Szukaj FAQ Album



Przesuniêty przez: DrCruel 2009-04-25, 05:11
Autor Wiadomo¶æ
omzigo 
Wys³any: 2009-04-23, 21:08   co o tym sadzicie kompresor..
0
UP DOWN
omzigo

Posty: 36
witam na allegro 1699 a na stronie sklepu 1299.. co sadzicie warto czy nie...........
 

omzigo 
Wys³any: 2009-04-23, 21:13   
0
UP DOWN
omzigo

Posty: 36
http://www.allegro.pl/ite..._min_gw_fv.html
 

omzigo 
Wys³any: 2009-04-23, 21:14   
0
UP DOWN
omzigo

Posty: 36
http://www.i-ogrod.pl/kom...5lmin-p-25.html
 

przemo1972 
Wys³any: 2009-04-23, 21:50   
0
UP DOWN


Pomóg³: 11 razy
Posty: 551
Sk±d: SC
Przeciez to nie ten sam kompresor...Przeczytaj uwaznie... :/
_________________
Wyrywanie chwastow
 

omzigo 
Wys³any: 2009-04-24, 07:24   
0
UP DOWN
omzigo

Posty: 36
wiem ze ten sam kole¶ w hu... leci ale warto kupiæ czy nie...oczywi¶cie ze sklepu bo taniej...
 

przemo1972 
Wys³any: 2009-04-24, 13:15   
0
UP DOWN


Pomóg³: 11 razy
Posty: 551
Sk±d: SC
Ale to sa dwa rozne kompresory.Porownaj parametry.Z allegro ma 120 l. zbiornik a ze sklepu ma 110, moc znamionowa silnikow tez jest rozna! :tak:
 

Tomek
Wys³any: 2009-04-24, 14:48   
0
UP DOWN

Posty: 8
Kompresory s± ró¿ne, zwróæ uwagê na moc silnika. Ten z pod linku pierwszego ma silnik o mocy 5,5 kW (to nie jest ma³o) i wydajno¶æ 520l (tutaj producenci czêsto robi± chwyt reklamowy) bo raczej idzie tu o wydajno¶æ na ssaniu a nie na t³oczeniu. Zapytaj sprzedawcy czego dotyczy ta wydajno¶æ.
Z linku drugiego producent podaje wydajno¶æ po stronie t³ocznej 420l co ju¿ jest przyzwoit± wydajno¶ci±. Dobrze by³oby ¿eby g³owica tych kompresorów mia³a dwa stopnie sprê¿ania ale s±dz±c po maksymalnym ci¶nieniu 8 at to w±tpiê.
Pojemno¶æ zbiornika rzêdu 110l badz 120 l wydajê siê mi byæ ma³a co potem bêdzie przek³adaæ siê na czêstotliwo¶æ za³±czeñ silnika a co siê przek³ada na koszty u¿ytkowania.
Oba kompresory ch³odzone s± powietrzem, rozwi±zanie z trzema t³okami wydaje siê byæ rozwi±zanie bardziej awaryjnym ze wzglêdu na dodatkowy t³ok, tzn. ma siê co psuæ.
Reasumuj±c: w tych pieni±¿kach ciê¿ko znale¿æ lepsze rozwi±zanie.
Istotna uwaga jeszcze wa¿ne ¿eby posiada³ zawór bezpieczeñstwa, no a je¶li bierzesz go na dzia³alno¶æ gospodarcz± dobrze ¿eby posiada³ certyfikat CE.
Pozdrawiam
 

gizbern 
Wys³any: 2009-04-25, 08:11   
0
UP DOWN


Pomóg³: 4 razy
Posty: 99
Sk±d: Czêstochowa-Poland
Je¶li decydujesz siê na kompresor z silnikiem 5,5kW musisz zwróciæ uwagê na zabezpieczenie w twojej instalacji elektrycznej.
Dla takiego silnika musi byæ 25A i solidne przewody minimum 2,5mm2.
W tym dro¿szym masz pompe dwu-stopniow± a w tañszym jest jedno-stopniowa.
Wszystko zale¿y do czego potrzebujesz tego kompresora.
_________________

