Szukaj FAQ Album



Autor Wiadomo¶æ
klimeq 
Wys³any: 2009-06-04, 19:33   Polerka ¶wie¿ego lakieru
0
UP DOWN

Posty: 98
Sk±d: Stryków
Witam
Jaki jest cel polerowania swiezego lakieru?? bo jak polakierowalem sobie probny kawalek blachy i dzisiaj chcialem go spolerowac to wyszlo fatalnie. Tzn. jak tylko polerowalem to bylo ok ale jak chcialem pomatowalem najpierw lakier 2000 aqua i pozniej polerka to wygladalo to jak by ten lakier mial ze 20 lat ;/ trzeba ¶wiezy lakier matowac?? i czy trzeba w ogole go polerowac??
 
 

domagalka 
Wys³any: 2009-06-04, 20:12   
0
UP DOWN

Pomóg³: 3 razy
Posty: 223
Sk±d: Beszowa
Ja s³ysza³em ¿e najlepiej jest go nie ruszaæ po lakierowaniu ale je¿eli s± jakie¶ ¶mietki albo struktura nie jest taka jak powinna to niestety pasuje go przelecieæ.
 

klimeq 
Wys³any: 2009-06-04, 20:25   
0
UP DOWN

Posty: 98
Sk±d: Stryków
ale sama polerka czy papierem tez trzeba?? bo kurde polakierowalem zderzak bratu i oprocz paru kropli wody z kompresora wyszlo wysmienice i troche by mi bylo szkoda jak by po polerce ten zderzak wygl±da³ jak 20 letni klamot;/
 
 

domagalka 
Wys³any: 2009-06-04, 20:28   
0
UP DOWN

Pomóg³: 3 razy
Posty: 223
Sk±d: Beszowa
Je¿eli jest spoko bez ¶mietków i bez barana to zostaw, przecie¿ polerka jest do tego aby nadaæ starej powierzchni po³ysk albo po lakierowaniu zebraæ to co nie potrzebnie siê przyklei³o lub je¿eli struktura lakieru jest nie taka jak byæ powinna. Wiêc jak jest spoko i bez ¶mietków to po co polerka???
 

klimeq 
Wys³any: 2009-06-04, 20:32   
0
UP DOWN

Posty: 98
Sk±d: Stryków
troche kropelek wody jest ale to w sumie moze zostac
 
 

domagalka 
Wys³any: 2009-06-04, 20:36   
0
UP DOWN

Pomóg³: 3 razy
Posty: 223
Sk±d: Beszowa
Ale je¶li te kropelki s± pod lakierem to i tak niczego nie poprawisz bo zedrzesz je i bêd± dziurki.
 

klimeq 
Wys³any: 2009-06-04, 20:59   
0
UP DOWN

Posty: 98
Sk±d: Stryków
tzn klaru sa 3 warstwy ale pistolet zacz±³ "pluæ" jak k³ad³em 2 i 3 baza byla nie tkniêta
 
 

domagalka 
Wys³any: 2009-06-04, 21:49   
0
UP DOWN

Pomóg³: 3 razy
Posty: 223
Sk±d: Beszowa
Po prostu chodzi mi tylko czy woda jest pod lakierem bezbarwnym czy tylko na lakierze plamy zosta³y po wodzie. Ogólnie to je¶li lakier wygl±da dobrze i nie ma syfków to nie trzeba polerowaæ a na t± wodê to polerka i tak nic nie pomo¿e je¶li woda jest podd lakierem. Chyba ¿e woda jakim¶ cudem wyparuje spod lakieru ale wtedy lakier nie bêdzie mia³ przyczepno¶ci w tym miejscu i zostanie ¶lad.
 

lukaash1999
Wys³any: 2009-06-04, 22:13   
0
UP DOWN

Posty: 92
ja na przyk³ad malowa³em wczoraj i mi wysz³a z ³a struktura bezbarwnego to musze pierw papierkiem 2000 aqua wszystkie malowane elementy a potem polerka i tez mi sie lakier zrypie?????
 

domagalka 
Wys³any: 2009-06-04, 22:25   
0
UP DOWN

Pomóg³: 3 razy
Posty: 223
Sk±d: Beszowa
Nie o to chodzi ¿e nie wolno bo czasami trzeba polerowaæ ale w Twoim przypadku poczeka³ bym chocia¿ z 2 dni do polerki je¶li ci struktura lakieru nie wysz³a. A i nie trzyj do koñca 2000 tylko popraw 2500 na pewno bedzie lepiej ni¿ samym 2000, a najlepiej jak nie ma za du¿o tarcia to ja bym u¿y³ tylko 2500 :spoko:
 

lukaash1999
Wys³any: 2009-06-04, 22:34   
0
UP DOWN

Posty: 92
a np jak te elementy musze zmatowic i polerka ale w tym czasie malowa³em te¿ zderzak i on wyszed³ ok to co mam znim zrobic tylko polerka???bo jak tam matowie a na nim tylko polerka to bêd± sie ró¿nic odcienie chyba tych malowanych elementów to jak mam zrobiæ???
 

