Szukaj FAQ Album



Przesuniêty przez: DrCruel 2009-04-25, 05:11
Autor Wiadomo¶æ
omzigo 
Wys³any: 2009-04-23, 21:11   jaka mam srê¿arke kupiæ
0
UP DOWN
omzigo

Posty: 36
co kupiuæ??
 

gizbern 
Wys³any: 2009-04-25, 08:31   Re: jaka mam srê¿arke kupiæ
0
UP DOWN


Pomóg³: 4 razy
Posty: 99
Sk±d: Czêstochowa-Poland
omzigo napisa³/a:
co kupiuæ??

Nie ma to jak jasne przedstawienie tematu. :rotfl:
_________________

 
 

timek
Wys³any: 2009-04-25, 10:31   Re: jaka mam srê¿arke kupiæ
0
UP DOWN

Posty: 37
omzigo napisa³/a:
co kupiuæ??



Bêdziesz robi³ sam kompresor czy chcesz ju¿ nabyæ gotowca? , jaki masz pistolet ?
 

mebArth 
Wys³any: 2009-04-25, 15:47   Re: jaka mam srê¿arke kupiæ
0
UP DOWN

Pomóg³: 42 razy
Posty: 1797
Sk±d: Kraków
omzigo napisa³/a:
co kupiuæ??


Jak malujesz codzinnie ca³osci to szykuj 4000z³
jak malujesz raz na rok to 500z³.
_________________
Bart
 
 

Piotr112
Wys³any: 2009-04-25, 22:36   
0
UP DOWN

Posty: 59
napisz jaka wydajno¶æ ido czego chcesz u¿ywaæ
 

gizbern 
Wys³any: 2009-04-25, 22:39   
0
UP DOWN


Pomóg³: 4 razy
Posty: 99
Sk±d: Czêstochowa-Poland
Do pompowania kó³ w rowerze polecam chinczyka za 350z³ nówka. :D

A tak wogóle temat do zamkniecia,z powodu braku zainteresowania auora.
_________________

 
 

domagalka 
Wys³any: 2009-04-26, 14:30   
0
UP DOWN

Pomóg³: 3 razy
Posty: 223
Sk±d: Beszowa
Witam. Wiêc ja siê zapytam w tym temacie, ¿eby nie za¶miecaæ forum. Chcê kupiæ sprê¿arkê na mój kompresor bo coraz wiêcej robiê i coraz wiêcej wiatru mi trzeba. Mam pare upatrzonych ale potrzebujê rady.
http://www.allegro.pl/ite...esor_pompa.html

http://www.allegro.pl/ite..._kompresor.html

http://www.allegro.pl/ite...owe_brutto.html

http://moto.allegro.pl/it...esor_k_660.html

Mam zbiornik 180 ale chcê w drugim pomieszczeniu postawiæ drugi oko³o 100
i zamiast tej pompy co mam obecnie zakupiæ któr±¶ z tych co poda³em lub je¶li kto¶ z was forumowicze, ma namiar na jak±¶ dobr± do moich potrzeb i ¿eby za d³ugo nie nabija³ tych butli bo tego nie lubiê.
 

gizbern 
Wys³any: 2009-04-26, 14:35   
0
UP DOWN


Pomóg³: 4 razy
Posty: 99
Sk±d: Czêstochowa-Poland
Wszystko zale¿y jakiej mocy masz silnik?
Generalnie najlepsza ta co ma najwieksz± wydajno¶æ.
_________________

 
 

timek
Wys³any: 2009-04-26, 20:01   
0
UP DOWN

Posty: 37
CZe¶æ :) , z tych 4 bra³ bym tê ABAC B5900 , 2 cyl 2 stopnie sprê¿ania no i jak pisz± silnik 4kW da³ by radê , w stosunku do B4900 dro¿sza o jakie¶ 15% ale i wydajno¶æ wiêksza 0 nieca³e 20%{porównaj sobie wymiary cylindrów } wg mnie to optymalny wybór , obawiam siê tylko ¿e 2 narzêdzi pracuj±cych na raz na niej nie uci±gniesz . Teraz popatrz sobie jak± masz instalacjê elektryczn± czy taki silnik ci pójdzie {bezpieczniki , przekrój kabelków }.

