Szukaj FAQ Album



Autor Wiadomo¶æ
Rajax
Wys³any: 2009-04-22, 12:11   Malowanie aluminium (ramy roweru), mam kilka pytañ.
0
UP DOWN

Posty: 52
Witam.
Przymierzam sie do pomalowania mojej ramy aluminiowej.
Jest tam stary lakier w dobrym stanie ale czas na zmiany, teraz pytania:
- czy musze usun±c stary lakier czy wystarczy zmatowiæ
- jest jakis specjalny podk³ad na aluminium
- czy mozna to zrobic zwyk³ym lakierem samochodowym (baza/klar)
- czy farby w sprayu sa naprawdê do dupy, bo nie chcia³ bym inwestowaæ w rapitograf, chcia³bym co prawda zrobiæ pare wrzutów, jakies ognie czy co¶, ale wola³ bym sie oprzeæ na sprayu, malowa³em tak ju¿ czê¶æ auta i jest ok. Nie mówie o gotowych lakierach, tylko o tych mieszanych i nabijanych w puszkê, np w Warszawie na Pow±zkowskiej.

Co wy na to????
 

No-limit
Wys³any: 2009-04-22, 19:18   Re: Malowanie aluminium (ramy roweru), mam kilka pytañ.
0
UP DOWN


Pomóg³: 34 razy
Posty: 1179
Rajax napisa³/a:
Witam.
Przymierzam sie do pomalowania mojej ramy aluminiowej.
Jest tam stary lakier w dobrym stanie ale czas na zmiany, teraz pytania:
- czy musze usun±c stary lakier czy wystarczy zmatowiæ
- jest jakis specjalny podk³ad na aluminium
- czy mozna to zrobic zwyk³ym lakierem samochodowym (baza/klar)
- czy farby w sprayu sa naprawdê do dupy, bo nie chcia³ bym inwestowaæ w rapitograf, chcia³bym co prawda zrobiæ pare wrzutów, jakies ognie czy co¶, ale wola³ bym sie oprzeæ na sprayu, malowa³em tak ju¿ czê¶æ auta i jest ok. Nie mówie o gotowych lakierach, tylko o tych mieszanych i nabijanych w puszkê, np w Warszawie na Pow±zkowskiej.

Co wy na to????

Jak popytasz bêdzie dobrze.Osobi¶cie Ich nie znam,ale jak przydusisz s± b.dobrzy.Ja jestem ;) better :)
 

Rajax
Wys³any: 2009-04-27, 09:53   
0
UP DOWN

Posty: 52
No dobra panowie a jak z moimi pytaniami odnosnie podk³adu. Czyta³em tu na forum o podk³adzie epoksydowym, ale nie wiem czy drzeæ stary lakier czy nie, w takim razie nie wiadomo czy stosowac podk³ad czy nie?????
 

kalbi 
Wys³any: 2009-04-27, 19:29   
0
UP DOWN

Pomóg³: 32 razy
Posty: 1685
Sk±d: Warszawa
je¶li lakier jest w dobrym stanie i nie ma tam odprysków itd. to wystarczy zmatowiæ i podk³ad jest niepotrzebny. Polecam szar± w³ókninê z ludwikiem. Potem dok³adnie umyæ, odt³u¶ciæ zmywaczem do silikonu i mo¿na lakierowaæ. Spraye odradzamy!
_________________

 
 

przemo1972 
Wys³any: 2009-04-29, 13:21   
0
UP DOWN


Pomóg³: 11 razy
Posty: 551
Sk±d: SC
Witam
Jesli masz zamiar malowac lakierem 2-warstwowym mozesz pomyslec o jakims fajnym efekcie, np."poranna rosa".Efekt bardzo ciekawie prezentuje sie, i jest nieskomplikowany w wykonaniu ;)Niestety, do uzyskania go musisz uzyc pistoletu natryskowego.
 

Greg
Wys³any: 2009-05-03, 19:31   
0
UP DOWN

Pomóg³: 6 razy
Posty: 149
Je¶li masz przetarty lakier a¿ do aluminium to trzeba bêdzie jaki¶ podk³ad na to strzeliæ. Ostatnio przypadkiem natrafi³em na podk³ad z Roscha na aluminium- jeszcze tego nie próbowa³em ale podobno ludzie sobie go chwal± ;) czy spray czy pistolet - wg uznania. Ja tylko i wy³±cznie u¿ywam do takich celów guna ;)
 

