Szukaj FAQ Album



Autor Wiadomo¶æ
bachus 
Wys³any: 2009-05-06, 10:34   Kawasaki Ninja Helmet
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 129
Witam ponownie.
Wygrzeba³em na serwerku jeszcze jedn± fotkê :)
Kask malowa³em prawie 5 dni - mia³em sporo problemów z maskami ze wzglêdu na ob³y kszta³t. ale jakos wysz³o ;)

Wzór zaproponowal klient- jest to kopia wzoru z jakichs drogich kasków. zmieni³em kolory doda³em napisy ninja i oznaczenia modelu. wysz³o na prawdê fajnie. malowa³em konwencjonalnymi farbami rozcieñczalnikowymi RM + orange candy.
4 warstwy klaru niweluj± jakiekolwiek slady po maskach. (2xRM DIAMONTOP, matowanko, i znów 2xDiamontop)
Malowane Harder&Steenbeck Evolution Silverline cos tam cos tam :) - polecam sprzet wszystkim (wytrwa wiêcej niz iwata kustom micron CM (sprzedam))


Jak BÓG da, w wakacje powinien byc jeszcze scigaczyk w tych barwach i kask poprawiany bo klient juz dal rade sie wywalic i lekko uszkodzic ;/

Sorry za jakosc w sumie to miniaturka na strone ale innych juz nie mam dzieki milym "hakierom" ;/

czekam na opinie


(malowane 01/02 - 2009)

a8ffbc8307.jpeg
Plik ¶ci±gniêto 139 raz(y) 33.9 KB

 

LoboLoco 
Wys³any: 2009-05-06, 10:59   
0
UP DOWN



Pomóg³: 13 razy
Posty: 660
Sk±d: Silesia
Kachol palce lizaæ... z³oty ornament ¶wietny, to ¿ó³ty podk³±d i candy jak siê domy¶lam (u¿ywasz gotowe candy pod aerograf czy kombinujesz pigmentami, zdrad¼ troche szczeg. techn. ;) ) do wykonania z³ota u¿y³e¶ jaki¶ szablonów FX czy metoda rêka-oko? Fest szkoda, ¿e takie ma³e foto.... Ta stronka airbrush-studio to twoje dzie³o?
_________________
>>> Airbrush'Lab <<<
 

dawid
Wys³any: 2009-05-06, 17:51   
0
UP DOWN


Pomóg³: 6 razy
Posty: 577
kozak kolego kozak bije na leb oryginaly tak trzymaj!!
_________________
hmmm
 

bachus 
Wys³any: 2009-05-06, 21:38   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 129
LoboLoco napisa³/a:
Kacho Ta stronka airbrush-studio to twoje dzie³o?

moje moje (tzn pomys³ i projekt, bo sama realizacja - netart) :)
w³asciwy adres to w sumie WWW.KOEC.PL

musze jakies intro zrobic jeszcze ale ciezko mi sie za to wziac ;/ i leszcz ze mnie z flasha a mazy mi sie kozak intro :P

co do ornamentów to metoda "reka , oko" delikatnie naszkicowa³em bia³± kredk± (tak± zwyk³± miêkk±) i poprawi³em. Probowa³em zrobic podobnie jak na oryginale do pewnego momentu a potem juz rêka lecia³a. Mia³em tylko problemy z ³adnym prowadzeniem aero. graba mi sie trzecie przy detalach :P

ten z³oty pasek to zó³ta baza z RAL (nie pamietam jaki nr - 1003 czy 1030 .. trzeba by sprawdzic w palecie) wymiesza³em z nutk± per³y ró¿owej nieznanego producenta. potem przyciemnia³em nutk± br±zu i "prawie czerni", poprawka tych zawijasków jasnozó³tym i na to candy zó³te gotowe nieznanego prod. (odla³ mi kolega na próbe czegos) i na to per³a novol z³ota (maj± tak± serie specjaln± bardzo zarówiaste XYRALLIC czy jakos tak , zwykle tylko na zamówienie - 280z³/litr)

ten granatowy jest z palety suzuki GSXR dok³adnie to pozosta³osci z malowania egzemplarza z 2000r gsxr600. rozjasniony jest biel± zeby zrobic sztuczny efekt flopu.

no zdjec niestety nie mam dzieki jakims ku&^%* z azji "VAREZ & JUAREZ" czy jakos. skasowali pliki z serwera firmy gdzie stoi stronka ;/

Lubie tak± robote z efektem ale jeszcze s³aby ze mnie zawodnik do takich drobinek :P
Nazbiera³em kilka karoseryjnych czesci, masek , kaski mam dwa w wolnej chwili bede cwiczy³ detalizm. tylko z tym wolnym czasem kiepsko. musze znale¼ kumatego pomocnika lakiernika bo samemu ciezko i d³ubac blacharke, i spawac i przygotowywac i malowac... i co najgorsze sprzatac po sobie :P

EDIT.
Jeszcze po bokach w tym kasku mia³ otworki (wloty). zeby zrealizowac projekt zosta³y zaspawane.
 

