Szukaj FAQ Album



Autor Wiadomo¶æ
adrian1989
Wys³any: 2009-05-27, 14:59   zabezpieczenia przed korozj±
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 18
witam robie podloge w busie , byla ona powierzchniowo troche pordzewiala , jest juz wyczyszczona ale wszedzie do golej blachy nie dam radyi mam pytanie jak najlepiej to teraz zabezieczyc , podklad reaktywny, podklad epoksydowy,akrylowy i lakier czy moze jakis kortanin lub cos podobnego na to podklad epoksydowy , akrylowy i lakier , jaka jest wasza opinia a i czy mozna klasc podklad epoksydowy na reaktywny , czy moze brunox pod eposydowy zamiast reaktywnego?? chodzi mi o zwiazanie tej niedoczyszczonej rdzy wiadomo ze troche zawsze zostanie .
 

tajmus 
Wys³any: 2009-05-28, 09:08   
0
UP DOWN


Posty: 71
Sk±d: Gorlice i okolice
Zapodaj brunox tam gdzie Ci rdza wylazila i wylazi... Jak wyschnie pomaluj podk³adem epoksydowym np z Novola (dobry jest)... Czy jest sens malowac lakierem?? Wydaje mi sie ze nie... Lepszym rozwiazaniem jest dobre zabezpieczenie podwozia jakas masa bitumiczna np z Bolla itp. Taka masa lepiej ochroni przed kamieniami niz lakier. W gre wchodzi takze baranek i potem ewentualnie na niego lakier ...no ale to jest podwozie ;)
 
 

adrian1989
Wys³any: 2009-05-30, 10:45   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 18
zrobilem brunoxem ta niedoczyszczon± podloge ale troche powylazilem poza metal z rdz± i brunox czesciowo jest tez na czystym metalu i starej powloce , mam pytank panowie czy bedzie sie on trzyma³ na tej starej powloce czy mi odpadnie , chcê dac na niego podklad epoksydowy z novola , malowac podkladem tak jak jest czy czyscic brunox który jest na starej powloce i meetalu bez rdzy ??
 

No-limit
Wys³any: 2009-05-30, 14:31   
0
UP DOWN


Pomóg³: 34 razy
Posty: 1179
adrian1989 napisa³/a:
zrobilem brunoxem ta niedoczyszczon± podloge ale troche powylazilem poza metal z rdz± i brunox czesciowo jest tez na czystym metalu i starej powloce , mam pytank panowie czy bedzie sie on trzyma³ na tej starej powloce czy mi odpadnie , chcê dac na niego podklad epoksydowy z novola , malowac podkladem tak jak jest czy czyscic brunox który jest na starej powloce i meetalu bez rdzy ??


Przed po³o¿eniem podk³adu i tak musisz zmatowaæ Brunox. I to wystarczy.Na pewno dotrzesz siê do starej warstwy :D .
 

adrian1989
Wys³any: 2009-05-30, 21:55   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 18
na to dam epoxydowy a przed akrylowym podkladem matowac epoxydowy czy nie koniecznie
 

Piotr112
Wys³any: 2009-05-30, 22:13   
0
UP DOWN

Posty: 59
najpierw spróbuj czy ci epoksyd nie zwa¿y brunoksa raz mi zwa¿y³o gdy po³o¿y³em epoksyd na jaki¶ taki ¶rodek a pod k³ad akrylowy nie zwa¿y³
 

No-limit
Wys³any: 2009-06-02, 12:08   
0
UP DOWN


Pomóg³: 34 razy
Posty: 1179
adrian1989 napisa³/a:
na to dam epoxydowy a przed akrylowym podkladem matowac epoxydowy czy nie koniecznie


Nie matowaæ.Po³ó¿ jedn± normaln±/nie wylan± grubo/ warstwê.
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Pomoc dla amatorów

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group