Szukaj FAQ Album



Autor Wiadomo¶æ
domagalka 
Wys³any: 2009-06-03, 22:05   Mo¿e za du¿o???
0
UP DOWN

Pomóg³: 3 razy
Posty: 223
Sk±d: Beszowa
Witam. Dzisiaj podjecha³ do mnie ch³opaczek Fordem Probe i pyta ile za naprawe maski i zmiana koloru (samej maski) a mia³ tam jedno brzydkie wgniecenie, ja do niego ¿e 3 stówy i bedzie dobrze a on oczy wywali³ na mnie i ILE?? J anie wiem czy ta cena to taka powalaj±ca??? Przecie¿ maska u probe to do¶æ wielka jest.
 

kalbi 
Wys³any: 2009-06-03, 22:09   
0
UP DOWN

Pomóg³: 32 razy
Posty: 1685
Sk±d: Warszawa
ile???? :P 300 z³ to zdecydowanie za ma³o!!! policz sobie ile sam materia³ Cie wyniesie!!! minimum 450 z³
_________________

 
 

baqo 
Wys³any: 2009-06-03, 22:12   
0
UP DOWN

Pomóg³: 20 razy
Posty: 1553
Sk±d: ko³obrzeg
domagalka napisa³/a:
a on oczy wywali³ na mnie i ILE
mo¿e zdziwiony ¿e tak tanio :D
 
 

domagalka 
Wys³any: 2009-06-03, 22:17   
0
UP DOWN

Pomóg³: 3 razy
Posty: 223
Sk±d: Beszowa
Tylko ¿e ja mu powiedzia³em ¿e tyle jak on sobie bazê kupi a reszta moja i na pweno nie by³o to zdziwienie ¿e ma³o.
 

kamilbusko
Wys³any: 2009-06-03, 22:20   
0
UP DOWN

Posty: 349
olej go¶cia. darmo by pewnie chcia³. mi siê krew w ¿y³ach gotuje jak takich widzê i s³yszê takie teksty
 

gola 
Wys³any: 2009-06-03, 22:21   
0
UP DOWN

Pomóg³: 23 razy
Posty: 855
pogon leszcza :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl:
 

kamilbusko
Wys³any: 2009-06-03, 22:26   
0
UP DOWN

Posty: 349
wujek mi siê ostatnio pyta³ czy bym mu nie zrobi³ zaprawki na drzwiach megane i b³otniku metalic bo mu lakiernik inny powiedzia³ 500 z³. oni my¶l± ¿e wystarczy papierkiem przetrzeæ i psikn±æ i to wszystko. ludzie nie doceniaja tego zawodu
 

domagalka 
Wys³any: 2009-06-03, 22:27   
0
UP DOWN

Pomóg³: 3 razy
Posty: 223
Sk±d: Beszowa
Tak te¿ my¶la³em koledzy, oni mysl± ¿e kupi± star± skorupê za 2 tysiaki to ¿e lakiernik im ca³o¶æ za 500 polakieruje bo to przecie¿ nie nowe auto to ile¿ we¿nie? a jaka przeciê¿ ró¿nica nowe a stare, no taka ¿e przy starych hu.... jest roboty bo albo ju¿ paprany przez kogo¶ albo strupy wszêdzie.
 

Mariuszczs
Wys³any: 2009-06-04, 10:51   
0
UP DOWN

Pomóg³: 2 razy
Posty: 100
Oczywi¶cie pracê swoj± trzeba ceniæ, jednak mo¿e ch³opak wie ile to jest godzin pracy i ile kosztuje materia³ ( razem z papierami itd ) a zarabia 10 z³ za godzinê.
Je¶li by¶ liczy³ wed³ug jego zarobków to rzeczywi¶cie za drogo ;)

Ja sam nie jestem lakiernikiem, ale niejeden lakiernik w okolicy nawet nie potrafi pomalowaæ tak jak ja ( niestety ) wiêc sam auta nie oddaje do lakierowania a robiê to jak trzeba sam. I np koszt pomalowania maski i zderzaka w niedu¿ej osobówce to dla mnie 100 z³ i to muszê kupiæ papierów itd bo nie mam na zapasie ( jedynie co le¿y u mnie to szpachla i podk³ad )
Tak ¿e 300 z³ w naszych realiach to jest ok, jednak 450 z³ to lekka przesada. Co innego jak jest dziura na dziurze to cena musi byæ.
Trzeba mieæ pomieszczenie kompresor, pistolet, g³upie wê¿e, opa³ - wszystko siê zu¿ywa, wymaga przgl±dów wymiany czê¶ci, ³atania i to musi byæ wliczone w koszt malowania i takiemu kolesiowi mo¿na tak± listê wymieniæ.