Rajax
Wys³any: 2009-05-18, 15:26   
0
UP DOWN

Posty: 52
OK, dzieki panowie. Mo¿esz Przemo 1972 opisac jak uzyskac ten efekt, albo jakiegos linka daæ???? Mo¿e sie skuszê na pistolet, bo kompresor z butla 50 da rade na rower raczej :)
 

przemo1972 
Wys³any: 2009-05-19, 20:43   
0
UP DOWN


Pomóg³: 11 razy
Posty: 551
Sk±d: SC
Witam
Efekt wyglada mniejwiecej tak jak na zalaczonym foto.Poprostu kladziesz kolor podstawowy czyli tlo, na sucha baze naproszasz kropelki wody (np.zraszaczem do kwiatkow ;) ).Nastepnym krokiem jest napruszenie drugiego koloru, robisz to z odpowiedniej odleglosci aby nie zdmuchnac kropelek wody.Odleglosc pistoletu min 1-1,5 m., chodzi o to aby odkurz(overspray) osiadal swobodnie na kropelkach wody.Pozniej suszenie (suszarka do wlosow lub opalarka, zakladam ze nie masz kabiny ;) ) Po wysuszeniu oczywiscie klar.Jesli sie zdecydujesz na wykonanie uzywaj tylko wody destylowanej!Jesli interesuja Cie bardziej skomplikowane histrie to zerknij w dzial "airbrush".

Fot1.jpg
Plik ¶ci±gniêto 1722 raz(y) 128.74 KB

 

Rajax
Wys³any: 2009-05-22, 15:16   
0
UP DOWN

Posty: 52
E no to niez³y bajer. Rozumiem ze szuszarka trzeba tak dmuchac co by kropel nie zdmuchn±æ. A czy mozna zostawic do naturalnego wyschniêcia??
Oraz jaki kolor ma byæ tego lakieru, np. jak baza jesty srebrny to co ma byæ srebrny kilka tonów ciemnijeszy lub ja¶niejszy ????
 

przemo1972 
Wys³any: 2009-05-22, 18:31   
0
UP DOWN


Pomóg³: 11 razy
Posty: 551
Sk±d: SC
Mozesz pozostawic do wyschniecia wody(np.na noc).Natryskuj i susz tak aby wody nie zdmuchnac ;) Co do koloru-jaki Ci pasuje byle kontrastowy, np . pierwsza baza czarna, druga zloty metalik z grubym ziarnem.
 

lukas
Wys³any: 2009-05-22, 18:58   
0
UP DOWN


Pomóg³: 5 razy
Posty: 339
A w temacie podk³adu, to w zasadzie ka¿dy podk³ad akrylowy w cenie powy¿ej 40 z³ za litr bêdzie mia³ przyczepno¶æ do aluminium. Tobie nie potrzeba du¿o, wiêc podejd¼ do mieszalni i popro¶ ¿eby ci nalali ze 300 ml jakiego¶ podk³adu "z mieszalnika", tylko nie bierz tych po dwadzie¶cia kilka z³ za puszkê 0,8 ltr bo te, to nie bêd±. A najlepiej powiedz, ¿e chcesz taki "mokro na mokro" to wtedy nie narobisz siê przy szlifowaniu.
 

Rajax
Wys³any: 2009-05-25, 14:01   
0
UP DOWN

Posty: 52
Ok, dzieki. Domyslam siê ze jak maluje rowerek powiedzmy w 3 kolorach w zró¿nymi wrzutami, to ten efekt kropel wody mo¿e byc bardziej lub mniej widoczny, bo kontrastowanie nie bêdzie wszêdzie równomierne ????
Po 1 bazie szlif ?? potem skraplam wod±, natrysn±æ, szuszyæ i szlif i potem klar i polerka - dobrze to widzê ????
 

przemo1972 
Wys³any: 2009-05-25, 17:14   
0
UP DOWN


Pomóg³: 11 razy
Posty: 551
Sk±d: SC
zadnego szlifu.go Paints
 

kalbi 
Wys³any: 2009-05-25, 17:23   
0
UP DOWN

Pomóg³: 32 razy
Posty: 1685
Sk±d: Warszawa
Rajax napisa³/a:
i polerka
ten pkt. te¿ bym sobiê darowa³! Polerowaæ rame od roweru - hmm
_________________

 
 

Rajax
Wys³any: 2009-05-26, 09:09   
0
UP DOWN

Posty: 52
No chodzi o to co by matowa za bardzo nie by³a.
Wczoraj odkry³em ¿e jak sie zdecydujê na malowanie tej ramy (która juz stoi go³a w gara¿u) to bêdê musia³ w niektórych miejscach drzeæ do alu. Na rowerze sa chyba naklejki które pojechano bezbarwnym, albo lakier, ale wyra¼nie sa elemnty które bardziej odstaj± od struktury ca³ego lakieru. Wiec je¿eli dotre sie do alu to znowu bedzie trzeba podk³ad walic pod alu i narobie sobie roboty. Kto pomaluje rower w Warszawie i ma w dodatku fajny pomys³ ??????
 

Rajax
Wys³any: 2009-05-27, 09:16   
0
UP DOWN

Posty: 52
No nie za darmo nie :help:
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Pomoc dla amatorów

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group