 
 

shalashaska 
Wys³any: 2009-04-30, 18:43   
0
UP DOWN


Pomóg³: 1 raz
Posty: 190
Sk±d: Kraków
Kupi³e¶ juz ten kompresor od tego go¶cia?
A co sadzicie o tym? http://allegro.pl/item616...56l_min_fv.html
 

domagalka 
Wys³any: 2009-04-30, 20:23   
0
UP DOWN

Pomóg³: 3 razy
Posty: 223
Sk±d: Beszowa
Mój kumpel kupi³ sobie raz co¶ takiego jak chcia³ sobie busa polakierowaæ i polakierowa³ sobie PÓ£ busika...... a drugie pó³ jak uzbiera³ pieni±¿ków na nastepnego kompresorka. :spoko: Sam te¿ ju¿ wiem ¿e jak wydawaæ kaske to raz a na d³ugi czas a nie co jaki¶ czas na krótki czas z tym ¿e mniejsze sumki z czego i tak wychodzi du¿o wiecej.
 

shalashaska 
Wys³any: 2009-04-30, 20:26   
0
UP DOWN


Pomóg³: 1 raz
Posty: 190
Sk±d: Kraków
Kupi³ takie co¶ czy takie samo?Rozsypa³ mu sie ten kompresor co poda³em w linku, czy inny?Czy mo¿e kupic kompresor dwutlokowy Bass?
 

domagalka 
Wys³any: 2009-04-30, 20:45   
0
UP DOWN

Pomóg³: 3 razy
Posty: 223
Sk±d: Beszowa
no mo¿e nie identyczny bo jak±¶ tam firmê mia³ na nim a tu widzê ¿e to jaki¶ taki bez firmy jest. Ale 2 latka gwarancji jest :spoko: któr± i tak nie uznaj±, jemu powiedzieli ¿e przegrzania nie uwzglêdniaj± a w tego typu zabawkach przewa¿nie to siê zdarza. Zale¿y do czego ci potrzebny bo jak do pompowania baloników na weselicha czy nawet raz na miesi±c jaki¶ b³otniczek od komarka polakierowaæ to bêdzie dobre.
 

shalashaska 
Wys³any: 2009-04-30, 21:55   
0
UP DOWN


Pomóg³: 1 raz
Posty: 190
Sk±d: Kraków
Ten kompresor co poda³em w linku posiada tak± sprê¿arkê http://allegro.pl/item613...mpa_silnik.html .Powracaj±c do gwarancji to móg³ reklamowaæ jako nie zgodno¶c towaru z umow±, gdzie¶ o tym czyta³em w googlach.Zreszt± bez jaj ¿e po miesi±cu ka¿demu bedzie wszystko umieraæ.Wolê kupiæ dwut³okowca ni¿ jednot³okowca :cool: .W rodzinnym domu posiadam kompresor domowej roboty, sprê¿arka jednot³okowa od stara, zbiornik z chyba z 200L, a silnik wiem tylko ¿e jest na 380V i pamiêta czasy Stalina, podsumowywuj±c tam jest dobry tylko zbiornik, nawet on jest chyba z wagonu kolejowego.
 

zdenek_zdenek
Wys³any: 2009-05-01, 07:57   
0
UP DOWN

Posty: 99
shalashaska napisa³/a:
Ten kompresor co poda³em w linku posiada tak± sprê¿arkê http://allegro.pl/item613...mpa_silnik.html .Powracaj±c do gwarancji to móg³ reklamowaæ jako nie zgodno¶c towaru z umow±, gdzie¶ o tym czyta³em w googlach.Zreszt± bez jaj ¿e po miesi±cu ka¿demu bedzie wszystko umieraæ.Wolê kupiæ dwut³okowca ni¿ jednot³okowca :cool: .W rodzinnym domu posiadam kompresor domowej roboty, sprê¿arka jednot³okowa od stara, zbiornik z chyba z 200L, a silnik wiem tylko ¿e jest na 380V i pamiêta czasy Stalina, podsumowywuj±c tam jest dobry tylko zbiornik, nawet on jest chyba z wagonu kolejowego.



mylisz siê bo nie jest to taka pompa tylko jej chiñska podróbka.
 

