Szukaj FAQ Album



Autor Wiadomo¶æ
Travolta 
Wys³any: 2009-05-14, 23:34   sprzet na poczatek
0
UP DOWN


Posty: 100
Sk±d: Radom
witam przeszukuje to forum ju¿ od pewnego czasu i nie mogê znale¼æ konkretnych odpowiedzi na niektóre ci±gle powtarzaj±ce siê pytania

W przysz³o¶ci chcia³bym zbudowaæ w³asna sprê¿arkê

AD1
jaka powinna mieæ wydajno¶æ i jakiej wielko¶ci butle tak aby by³a dobra dla pocz±tkuj±cego ale wystarcza³a pó¼niej do normalnej pracy?

AD2
Czy polecacie jakie¶ konkretne sprê¿arki z samochodów ciê¿arowych?

AD3
jakie bêd± mi potrzebne pistolety? najlepiej podajcie konkretnie firmy

Ad4
w jaki zainwestowaæ migomat tak ¿eby na nim nie straciæ i ¿eby mi pos³u¿y³ do pracach przy blacharce samochodowej?

Czy wiecie jeszcze w co mogê zainwestowaæ lub czy co¶ wa¿nego pomin±³em Jestem dopiero miesi±c na praktykach w zawodzie jako lakiernik wiec narazie zapoznaje z tematem
Proszê o wyrozumia³o¶æ Wiem jak u¿ywaæ szukajki ale na forum jest tyle sprzecznych odpowiedzi ze ju¿ mam mêtlik w g³owie
 

omzigo 
Wys³any: 2009-05-15, 01:31   
0
UP DOWN
omzigo

Posty: 36
Na sam pocz±tek konkretna sprê¿arka, i bardzo czyste pomieszczenie chyba ¿e masz dostêp do lakierni... i jaki¶ pistol np devilbis, nie baw siê w chinole bo nie ma sensu, szkoda talentu...

[ Dodano: 2009-05-15, 01:33 ]
butla to 150 l, i sta³e ci¶nienie na wci¶niêtym spu¶cie oko³o 6 barów, oczywi¶cie zale¿y od tego jakie zapotrzebowanie ma pistol

[ Dodano: 2009-05-15, 01:34 ]
Cytat:
AD2
Czy polecacie jakie¶ konkretne sprê¿arki z samochodów ciê¿arowych?


Mia³em kiedy¶ ze stara 200, dawa³a 4 bary na max przy devilbis FLG, ³anie chodzi³a, tj do tej pory czasem jej u¿ywam...

[ Dodano: 2009-05-15, 01:35 ]
Cytat:
Ad4
w jaki zainwestowaæ migomat tak ¿eby na nim nie straciæ i ¿eby mi pos³u¿y³ do pracach przy blacharce samochodowej?


zale¿y co chcesz spawaæ ale polecam bestera...

[ Dodano: 2009-05-15, 01:38 ]
Cytat:
Czy wiecie jeszcze w co mogê zainwestowaæ lub czy co¶ wa¿nego pomin±³em Jestem dopiero miesi±c na praktykach w zawodzie jako lakiernik wiec narazie zapoznaje z tematem



Zainwestuj w filtracje powietrza i dobre o¶wietlenie, najlepiej jakie¶ 2 filtry (odolejacz, odwadniacz) i jaki¶ odwadniacz pod pistol ja pracuje na devilbis, jednak starczaj± na 40 godzin pracy, tak wiêc wymiana co 4, 5 samochód, pamiêtaj ¿eby siê niczego nie baæ dok³adno¶æ, precyzja przychodzi z czasem, maluj wszystko co masz pod rêk± to szybko siê wyuczysz... pozdrawiam
 

mebArth 
Wys³any: 2009-05-15, 13:18   
0
UP DOWN

Pomóg³: 42 razy
Posty: 1797
Sk±d: Kraków
Butla 400L Pistol to Sata iwata DeVilbiss. Filtry i odolejacze GAV bo Satowskie sa k....drogie. Silnik nie wiem jaki..najlepioej na 3 fazy jaki¶ i na pasek. Migomat bester tylko na 3 fazy. Najpierw zacznij od pomieszczenia. o tym juz by³o pisane. Zrób na wzór komory bo chyba na komore Cie nie stac no czhyba ze masz duzo ciaków. Pierw buda - Potem sprzêt i materia³. Powodzonka
_________________
Bart
 
 

Travolta 
Wys³any: 2009-05-16, 18:53   
0
UP DOWN


Posty: 100
Sk±d: Radom
No to butla 400l czy 150l? Mozê wypo¶rodkuje tak na 250?


"Na pocz±tek buda potem sprzêt?"
No nie wiem jak nie mam nic sprzêtu to wydaje mi siê ze mo¿e na sam pocz±tek zacz±æ w³a¶nie inwestowaæ w sprzêt ¿eby nie traciæ czasu na budowê samej "budy" i w miedzy czasie malowaæ co siê da

dziêki za odpowiedz ale liczê ze jeszcze kto¶ co¶ napisze
_________________
to nie prawda ze obama nie lubi hopcoli ;)
 

Prezes
Wys³any: 2009-05-17, 09:34   
0
UP DOWN


Pomóg³: 2 razy
Posty: 72
Je¿eli szczypiesz siê z kas±, to ze swojej strony mogê poleciæ pistolet HP speedway z dysz± 1,4". Spisuje siê naprawdê znakomicie, a kosztowa³ niespe³na 100 z³. Ostatnio kupi³em jaki¶ HVLP za 145. Zobaczymy, ile przetrwa. Lakiernikiem nie jestem, wiêc czy LP nadaj± siê do k³adzenia lakieru bezbarwnego - nie potrafiê powiedzieæ.
 

mebArth 
Wys³any: 2009-05-17, 13:55   
0
UP DOWN

Pomóg³: 42 razy
Posty: 1797
Sk±d: Kraków
Panowie - pistole za 145 z³ sa na 2 malowania. Bezbarwny po³ozysz i HVLP i HP . HVLP potrzebyje duzego cisnienia dlatego zasugerowa³em 400 l butle. HP jak masz to 150l Ci wystarczy ale z bólem serca i bedziesz nmarudzi³ ze Ci wiatru brakuje jak bedziesz robi³ bok. Ja mam 4 HVLP i do podk³adu i do bazy i do bezbarwnego, butle 400L i te¿ czasami marudze ale da sie prze¿yc. HP strasznie sie kurzy w sensie zapylenia wko³o. Jesli nie masz ciaków na markowe to nie kupuj nic z SICO TOOLS. Ja mia³em dwa i posz³y do kosza po tygodniu.
_________________
Bart
 
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Warsztat

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group