Szukaj FAQ Album



Przesuniêty przez: DrCruel 2009-04-25, 05:11
Autor Wiadomo¶æ
VanDzianMan
Wys³any: 2009-04-14, 23:11   Walkom Genesi GEO
0
UP DOWN

Posty: 6
Witam wszystkich
Panowie stojê przed wyborem nowego pistoletu lakierniczego. Obecnie pracowa³em na STAR evo-t i naprawdê nie mogê na niego narzekaæ, jednak chcia³bym kupiæ co¶ bardziej konkretnego. Kompresor który posiadam to WAN z butl± 150Litrów i wydajno¶ci z tego co wyczyta³em oko³o 340litrów. Wiêc prawdziwe HVLP odpada.
Interesuj± mnie konkretnie dwa modele:
Walcom Genesis GEO z dysz± 1.3
Devilbiss GTI pro z dysz± T1 1.3
Pocz±tkowo nastawi³em siê na GTI-ka i kiedy ju¿ by³em zdecydowany w trakcie zamawiania sprzedawca bardzo dobrze zaprezentowa³ mi tego walcoma. Ró¿nica w cenie miêdzy tymi pistoletami to oko³o 200z³ na korzy¶æ walcoma. Prosi³bym o konkretne opinie na temat GTI-ka i walcoma, na razie po przejrzeniu prawie ca³ego internetu ;) sk³aniam siê ku walcomowi, jednak chcia³bym przed zakupem skonsultowaæ siê z wami.
 

baqo 
Wys³any: 2009-04-15, 09:07   
0
UP DOWN

Pomóg³: 20 razy
Posty: 1553
Sk±d: ko³obrzeg
iwata,sata,devilbiss ,szukaj w¶ród tych marek.mam sate i gti ka,ale nie robi³em tym pro. podobno jest lepszy od poprzednika ,a z tego by³em zadowolony. z walcomem mia³em i mam styczno¶æ,to tak sobie. za tak± kasê wolê do³o¿yæ do tego spo¶ród tych trzech
 
 

VanDzianMan
Wys³any: 2009-04-15, 10:56   
0
UP DOWN

Posty: 6
Wiem,¿e ty trzy marki wiod± prym i mo¿e faktycznie warto ju¿ zainwestowaæ w sprawdzony produkt. Tego walcoma GEO mam ju¿ zamówionego, przyjdzie to zobaczê jak to wygl±da, nie mia³em mo¿liwo¶ci wzi±¶æ tego pistoletu do rêki dlatego zobaczê, zawsze mogê go odes³aæ i zamieniæ na tego GTI-ka. Ciekawi mnie z jakimi Walcomami mieli¶cie styczno¶æ, bo w moim przypadku by³ to tylko walcom Slim HP którego u¿ywam do bezbarwnego i jak za takie pieni±dze to jest to ca³kiem porz±dny produkt moim zdaniem, jednak chcia³bym podkre¶liæ, ze jest to dolna pólka produktów walcom dedykowana do podk³adów!!! Wiêc dlatego szukam opinii na temat walcomów z wy¿szej pu³ki mam nadziej ze kto¶ u¿ywa³. A ty Bago z jakimi mia³e¶ styczno¶æ podobnie jak ja ze slmami czy mo¿e czym¶ lepszym.
 

baqo 
Wys³any: 2009-04-15, 11:50   
0
UP DOWN

Pomóg³: 20 razy
Posty: 1553
Sk±d: ko³obrzeg
slima mam do podk³adu,a genesi dwa razy wymienia³em bo nierówno nak³ada³,a¿ w koñcu ca³kiem odda³em. do³o¿y³em dwie stówy i kupi³em sate rp,potem hvlp. jedynie jestem ciekaw pracy iwaty i w³a¶nie gtika pro. walcom odpada.slima mam dwa lata ,pozmieniane uszczelki , ca³y korpus siê ³uszczy z chromu jakim jest pokryty.
 
 

£ukasz79 
Wys³any: 2009-04-15, 13:31   
0
UP DOWN

Posty: 57
Ja robiê Geo i Hte od przesz³o pó³ roku i nie mam im nic do zarzucenia. Ale je¶li masz tylko ró¿nicê 200 z³ to ja bym siê nie zastanawia³.
 