Kiedy¶ pyta³em o tê B4900 go¶cia {przedstawiciela} mówi ¿e to takie minimum je¿eli chodzi o sprzêt do powa¿niejszej roboty , jeszcze tylko zale¿y jaki ty chcesz uzyskaæ czas nape³niania zbiornika jak do³o¿ysz ten 100L zbiornik to te¿ nie spodziewaj siê cudów , my¶lê ¿e przy 280L powinna siê zamkn±æ w 4min do ci¶nienia ok 10 bar .
  
 

domagalka 
Wys³any: 2009-04-26, 20:02   
0
UP DOWN

Pomóg³: 3 razy
Posty: 223
Sk±d: Beszowa
W³a¶nie je¶li chodzi o silnik to do nowej pompy my¶lê o zakupie wiêkszego silnika wiêc nie ma problemu, a je¶li chodzi o pompê to chcia³bym dobr± pompê bo rok temu kupi³em z ABAC i po pu³tora roku zacze³a smarkaæ olejem, z tym ¿e kupi³em wtedy t± o wydajno¶ci oko³o 300l/min. instalacja wytrzyma bez problemu bo ojciec, jak jeszcze by³a gospodarka, mia³ silnik 7,5 kw do paszownika i nie by³o problemu.
 

przemo1972 
Wys³any: 2009-04-26, 21:05   
0
UP DOWN


Pomóg³: 11 razy
Posty: 551
Sk±d: SC
Witam
Na wstepie zaznaczam-to jest moja prywatna opinia.Agregat z ostatniego linku jest drogi w porownaniu do parametrow jakie oferuje producent.Ja zdecydowalbym sie na link nr.2-calkiem przyzwoite parametry, mozliwosc zastosowania sporego zbiornika, jest to sprezarka II-stopniowa, a wiec zdolna wytworzyc spore cisnienie.Cena jest spora, ale moze w przyszlosci bedziesz potrzebowal jeszcze wiecej "pary" i w tym wypadku wystarczy dolozyc dodatkowy zbiornik, a nie myslec o zmianie agregatu na wiekszy.Optymalne(czytaj:tansze) rozwiazania zazwyczaj koncza sie zakupem Gu..a za duze pieniadze ;)
 

domagalka 
Wys³any: 2009-04-27, 15:16   
0
UP DOWN

Pomóg³: 3 razy
Posty: 223
Sk±d: Beszowa
Te¿ sie w³a¶nie zastanawiam nad ty z linku 2. My¶le ¿e bedzie dobry, tylko ciekawe czy bedzie wytrzyma³y?
 

timek
Wys³any: 2009-04-27, 16:21   
0
UP DOWN

Posty: 37
domagalka napisa³/a:
Te¿ sie w³a¶nie zastanawiam nad ty z linku 2. My¶le ¿e bedzie dobry, tylko ciekawe czy bedzie wytrzyma³y?


Podstawa to ¿eliwny cylinder w ca³o¶ci i g³owica , na ale z tego co widzia³em to tylko AIRPOL i WAN ma takie cuda , ten poprzedni agregat ABAC co mia³e¶ to jaki to by³ model ?
Widocznie producenci oszczêdzaj± na materia³ach i ju¿ rzadko siê widuje g³owice ca³kowicie z ¿eliwa .
 

gizbern 
Wys³any: 2009-04-27, 17:47   
0
UP DOWN


Pomóg³: 4 razy
Posty: 99
Sk±d: Czêstochowa-Poland
timek napisa³/a:
domagalka napisa³/a:
Te¿ sie w³a¶nie zastanawiam nad ty z linku 2. My¶le ¿e bedzie dobry, tylko ciekawe czy bedzie wytrzyma³y?


Podstawa to ¿eliwny cylinder w ca³o¶ci i g³owica , na ale z tego co widzia³em to tylko AIRPOL i WAN ma takie cuda , ten poprzedni agregat ABAC co mia³e¶ to jaki to by³ model ?
Widocznie producenci oszczêdzaj± na materia³ach i ju¿ rzadko siê widuje g³owice ca³kowicie z ¿eliwa .

