Szukaj FAQ Album



Przesuniêty przez: Tech 2009-04-25, 17:42
Autor Wiadomo¶æ
ZIEMBA
Wys³any: 2009-04-14, 16:48   Brak po³ysku
0
UP DOWN

Pomóg³: 5 razy
Posty: 380
Przyci±³em dzisiaj ca³± maske od swojej omesi naprawde mocno papierem p1000 na klocku (bezbarwnego jest grubo na³o¿one) bo nie wiem zk±d (chyba z foli) nalecia³o mi pe³no syfów jak ja malowa³em. Potem przelecia³em j± p2000 na rêku ale tak pobierznie. I po polerce pod pewnym k±tem widac rysy na lakierze i nie moge wydobyc po³ysku. Nawet po mleczku siê nie ¶wieci jak powinno. B³yszczy siê ale w porównaniu z b³otnikiem bardzo s³abo. Maska malowana tydzieñ temu. Czy to wina tego ¿e matowa³em j± mocno p1000 a nie p2000? Co teraz z tym zrobic, dac du¿o farecli, mocno docisn±c g±bke i polerowac do oporu czy mo¿e drzec jeszcze raz maske mocno na klocku tylko z papierem p2000 i potem polerka? Podpowiedzcie co mam zrobic bo mam do spolerowania ca³y samochód i nie chce potem poprawiac. Po farecli dajecie jeszcze jak±s drobnoziarnist± paste czy odrazu mleczko?
 

kalbi 
Wys³any: 2009-04-14, 17:45   
0
UP DOWN

Pomóg³: 32 razy
Posty: 1685
Sk±d: Warszawa
1000 to troche za gruby papier. Je¶li ju¿ lecisz 1000 to popraw potem 1500 i na koniec 2000 (je¶li to ceimny kolor to bym wykoñmczy³ 2500) Jak masz du¿o bezbarwnego to powinno byæ ok i sie nie przetrzesz. Ogólnie popraw raz jeszcze 2000 i mu¶nij 2500 i powinno byæ ok.
_________________

 
 

ZIEMBA
Wys³any: 2009-04-14, 17:54   
0
UP DOWN

Pomóg³: 5 razy
Posty: 380
Tak te¿ my¶la³em ¿eby zrobic ale chcia³em lizn±c opini bardziej do¶wiadczonych. Bezbarwnego jest grubo, na maske i dwa b³otniki wyszed³ mi litr. Leza³ ju¿ od jakiegos czasu a robie teraz na innym to urobi³em ca³ego litra takiego gêstego i prysna³em. Ok, to jutro biore p2000 na klocku i jade ostro ca³± maske jeszcze raz. A na koniec lizne jeszcze p2500. Dziêki Kalbi :spoko:
ZIEMBA napisa³/a:
Po farecli dajecie jeszcze jak±s drobnoziarnist± paste czy odrazu mleczko?

A co z tym?
 

kalbi 
Wys³any: 2009-04-14, 18:07   
0
UP DOWN

Pomóg³: 32 razy
Posty: 1685
Sk±d: Warszawa
ale po co na klocku?? jak robisz na klocku to musisz uwa¿aæ by nie powsta³y grube rysy... na malutkim klocku sobie zrób jedynie wystaj±ce syfki, a nie ca³± maskê. Na koniec po tym klocku ma³ym popraw rêcznie na mokro 2000+2500. Po farecli na koniec pryskam wod± sam± i poleruje (bez pasty ju¿) ja przewa¿nie zostawiam ju¿ tak albo Sonax Auto Politura rêcznie
_________________

 
 

ZIEMBA
Wys³any: 2009-04-14, 18:23   
0
UP DOWN

Pomóg³: 5 razy
Posty: 380
Nie no, syfki juz wyci±³em p1000 na klocku. Ok, to przelece to bez klocka. A z t± farecl± ja robie tak samo. Dziêki.
 