domagalka 
Wys³any: 2009-05-01, 20:39   
0
UP DOWN

Pomóg³: 3 razy
Posty: 223
Sk±d: Beszowa
Nawet po silniku widaæ ¿e to nie to samo, ale choæby by³o to samo to do czego taka malizna?? Nie odradzam na si³ê, ale sam zobaczysz ¿e bêdziesz ¿a³owa³ zakupu takiej zabawki, no chyba ¿e do takiego u¿ytku co napisa³em wcze¶niej.
 

shalashaska 
Wys³any: 2009-05-02, 18:51   
0
UP DOWN


Pomóg³: 1 raz
Posty: 190
Sk±d: Kraków
Wiec co kupic?Najlepiej do 800z³ ;P
 

grzechu280 
Wys³any: 2009-05-02, 19:53   
0
UP DOWN
Grzechu280

Pomóg³: 1 raz
Posty: 102
A pod³±czaj±c sie pod temat. Co s±dzicie o tym kompresorze z firmy WALTER http://www.allegro.pl/ite...50l_filtro.html
 

domagalka 
Wys³any: 2009-05-02, 20:41   
0
UP DOWN

Pomóg³: 3 razy
Posty: 223
Sk±d: Beszowa
Walter jest to bardzo dobra firma, trwa³e sprê¿arki i co wa¿ne maj± i cylindry i g³owice ¿eliwne.
 

grzechu280 
Wys³any: 2009-05-02, 20:57   
0
UP DOWN
Grzechu280

Pomóg³: 1 raz
Posty: 102
No g³owica ¿eliwna to ¿eliwna. A jak co¶ jest z aluminium to lipa niestety:(
 

zdenek_zdenek
Wys³any: 2009-05-02, 21:22   
0
UP DOWN

Posty: 99
shalashaska napisa³/a:
Wiec co kupic?Najlepiej do 800z³ ;P


kup sam± pompe dwut³okow± z silnikiem abaca i za³ó¿ bo butli od gazu i bêdziesz mia³ za 800.
 

domagalka 
Wys³any: 2009-05-02, 21:31   
0
UP DOWN

Pomóg³: 3 razy
Posty: 223
Sk±d: Beszowa
ja szukam w³a¶nie jakiej¶ dobrej sprê¿ary ale te z ABACa to tylko ¿eliwne cylindry maj±, co tu kupiæ????
 

Piotr112
Wys³any: 2009-05-02, 22:43   
0
UP DOWN

Posty: 59
ja w koñcu kupi³em metabo te¿ z pomp± abaca te pompy s± te¿ u kupczyka i u gudepola
 

shalashaska 
Wys³any: 2009-05-03, 02:42   
0
UP DOWN


Pomóg³: 1 raz
Posty: 190
Sk±d: Kraków
zdenek_zdenek napisa³/a:
shalashaska napisa³/a:
Wiec co kupic?Najlepiej do 800z³ ;P


kup sam± pompe dwut³okow± z silnikiem abaca i za³ó¿ bo butli od gazu i bêdziesz mia³ za 800.


O¶wieæ mnie gdzie kupie taki zestaw za 800z³?Musze miec taki kompresor ktory obsluzy pistolet o zapotrzebowaniu 120-210L, porozgladam sie chyba w marketach typu castorama lub na allegro kupie dwutlokowca firmy Bass.Jednym s³owem sprawa jest gówniana, na forum zrobi³ mi sie mêtlik w g³owie tak ¿e teraz nie wiem co mam zrobiæ i co kupic.Za nie d³ugo bede chyba musial dziecku pompowac basen recznie, robota do zaj*****a ;P
 

zdenek_zdenek
Wys³any: 2009-05-03, 08:05   
0
UP DOWN

Posty: 99
shalashaska napisa³/a:
zdenek_zdenek napisa³/a:
shalashaska napisa³/a:
Wiec co kupic?Najlepiej do 800z³ ;P


kup sam± pompe dwut³okow± z silnikiem abaca i za³ó¿ bo butli od gazu i bêdziesz mia³ za 800.