Jak siê rozpogodzi to cyknê fotkê jak maluje jeden z lepszych lakierników tutaj to zrozumiecie dlaczego go¶æ bez fachu pomaluje lepiej ni¿ on .
 

przemo1972 
Wys³any: 2009-06-04, 13:25   
0
UP DOWN


Pomóg³: 11 razy
Posty: 551
Sk±d: SC
Mariuszczs napisa³/a:
jednak 450 z³ to lekka przesada

Witam
Proponuje policzyc:
1.Szpachel,(zakladam, ze maska ma kilka dolkow-nie DOLOW) podklad, kolka na szlifierke oscylacyjna, baza(niech to bedzie tylko konwencja), bezbarwny + utwardzacz, pasty polerskie, opal do kabiny, podatek, nie licze zuzycia narzedzi ale to tez jakis koszt.Zakladam, ze ta maske malujesz w lato,nie suszysz jej wkabinie.Dolicz twoj czas i energie-wyjdzie Ci ze nie jest to wcale tak wiele-lepiej w tym samym czasie zrobic np:maly blotnik i drzwi.
_________________
Wyrywanie chwastow
 

Mariuszczs
Wys³any: 2009-06-04, 14:04   
0
UP DOWN

Pomóg³: 2 razy
Posty: 100
podatku nie liczmy :) - jesli mia³by byæ liczony to wtedy wyjdzie te 450 z³ bo jakie¶ 80z³ vatu i prawie tyle samo dochodu trzeba wp³aciæ do skarbówki - niewiem jak siê rozliczacie i zostaje 300
Kosztów tej maski Probe nie znam, jednak je¶li mi lakiernik za¶piewa³by 300 z³ za maskê to jednak wolê j± sam pomalowaæ, chyba ¿e siê zgodzi ¿e bêde mu patrza³ na rêce. Malowa³em w zesz³ym roku zderzak i listwê w R19 tesciowi - podk³adu mia³em i szpachli, kupowa³em papiery, bazê,jaki¶ ¶rodek na plastik bo by³ go³y, bezbarwny, filtry do wlewania lakieru ( jak to siê nazywa ? ) i wysz³o jakie¶ 60 -80 z³ niepamiêtam ale 100 napewno nie. Dodam ¿e p³aci³em wy¿sz± cenê za bezbarwny i ten ¶rodek na plastik bo by³ odmierzany a nie tak jak kupujecie na puszki.

Nie twierdzê ¿e te ceny jakie¶ kosmos, jednak 300 z³ jest normaln± cen± a 450 z³ to ju¿ bêde dyskutowaæ.

Zrobi³em zdjêcia pracy lakiernika który za wyprowadzenie ma³ych wgnieceñ na masce i przy tylnym b³otku oraz pomalowanie tego powiedzia³ 300 z³. Kasê wzio³ przed robot±, maskê mia³ zrobiæ ca³±, tak¿e przy tym b³otniku zosta³o jedno wgniecenie. Przy b³otniku siê chociarz lakier trzyma, na masce z³azi, oraz by³o matowione sporo powy¿ej tego zamalowania i takie zmatowione zosta³o. Oto efekty - jak kolor dobrany:






Cena wydawa³a siê atrakcyjna przed zrobieniem.
 

domagalka 
Wys³any: 2009-06-04, 20:35   
0
UP DOWN

Pomóg³: 3 razy
Posty: 223
Sk±d: Beszowa
No widzisz jak zrobi³. A nie wola³ by¶ daæ te 450 i ¿eby by³o zrobione super???
 

Mariuszczs
Wys³any: 2009-06-04, 21:31   
0
UP DOWN

Pomóg³: 2 razy
Posty: 100
Ale to nie ja da³em tylko te¶ciu - nastêpne malowanie da³ mi i pisa³em koszt jaki wyszed³ - za 450 z³ to lakiernik by pewnie pomalowa³ 3/4 maski a nie sam czubek - tak by³o by wiêcej kasy w plecy i dam sobie rêkê uci±æ ¿e by³a by lipa - szkoda gadaæ - mo¿e kto¶ tutaj w okolicy otworzy lakiernictwo z prawdziwego zdarzenia bo naprawdê ludzie maj± czêsto problem kto mniej spartoli robotê. Naprawdê dobra okolica na solidnego lakiernika.

Zreszt± ile s±dzicie ¿e on da³ za materia³y na t± robotê - 30 z³ ? setka bazy na to co psikno³ to za du¿o. Nawet nie s±dze ¿e by³ dobraæ kolor tylko pewnie co¶ mu zasta³o z innego auta i st±d taka ró¿nica koloru. A ile czasu mu to zajê³o - godzinê ?