mebArth 
Wys³any: 2009-04-14, 18:37   
0
UP DOWN

Pomóg³: 42 razy
Posty: 1797
Sk±d: Kraków
1000 jest za gruby, teraz ¿eby zniwelowac rysy po 1000 musisz OSTRO drzeæ 2000. Kloca nie potrzebujesz i uwazaj na kanty,ranty. Jak masz dolane fest i na przyk³±d kupe smieci, to 1500 na klocu i poprawka 2000/2500. Poleruj tak, ¿eby zagrzac lakier. Farecl± nie spalisz lakieru, nie bój. Malo wody, duzo pasty na 3x.
_________________
Bart
 
 

ZIEMBA
Wys³any: 2009-04-14, 18:51   
0
UP DOWN

Pomóg³: 5 razy
Posty: 380
No no Barcik, teraz bede to ostro jecha³ p2000. A potem farecla i minimalne ilo¶ci wody i ostre grzanie. Musi siê udac!! Dziêki panowie.
 

kalbi 
Wys³any: 2009-04-14, 20:54   
0
UP DOWN

Pomóg³: 32 razy
Posty: 1685
Sk±d: Warszawa
ZIEMBA napisa³/a:
ostre grzanie
no z tym grznie to tez nie przesadzaj :D z wyczuciem - powodzonka
_________________

 
 

kamilbusko
Wys³any: 2009-04-14, 21:04   
0
UP DOWN

Posty: 349
stary dasz se rade jak nie u¶niesz przy polerce to nie przypalisz. lepiej prowadz polerkê wolniej ale regularnie powodzenia :spoko:
 

michalLbn
Wys³any: 2009-04-15, 00:30   
0
UP DOWN

Pomóg³: 2 razy
Posty: 184
maski sa najgorsze w polerce. Co do przypalenia to nie przesadzaj z grzaniem bo jak kiedy¶ umia³em spaliæ lakier :)
 

bartek 
Wys³any: 2009-04-15, 12:15   
0
UP DOWN


Posty: 92
Sk±d: Warszawa
a czemu nie krazkiem 1000 -> 1500 na oscylacji ?
jak by nie robic z lapy zawsze cos zostanie po grubszym papierze,
i najczesciej te rysy wyskakuja w najgorszym momencie - dopiero przy polerce...
 

ZIEMBA
Wys³any: 2009-04-15, 14:33   
0
UP DOWN

Pomóg³: 5 razy
Posty: 380
kalbi napisa³/a:
no z tym grznie to tez nie przesadzaj z wyczuciem - powodzonka

Cytat:
stary dasz se rade jak nie u¶niesz przy polerce to nie przypalisz. lepiej prowadz polerkê wolniej ale regularnie powodzenia

michalLbn napisa³/a:
maski sa najgorsze w polerce. Co do przypalenia to nie przesadzaj z grzaniem bo jak kiedy¶ umia³em spaliæ lakier

Spoko panowie, pare aut ju¿ spolerowa³em w swoim krótkim zyciu :D Tylko ta maska jakas dziwna jest ¿e nie chce siê ³adnie ¶wiecic. Dzisiaj zmatowa³em ca³y samochód p2000 i jutro polerka, napisze wam co z tego wysz³o.
Bartek, mo¿esz mi powiedziec jaki papier na t± oscylacje siê zak³ada, wodny czy zwyk³y? Nie bardzo widzi mi siê lac wod± i jechac elektryczn± oscylacj±. Do takiego matowania jaka ma byc gróbo¶c papieru? Powiedz cu¶ wiêcej na ten temat bo nigdy tak nie robi³em a oscylacyjna u mnie jest i wydaje mi siê to ciekawy sposób na matowanie.
 