domagalka 
Wys³any: 2009-06-05, 08:53   
0
UP DOWN

Pomóg³: 3 razy
Posty: 223
Sk±d: Beszowa
Zmatuj tamte i spoleruj a zderzak jak tak ci to przeszkadza to tylko polerk± przeleæ. A odcienie ró¿niæ sie nie bêd± tylko najwy¿ej po³ysk bo przecie¿ odcienia polerk± nie zmienisz.
 

banshee 
Wys³any: 2009-06-05, 10:10   
0
UP DOWN
staram siê jak mogê

Pomóg³: 2 razy
Posty: 71
Sk±d: Bydgoszcz
Gdyby polerowanie powodowa³o efekt 20-letniego niszczenia lakieru to nikt by tego nie robi³ ^^
Powiem trochê inaczej. Maluje czasem na szybko i zdarza siê, ¿e poleruje lakier ( w temp. otoczenia - bez wygrzewania w komorze), który k³ad³em 3 godziny wcze¶niej na 2-2,5 warstwy.
Wychodzi ig³a :!:
Mo¿e macie problem w z³ej g±bce, albo kiepski lakier.
Zasada kiedy polerowaæ, a kiedy nie jest prosta:
Polerujesz, gdy masz ¶mieci/zacieki na lakierze, polerujesz przej¶cia, polerujesz gdy struktura ró¿ni siê od s±siednich elementów - wiêcej grzechów nie pamiêtam ;)
 

gizbern 
Wys³any: 2009-06-13, 09:34   
0
UP DOWN


Pomóg³: 4 razy
Posty: 99
Sk±d: Czêstochowa-Poland
banshee napisa³/a:
Maluje czasem na szybko i zdarza siê, ¿e poleruje lakier ( w temp. otoczenia - bez wygrzewania w komorze), który k³ad³em 3 godziny wcze¶niej na 2-2,5 warstwy.
Wychodzi ig³a :!:

Naprawdê wielki szacunek dla ciebie.
_________________

 
 

jacol
Wys³any: 2009-06-13, 10:09   
0
UP DOWN

Posty: 21
"pomatowalem najpierw lakier 2000 aqua"- kilmeq czasem jest problem z granulacj± papieru. widze ¿e jeszcze nikt o tym nie wspomnia³, a papiery dostêpne na polskim rynku to lipa. mo¿esz sprubowaæ moczyæ papier przed matowaniem, z godzinke w wodzie- czasem pomaga. osobi¶cie zaopatruje sie w papier za granic± , i ró¿nica jest spora- 2000 u¿ywam, czasem nawet 1500- i ¿adnych 2500 ;) dodam jeszcze ¿e G3 te¿ za granic± jest lepsze...
 

!pawel! 
Wys³any: 2009-06-13, 20:48   
0
UP DOWN

Posty: 12
Sk±d: z £odzi
Cytat:
...papiery dostêpne na polskim rynku to lipa. mo¿esz sprubowaæ moczyæ papier przed matowaniem, z godzinke w wodzie- czasem pomaga. osobi¶cie zaopatruje sie w papier za granic± dodam jeszcze ¿e G3 te¿ za granic± jest lepsze...


to ¿e za granic± maj± lepsze papiery t o chyba lekka przesada, z tym G3 te¿ bym polemizowa³. Zamiast moczyæ godzinê papier w wodzie mo¿e lepiej dolej do wody kapkê p³ynu do mycia naczyñ czy co¶ w tym rodzaju. Ja tak robiê gwarantuje bêdzie Ci siê l¿ej szlifowa³o i bêdzie g³adka powierzchnia bez rys.
 

jacol
Wys³any: 2009-06-14, 11:53   
0
UP DOWN

Posty: 21
" to ¿e za granic± maj± lepsze papiery t o chyba lekka przesada, z tym G3 te¿ bym polemizowa³" - oj to bys sie zdziwi³ i to mocno!! ró¿nica w papierze jest du¿a- a napisa³ bym nawet wielka, a farecle- có¿ kilku szczê¶liwców otrzyma³o ode mnie niewielk± ilo¶æ (pasta pochodzi z anglii) i równie¿ mówi± ¿e jest inna (lepsza) ni¿ ta w polsce.
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Pomoc dla amatorów

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group