proszê o sugestie....
_________________
>>> Airbrush'Lab <<<
 

LoboLoco 
Wys³any: 2009-04-01, 10:58   
0
UP DOWN



Pomóg³: 13 razy
Posty: 660
Sk±d: Silesia
Dosta³em odpowied¼ z warsztatów obróbki metali... dobra wiadomo¶æ: nie ma zamówienia minimalnego, przyjmuj± projekty nie CAD'owskie.... ale nie wyceni± nic bez szkiców, wiêc od¶wierzê temat raczej dopiero w przysz³ym tygodniu, gdy dostane konkretne odpowiedzi dotycz±ce projektu "pinstRIPer".... ;)
_________________
>>> Airbrush'Lab <<<
 

Asellus5
Wys³any: 2009-04-02, 00:06   
0
UP DOWN

Pomóg³: 2 razy
Posty: 290
Nie bardzo rozumiem do czego Ci radelkowane kuleczko??? ma ono sluzyc do nanoszenia farby???? jezeli tak to mozesz sobie je darowac! stal,miedz,mosiadz nie utrzymuja farby na sobie,bardziej : ,filc,guma,kiedys byly takie gumowe walki do robienia wzorow na scianach! dlugo sluzyly!mozesz sprobowac wykozystac np gumke do scierania! z niej zrobic kolko! I jeszcze jedno! jak zamierzasz uszczelnic miejsce w ktorym kolko styka sie z farba azeby ta nie wydostawala sie na zewnatrz i nie sciekala na projekt??
 

LoboLoco 
Wys³any: 2009-04-02, 07:50   
0
UP DOWN



Pomóg³: 13 razy
Posty: 660
Sk±d: Silesia
Jako¶ nie widze strugania kó³ka z gumki do ¶cierania.... ^^ sory , ale nawet robi±c to ca³kowicie po tanioszce, to mam zamiar zrobiæ funkcjonalne narzêdzie.... Po dok³±dnych oglêdzinach nadal s±dzê , ¿e kó³ko jest metalowe (ewentualnie z tworzywa, w co w±tpiê). Mo¿e wystarczy je gêsto rade³kowaæ, a mo¿e trzeba wyk±paæ w jakim¶ kwasie, tego jeszcze nie wiem.... a co do uszczelnienia, to go po prostu nie ma.... wa¿na jest konsystencja farby....
 

LoboLoco 
Wys³any: 2009-04-02, 08:52   
0
UP DOWN



Pomóg³: 13 razy
Posty: 660
Sk±d: Silesia
Znalaz³em jeszcze takie "co¶" :

http://www.constantines.c...PROD&ProdID=133

nie wygl±da to zbyt profesjonalnie, lecz ide± przypomina Beugler's tool ... ;)
 

Asellus5
Wys³any: 2009-04-02, 23:16   
0
UP DOWN

Pomóg³: 2 razy
Posty: 290
Jezeli wystarczy Ci cierpliwosci,a zapal nie okarze sie slomianym czekam na efekty koncowe,ja z kolei jestem przekonany ze kolko nie moze byc z matalu!ale popieram zapal i idee,jezeli cos Ci to pomorze to zobacz co znalazlem dzisiaj,jak by nie patrzec to jest to polowa Buglera,tylko nie wiem czy nie jest dla Ciebie zbyt tandetna :rotfl:

DSC06356.JPG
si³owniczek gazowy
Plik ¶ci±gniêto 86 raz(y) 688.71 KB

DSC06355.JPG
Plik ¶ci±gniêto 66 raz(y) 779.56 KB

 

