Szukaj FAQ Album



Autor Wiadomo¶æ
.MISIU 
Wys³any: 2009-05-09, 10:28   Wycieniowanie lakierwm jednowarstwowym
0
UP DOWN

Posty: 2
Sk±d: Gdañsk
Niedawno znajomy naprawi³ mi Lanosa. Blacharkê zrobi³ git, ale problem jest w tym, ¿e dorabia³ kolor na podstawie blachy pod lamp±, a samochód ju¿ kiedy¶ by³ naprawiany. kolor blotnika tylnego ró¿ni siê od koloru drzwi tylnych i to rzuca siê w oczy. Znajomy wyjecha³ a ja chcia³bym to zrobiæ we w³asnym zakresie. Zostawi³ mi nawet trochê lakieru (akryl 1-no warstwowy) ale nie da³ mi utwardzacza. I teraz mam kilka pytañ:
- jakim papierem (ziarnisto¶æ) zmatowaæ obydwa elementy (na sucho czy na mokro) aby pó¼niej zatrzeæ (zapolerowaæ przej¶cie - bo niestety lakier jest jednowarstwowy)?
- jaki utwardzacz i rozpuszczalnik kupiæ do lakieru - jest to lakier 1-no warstwowy, akryl (nie wodny).

Proszê o mo¿liwie du¿o informacji jak to zrobi¶, ¿eby ³adnie wysz³o i zamaskowaæ ró¿nicê.

Poni¿ej za³±czam zdjêcie auta, ¿eby ukazaæ problem

 

Grzesiek11 
Wys³any: 2009-05-09, 10:40   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 98
Na foto widac du¿± ró¿nice
_________________

 
 

.MISIU 
Wys³any: 2009-05-09, 10:44   
0
UP DOWN

Posty: 2
Sk±d: Gdañsk
Wiem
Zw³aszcza bez s³oñca i pod tym k±tem - wybra³em takie foto, ¿by najlepiej by³o widaæ co mi przeszkadza.
 

mebArth 
Wys³any: 2009-05-09, 13:28   
0
UP DOWN

Pomóg³: 42 razy
Posty: 1797
Sk±d: Kraków
Kolor jest do ty³ka. Ca³kiem inny Komu¶ przyk³±dki sie por±ba³y. Koloryste kopnij w dpe . Tego nie da sie wycieniowaæ.
Musisz zmieniæ firme gdzie robisz farbê.
A w temacie: ceinowanei akrylu sa 2 metody:
1: na rozpuszczlaniku do cieniowania
2: na bezbarwnym.

Ale to co masz to musisz przemalowaæ bo tego nie wycieniuje nigdy w ¿yciu.
_________________
Bart
 
 

jacklack 
Wys³any: 2009-05-09, 13:59   
0
UP DOWN


Pomóg³: 15 razy
Posty: 352
.MISIU napisa³/a:
Proszê o mo¿liwie du¿o informacji jak to zrobi¶, ¿eby ³adnie wysz³o i zamaskowaæ ró¿nicê.


Najlepiej udaj siê do dobrej mieszalni niech Ci dobior± ok.0,3L bazy,pomaluj ten b³otnik jeszcze raz i wycieniuj drzwi i na³ó¿ na te CA£E elementy lakier bezbarwny
Ten kolor który masz obecnie nie nadaje siê ,zbyt mocno ró¿ni siê od orginalnego ;)
 
 

adam12
Wys³any: 2009-05-10, 11:03   
0
UP DOWN

Pomóg³: 5 razy
Posty: 94
trzeba by³o dobieraæ kolor z drzwi - du¿a s±siaduj±ca p³aszczyzna i wycieniowaæ na zderzaku nie rzuca³o by sie tak je¶li ju¿ tak by mia³o byæ. tak± ró¿nice bêdzie widaæ nawet po cieniu. tak jak koledzy pisz± kup baze lepiej dobran± i mo¿esz zrobiæ na cacy maluj±c b³otnik cieniuj±c drzwi ew. zderzak i klape
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Pomoc dla amatorów

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - anime