O¶wieæ mnie gdzie kupie taki zestaw za 800z³?Musze miec taki kompresor ktory obsluzy pistolet o zapotrzebowaniu 120-210L, porozgladam sie chyba w marketach typu castorama lub na allegro kupie dwutlokowca firmy Bass.Jednym s³owem sprawa jest gówniana, na forum zrobi³ mi sie mêtlik w g³owie tak ¿e teraz nie wiem co mam zrobiæ i co kupic.Za nie d³ugo bede chyba musial dziecku pompowac basen recznie, robota do zaj*****a ;P



http://allegro.pl/item613...mpa_silnik.html


Sam podawa³e¶ ten link wy¿ej wiêc my¶la³em ¿e zrozumiesz.
do tego w³±cznik, zawór bezpieczeñstwa i pod³±czenie do butli (butla za piwo od gaziarza)
i masz kompresor za ok. 850-900, a nie min. 1300 z³.

Ten bass to te¿ podróba ABACa
 

gola 
Wys³any: 2009-05-03, 09:24   
0
UP DOWN

Pomóg³: 23 razy
Posty: 855
shalashaska napisa³/a:
...Za nie d³ugo bede chyba musial dziecku pompowac basen recznie, robota do zaj*****a ;P

jak ci sie nie podoba to forum,to zawsze masz mozliwosc nie uczestniczenia w nim,twoja wola,ale nie narzekaj,bo tutaj nie ma nikt obowiazku ci udzielac odpowiedzi.Jezeli ktos to robi,to z wlasnej dobrej woli i powinienes byc mu za to wdzieczny.
 

shalashaska 
Wys³any: 2009-05-03, 14:24   
0
UP DOWN


Pomóg³: 1 raz
Posty: 190
Sk±d: Kraków
zdenek_zdenek napisa³/a:



http://allegro.pl/item613...mpa_silnik.html


Sam podawa³e¶ ten link wy¿ej wiêc my¶la³em ¿e zrozumiesz.
do tego w³±cznik, zawór bezpieczeñstwa i pod³±czenie do butli (butla za piwo od gaziarza)
i masz kompresor za ok. 850-900, a nie min. 1300 z³.

Ten bass to te¿ podróba ABACa


Sorki, ale widzisz o ktorej wsta³em:P.Ale twój plan nie jest atki g³upi :spoko:

gola napisa³/a:
shalashaska napisa³/a:
...Za nie d³ugo bede chyba musial dziecku pompowac basen recznie, robota do zaj*****a ;P

jak ci sie nie podoba to forum,to zawsze masz mozliwosc nie uczestniczenia w nim,twoja wola,ale nie narzekaj,bo tutaj nie ma nikt obowiazku ci udzielac odpowiedzi.Jezeli ktos to robi,to z wlasnej dobrej woli i powinienes byc mu za to wdzieczny.


Przeczesujac to forum czyta³em wiele twoich wypowiedzi i wydawa³e¶ mi sie bardziej sympatyczniejszy i wyrozumia³y.
 

przemo1972 
Wys³any: 2009-05-03, 17:34   
0
UP DOWN


Pomóg³: 11 razy
Posty: 551
Sk±d: SC
shalashaska napisa³/a:

Przeczesujac to forum czyta³em wiele twoich wypowiedzi i wydawa³e¶ mi sie bardziej sympatyczniejszy i wyrozumia³y.

Ta dyskusja nie idzie w dobrym kierunku, takie sprawy zalatwiamy na PW ;)
_________________
Wyrywanie chwastow
 

skwaros 
Wys³any: 2009-05-03, 18:38   
0
UP DOWN


Pomóg³: 2 razy
Posty: 51
Sk±d: zpm
Pod³±czê siê pod temat.

mam kompresor olejowy, w silniku jest korek na uszczelkach przez który dolewa sie olej, w tym korku jest dziurka, chyba po to zeby ci¶nienie ucieka³o? Dzi¶ jak w³±czy³em to wyskoczy³ mi do góry ten korek i zacz±³ olej spieprzaæ .

Co mo¿e byæ powodem tego? Tylko nie piszcie ¿e w niedziele chcia³em pracowac ;P
 
 

shalashaska 
Wys³any: 2009-05-03, 19:03   
0
UP DOWN


Pomóg³: 1 raz
Posty: 190
Sk±d: Kraków
skwaros napisa³/a:
Pod³±czê siê pod temat.

mam kompresor olejowy, w silniku jest korek na uszczelkach przez który dolewa sie olej, w tym korku jest dziurka, chyba po to zeby ci¶nienie ucieka³o? Dzi¶ jak w³±czy³em to wyskoczy³ mi do góry ten korek i zacz±³ olej spieprzaæ .