Ostatnio znajomy da³ klapê tyln± do zrobienia a by³y dziury po spojlerze pordzewia³e w ko³o to lakiernik zaszpachlowa³ ca³± klapê do równa i mówi ¿e mocna szpahala to nie trzeba rdzy czy¶ciæ. Dodam ¿e nie trzeba by³o szpachlowaæ bo by³a równa. Zaczê³o do¶æ szybko pêkaæ i znajomy paznokciem t± szpachlê wyd³uba³ przy mnie.
 

domagalka 
Wys³any: 2009-06-04, 21:54   
0
UP DOWN

Pomóg³: 3 razy
Posty: 223
Sk±d: Beszowa
To h.. nie robota. Takiemu to bym p³otu nie da³ pomalowaæ. Chodzi³o mi o to czy nie da³ by¶ tej sumy lakiernikowi który zrobi³by to na prawdê z serca i profesjonalnie. Bo to co Ty piszesz to nawet nie paprok jest tylko o wiele gorzej.
 

Mariuszczs
Wys³any: 2009-06-05, 08:37   
0
UP DOWN

Pomóg³: 2 razy
Posty: 100
Nawet nie wiem czy te¶ciu w koñcu jak planowa³ pojecha³ odebraæ kasê. Pewno ¿e lepiej jest daæ 450 z³, w koñcu by³yby to dwa elementy bo maska no i ten b³otnik, tylko trzeba by jechaæ w inne okolice.

A wogóle to siê zdarza wam ¿e przyje¿dza klient z reklamacj±, albo o zwrot kasy ?
Napewno zdarzy siê ka¿demu jaka¶ wpadka ( nie taka jak pokazywa³em na zdjeciach oczywi¶cie :) ) . Czy jest jaka¶ gwarancja na prace lakiernicze ?
 

domagalka 
Wys³any: 2009-06-05, 09:04   
0
UP DOWN

Pomóg³: 3 razy
Posty: 223
Sk±d: Beszowa
No ja jeszcze nie mia³em takiej reklamacji i daj Bo¿e ¿eby nigdy nie by³o. Mo¿e ze dwa razy poprawia³em po sobie robote ale to z winy klienta bo jak ruda wy³a¿i i ja mówiê ¿e najlepiej spawaæ to nie chc± tylko mówi± ¿eby zakitowac i za jaki¶ czas przyje¿dzaj± i prosz± ¿eby wspawaæ, ale to nie tak ¼le bo dwa razy p³ac± bo rozumiej± ¿e trzeba by³o odrazu wspawaæ.
 

kalbi 
Wys³any: 2009-06-05, 09:38   
0
UP DOWN

Pomóg³: 32 razy
Posty: 1685
Sk±d: Warszawa
Mariuszczs napisa³/a:
Oto efekty - jak kolor dobrany:
to chyba nie by³o robione u lakiernika, tylko chyba jakie¶ dziecko 6-cio letnie to zrobi³o!! co to kur... jest!!! zaprawka na ostro ta¶m± przyklejona! szkoda s³ow, ja bym tego nie odebra³ nawet i nie zap³aci³ - tragedia
_________________

 
 

lukas94 
Wys³any: 2009-06-24, 22:41   
0
UP DOWN
lukas94

Posty: 35
Sk±d: mazowieckie
kalbi napisa³/a:
Mariuszczs napisa³/a:
Oto efekty - jak kolor dobrany:
to chyba nie by³o robione u lakiernika, tylko chyba jakie¶ dziecko 6-cio letnie to zrobi³o!! co to kur... jest!!! zaprawka na ostro ta¶m± przyklejona! szkoda s³ow, ja bym tego nie odebra³ nawet i nie zap³aci³ - tragedia
mnie cieszy taki obrót sprawy 150 za element :nie: moze polacy zrozumia ze tanie mieso to psy jedza tesc chcia³ po taniosci to ma :D :D tu mozna by polemizowac jak by gosc wziol 500-600 z³ za to a tak to nie ma nad czym plakac
 

mebArth 
Wys³any: 2009-06-25, 07:43   
0
UP DOWN

Pomóg³: 42 razy
Posty: 1797
Sk±d: Kraków
Co do reklamacji to zdarzy³o mi siê nieraz albo kolor nie tak albo jaka¶ madra g³owa zobacyz³a smietki czy dziurki ale nigdy nie by³o wojny o zwrot kasiorki tylko ¿eby poprawiæ. A te zaprawki to profi.... nie ma co :shock:
_________________
Bart
 
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Firma

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - mangi