Szukaj FAQ Album



Autor Wiadomo¶æ
lolejko
Wys³any: 2009-06-13, 13:32   Spawarka
0
UP DOWN

Posty: 135
Zastanawiam sie nad spawark±. Co mo¿ecie poleciæ, ¿eby by³o dobre. Na pewno najwiêcej bêdzie spawana blacha samochodowa, ale te¿ czasmi siê trafi jaki¶ materia³ grubo¶ci do max 5mm :)
http://www.allegro.pl/ite...ratis_nowy.html
My¶lê nad takim modelem, ale mo¿e cos lepszego polecicie w podobnym przedziale cenowym???
_________________

 
 

Grzesiek11 
Wys³any: 2009-06-13, 14:07   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 98
Ja mam takiego tylko starszy model ¶miga 6 lat i nie narzekam nie mia³em jeszcze ¿adnej awari w sam raz na takie robótki przy autach :spoko: :spoko: :spoko:
_________________

 
 

stek
Wys³any: 2009-06-13, 16:09   Re: Spawarka
0
UP DOWN

Pomóg³: 4 razy
Posty: 235
Sk±d: ok kraków
lolejko napisa³/a:
Zastanawiam sie nad spawark±. Co mo¿ecie poleciæ, ¿eby by³o dobre. Na pewno najwiêcej bêdzie spawana blacha samochodowa, ale te¿ czasmi siê trafi jaki¶ materia³ grubo¶ci do max 5mm :)
http://www.allegro.pl/ite...ratis_nowy.html
My¶lê nad takim modelem, ale mo¿e cos lepszego polecicie w podobnym przedziale cenowym???

Polecam bardzo dobra firma, mam 1500s i jest niezawodna, spawam blachy jak równie¿ profile . a Ty chcesz 1800 to lepszy model i mocniejszy. pozdr.
 

Mariuszczs
Wys³any: 2009-06-13, 17:17   
0
UP DOWN

Pomóg³: 2 razy
Posty: 100
Pojed¼ do castoramy - chyba tañsza i do tego daj± reduktor
Ja kupi³em nieca³e 2 lata temu 1800 i jestem z niej zadowolony. Wyspwa³em kilkana¶cie szpulek 15 kilowych. W zesz³y poniedzia³ek mia³em z ni± pierwszy zonk. Straci³a regulacje posuwu drutu - lecia³o ca³y czas na max. Rozebra³em, wymierzy³em ¿e jedna dioda ma zwarcie, doczyta³em na elektrodzie ¿a jak siada dioda to i tranzystor i scalak. Kupi³em, wymieni³em diode i tranzystor i nadal hula jak nowa. Scalaka nie trzeba by³o
Jeszcze jest na gwarancji ale wola³em to naprawiæ tego samego dnia ni¿ czekaæ niewiadomo ile na serwis, bo u¿ywam jej co dzieñ.
Jest to podobno awaria która siê w koñcu zdarzy w tych spawarkach ale naprawa prosta i tania.
Cykl ma s³aby ale do blacharki nie potrzeba lepszego, jedynie co to przyda³o by siê wiêcej zakresów. Ja spawam profile i czêsto mi brakuje zakresu pomiêdzy 3 a 4.
 

groszek923
Wys³any: 2009-06-13, 21:33   
0
UP DOWN

Posty: 61
Równie¿ polecam 1801. W castorami s± za 1790zl wraz z reduktorem i drutem 2,5kg. Tak z ciekawo¶ci to jak j± ustawiacie do cienkich blach? Chodzi mi oczywi¶cie o pr±d i posuw.
 

Mariuszczs
Wys³any: 2009-06-13, 22:08   
0
UP DOWN

Pomóg³: 2 razy
Posty: 100
Do cienkich to na zakres 1 oczywi¶cie a posuwu to w³asciwie nie ruszam i mam 3,5 dla wszystkich zakresów, czasem jak daje na zakres 4 to trochê posuwu dodaje bo spawa natryskowo a nie zwarciowo. Ale to ka¿dy ten migomat ma inaczej bo znajomy ma 3 sztuki i wszystkie maj± inaczej na pokrêtle - u mnie siê dziwi³ ¿e daje na 3,5 i nie trzeba wiêcej.
 