LoboLoco 
Wys³any: 2009-05-07, 08:35   
0
UP DOWN



Pomóg³: 13 razy
Posty: 660
Sk±d: Silesia
Fajnie siê dzia³a jak ma siê dostêp do warsztatu lakierniczego... pewnego czasu mia³êm plan, ¿eby pracê aerografem zacz±æ od poznania procesów lakierowania, ¿e tak powiem na w³asnej skórze... skoñczy³o siê na 2 miesi±cach darcia szpachli i malowania jaki¶ cenzura³ek (woda, klar), niestety trafi³em na go¶cia, który nie lubi³ p³aciæ swoim pracownikom wiêc da³em sobie spokój... starczy tego OT... ;)
Ten xyralic to k³ad³e¶ mieszany z klarem? Ten kask to chyba najlepsza z prac umieszczonych na stronce...
Powodzenia w poszukiwaniach kumatego pomocnika... btw je¿eli sam d³ubiesz blacharke to nie bêdzie ci ³atwo powstrzymaæ dr¿enie r±k, lepszym wyborem by³by dobry blacharz... jeszcze trudniejszy do znalezienia :cool:
_________________
>>> Airbrush'Lab <<<
 

bachus 
Wys³any: 2009-05-07, 10:19   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 129
xyralic to zwyk³a baza - tylko ze nie ma krycia - daje tylko efekt mienienia sie danego koloru w kolor xyralica.
natryskuj±c niebieski xyralic na czerwon± baze otrzymamy czerwony mieni±cy sie fioletowo niebiesko. natryskuj±c zielony lub z³oty efekt bedzie odpowiednio inny.
Kameleonem tego se nie nazwie ale czasem daje fajne efekty.

Czyli podsumowuj±c stosujemy tak jak per³y na trzy warstwy - baza - per³a - klar.

LOBO - a nie mysla³es zeby wynajac sobie garazyk i samemu stworzyc sobie warsztacik lakierniczy i w nim testowac techniki lakiernicze ? (pare lat temu malowa³em w swoim pokoju jak jeszcze mieszka³em z rodzicami ale to nie pozwala rozwin± skrzyde³...)
Jak tak zrobi³em. pracowa³em jako manad¿er w firmie handlowej, wynaj±³em warsztat kupi³em jakis pistolet, stary kompresor i uczy³em sie . potem jakas ma³a dotacja...
po roku rzuci³em prace i próbowa³em na g³êbokiej wodzie . raz lepiej a raz gorze by³o. potem poszed³em do pracy do serwisu jako lakiernik... znów rzuci³em robote bo trafi³em na podobnego go¶cia jak Ty- co prawda p³aci³ ale malo.i jakos teraz idzie. w sierpniu minie 3 lata jak zacz±³em kombinowac z lakiernictwem.
 

LoboLoco 
Wys³any: 2009-05-07, 10:51   
0
UP DOWN



Pomóg³: 13 razy
Posty: 660
Sk±d: Silesia
Co do xyralica to my¶la³em ¿e mia³e¶ ziarno do wymieszania z klarem , ale to chyba zale¿y od producenta....
A o wynajêciu gara¿yku my¶lê ca³y czas, zastanawiam siê równie¿ nad wej¶ciem w uk³ad z jakim¶ lakiernikiem, ¿eby siê k±tem zaczepiæ na pocz±tek w cudzym warsztacie... Nie mam zamiaru prowadziæ punktu lakiernictwa renowacyjnego, ale raczej studio aero/graficzne... Docelowo chcia³bym siê skupiæ na formach graficznych i samym malowaniu aerografem, a przygotowanie i pokrycie klarem, polerke zostawia³bym lakiernikowi.... Ale to wszystko s± dosyæ dalekie plany, jak na razie jestem za cieñki i sp³ukany, ¿eby startowaæ z czym¶ na w³asn± rêkê... :fiu:
Teraz pracujê na etacie jako grafik, a po pracy cierpie na notoryczny brak czasu wiêc postêp w airbrush idzie bardzo mozolnie.... lecz do wytrwa³ych ¶wiat nale¿y , czy jako¶ tak ;)
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » AIRBRUSH » Galeria Airbrush

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group