Szukaj FAQ Album



Autor Wiadomo¶æ
skwaros 
Wys³any: 2009-04-12, 11:27   Parê ogólnych pytañ
0
UP DOWN


Pomóg³: 2 razy
Posty: 51
Sk±d: zpm
1. Jaka jest kolejno¶æ wkrêcania pod pistolet odwadniacza i reduktora, co idzie pierwsze pod pistolet?

2. Ilu mikronowe sitka mam zamawiaæ do lakierów? Potrzebujê do podk³adu, akrylu, bazy metalicznej i klaru.

3. Po lakierowaniu do polerki bêdê u¿ywa³ pastê G3, a jak± g±bkê mam zamówiæ, bia³±? A do politury czy tam wosku to czarn±?

Weso³ych ¦wiaty :spoko:
 
 

przemo1972 
Wys³any: 2009-04-12, 12:15   
0
UP DOWN


Pomóg³: 11 razy
Posty: 551
Sk±d: SC
1 Odwadniacz, reduktor, pistolet.Proponowal bym Ci zamontowac dobry odwadniacz pomiedzy kompresorem a pistoletem.Te montowane pod pistoletem troche przeszkadzaja w malowaniu np.progow.
2 Co do sitek-Rzadsze do podkladu, gestrze do lakieru.Mozesz zamontowac sitko w pistolecie, najlepszym rozwiazaniem bedzie system PPS.
3Do G3 gabka biala (na mokro), do wykonczenia czarna.Proponowal bym Ci pasty 3M na sucho,zdecydowanie lepszy efekt i nie ma tyle mycia ;) Do past na sucho 3M gabka pomaranczowa lub zielona .Do "politury " polecam niebieski korek 3M (antychologram)
_________________
Wyrywanie chwastow
 

skwaros 
Wys³any: 2009-04-12, 15:25   
0
UP DOWN


Pomóg³: 2 razy
Posty: 51
Sk±d: zpm
przemo1972 napisa³/a:
2 Co do sitek-Rzadsze do podkladu, gestrze do lakieru.Mozesz zamontowac sitko w pistolecie, najlepszym rozwiazaniem bedzie system PPS.


mo¿na konkretnie ilu mikronowe sitka mam zastosowaæ do danego lakieru :cool:

do podk³adu 190, a do reszty 280 ?
 
 

greku
Wys³any: 2009-04-12, 15:38   
0
UP DOWN

Posty: 8
a móg³bym prosiæ o rozja¶nienie skrótu: system PPS ??
 

przemo1972 
Wys³any: 2009-04-12, 15:51   
0
UP DOWN


Pomóg³: 11 razy
Posty: 551
Sk±d: SC
Dokladnie.Oczywiscie PPS lub sitko w pistolecie tylko do lakierow-baz.Stara , choc moze nieprofesjonalna metoda moze byc uzycie ponczochy ;) Oczywiscie tylko do podkladu.Sitka uzywam tylko do podkladu, pracuje na PPs-ie. Niestety, do baz wodnych Standochyd sa troche za rzadkie,cho...ny standox ma tendencje do przysychania(mowie o pigmentach).Szczegolnie rzadko uzywane pigmenty gestnieja i jest d..a.PPs to takie jednorazowe kubki z sitkiem.Troche kosztowna sprawa, ale doskonale sprawdza sie przy malowaniu woda.Dodatkowa zaleta jest mozliwosc malowania pistoletem w pozycji "do gory nogami"
 

mebArth 
Wys³any: 2009-04-12, 17:16   
0
UP DOWN

Pomóg³: 42 razy
Posty: 1797
Sk±d: Kraków
Ja uzywam RPS saty. Jedne kubek z sitkiem do wody DPonta wystarcza mi na 10 malowan. Potem sitko juz przepuszcza zywice i lec± bia³e kropki. Nietstey nie mozna kupic samych sitek a jeden RPS kosztuje 10z³. Nie mozna myc nitrem bo sie odkszta³ca kubek, pieprzy sie gwint a sitko sie krzywi. wiec tylko do wody sie nadaje albo raz do konwencji. Do klaru to zwyk³e sitko 190mikronów.
_________________
Bart
 
 

kondzik 
Wys³any: 2009-04-19, 19:19   
0
UP DOWN

Posty: 97
Sk±d: CK&Ft.Myers
przemo1972 napisa³/a:
PPS lub sitko w pistolecie tylko do lakierow-baz



to wiec co to jest to PPS?Bo z tego co mi wiadomo to sa te jednorazowe pojemniki na farbe montowane do pistoletu



dobra juz wiem, nie doczytalem ;)
 

przemo1972 
Wys³any: 2009-04-19, 19:28   
0
UP DOWN


Pomóg³: 11 razy
Posty: 551
Sk±d: SC
skwaros napisa³/a:

mo¿na konkretnie ilu mikronowe sitka mam zastosowaæ do danego lakieru :cool:

Nie wszystkie firmy skaluja gestosc sitek w systemie metrycznym :tak: Sa sitka o oznaczeniu np."medium 44x36) ":cool: Chodzi tu o ilisc oczek na powierzchni jednego cala kwadratowego.Akurat to jest rzadkie(do podkladu)
_________________
Wyrywanie chwastow
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Pomoc dla amatorów

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group