 

VanDzianMan
Wys³any: 2009-04-15, 15:29   
0
UP DOWN

Posty: 6
³ukasz79 ile kosztowa³ Cie twój GEO???? Mówisz, ¿e jednak bra³by¶ GTi-ka. Zobaczê jutro przyjdzie kurier najwy¿ej ode¶lê z zamian± na GTi... trochê chyba zrobi³ mi wodê z mózgu ten sprzedawca... :/ w sumie mog³em siê trzymaæ swojego i braæ od razu GTi. ³ukasz79 jak pracuje Ci siê na tym GEO??
 

£ukasz79 
Wys³any: 2009-04-15, 17:16   
0
UP DOWN

Posty: 57
Ja za swojego zap³aci³em chyba 1150 brutto. S³uchaj, przed zakupem by³ u mnie technik , który pokaza³ co i jak ja zrobi³em sobiê próbne wymalowanie i by³em zadowolony. Wcze¶niej jedynie mog³em jedynie okazyjnie polakierowaæ Sat± lub DVb tak wiêc trudno co¶ kolwiek powiedzieæ . W rozmowie z innym tech., tech. z Akzo, który mnial okazje lakierowaæ Walcomem a na co dzieñ lakieruje GTi twierdzi³ i¿ jest to naprawdê "dobrze lakieruj±cy pistolet" nie wiele odbiegaj±cy parametrami i jako¶ci± wykonczenia co GTI.
Jak mi siê pracuje? Rewelacyjnie, bez zarzutu.
 
 

VanDzianMan
Wys³any: 2009-04-15, 18:10   
0
UP DOWN

Posty: 6
Dziêki za konkretn± odpowied¼:) jutro go dostane w swoje rêce i zobaczymy. Sprzedawca z którym rozmawia³em twierdzi, ¿e walcomów GEO sprzedaje siê naprawdê spor i,¿e nie mia³ ¿adnych reklamacji, ponadto twierdzi³, ¿e le¿y du¿o lepiej w d³oni ni¿ GTi. Zobaczymy, jak go dostanê i sprawdzê to napiszê swoje wra¿enia :spoko: Jeszcze raz dziêki za konkretne odpowiedzi...
 

VanDzianMan
Wys³any: 2009-04-17, 21:19   
0
UP DOWN

Posty: 6
Witam wszystkich jeszcze raz. Wczoraj dosta³em swojego GEO. Muszê przyznaæ, ¿e je¿eli chodzi o jako¶æ wykonania stoi ona naprawdê na wysokim poziomie. Mam te¿ Slima i niemo¿na naprawdê tych pistoletów porównywaæ do siebie, jest miêdzy nimi przepa¶æ je¶li chodzi o jako¶æ wykonania. Poza tym pistolet faktycznie doskonalê le¿y w d³oni, naprawdê bardzo przyjemy. Zobaczymy jak bêdzie z lakierowaniem, je¶li lakieruje teak dobrze jak wygl±da to na pewno spe³ni wszystkie moje oczekiwania :spoko: Lukasz79 napisa³e¶ ¿e pracujesz równie¿ na HTE rozumie, ¿e u¿ywasz go do bezbarwnych, je¶li chodzi o rozlewanie VHS to jak siê sprawuje??
 

£ukasz79 
Wys³any: 2009-04-17, 21:34   
0
UP DOWN

Posty: 57
Ju¿ Ci mówiê. Hte Z dysz± 1,3 mam wy³acznie do bezbarwnego. Nawiasem, Hte to taki europejski odpowiednik amerykañskiego TransTech. Troszkê musia³em siê go "uczyæ", teraz bez problemu lakierujê nim tak jak chcê tj. k³adê klar wedle potrzeby dopasowuj±c strukurê lakieu do reszty. Jestem z niego bardzo zadowolony nie przysparza mi rzadnych problemów, bezproblemowy w utrzymaniu czysto¶ci itd. Zreszt± masz Geo a Hte zewnêtrznie jest taki sam wiêc wiesz sam.
Jak siê lakieruje nim VHS-em ? Pistolet dedykowany jest do aplikacji przede wszystkim lakierów wykoñczeniowych inie ma tu rzadnych problemów.
 
 

VanDzianMan
Wys³any: 2009-04-17, 21:40   
0
UP DOWN

Posty: 6
No to fajnie:) chyba jeszcze zamówiê sobie tego HTE i bêdzie komplet i spokój w tematyce pistoletów przynajmniej na jaki¶ czas ;)
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Warsztat

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group