Szukaj FAQ Album



Przesuniêty przez: Tech 2009-04-25, 17:42
Autor Wiadomo¶æ
marian1713
Wys³any: 2009-04-07, 22:50   Marszczenie lakieru
0
UP DOWN

Posty: 2
Witam! Koledzy mam pytanie.... Przygodê z malowaniem zacz±³em jaki¶ czas temu i nie maluje zarobkowo tylko dla siebie i czasem co¶ kolegom... zauwa¿alnym ¿e je¶li wcze¶niej dany element by³ malowany (nie posiada oryginalnego lakieru) to po na³o¿eniu bazy zaczyna siê marszczyæ..... i wtedy zaczyna siê cyrk... oczywi¶cie malowanie w tym momencie zostaje przerwane i trzeba poczekaæ a¿ wyschnie ta zwa¿ona farba i dalej czyszczenie papierem.... co jest tego przyczyna? czy¿by to ze baza wchodzi w reakcje ze starym ze bezbarwnym? nie próbowa³em nigdy malowaæ podk³adem-(poniewa¿ nie mia³em okazji) na stary lakier (nieoryginalny lakier)... co wy o tym sadzicie?
 

gola 
Wys³any: 2009-04-07, 22:55   
0
UP DOWN

Pomóg³: 23 razy
Posty: 855
jezeli lakier bezbarwny(stary) odkryjesz do bazy to normalna koleja rzeczy jest,ze jesli tego nie oddzielisz podkladem,to zacznie sie scinac.
 

przemo1972 
Wys³any: 2009-04-08, 13:20   
0
UP DOWN


Pomóg³: 11 razy
Posty: 551
Sk±d: SC
Dokladnie.A tak nawiasem-Jest to jedna z "zalet" tanich klarow.Na markowym dobrze wysuszonym klarze nie powinno sie nic dziac.Na male uszkodzenia mozesz uzyc izolatora.
  
 

No-limit
Wys³any: 2009-04-08, 13:26   
0
UP DOWN


Pomóg³: 34 razy
Posty: 1179
gola napisa³/a:
jezeli lakier bezbarwny(stary) odkryjesz do bazy to normalna koleja rzeczy jest,ze jesli tego nie oddzielisz podkladem,to zacznie sie scinac.

Czasem wystarczy zapószyæ baz± i daæ jej wyschn±æ.
 

bartek 
Wys³any: 2009-04-08, 13:37   
0
UP DOWN


Posty: 92
Sk±d: Warszawa
a moze po prostu bylo za duzo rozcienczalnika w 'nowej' bazie ?
 

michalLbn
Wys³any: 2009-04-08, 17:14   
0
UP DOWN

Pomóg³: 2 razy
Posty: 184
albo nitro zamiast rozcieñczalnika
 

mebArth 
Wys³any: 2009-04-08, 20:26   
0
UP DOWN

Pomóg³: 42 razy
Posty: 1797
Sk±d: Kraków
gola napisa³/a:
jezeli lakier bezbarwny(stary) odkryjesz do bazy to normalna koleja rzeczy jest,ze jesli tego nie oddzielisz podkladem,to zacznie sie scinac.


Dlatego na przedarciach sie nie dolewa z 1wszego razu. Jesli fabryka to nie bedzie problemu a jesli juz malowane to moze byæ problem i pylenie, szlif, pylenie, szlif....az do us.anej...smierci. ale da sie ztego wyj¶c :) tylko zajmie to godzine.
_________________
Bart
 
 

No-limit
Wys³any: 2009-04-08, 21:46   
0
UP DOWN


Pomóg³: 34 razy
Posty: 1179
mebArth napisa³/a:
gola napisa³/a:
jezeli lakier bezbarwny(stary) odkryjesz do bazy to normalna koleja rzeczy jest,ze jesli tego nie oddzielisz podkladem,to zacznie sie scinac.
Dlatego na przedarciach sie nie dolewa z 1wszego razu. Jesli fabryka to nie bedzie problemu a jesli juz malowane to moze byæ problem i pylenie, szlif, pylenie, szlif....az do us.anej...smierci. ale da sie ztego wyj¶c :) tylko zajmie to godzine.

