Szukaj FAQ Album



Autor Wiadomo¶æ
Maryo 
Wys³any: 2009-04-21, 16:05   ponowne malowanie zderzaków, ³uszcz±ce siê lakier
0
UP DOWN

Posty: 7
Mam pytanie poprzedni w³a¶ciciel malowa³ zderzaki i farba odchodzi robi± siê b±ble i ³uszczy siê. Muszê wiêc ¶ci±gn±æ warstwy lakiernicze do go³ego plastiku - jak to szybko i dobrze zrobiæ? Czy preparatami typu boll bêdzie ok. tzn czy potem nie bêdzie podobnych problemów z odchodz±cym lakierem.
 

mebArth 
Wys³any: 2009-04-21, 17:09   
0
UP DOWN

Pomóg³: 42 razy
Posty: 1797
Sk±d: Kraków
To co dojdzie maszyna i 120 papierek do tworzywa. Gdzie nie dojdziesz to scansol m pedzel i potem myjka goraca woda i szlif 120 i podk³ad. Napewno pdniesie w³osa plastik wiec bez 2x podk³adu sie nie obêdzie.
_________________
Bart
 
 

Maryo 
Wys³any: 2009-04-21, 19:48   
0
UP DOWN

Posty: 7
Dziêki za pomoc :)
 

sawmaster 
Wys³any: 2009-10-23, 21:11   
0
UP DOWN

Posty: 563
Sk±d: Bia³ystok
podepnê siê pod ten temat, aby nie robiæ zamieszania na forum

Dzi¶ polakierowa³em b³otnik i d³ugie drzwi w coupe i nie jestem zadowolony z jako¶ci po³o¿onego lakieru bezbarwnego. Otó¿ nie rozla³em go wystarczaj±co i ¿eby by³a ³agodna pomarañcza to fajnie a u mnie nawet na skórkê siê nie rozla³o. Mniejsza o to. Chodzi o to ¿e da³em Cia³a. Pomalowa³em 2 warstwê bezbarwnego i wci±¿ tak malujê ¿e dajê cienkie warstwy. Postanowi³em teraz na maksa odkrêciæ regulacje przep³ywu lakieru i przez moj± g³upotê miesza³em dodatkow± porcjê bezbarwnego w zanieczyszczonym kubku i nie przepu¶ci³em tego przez sitko bo niestety ich zabrak³o. Na górze drzwi nawali³em kilka glutów z zaschniêtego bezbarwnego. Mam nadzieje ¿e je zbiorê, ale je¶li mi siê nie uda to co mam robiæ dalej? Zmatowaæ bezbarwny jutro i lakierowaæ bezbarwnym jeszcze raz?

ps kto¶ mo¿e mi daæ wskazówki aby rozlaæ ³adnie bezbarwny i nie zrobiæ zacieków?
 

mineks600
Wys³any: 2009-10-23, 21:22   
0
UP DOWN

Posty: 25
maluj na pó³torej warstwy i daj do klaru wiêcej rozcieñczalnika. Zale¿y zreszt± jaki u¿ywasz lakier.
Do problemów z rozlewaniem ale nie ze zlewaniem polecam lakier NewChem z szybkim utwardzaczem.
 

baqo 
Wys³any: 2009-10-23, 21:29   
0
UP DOWN

Pomóg³: 20 razy
Posty: 1553
Sk±d: ko³obrzeg
sawmaster napisa³/a:
Postanowi³em teraz na maksa odkrêciæ regulacje przep³ywu lakieru
dysza 1,3-1,4 materia³ na 85%do maxa,kolejne pokrêt³o do rozbicia strumienia na maxa ,ci¶nienie wg .zalecen,a najlepiej sprawdziæ strumieñ ,jego owal ,na papierze na ¶cianie,w pionie, ma byæ taki > 0 < nie ¶rodkiem wê¿szy ,ani grubszy . jak za w±ski ¶rodkiem ci¶nienie za wysokie, jak gruby i krótki ci¶nienie za niskie. do tego musisz dobrze sporz±dziæ mieszaninê lakieru do natrysku ,dobraæ materia³y do temp. otoczenia .
 