mebArth 
Wys³any: 2009-04-15, 18:50   
0
UP DOWN

Pomóg³: 42 razy
Posty: 1797
Sk±d: Kraków
Ale Farcecl± G3 nie spalisz farby. No musia³by¶ si±¶c na maszynie i zapomieæ o wodzie. Na sucho 3M czy Profixem (zaebista pasta) spalisz. Ale na sucho sa inne gabki i trza byæ geniuszem ¿eby spaliæ farbe. Poleruj±c b³otnik G3 to mi zajmuje 10 minut. Polerujac na sucho zajmuje mi to 2 minuty. I mam auto suche, spodnie suche, sciany czyste. Kowal nie p³acze ¿e ma paste w zakamarkach.
_________________
Bart
 
 

przemo1972 
Wys³any: 2009-04-15, 19:04   
0
UP DOWN


Pomóg³: 11 razy
Posty: 551
Sk±d: SC
ZIEMBA napisa³/a:
Do takiego matowania jaka ma byc gróbo¶c papieru? Powiedz cu¶ wiêcej na ten temat bo nigdy tak nie robi³em a oscylacyjna u mnie jest i wydaje mi siê to ciekawy sposób na matowanie.

Witam
Bartek mial na mysli maszyne okragla 150 mm. Do matowania sluza tarcze farecli, ostatnio pojawily sie krazki Sia velvet.Sa to krazki do obrobki na mokro o roznej gradacji.Ostatnio polerowalem cale L200-lakier fabryczny, po prostu klijent zazyczyl sobie polerowanie, lakier byl w fatalnym stanie, caly porysowany.Na dodatek kolor to x08-czarna perla.Polerowalem 3M-zielony, zolty, niebieski.Po matowaniu na maszynie bardzo szybko wychodzi sie z polyskiem,naprawde bylem zaskoczony :spoko:
_________________
Wyrywanie chwastow
 

ZIEMBA
Wys³any: 2009-04-15, 19:09   
0
UP DOWN

Pomóg³: 5 razy
Posty: 380
Przemo, ja tez mówie o okr±g³ej maszynie, tylko ¿e ja mam elektryczn±, pneumaty mi nie podchodz±. Czyli w moim przypadku polerka ni± odpada bo nie mam zamiaru lac wody na elektryke.
Barcik, jak siê nazywa ta pasta profixa?
 

przemo1972 
Wys³any: 2009-04-15, 19:21   
0
UP DOWN


Pomóg³: 11 razy
Posty: 551
Sk±d: SC
Ja tez pracuje na elektrycznej.Te tarcze sa na gabce (ok.5 mm).Wystarczy ze ta gabka jest mokra. Pneumat bylby najlepszym rozwiazaniem, ale elektryczna tez pojdzie ;)
_________________
Wyrywanie chwastow
 

ZIEMBA
Wys³any: 2009-04-16, 15:11   
0
UP DOWN

Pomóg³: 5 razy
Posty: 380
przemo1972 napisa³/a:
Ja tez pracuje na elektrycznej.Te tarcze sa na gabce (ok.5 mm).Wystarczy ze ta gabka jest mokra. Pneumat bylby najlepszym rozwiazaniem, ale elektryczna tez pojdzie ;)

To musze kupic taki papier na prube i zobaczyc jak to bêdzie sz³o. Ale jak mnie pr±d zabije to zostawie w domu kartke z namiarami na Ciebie :D
Dzisiaj wypolerowa³em cal± omesie i ¶wieci siê jak psu jajca :D Wina musia³a le¿ec w za grubym papierze przy matowaniu, p1000 jest zdecydowanie za gruby. Mieli¶cie racje chopy :spoko: Ale pojawi³ siê nastêpny problem :/ Na masce z przodu, przy lampie sa dwie ja¶niejsze plamy wielkosci 10cm2 ka¿da. Nie wiem jak one siê zrobi³y :sciana: W pomieszczeniu nie by³o ich widac ale dzisiaj na s³oncu widac je z kilometra. To nawet nie s± chmury, tylko takie jasne plamy.I teraz moje pytanko, czy moge je wypylic i potem prysn±c ca³± mache bezbarwnym czy trzeba ca³± maske jechac baz±? :help: Maska malowana by³a tydzien temu takr¿e lakier ju¿ dosech³. I przypominam ¿e jest to srebro.
 