Co mo¿e byæ powodem tego? Tylko nie piszcie ¿e w niedziele chcia³em pracowac ;P


Ta dziurka s³u¿y do odpowietrzania.Wyskoczylo bo moze nalaz³e¶ za du¿o oleju albo s³abo siedzia³ ten korek.Mam podobn± sprê¿arkê starowsk± z drezyny ^^
 

omzigo 
Wys³any: 2009-05-04, 21:51   
0
UP DOWN
omzigo

Posty: 36
do³±czê siê i powiem ¿e zamówi³em ten kompresor expo, zobaczymy co bêdzie, maluje dla siebie tak wiêc mi wystarczy, napisa³em do go¶cia ¿e chce wype³nion± kartê gwarancyjn± i informacje na temat gwarancji co i jak jakby co¶ siê sta³o, powiedzia³ ¿e jeszcze nie mia³ zwrotów, a czê¶ci jakby co s± u niego w sklepie on line, tak wiêc mo¿na nawet samemu co¶ wymieniæ, a mam jeszcze jedn± tak± butle 120l i chce je spi±æ, tak wiêc nie bêdzie siê za czêsto w³±cza³.
 

domagalka 
Wys³any: 2009-05-05, 07:20   
0
UP DOWN

Pomóg³: 3 razy
Posty: 223
Sk±d: Beszowa
W³±cza³ siê on nie bedzie za czêsto przy takich butlach, bo bêdzie w³±czony non-stop ;P
 

shalashaska 
Wys³any: 2009-05-05, 07:41   
0
UP DOWN


Pomóg³: 1 raz
Posty: 190
Sk±d: Kraków
Pyta³em siê te¿ tego go¶cia EXPO o ten kompresor, odpowiedz by³a krótka "chiñszcyzna".Wolê zrobiæ jak doradzi³ zdenek_zdenek tylko bede mial problem z butl± bo gazownicy nie maj±.
 

zdenek_zdenek
Wys³any: 2009-05-05, 07:46   
0
UP DOWN

Posty: 99
shalashaska napisa³/a:
bede mial problem z butl± bo gazownicy nie maj±.


nie chodzi o gazowników tylko gaziarzy (autogaz)
 

shalashaska 
Wys³any: 2009-05-05, 09:01   
0
UP DOWN


Pomóg³: 1 raz
Posty: 190
Sk±d: Kraków
zdenek_zdenek napisa³/a:
shalashaska napisa³/a:
bede mial problem z butl± bo gazownicy nie maj±.


nie chodzi o gazowników tylko gaziarzy (autogaz)


Napisa³em gazowników maj±c na my¶li gaziarzy LPG, problem z butla pozosta³.Najlepiej spasi³aby mi jaka¶ ma³a butla 30L ze wzglêdu na brak miejsca w gara¿u te¶ciowej :cool: .Owszem posiadam butle potwora z wagonu ale z ni± ba³bym sie wejsc w pole widzenia te¶ciowej ^^
 

omzigo 
Wys³any: 2009-05-05, 09:25   
0
UP DOWN
omzigo

Posty: 36
dobrze ¿e odpowiedzia³e¶ zrezygnowa³em z zamówienia dobrze ¿e z³o¿y³em je w sklepie internetowym a nie na allegro, teraz mam mankament sk±d za³atwiæ butle, potrzeba mi jakie¶ 200l, a pompê mo¿na kupiæ na allegro,
 

timek
Wys³any: 2009-05-05, 10:41   
0
UP DOWN

Posty: 37
omzigo napisa³/a:
dobrze ¿e odpowiedzia³e¶ zrezygnowa³em z zamówienia dobrze ¿e z³o¿y³em je w sklepie internetowym a nie na allegro, teraz mam mankament sk±d za³atwiæ butle, potrzeba mi jakie¶ 200l, a pompê mo¿na kupiæ na allegro,


Zawsze mo¿esz sobie zrobiæ pakiet 4x50L :) .
 

