Szukaj FAQ Album



Autor Wiadomo¶æ
Travolta 
Wys³any: 2009-05-18, 20:46   Szef=Cwaniak
0
UP DOWN


Posty: 100
Sk±d: Radom
Ch³opaki dorad¼cie mi w pewnej sprawie Spodoba³o mi sie lakiernictwo i znalaz³em sobie fajna prace w której móg³bym sie poduczyæ tego zawodu kasê da³o siê tu wyci±gn±æ do¶æ du¿±
(jak na pomocnika)mia³em byæ przez miesi±c na okresie próbnym a potem zostaæ zarejestrowany niestety okazuje siê ze wszystko ³adnie piêknie ale kole¶ jest niewyp³acalny i co¶ kreci ze nie ma kasy i mo¿e za tydzieñ, mo¿e za tydzieñ mo¿e....itd.
Nie mam ¿adnej umowy ze jestem na okresie próbnym Wiec jak tu sobie poradziæ? przepracowa³em ju¿ miesi±c i nie wiem co dalej bêdzie w moich okolicach raczej trudno o prace w takim charakterze a bardzo to polubi³em i chcia³bym ju¿ zostaæ w tym zawodzie
 

LoboLoco 
Wys³any: 2009-05-19, 10:14   
0
UP DOWN



Pomóg³: 13 razy
Posty: 660
Sk±d: Silesia
Jest wiele rozwi±zañ.... najlepsze moim zdaniem to olaæ kolesia i szukaæ roboty gdzie indziej... jak nie chce ci zap³aciæ i nie boisz siê konsekwencji to zabierasz z warsztatu narzêdzia równowarto¶ci swojej wyp³aty i idziesz do domu... tacy kolesie s± wiecznie niewyp³acalni i trzymaj± pracowników w ten sposób ¿e wisz± im kasê, a ci naiwnie pracuj± dla takiego naci±gacza, ¿eby nie byæ w plecy.... przerabia³em to ju¿...

Jest jeszcze takie wyj¶cie ¿e kolesia zastraszysz, albo ¿e mu wpie***lisz, albo ¿e PIP zawiadomisz o zatrudnianiu na czarno (ale to ciê¿ka sprawa jest) ... ale to ju¿ zale¿y od uk³adów jakie tam u Ciebie panuj±.... tak czy inaczej wynik koñcowy jest jeden... szukasz innego pracodawcy... i tego ci ¿ysze.
_________________
>>> Airbrush'Lab <<<
 

clear 
Wys³any: 2009-05-19, 16:59   
0
UP DOWN


Posty: 23
hmm problem jest z tym , ¿e na okolice nie masz innego miejsca ...

je¶li kole¶ teraz nie wyp³aca to napewno to sie bedzie powtarzaæ ...

smutne ale prawdziwe ... nie pracuj za darmo .
_________________

 

kamilbusko
Wys³any: 2009-05-19, 18:31   
0
UP DOWN

Posty: 349
pracowa³em kiedy¶ u takiego (cenzura) jak nie chcia³ wyp³aæiæ raz drugi to sie w koñcu delikatnie zdenerwowa³em i zrobi³em mu fachow± blacharkê na jego aucie m³otkiem 5 kg. emocje mnie ponios³y. nie by³em zarejestrowany wiêc mog³ mi naskoczyæ. ale nie polecam takiego rozwi±zania :devil:
 

Travolta 
Wys³any: 2009-05-19, 19:00   
0
UP DOWN


Posty: 100
Sk±d: Radom
kamilbusko napisa³/a:
pracowa³em kiedy¶ u takiego (cenzura) jak nie chcia³ wyp³aæiæ raz drugi to sie w koñcu delikatnie zdenerwowa³em i zrobi³em mu fachow± blacharkê na jego aucie m³otkiem 5 kg. emocje mnie ponios³y. nie by³em zarejestrowany wiêc mog³ mi naskoczyæ. ale nie polecam takiego rozwi±zania :devil:


Dzieki podbudowali¶cie mnie psychicznie :D powinnem mo¿e go olaæ ale niestety jestem za bardzo honorowy :cool: A jak to sie tyczy policji? np jakby tak on wezwa³ policje co by sie sta³o? ja tez nie jestem zarejestrowany
M³otek 5kilo to dobry patent ale u¿y³bym go na te elementy które bym zrobi³ ;)
a jakbym tak zacz±³ wynosiæ mu narzêdzia to móg³by na mnie nas³aæ policje czy ba³by siê z tego wzglêdu ze jestem niezarejestrowany?? :cool: :devil:
 

LoboLoco 
Wys³any: 2009-05-20, 08:08   
0
UP DOWN



Pomóg³: 13 razy
Posty: 660
Sk±d: Silesia
To czy ma cie w papierach czy nie nie zmienia faktu ze jak bedziesz szala³ to wzywa policje a oni maj± obowi±zek interweniowaæ... gdyby¶ by³ zatrudniony to móg³by¶ i¶æ do s±du pracy (d³uga i mêcz±ca droga) a tak, to jeste¶ jakim¶ dziwnym kolesiem , który wbi³ siê na warsztat i mu co¶ demoluje czy kradnie... musisz to rozegraæ z g³ow±... napewno ¿aden z jego pracowników nie potwierdzi ¿e tam pracujesz jak przyjdzie co do czego... chyba ¿e sam szuka innej roboty...

Zawsze mo¿esz poprosiæ o pomoc kalimbusko z jego 5 kilowym przyjacielem...

kamilbusko napisa³/a:
nie by³em zarejestrowany wiêc mog³ mi naskoczyæ.


zastanów sie go¶ciu co ty gadasz.... nie by³e¶ zarejestrowany wiec ty mog³e¶ mu naskoczyæ...
Zasada jest prosta, jak idziesz pracowaæ na czarno , jest bardzo prawdopodobne ze bêd± jaja przy wyp³atach itp. wiec albo na dzieñdobry dostajesz umowe, albo robisz za frajera... albo przyjmujesz to ¶wiadomie na klate, w imiê nauki...
 

mebArth 
Wys³any: 2009-05-20, 11:21   
0
UP DOWN

Pomóg³: 42 razy
Posty: 1797
Sk±d: Kraków
Ja mai³em 2 takie przypadki.... zaleg³osci kilkaset z³otych. A by³ taki moment ze nie by³o ludzi do roboty. Zacz±³em 3 auta...zalepi³em kitem BARDZO bardzo grubo, przebra³em sie i powiedzia³em ze ide po zarcie do sklepu iwy³aczy³em telefon.

W drugim przypadku zabra³em polerke i poszed³em do domu. I wy³aczy³em telefon.

Jak ktos z tob± gra w gumki to z nim tak samo potrzeba. Zbieraj sie stamtad.
_________________
Bart
 
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Firma

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group