Szukaj FAQ Album



Przesuniêty przez: Tech 2009-04-25, 17:41
Autor Wiadomo¶æ
DrCruel
Wys³any: 2006-01-09, 16:58   Problem z pêcherzykami!!!
0
UP DOWN


Posty: 418
Enes
Go¶æ
Wys³any: Wto Lis 22, 2005 10:35 am Temat postu: Problem z pêcherzykami!!!
--------------------------------------------------------------------------------
Witam, moim problemem s± pêcherzyki powietrza w lakierze, miliony pêcherzyków, mam ten problem ju¿ od lipca tego roku, jeden zbiornik od motocykla maluje ju¿ chyba 5 raz. Nie mam pojêcia jak temu zaradziæ. Jak zwykle po lakierowaniu matuje i poleruje ca³o¶æ, a w tym przypadku w dziurki po powietrzu dostaje siê pasta i na czarnym kolorze jest milion bia³ych kropeczek. U¿ywam dobrych jako¶ciowo podk³adów i lakierów. Mam trzy odwadniacze i maluje pistoletem Sata. Jestem ciekawy czy kto¶ mia³ taki problem jak ja, bo mi ju¿ nerwy puszczaj±. Bêdê wdziêczny za ka¿d± poradê. Pozdrawiam


fifka
Do³±czy³: 14 Lis 2005
Posty: 86
Sk±d: otwock
Wys³any: Wto Lis 22, 2005 11:29 am Temat postu:
--------------------------------------------------------------------------------
Cze¶æ
Dodajesz mo¿e jaki¶ przyspieszacz Takie "spêcherzenie pow³oki" mo¿e byæ spowodowane zbyt du¿± temperatur± malowania/schniêcia po dodaniu zbyt du¿ej ilo¶ci przyspieszacza Za szybko zamyka siê powierzchnia lakieru i rozcienczalnik nie mo¿e odparowaæ Tak my¶lê ale ciekaw jestem innych opinii


Enes
Go¶æ
Wys³any: Wto Lis 22, 2005 11:50 am Temat postu: Problem!!!
--------------------------------------------------------------------------------
W pomieszczeniu w którym maluje jest raczej ch³odno wiêc to raczej odpada, a do lakieru dodaje jedynie "antysylikonu". Dziêki i czekam na inne wypowiedzi. Pozdrawiam


fifka
Do³±czy³: 14 Lis 2005
Posty: 86
Sk±d: otwock
Wys³any: Wto Lis 22, 2005 3:14 pm Temat postu:
--------------------------------------------------------------------------------
A wiêc mamy "sprawcê" ca³ego zamieszania Antysilikon sam jest t³uszczem ,a nie napotkawszy t³uszczu w warstwie lakieru powoduje efekt "rybich oczek" lub "zgazowania" Zgadujê ¿e kolejne warstwy lakieru tylko pog³êbiaj± problem Moja rada :antysilikon odstawiæ i nie u¿ywaæ bez wyra¿nej potrzeby powierzchniê przeszlifowaæ P240 poprawiæ P280-320 , przetrysn±æ dobrym podk³adem typu HS w celu odizolowania problemu zmatowaæ "na sucho" P240 zgrubsza,P400 na gotowo , odt³u¶ciæ zmywaczem antysilikonowym(dok³adnie go wycieraj±c papierem-niewolno dopu¶ciæ aby zmywacz sam wysech³ na elemencie)
lakierowaæ cienkimi warstwami z do¶æd³ugimi przerwami na przesuszenie Je¿eli Bêdziesz przemywa³ elementy przed robot± zmywaczem (chod¿by nitrem) to unikniesz problemów z t³uszczami , ja tak robiê i nie mam potrzeby u¿ywaæ antysilikonu
Pozdrawiam


Enes
Go¶æ
Wys³any: Wto Lis 22, 2005 9:23 pm Temat postu:
--------------------------------------------------------------------------------
Serdeczne dziêki, dzi¶ zrobi³em próbê jutro siê oka¿e czy by³ to faktyczny problem. Szkoda, ¿e dopiero odkry³em te forum zaoszczêdzi³bym mnóstwo czasu, pracy i pieniêdzy.