 

baqo 
Wys³any: 2009-10-23, 21:32   
0
UP DOWN

Pomóg³: 20 razy
Posty: 1553
Sk±d: ko³obrzeg
sawmaster napisa³/a:
Zmatowaæ bezbarwny jutro i lakierowaæ bezbarwnym jeszcze raz?
pamiêtaj ¿e bezbarwny na bezbarwny inaczej siê rozlewa,³atwiej mo¿e pociec . bez bazy pod sob± ma inn± rozlewalno¶æ.
 
 

sawmaster 
Wys³any: 2009-10-23, 21:41   
0
UP DOWN

Posty: 563
Sk±d: Bia³ystok
mam ci¶nienie robocze 3 bary i pistolet poza przep³ywem lakieru jest ok ustawiony, u¿ywam MS novola ze starej edycji :)
 

baqo 
Wys³any: 2009-10-23, 21:43   
0
UP DOWN

Pomóg³: 20 razy
Posty: 1553
Sk±d: ko³obrzeg
sawmaster napisa³/a:
pistolet poza przep³ywem lakieru jest ok ustawiony
no to nie jest ustawiony :nie:
 
 

mebArth 
Wys³any: 2009-10-23, 21:49   
0
UP DOWN

Pomóg³: 42 razy
Posty: 1797
Sk±d: Kraków
mineks600 napisa³/a:
maluj na pó³torej warstwy i daj do klaru wiêcej rozcieñczalnika. Zale¿y zreszt± jaki u¿ywasz lakier.
Do problemów z rozlewaniem ale nie ze zlewaniem polecam lakier NewChem z szybkim utwardzaczem.


Dolej... i mu "skasieje" bezbarwny albo sie poleje. Ma byæ tyle producent mówi i koniec. a NEW CHEM to cotototo? jakies cudo? A po co Ci szybki? malujesz na 5 stopniach ¿eby sie nie la³ ? Wielkie sorry ale lakiery typu "bez nazwy" sa raczej "bez jako¶ci"
A znasz NEW CLAR? bo ja tez nie... a mozna by metki zrobic nowe ?
_________________
Bart
 
 

Dementor
Wys³any: 2009-10-23, 22:42   
0
UP DOWN


Posty: 364
Ja znam jeszcze:
New Car
New Line
Blue Line
Red Car
Car Line

;P
 

mineks600
Wys³any: 2009-10-24, 10:16   
0
UP DOWN

Posty: 25
Poleci³em NewChema poniewa¿ go sprawdzi³em jest tani i w niczym nie ustêpuje "firmowym" lakierom.

A co do rozcieñczania to producent podaje dopuszczaln± ilo¶æ rozcieñcvzalnika w warunkach idealnych do lakierowania natomiast rozcieñczalnik powoduje wzrost adhezji danego lakieru i ro¶nie ona wprost proporcjonalnie do spadku temperatury. Tak wiêc je¶li malujemy w temperaturze skrajnie niskiej dla lakieru musimy zadbaæ o to ¿eby lakier uzyska³ odpowiedni± gêsto¶æ i lepko¶æ.

Je¿eli mieliby¶my stosowaæ sie wy³±cznie do zaleceñ producenta to niemogliby¶my malowaæ np. lakierami dupont poniewa¿ w kartach technicznych mo¿na wyczytaæ ze nale¿y go stosowaæ tylko w warunkach profesjonalnych "kabinowych" z obowi±zkowym wygrzewaniem lakieru inaczej mog± wyst±piæ wady lakiernicze.
Je¿eli ka¿dy z was posiada kabinê lakiernicz± to ja jestem w tyle.
 

lukas
Wys³any: 2009-10-24, 10:29   
0
UP DOWN


Pomóg³: 5 razy
Posty: 339
mineks600 napisa³/a:
Do problemów z rozlewaniem ale nie ze zlewaniem polecam lakier NewChem z szybkim utwardzaczem.


Dlaczego New Chem z szybkim utwardzaczem lepiej rozlewa siê ni¿ ze standardowym?
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Pomoc dla amatorów

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - recenzje anime