adams90-90 
Wys³any: 2009-06-14, 12:42   
0
UP DOWN


Pomóg³: 7 razy
Posty: 400
Sk±d: Krasiniec
Gdzies czytalem ze do tych migow z marketow wkladaja gorsze czesci(bodajrze tranzyator aluminiowy nie znam sie na tym) i lepiej jest kupic odrazu z markowego sklepu
 
 

Mariuszczs
Wys³any: 2009-06-14, 13:23   
0
UP DOWN

Pomóg³: 2 razy
Posty: 100
adams90-90 napisa³/a:
Gdzies czytalem ze do tych migow z marketow wkladaja gorsze czesci(bodajrze tranzyator aluminiowy nie znam sie na tym) i lepiej jest kupic odrazu z markowego sklepu


Tranzystory ma krzemowe :) . Natomiast raczej nie ma wk³adanego nic lichszego. Trafo jest nawiniête miedzi± w moim besterze 1800 kupionym w castoramie.
Kupiæ w tej cenie to lepszego mo¿na tylko u¿ywanego i teraz jak bêde kupowa³ mocniejszy migomat w³asnie tak zrobiê - u¿ywany. Niestety ceny nowych sprzêtów porz±dnych s± jak dla mnie kosmiczne. Chiñski mia³em nowy ( Einhell ) to wiem jakie to badziewie.

Lichy jest zacisk masowy który polecam od razu wymieniæ na taki z miedzianymi wk³adkami. Ten stary siê tak grza³ ¿e mnie nieraz oparzy³.
 

zibi86
Wys³any: 2009-06-14, 14:55   
0
UP DOWN

Posty: 54
maruiszczs ja mam pytanko odnosnie bestera 1801 mam ten sprzecik i jeszcze nie moge go wyczuc pracuje na posuwie 2,5 a widze ze n 3,5 tez mozna pewnie wszystko kwestia wprawy i nie wiem ile ustawic gazu na reduktorze tym co dostalem wraz z migiem w zestwie.[/center]
 

Mariuszczs
Wys³any: 2009-06-14, 15:06   
0
UP DOWN

Pomóg³: 2 razy
Posty: 100
Ja mam gazu na pierwsz± grub± kreskê - chyba jest tam 10 l/min - jak niewiesz ile na skali to przystaw do ucha i dodawaj a¿ zaczenie syczec jednostajnie i to jest minimum jakie musi byæ. Jak jest mniej to tak syka nierównomiernie. Ogólnie to siê korzysta z tabeli, jednak nie s±dze ¿eby ten wska¼nik pokazywa³ w³a¶ciwie bo mam dwa takie reduktory i na obu inaczej jest na skali
Je¶li masz pod³±czone na 230 V to mo¿e i 2,5 bo jak czasem spawam z gniazdka to zmniejszam. Ale to obserwuj spaw - jak pstryka bardzo czêsto to za du¿o, jak pstrykanie jest takie przerywane tak ¿e widaæ ¿e lec± krople w spoinê to za ma³o. Trudno mi to opisaæ nie znaj±c fachowych nazw, ale za ma³o to taki efekt ¿e kropla powstaje w powietrzu i j± przyci±ga w spoinê. U¿ywa sie tego typu spawania przy wiêkszych pr±dach i ja czasem tak spawam na zakresie 4 bo lepiej siê wtapia, ale niekoniecznie to jest porz±dane w tej spawarce bo to tylko 160A.
 

zibi86
Wys³any: 2009-06-14, 19:12   
0
UP DOWN

Posty: 54
Cytat:
jednak nie s±dze ¿eby ten wska¼nik pokazywa³ w³a¶ciwie bo mam dwa takie reduktory i na obu inaczej jest na skali

dokladnie tak samo u mnie jest. Wielkie dzieki za pomoc jednak mialem za ma³o tego gazu bo ta spoina robi³a sie marna podkrecilem i jest o wiele lepiej
 

lolejko
Wys³any: 2009-06-15, 18:42   
0
UP DOWN

Posty: 135
Te¿ s³ysza³em, ¿e te marketowe wyroby to taki na wygl±d.
A wie kto¶ jaki ma podajnik drutu?? Ma u³o¿yskowany podajnik. ??
_________________

 
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Warsztat

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group