LoboLoco 
Wys³any: 2009-04-03, 07:40   
0
UP DOWN



Pomóg³: 13 razy
Posty: 660
Sk±d: Silesia
No piêknie , prze¶lij mi go mailem.... :rotfl: na dobry pocz±tek....
a tak powa¿nie to wszystko zale¿y od kosztów przedsiêwziêcia, jak na razie nie potrzebujê takiego urz±dzenia. Je¶li okoliczni tokarze bêd± w stanie zrobiæ to za "flaszke" to wchodze w to, jak nie to mo¿e innym razem....
_________________
>>> Airbrush'Lab <<<
 

acidhouse
Wys³any: 2009-04-03, 09:27   
0
UP DOWN
Kustom Kulture


Pomóg³: 10 razy
Posty: 267
;) "Silesia czysta finezja, z miasta do miasta na linii - nie brak opinii, wa¿ny jest wynik - na stolice w rêku no¿yce ..." Doqadnie ulepszacz ¿ycia jest kwesti± dodatku, a nie wymogu, pierwej bym postawi³ na dobre gatunkowe pêdzelki - yhy - no i nauczy³ siê nimi dobrze operowaæ, po¿niej bym pomy¶la³ o u³atwiaczu - choæ wydaje mi sie i podejrzewam ¿e nie jestem w b³êdzie ¿e prowadzi siê go zupe³nie inaczej "...w porê ca³y ¶wiat stoi otworem - Praga, Amsterdam, Londyn, Berlin wszyscy wysiedli, czekaj nie zapesz - nastêpna stacja stoi Budapeszt, biegiem, biegiem, po drodze jest Wiedeñ, biegiem s³oneczna Italia - wariat - jaki jest wariant? Cicho, bezbole¶nie jak ¶mieræ we ¶nie - poma³u jeszcze za wcze¶nie - bez przypa³u i bez ¶ciem." :devil:



;)

_________________
Training all life
 
 

Asellus5
Wys³any: 2009-04-03, 18:49   
0
UP DOWN

Pomóg³: 2 razy
Posty: 290
Silowniczek nabedziesz w sklepie z okuciami meblowymi,stosowany jest do drzwiczek (klap) jako spowalniacz,a co do radelkowanego koleczka to podejdz do jakiegos tokarza omijajac szefostwo,a za flaszke zrobi Ci ich garsc ! morze narzekac ale zrobienie takiego koleczka to pestka a trwa ok 30 min! a kazede kolejne ogranicza sie do poprzeciecia naradelkowanego waleczka na plasterki roznej grobosci!! wierz mi! wiem co mowie!!
 

LoboLoco 
Wys³any: 2009-04-06, 09:25   
0
UP DOWN



Pomóg³: 13 razy
Posty: 660
Sk±d: Silesia
Ostatnio uda³o mi siê nabyæ bardzo ciekawy przedmiot.... szprycê....:





to bêdzie dobra podstawa.... pozostaje do za³atwienia g³owica... znalaz³em te¿ ca³kiem ciekawy patent na kó³ko, ale to jeszcze jest do dok³adniejszego zbadania. Jak co¶ wiêcej wykminie to podziele siê wiadomo¶ciami...
_________________
>>> Airbrush'Lab <<<
 

Asellus5
Wys³any: 2009-05-30, 21:44   
0
UP DOWN

Pomóg³: 2 razy
Posty: 290
No no Moderator?? i co taka cisza zapadla?????
rusza sie cos w temacie zrob to sam???
jestem ciekaw efektow!!


Pozdrawiam
 

LoboLoco 
Wys³any: 2009-06-01, 08:09   
0
UP DOWN



Pomóg³: 13 razy
Posty: 660
Sk±d: Silesia
Na razie cisza... okoliczne tokarnie i zak³±dy z obrabiarkami CNC oferuj± swoj± pomoc, ale na razie nie mam czasu nawet na zrobienie rysunków niestety....
_________________
>>> Airbrush'Lab <<<
 

cube 
Wys³any: 2009-06-18, 19:52   
0
UP DOWN


Pomóg³: 3 razy
Posty: 110
mam toto w domu. generalnie szkoda zachodu na produkcjê tych g³owic - raczej ciê¿ka sprawa. widzia³em gdzie¶ w necie (niestety nie pamiêtam dok³adnie gdzie) mo¿na kupiæ same g³owice.
z reszt± samo narzêdzie te¿ wymaga æwiczeñ i prób i jeszcze wiêcej æwiczeñ. niestety sama za nas nic nie zrobi.
ja za komplet z 7 g³owicami da³em ok 500z³ - sprowadzony z USA
 