Robi³em dzi¶ bak i zadupek od Hondy/motocykl/.By³y przetarcia.W jednym miejscu zrobi³a siê zmarszczka ok.1cm.Da³em jej przeschn±æ i przyla³em 2x baz±.Jest OK.
 

marian1713
Wys³any: 2009-04-09, 15:31   
0
UP DOWN

Posty: 2
Tak tez my¶la³em, ¿e to mo¿e byæ wina lakieru który by³ wcze¶niej nak³adany.... U¿ywam rozpuszczalnika, tego który dostaje w komplecie..... a jaki to jest to ciê¿ko mi powiedzieæ... Ostatnio u¿ywa³em RF-04...
 

zed
Wys³any: 2009-04-09, 17:16   
0
UP DOWN

Pomóg³: 7 razy
Posty: 328
marian1713 napisa³/a:
Tak tez my¶la³em, ¿e to mo¿e byæ wina lakieru który by³ wcze¶niej nak³adany.... U¿ywam rozpuszczalnika, tego który dostaje w komplecie..... a jaki to jest to ciê¿ko mi powiedzieæ... Ostatnio u¿ywa³em RF-04...

:shock: :shock: :shock: ale do czego uzywasz tego rozp :?: do bazy przeciez to jest do autorenolaku
 

No-limit
Wys³any: 2009-04-09, 19:18   
0
UP DOWN


Pomóg³: 34 razy
Posty: 1179
zed napisa³/a:
marian1713 napisa³/a:
Tak tez my¶la³em, ¿e to mo¿e byæ wina lakieru który by³ wcze¶niej nak³adany.... U¿ywam rozpuszczalnika, tego który dostaje w komplecie..... a jaki to jest to ciê¿ko mi powiedzieæ... Ostatnio u¿ywa³em RF-04...

:shock: :shock: :shock: ale do czego uzywasz tego rozp :?: do bazy przeciez to jest do autorenolaku

W³a¶nie! Do wyrobów ftalowych-karbamidowych :rotfl:
 

gola 
Wys³any: 2009-04-09, 22:03   
0
UP DOWN

Pomóg³: 23 razy
Posty: 855
mebArth napisa³/a:
[... pylenie, szlif, pylenie, szlif....az do us.anej...smierci. ale da sie ztego wyj¶c :) tylko zajmie to godzine.


i co ze napylisz i sie oszlifujesz,po jakims czasie i tak odetnie w tym miejscu ;) ,np na masce od ciaglego grzania.
 

mebArth 
Wys³any: 2009-04-10, 18:00   
0
UP DOWN

Pomóg³: 42 razy
Posty: 1797
Sk±d: Kraków
GOLAS nic Ci nie odetnie. Bo jak napylisz to znów masz odciecie i to szlifujesz 1500, i to znów pylisz i znów masz ALE MNIEJSZE odciecie i znów szlif....az do ca³kowitego wykrycia/wylania zeby sie nie pogryz³o. Mówie o konwencji oczywiscie.
_________________
Bart
 
 

gola 
Wys³any: 2009-04-13, 18:28   
0
UP DOWN

Pomóg³: 23 razy
Posty: 855
mebArth napisa³/a:
GOLAS nic Ci nie odetnie. Bo jak napylisz to znów masz odciecie i to szlifujesz 1500, i to znów pylisz i znów masz ALE MNIEJSZE odciecie i znów szlif....az do ca³kowitego wykrycia/wylania zeby sie nie pogryz³o. Mówie o konwencji oczywiscie.

podcieranie dupska szklem.
ratowanie sie w bardzo prosty sposob.Na odciecia jest izolator ewentualnie podklad a nie pylenie i szlifowanie bazy-metody prosto z podworka
 

jacenty 741
Wys³any: 2009-04-13, 22:20   
0
UP DOWN

Pomóg³: 39 razy
Posty: 1343
Sk±d: Maków Mazowiecki
A jakiego izolatora Ty u¿ywasz,gola,¿e jest tak skuteczny?
 
 

gola 
Wys³any: 2009-04-13, 22:59   
0
UP DOWN

Pomóg³: 23 razy
Posty: 855
jacenty 741 napisa³/a:
A jakiego izolatora Ty u¿ywasz,gola,¿e jest tak skuteczny?


kazdy jeden jest skuteczny.Ja akurat uzywam ze sikkensa lub DP.
 

bartek 
Wys³any: 2009-04-14, 00:26   
0
UP DOWN


Posty: 92
Sk±d: Warszawa
tu mam dobry przyklad na 'marszczenie lakieru' :D



dostalem taka klape w uzywce - nie mam pojecia jak ktos to wycudowal.
jutro pstrykne lepsze zdjecie.
 

kalbi 
Wys³any: 2009-04-14, 17:47   
0
UP DOWN

Pomóg³: 32 razy
Posty: 1685
Sk±d: Warszawa
bartek napisa³/a:
tu mam dobry przyklad na 'marszczenie lakieru' :D
³adnie kto¶ rozla³ bezbarwny nie ma co:D
_________________