michalLbn
Wys³any: 2009-04-16, 19:01   
0
UP DOWN

Pomóg³: 2 razy
Posty: 184
ZIEMBA napisa³/a:
przemo1972 napisa³/a:
Ja tez pracuje na elektrycznej.Te tarcze sa na gabce (ok.5 mm).Wystarczy ze ta gabka jest mokra. Pneumat bylby najlepszym rozwiazaniem, ale elektryczna tez pojdzie ;)

To musze kupic taki papier na prube i zobaczyc jak to bêdzie sz³o. Ale jak mnie pr±d zabije to zostawie w domu kartke z namiarami na Ciebie :D
Dzisiaj wypolerowa³em cal± omesie i ¶wieci siê jak psu jajca :D Wina musia³a le¿ec w za grubym papierze przy matowaniu, p1000 jest zdecydowanie za gruby. Mieli¶cie racje chopy :spoko: Ale pojawi³ siê nastêpny problem :/ Na masce z przodu, przy lampie sa dwie ja¶niejsze plamy wielkosci 10cm2 ka¿da. Nie wiem jak one siê zrobi³y :sciana: W pomieszczeniu nie by³o ich widac ale dzisiaj na s³oncu widac je z kilometra. To nawet nie s± chmury, tylko takie jasne plamy.I teraz moje pytanko, czy moge je wypylic i potem prysn±c ca³± mache bezbarwnym czy trzeba ca³± maske jechac baz±? :help: Maska malowana by³a tydzien temu takr¿e lakier ju¿ dosech³. I przypominam ¿e jest to srebro.


czy w miejscach plam by³a szpachla? Je¶li tak to utwardzacz ze szpachli zjad³ ci baze. Dzieje siê tak gdy jest za duzo utw. w szpachli lub jest na niej bardzo ma³o podk³ady lub szpachla by³a suszona opalarka i by³o w niej za du¿o utw. Mo¿esz zmatowaæ ca³± maskê p1500 na mokro, wypyliæ baz± miejsce plam i resztê bezbarwnym.
 

ZIEMBA
Wys³any: 2009-04-16, 19:06   
0
UP DOWN

Pomóg³: 5 razy
Posty: 380
michalLbn napisa³/a:
Mo¿esz zmatowaæ ca³± maskê p1500 na mokro, wypyliæ baz± miejsce plam i resztê bezbarwnym.

No w³a¶nie o taka odpowiedz mi chodzi³o, dziêki. Nie tam nie by³o szpachli. Te plamy wygl±daj± tak jakbym w tym miejscu przytrzyma³ pistolet ze 2 sekundy, ziarno jest na nich zupe³nie inaczej u³ozone i chyba dlatego tak je widac. Ale jak zrobi³em te plamy to nie wiem :sciana: . Nalwa¿niejsze ¿e zosta³o mi z 50ml bazy to je przyprusze, przelece mache bezbarwnym i bêdzie po plamach :spoko:
 

michalLbn
Wys³any: 2009-04-16, 19:10   
0
UP DOWN

Pomóg³: 2 razy
Posty: 184
ZIEMBA napisa³/a:
michalLbn napisa³/a:
Mo¿esz zmatowaæ ca³± maskê p1500 na mokro, wypyliæ baz± miejsce plam i resztê bezbarwnym.

No w³a¶nie o taka odpowiedz mi chodzi³o, dziêki. Nie tam nie by³o szpachli. Te plamy wygl±daj± tak jakbym w tym miejscu przytrzyma³ pistolet ze 2 sekundy, ziarno jest na nich zupe³nie inaczej u³ozone i chyba dlatego tak je widac. Ale jak zrobi³em te plamy to nie wiem :sciana: . Nalwa¿niejsze ¿e zosta³o mi z 50ml bazy to je przyprusze, przelece mache bezbarwnym i bêdzie po plamach :spoko:


Wiêc mo¿e jak za d³ugo w tych miejscach przytrzyma³e¶ pistol to nie da³e¶ wyschn±æ bazie do koñca i polakierowa³e¶ bezbarwnym. Zawsze patrzy czy baza wysch³a w ka¿dym miejscu przed na³o¿eniem bezb.
 