LoboLoco 
Wys³any: 2009-06-19, 07:41   
0
UP DOWN



Pomóg³: 13 razy
Posty: 660
Sk±d: Silesia
Kupno g³owic raczej odpada bo ta moja szpryca ma pewnie inny rozmiar... a tokarz nie powinien mieæ k³opotu ze zrobieniem g³owicy... jak co¶ ruszê to od¶wierzê topic.
_________________
>>> Airbrush'Lab <<<
 

cube 
Wys³any: 2009-06-19, 12:29   
0
UP DOWN


Pomóg³: 3 razy
Posty: 110
oto fotki z bliska
pzdr

P1020246.JPG
i jeszcze z koncowka szprycy
Plik ¶ci±gniêto 10442 raz(y) 33.84 KB

P1020245.JPG
od srodka
Plik ¶ci±gniêto 10442 raz(y) 32.42 KB

P1020244.JPG
z boku
Plik ¶ci±gniêto 10442 raz(y) 31.15 KB

P1020242.JPG
front
Plik ¶ci±gniêto 66 raz(y) 35.54 KB

 

cube 
Wys³any: 2009-06-19, 12:41   
0
UP DOWN


Pomóg³: 3 razy
Posty: 110
coz w obsludze jest dosc proste - ale zeby sie nauczyc tworzyc za pomoca tego to trzeba na prawde duuuuuuuuzo cwiczyc. Mi troche zal bylo tych kilku farbek 1-shota ktore mam, a z innymi ktorymi probowalem min hamerite i kilka innych - to jednak nie to samo - glownie konsystencja farby rozwala cala prace.
moze zaraz zaamieszcze jeden wzorek tym wykonany
http://b12.grono.net/87/6...748-500x500.jpg
 

LoboLoco 
Wys³any: 2009-06-22, 07:51   
0
UP DOWN



Pomóg³: 13 razy
Posty: 660
Sk±d: Silesia
No... prezentuje siê nie¼le... ten wzorek ma spore wymiary chyba...
_________________
>>> Airbrush'Lab <<<
 

cube 
Wys³any: 2009-06-22, 12:43   
0
UP DOWN


Pomóg³: 3 razy
Posty: 110
na zdjêciach - to najszersza z 7 g³owic - ró¿ni± siê tylko szeroko¶ci± kó³eczka

a! mówisz o moim wzorku - to troszkê d³u¿sze (5cm) A4
zrobione najcieñsz± g³owic±
 

cube 
Wys³any: 2009-06-22, 21:15   
0
UP DOWN


Pomóg³: 3 razy
Posty: 110
i jeszcze parê fotek dla maniaków Adama S³odowego :D

P1020258.JPG
i jeszcze raz od do³u
Plik ¶ci±gniêto 54 raz(y) 30.08 KB

P1020257.JPG
i jeszcze raz
Plik ¶ci±gniêto 60 raz(y) 102.13 KB

 

LoboLoco 
Wys³any: 2009-06-23, 07:56   
0
UP DOWN



Pomóg³: 13 razy
Posty: 660
Sk±d: Silesia
:spoko:
_________________
>>> Airbrush'Lab <<<
 

canif
Wys³any: 2011-02-20, 14:48   
0
UP DOWN
Piotrek

Posty: 1
Witam wszystki
W³a¶nie szukam takiego kó³ka (rade³kowanego) do nanoszenia kleju
Powiedzcie gdzie to mo¿na kupiæ ?
Piotrek
 

freezef1 
Wys³any: 2011-12-02, 18:44   
0
UP DOWN

Posty: 117
a moze takie kolko od zapalniczki ?? tylko ze to male wtedy by bylo...
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » AIRBRUSH » Forum Airbrush

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - opowiadania