 
 

mebArth 
Wys³any: 2009-04-14, 18:40   
0
UP DOWN

Pomóg³: 42 razy
Posty: 1797
Sk±d: Kraków
Cytat:
metody prosto z podworka


Ale dzia³aj±ce. I nie ma ¶ladu po odcince. Powiedz to garazowcom zeby se kupili izolator jak ich na porzadn± szpachel nie staæ. 50% st±d d³ubie w garazu, kompresorkiem z MAKRO, psitoletem za 200z³ i IM powiedz o izolatorze. Nie mi.
_________________
Bart
 
 

ZIEMBA
Wys³any: 2009-04-14, 19:10   
0
UP DOWN

Pomóg³: 5 razy
Posty: 380
mebArth napisa³/a:
50% st±d d³ubie w garazu, kompresorkiem z MAKRO,

Ja têz grzebe po godzinach w gara¿u a kompresor ma za pare tys. a nie za 200z³ :D
 

No-limit
Wys³any: 2009-04-14, 19:41   
0
UP DOWN


Pomóg³: 34 razy
Posty: 1179
bartek napisa³/a:
tu mam dobry przyklad na 'marszczenie lakieru' :D

Obrazek

dostalem taka klape w uzywce - nie mam pojecia jak ktos to wycudowal.
jutro pstrykne lepsze zdjecie.

Za ma³e ci¶nienienie za du¿o rozc. ;)
 

gola 
Wys³any: 2009-04-14, 20:03   
0
UP DOWN

Pomóg³: 23 razy
Posty: 855
mebArth napisa³/a:
Cytat:
metody prosto z podworka


Ale dzia³aj±ce. I nie ma ¶ladu po odcince. Powiedz to garazowcom zeby se kupili izolator jak ich na porzadn± szpachel nie staæ. 50% st±d d³ubie w garazu, kompresorkiem z MAKRO, psitoletem za 200z³ i IM powiedz o izolatorze. Nie mi.


ale to nie oni krzycza na ten temat,tylko ty.To ty stosujesz metody z podworka,a twierdzisz ze na lakierni pracujesz :D
 

cartonik
Wys³any: 2009-04-14, 22:37   
0
UP DOWN

Posty: 4
a ja mam taki o problem dzisiaj zaczynam malowaæ baza oczywiscie podk³ad by³ dany i wszystko zmatowane zawsze daje podk³ad bo tak jak mnie uczyli podk³ad trzeba daæ zawsze na powieszchnie naprawiana. wiec ok do sedna pierwsza warstwa i ide do nastepnego elementu i co sie robi w tych miejscach co by³o naprawiane w okolo odrywa sie lakier stary (skuter robiê) no szlak mnie tafi zaprzesta³em poczeka³em a¿ wyschnie baza i dokonczy³em elementy inne. Pózniej wzi±³em ten element na którym mi sie ¶cie³o lakier odpad³ zaszpachlowa³em tam gdzie trzeba i git jade podk³ad i co to samo tylko ze obok tego lakier tak jakby sie od parzy³ no po prostu sobie odpad³ jak lecia³em nawet zmywaczem silikonowym to lakier schodzi³! Panowie co to jest? jak z tego wybrn±æ ( i na do datek per³± jeszcze maluje i takie rzeczy ) :(
 

michalLbn
Wys³any: 2009-04-15, 00:42   
0
UP DOWN

Pomóg³: 2 razy
Posty: 184
cartonik napisa³/a:
a ja mam taki o problem dzisiaj zaczynam malowaæ baza oczywiscie podk³ad by³ dany i wszystko zmatowane zawsze daje podk³ad bo tak jak mnie uczyli podk³ad trzeba daæ zawsze na powieszchnie naprawiana. wiec ok do sedna pierwsza warstwa i ide do nastepnego elementu i co sie robi w tych miejscach co by³o naprawiane w okolo odrywa sie lakier stary (skuter robiê) no szlak mnie tafi zaprzesta³em poczeka³em a¿ wyschnie baza i dokonczy³em elementy inne. Pózniej wzi±³em ten element na którym mi sie ¶cie³o lakier odpad³ zaszpachlowa³em tam gdzie trzeba i git jade podk³ad i co to samo tylko ze obok tego lakier tak jakby sie od parzy³ no po prostu sobie odpad³ jak lecia³em nawet zmywaczem silikonowym to lakier schodzi³! Panowie co to jest? jak z tego wybrn±æ ( i na do datek per³± jeszcze maluje i takie rzeczy ) :(


