Szukaj FAQ Album



Autor Wiadomo¶æ
TOM-AS2000
Wys³any: 2009-04-09, 17:40   kompresor SCHWARTZBACH jaka wydajno¶æ?
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 16
Witam! Mam kompresor schwartzbach butla 100 litrowa, na tabliczce znamionowej pisze ze wydajno¶æ to 336 litrów na minute! Dzisiaj zrobi³em test bo przeczyta³em na forum, sprawdza³em czas w jaki nabije od 2 do 5 barów i wysz³o 1min 10 sekund! Ktos pisa³ na tym forum, ze 1 bar to wydajno¶æ 30 l/min id±c t± metoda moja sprê¿arka ma wydajno¶æ mniej ni¿ 90l/m bo nabi³o w ponad jedn± minutê! Mo¿e kto¶ mi doradzi jaka wydajno¶æ ma moja sprê¿arka?
 

mebArth 
Wys³any: 2009-04-09, 18:24   
0
UP DOWN

Pomóg³: 42 razy
Posty: 1797
Sk±d: Kraków
100 litrów to ma³o. Jak masz na pistolu/wêzu/reduktorze 4 bar to sie nada do pistyola HP Jak masz 8 bar na wê¿u to sie nada na HVLP. Ty se nie patrz na tabliczki znamionowe. Kompresor do pistola HVLP ma miec minium 400 l butle.
Ma bic sta³e 6 barów bez przerwy. Ty tego nie uzyskasz. Nawet jak nabije, to nie zd±rzysz obieliæ b³otnika z TICO. Co chcez malowac? motory rowery? bramy garazowe? To sie nada.

A co do tematu - ZADNA WYDAJNOSC.
_________________
Bart
 
 

adam12
Wys³any: 2009-04-09, 19:41   
0
UP DOWN

Pomóg³: 5 razy
Posty: 94
nie przesadzajmy. po pierwsze tabliczka jest najwa¿niejsza bo na niej pisze jaka jest wydajno¶æ pompy. musisz wiedzieæ czym lakierujesz i czym masz zamiar. je¶li twój pistolet ma pobór 350L/min to dobrze jest mieæ kompresor o wydajno¶ci przynajmniej 450l na wyj¶ciu. im wiêcej pompuje ni¿ potrzebujesz tym lepiej i nie wa¿ne czy malujesz brame czy mercedesa bo na tym i na tym mo¿esz zajechaæ pompe je¶li nie bêdzie wyprzedza³a pistoletu i odpoczywa³a. Na tanich kompresorach wydajno¶æ na tabliczce jest wydajno¶ci± na ssaniu czyli dla nas fa³yszywe i zawy¿one dane bo nas interesuje powietrze sprê¿one czyli prêdko¶æ wt³aczania w butle. dlatego warto wiedzieæ dok³adnie ile jest na wydechu a nie ssaniu. dopasuj kompresor pod swój sprzêt jakim lakierujesz i we¼ wiêksz± poprawke a bêdzie mi³o i d³ugo s³u¿yæ. niewa¿ne ile masz na wê¿u ci¶nienia czy 8 czy 4 czy 20 atmosfer. wa¿ne ¿eby po naci¶niêciu spustu ci¶nienie nie spad³o poni¿ej zapotrzebowania pistoletu. bo 8atm mo¿e ci nabiæ ka¿dy kompresor bez problemu tylko pytanie w jakim czasie
 

TOM-AS2000
Wys³any: 2009-04-09, 20:13   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 16
Mam pistolet r-500 lvlp wg producenta potrzebuje 220 l/min, my¶la³em ¿e moja sprê¿arka ma taka wydajno¶æ nie ³udzi³em siê ze ma te 336 litrów ale oko³o 200 chocia¿! ale po tym te¶cie czyli 2 do 5 atmosfer w 1min 10 sekund to chyba nie? dobrze my¶lê? Czyli jedyna metoda to zmieniæ kompresor?
 

michalLbn
Wys³any: 2009-04-10, 08:09   
0
UP DOWN

Pomóg³: 2 razy
Posty: 184
Po pierwsze kompresor mo¿e byæ wys³u¿ony i po latach mo¿e mieæ po³owê tego co mia³ fabrycznie. Ja u siebie musia³em wymienic zawory i pier¶cienie i lata ino gwizd, a wczesniej mi pompowa³ado 6atm jakies 20min. Teraz 1,5min.
 

TOM-AS2000
Wys³any: 2009-04-10, 10:23   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 16
Kampresor jest prawie nowy, u¿ywany by³ tylko kilka razy! Chodzi mi jak sprawdziæ jaka ma wydajno¶æ ?
 

adam12
Wys³any: 2009-04-12, 10:50   
0
UP DOWN

Pomóg³: 5 razy
Posty: 94
a niedawno kto¶ wrzuci³ wzorek na forum jak to obliczyæ tylko musisz zdj±æ g³owice i wzi±¶æ wymiar ¶reednia t³oka i skok obroty sprê¿arki i sobie wyliczysz dok³adnie. poszukaj
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Pomoc dla amatorów

Ten temat jest zablokowany bez mo¿liwo¶ci zmiany postów lub pisania odpowiedzi  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - anime