grzechu280 
Wys³any: 2009-05-05, 16:23   
0
UP DOWN
Grzechu280

Pomóg³: 1 raz
Posty: 102
A co s±dzicie koledzy o kompresorach z firmy FINI. Jak siê sprawuj±??
 

omzigo 
Wys³any: 2009-05-05, 21:43   
0
UP DOWN
omzigo

Posty: 36
ale mam ma³o miejsca tak wiêc odpada.. ale dobrze ¿e mnie sprowadzili¶cie na ziemie.... dzieki
 

shalashaska 
Wys³any: 2009-05-07, 10:50   
0
UP DOWN


Pomóg³: 1 raz
Posty: 190
Sk±d: Kraków
Mo¿e kto¶ jeszce mi cos podpowie na temat tej sprzezarki za nim ja kupie.Wole cos sulyszec nim mam wtopic.


http://allegro.pl/item613...mpa_silnik.html
 

timek
Wys³any: 2009-05-07, 11:37   
0
UP DOWN

Posty: 37
shalashaska napisa³/a:
Mo¿e kto¶ jeszce mi cos podpowie na temat tej sprzezarki za nim ja kupie.Wole cos sulyszec nim mam wtopic.


http://allegro.pl/item613...mpa_silnik.html


We¼ siê nie wyg³upiaj , jak o ni± zadbasz to ci pochodzi, g³ównie pilnowaæ stanu oleju , i pasowa³o aby kompresor sta³ w innym pomieszczeniu {nie tam gdzie malujesz } , od czasu do czasu przejrzeæ wk³ad filtra powietrza {tam pewnie s± g±bki , jak w kosiarkach } , dbaæ o czysto¶æ ¿eberek cylindrów i samego silnika i bêdzie git :) . Za takie pieni±dze to ty nic lepszego wg mnie nie wymy¶lisz , zobacz sobie ile kosztuje sam silnik 2,2 kW 230V to sam dojdziesz do wniosku ¿e to dobra oferta . Chc±c z³o¿yæ podobny zestaw oparty o zasilanie 380V to musisz wydaæ co najmniej w okolicach 1 tys PLN . Widaæ ¿e to sprê¿arka 1-stopniowa tak¿e ustaw max ci¶nienie 8bar i bêdzie dobrze .
 

adams90-90 
Wys³any: 2009-05-07, 11:38   
0
UP DOWN


Pomóg³: 7 razy
Posty: 400
Sk±d: Krasiniec
Wydje mi sie ze jest ona taka sama jak w moim einhelu http://cokupic.pl/opinie/...f06b75975d6c571 tylko ze ja za niego placilem wtedy sporo mniej
 
 

timek
Wys³any: 2009-05-07, 11:56   
0
UP DOWN

Posty: 37
shalashaska napisa³/a:
.W rodzinnym domu posiadam kompresor domowej roboty, sprê¿arka jednot³okowa od stara, zbiornik z chyba z 200L, a silnik wiem tylko ¿e jest na 380V i pamiêta czasy Stalina, podsumowywuj±c tam jest dobry tylko zbiornik, nawet on jest chyba z wagonu kolejowego.


A w³a¶nie ,bo dopiero teraz doczyta³em , nie interesowa³e¶ siê sprê¿arkami do silnika 380V ?
 

shalashaska 
Wys³any: 2009-05-08, 17:02   
0
UP DOWN


Pomóg³: 1 raz
Posty: 190
Sk±d: Kraków
Tym malowa³em maluchy ^^ .Jak± mo¿e mieæ pojemno¶æ ten zbiornik?Jest dlugi na 80cm a wysoki na 55cm.

20090508282.jpg
Plik ¶ci±gniêto 60 raz(y) 180.53 KB

 

timek
Wys³any: 2009-05-08, 23:31   
0
UP DOWN

Posty: 37
shalashaska napisa³/a:
Tym malowa³em maluchy ^^ .Jak± mo¿e mieæ pojemno¶æ ten zbiornik?Jest dlugi na 80cm a wysoki na 55cm.



oko³o 190L gdyby by³ idealnym walcem , my¶lê ¿e ma rzeczywi¶cie jakie¶ 180L .
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Warsztat

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group