Ten element musia³ byæ ju¿ malowany poza fabryk± i raczej kto¶ ¼le zmatowa³ lub malowa³ sprayem. Mam pewny sposób na co¶ takiego. Ja biore kr±¿ek 120 jade do plastiku i poprawka 220 i kontakt do plastiku i podklad. Sposób pewny w 100 procentach ze nic sie nie stanie pó¼niej
 

michalLbn
Wys³any: 2009-04-15, 00:43   
0
UP DOWN

Pomóg³: 2 razy
Posty: 184
cartonik napisa³/a:
a ja mam taki o problem dzisiaj zaczynam malowaæ baza oczywiscie podk³ad by³ dany i wszystko zmatowane zawsze daje podk³ad bo tak jak mnie uczyli podk³ad trzeba daæ zawsze na powieszchnie naprawiana. wiec ok do sedna pierwsza warstwa i ide do nastepnego elementu i co sie robi w tych miejscach co by³o naprawiane w okolo odrywa sie lakier stary (skuter robiê) no szlak mnie tafi zaprzesta³em poczeka³em a¿ wyschnie baza i dokonczy³em elementy inne. Pózniej wzi±³em ten element na którym mi sie ¶cie³o lakier odpad³ zaszpachlowa³em tam gdzie trzeba i git jade podk³ad i co to samo tylko ze obok tego lakier tak jakby sie od parzy³ no po prostu sobie odpad³ jak lecia³em nawet zmywaczem silikonowym to lakier schodzi³! Panowie co to jest? jak z tego wybrn±æ ( i na do datek per³± jeszcze maluje i takie rzeczy ) :(


Ten element musia³ byæ ju¿ malowany poza fabryk± i raczej kto¶ ¼le zmatowa³ lub malowa³ sprayem. Mam pewny sposób na co¶ takiego. Ja biore kr±¿ek 120 jade do plastiku i poprawka 220 i kontakt do plastiku i podklad. Sposób pewny w 100 procentach ze nic sie nie stanie pó¼niej
 

cartonik
Wys³any: 2009-04-15, 10:51   
0
UP DOWN

Posty: 4
michalLbn napisa³/a:
Ten element musia³ byæ ju¿ malowany poza fabryk± i raczej kto¶ ¼le zmatowa³ lub malowa³ sprayem. Mam pewny sposób na co¶ takiego. Ja biore kr±¿ek 120 jade do plastiku i poprawka 220 i kontakt do plastiku i podklad. Sposób pewny w 100 procentach ze nic sie nie stanie pó¼niej


Ja zrobi³em tak ¿ê zrobi³em przej¶cia 180 tam gdzie ju¿ nie schodzi i na to szpachla przed chwila za podk³adowa³em i jest na razie wszystko ok zobaczymy co sie bedzie dziaæ wieczorem przy bazie. po za tym jade w piatek rano do niemiec dlatego mi sie spieszy jak by sie nie spieszylo to bym to zrobi³ na kr±¿ku bo by by³o trfale i na lata. ehhh no to dlatego tak schodzi³o tak w³asnie mys³a³em ze kto¶ to ju¿ malowa³. nawet jak zapoda³em kontakt do plasitku to sie scielo. ehhh nie nawidze takich jaj. dzieki za info Pozdrawiam:)
 

michalLbn
Wys³any: 2009-04-15, 13:54   
0
UP DOWN

Pomóg³: 2 razy
Posty: 184
cartonik napisa³/a:
michalLbn napisa³/a:
Ten element musia³ byæ ju¿ malowany poza fabryk± i raczej kto¶ ¼le zmatowa³ lub malowa³ sprayem. Mam pewny sposób na co¶ takiego. Ja biore kr±¿ek 120 jade do plastiku i poprawka 220 i kontakt do plastiku i podklad. Sposób pewny w 100 procentach ze nic sie nie stanie pó¼niej


Ja zrobi³em tak ¿ê zrobi³em przej¶cia 180 tam gdzie ju¿ nie schodzi i na to szpachla przed chwila za podk³adowa³em i jest na razie wszystko ok zobaczymy co sie bedzie dziaæ wieczorem przy bazie. po za tym jade w piatek rano do niemiec dlatego mi sie spieszy jak by sie nie spieszylo to bym to zrobi³ na kr±¿ku bo by by³o trfale i na lata. ehhh no to dlatego tak schodzi³o tak w³asnie mys³a³em ze kto¶ to ju¿ malowa³. nawet jak zapoda³em kontakt do plasitku to sie scielo. ehhh nie nawidze takich jaj. dzieki za info Pozdrawiam:)


Tak ale jest to ryzyko ze ci odetnie ³aty widoczne pod katem za 2 tygodnie. Poza tym zamalowujesz co¶ co jest pod spodem ¼le zrobione i kiedy¶ mo¿e sie dziaæ to samo.
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Technologia i materia³y

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group