ZIEMBA
Wys³any: 2009-04-16, 19:14   
0
UP DOWN

Pomóg³: 5 razy
Posty: 380
Nie mam pojêcia co zle zrobi³em, ale ziarno w tych miejscach jest inaczej u³o¿one. Ale juz nie wa¿ne, jutro to przyprusze resztkami bazy i bêdzie po problemie.
 

kalbi 
Wys³any: 2009-04-16, 23:20   
0
UP DOWN

Pomóg³: 32 razy
Posty: 1685
Sk±d: Warszawa
je¶li chcesz siê cieniowaæ na masce sreberkiem to polecam siê podrzuciæ ¿ywic± i bêdzie siê ³adnie ziarno uk³ada³o. Kup z 50 ml ¿ywicy pod cieniowanie sreberka.
_________________

 
 

ZIEMBA
Wys³any: 2009-04-17, 14:21   
0
UP DOWN

Pomóg³: 5 razy
Posty: 380
Kalbi, to do srebra jest jaka¶ inna ¿ywica? Dobry pomys³ z t± zywic±, mam tak± ale my¶la³em ¿e jest uniwersalna do wszystkich kolorów.
 

No-limit
Wys³any: 2009-04-17, 16:59   
0
UP DOWN


Pomóg³: 34 razy
Posty: 1179
ZIEMBA napisa³/a:
Kalbi, to do srebra jest jaka¶ inna ¿ywica? Dobry pomys³ z t± zywic±, mam tak± ale my¶la³em ¿e jest uniwersalna do wszystkich kolorów.

W DP AB 160 +rozc. do bazy 1:0,8,lub XB165+ rozc..
 

mebArth 
Wys³any: 2009-04-17, 19:07   
0
UP DOWN

Pomóg³: 42 razy
Posty: 1797
Sk±d: Kraków
ZIEMBA napisa³/a:
Przemo, ja tez mówie o okr±g³ej maszynie, tylko ¿e ja mam elektryczn±, pneumaty mi nie podchodz±. Czyli w moim przypadku polerka ni± odpada bo nie mam zamiaru lac wody na elektryke.
Barcik, jak siê nazywa ta pasta profixa?


http://multichem.pl/index...=katalog&w=&d=8 tak sie nazywa
_________________
Bart
 
 

ZIEMBA
Wys³any: 2009-04-18, 13:43   
0
UP DOWN

Pomóg³: 5 razy
Posty: 380
Aaaa, to ju¿ widzia³em te pasty tylko nie wiedzia³em ¿e one s± na sucho.
 

teac27 
Wys³any: 2014-07-20, 19:11   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 155
Sk±d: podkarpacie
co do bia³ych plam to wydaje mi sie ze po prostu utwardzacz lakieru bezbarwnego zareagowa³ z wilgoci± ... ale w jaki sposob nie wiem ..

Kolega niech pisze w aktualnych tematach a nie "odkopuje" te z przed kilku lat ....
Robertlodz09
_________________

 
 

Miki
Wys³any: 2014-07-20, 22:51   
0
UP DOWN

Pomóg³: 10 razy
Posty: 523
teac27, Zawód ARCHEOLOG wyuczony czy nabyty?
_________________
Mart-Dent
 

Robertlodz09 
Wys³any: 2014-07-20, 23:41   
0
UP DOWN


Pomóg³: 61 razy
Posty: 3388
Sk±d: £ód¿
Miki napisa³/a:
Zawód ARCHEOLOG wyuczony czy nabyty?

Mo¿e upa³ koledze zaszkodzi³ ..... ;)
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Technologia i materia³y

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - opowiadania