lukas
Do³±czy³: 13 Lip 2005
Posty: 23
Wys³any: Wto Lis 22, 2005 9:53 pm Temat postu:
--------------------------------------------------------------------------------
Z tym antysiliconem "na wszelki wypadek" to racja
... na wszelki wypadek to ksi±dz ma fujarkê
ale do rzeczy... tak, tak antysilicon to te¿ silicon tyle, ¿e koncentrat
U¿ywa siê go jedynie gdy po na³o¿eniu pierwszej warstwy zaczynaj± nam wychodziæ jakie¶ oczka na wskutek z³ego odt³uszczenia powierzchni. W takiej sytuacji do lakieru który bedzie nak³adany na nastêpn± warstwê dodaje siê antysilicon, który dziêki swojemu skoncentrowaniu powoduje ¿e bardzo zmniejsza siê napiêcie powierzchniowe tego nak³adanego lakieru przez co u³atwia tym widocznym "oczkom" ca³kowicie siê rozp³yn±æ... tak, ¿e ich nie widaæ

W Twoim przypadku, gdzie piszesz, ¿e masz pêcherzyki to raczej jest gazowanie. Przyczyn± mo¿e byæ zbyt krótki czas na odparowanie kolejnych warstw lub zbyt grube warstwy lub jedno i drugie
A jakim lakierem robisz?


Enes
Go¶æ
Wys³any: Wto Lis 22, 2005 11:09 pm Temat postu:
--------------------------------------------------------------------------------
Witam ponownie, maluje lakierami Spies Heckre i u¿ywam podk³adu akrylowego HS, jak maluje pierwsz± warstwê jest ona bardzo cienka i po odczekaniu kilkunastu minut nak³adam druga warstwê, ale te pêcherzyki s± miejscami widoczne ju¿ w pierwszej warstwie. Latem by³o jeszcze gorzej w miejscu zacieku robi³y siê pêcherzyki wielko¶ci 1mm. Dzi¶ w czasie próby po na³o¿eniu pierwszej warstwy nie zauwa¿y³em nic podejrzanego, ale czy wszystko posz³o po mojej my¶li zobaczê dopiero jutro rano.


Bzyku
Do³±czy³: 21 Lis 2005
Posty: 24
Wys³any: Czw Lis 24, 2005 10:23 am Temat postu:
--------------------------------------------------------------------------------
No i jak? Bo ciekaw jestem...


Enes
Go¶æ
Wys³any: Czw Lis 24, 2005 12:33 pm Temat postu:
--------------------------------------------------------------------------------
Wysz³o bardzo ³adnie. Mam jeszcze takie pytanie, poniewa¿ niekiedy zdarzy mi siê przetrzeæ podk³ad akrylowy, wiêc u¿ywam podk³adu w sprayu, który jest na bazie nitra, wiadomo, ¿e przy odt³uszczaniu nitrem ta zaprawka siê podniesie, i czego mogê u¿yæ w zastêpstwie do odt³uszczenia?


fifka
Do³±czy³: 14 Lis 2005
Posty: 86
Sk±d: otwock
Wys³any: Czw Lis 24, 2005 2:13 pm Temat postu:
--------------------------------------------------------------------------------
Witam.
W ka¿dej mieszalni kupisz zmywacz Oprócz markowych produktów wystêpuj± tañsze, ale niez³e zamienniki : NOVOL PLUS 9,50Z£/LTR;BOLL 12Z£/LTR;APP W900 15Z£/LTR;URKISOL SD 22Z£/LTR itd Do wyboru , do koloru....
Nitra do mycia elementów uzywaj tylko wtedy gdy zaczynasz robiæ,na samym pocz±tku, pó¼niej gdy ju¿jest po³o¿ony podk³ad mo¿esz wszystko pozmywaæ
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Technologia i materia³y

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - anime