Pompa z drugiego linku jest dwustopniowa,bêdzie pompowaæ wolniej ale do 12bar.
Osobicie wybra³ bym agregat jednostopniowy,8bar jest wystarczaj±ce.

Co do trwa³o¶ci to musisz odpowiednio dobraæ liczbê obrotów sprê¿arki,je¶li bêd± za du¿e ¿adna sprê¿arka d³ugo nie pochodzi.
Bardzo wa¿ny te¿ jest kierunek obrotów sprê¿arki.
Dobrze jest zamontowaæ wy³acznik odci±¿aj±cy.
_________________

 
 

ZIEMBA
Wys³any: 2009-04-27, 18:40   
0
UP DOWN

Pomóg³: 5 razy
Posty: 380
timek napisa³/a:
Podstawa to ¿eliwny cylinder w ca³o¶ci i g³owica , na ale z tego co widzia³em to tylko AIRPOL i WAN ma takie cuda

Ja mam airpola i jestem zadowolony. Panowie, jak bêdziecie kupowac sprêzarke to patrzcie na moc silnika i sprawdzcie jakie macie zabezpieczenia w domu. Ja mam sprêzarke z silnikiem 11kw i bezpieczniki nie da³y rady, musia³em zwiêkszyc przydzia³ mocy w elektrowni i kupic now± tablice bo mia³em star±. Doszed³ dodatkowy koszt 1500z³.
 

przemo1972 
Wys³any: 2009-05-01, 21:40   
0
UP DOWN


Pomóg³: 11 razy
Posty: 551
Sk±d: SC
ZIEMBA napisa³/a:
Ja mam sprêzarke z silnikiem 11kw

A jakie parametry agregatu?Mozesz podac link na Allegro do sprezarki z jakiej korzystasz?
_________________
Wyrywanie chwastow
 

ZIEMBA
Wys³any: 2009-05-02, 18:45   
0
UP DOWN

Pomóg³: 5 razy
Posty: 380
przemo1972 napisa³/a:
A jakie parametry agregatu?Mozesz podac link na Allegro do sprezarki z jakiej korzystasz?

Przemo, na allegro nie znalaz³em takiej sprêzarki. To jest sprê¿arka przemys³owa bo obs³ugiwa³a przez rok ca³± linie produkcyjn± lodów, potem firma upad³a i sprê¿arka by³a zbêdna.Silnik 11kw, 1000l/min, zbiornik 400l. Zabezpieczenie w skrzynce 35A.
 

omzigo 
Wys³any: 2009-05-05, 21:47   
0
UP DOWN
omzigo

Posty: 36
wtr±cam siê ale jak w temacie potrzebuje kompresora i butli oko³o 150 l. co polecicie.. bo ju¿ siê powstrzyma³em potrzebujê 150 l. albo i 200 l. tylko za rozs±dn± cenê...
 

domagalka 
Wys³any: 2009-05-05, 21:54   
0
UP DOWN

Pomóg³: 3 razy
Posty: 223
Sk±d: Beszowa
gdyby¶ bli¿ej mieszka³ to mo¿e by co¶ wymy¶li³ bo kumpel ma 150 mówi³ ¿e zdieta od jakiego¶ wagonu bardzo mocna ponoæ, te¿ my¶lê zeby ja wzi±æ tylko czekam bo nie wiem jeszcze jak± pompê kupiê bo ta co mam to ju¿ siê koñczy a moze zakupiê t±:
http://www.allegro.pl/ite..._kompresor.html
to do mojej 180 ta 150 bêdzie w sam raz.
 

omzigo 
Wys³any: 2009-05-06, 10:53   
0
UP DOWN
omzigo

Posty: 36
to mo¿e kurierem by wys³a³... ile chce za t± buteluniê?
 

domagalka 
Wys³any: 2009-05-06, 15:11   
0
UP DOWN

Pomóg³: 3 razy
Posty: 223
Sk±d: Beszowa
nie wiem ile chce, zapytam go ale bedê wiedzia³ dopiero w sobotê.
 

omzigo 
Wys³any: 2009-05-06, 16:52   
0
UP DOWN
omzigo

Posty: 36
ok dziêki serdeczne...
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Warsztat

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group