Szukaj FAQ Album



Autor Wiadomo¶æ
Nurglepl 
Wys³any: 2009-06-23, 10:12   Vectra A - moje pierwsze lakierowanie
0
UP DOWN

Pomóg³: 9 razy
Posty: 305
Sk±d: Gryfino
Moje pierwsze lakierowanie

Lakierowane by³y 2 tylne b³otniki.
Sprzêt jakim nak³ada³em:

- FOBO LUX HVLP 1,3 - do bazy
- FOBO LUX HP 1,4 - do bezbarwnego
- Kompresor 24 L (nie wiem jaka moc, ale niestety daje tylko 1,9 bar na reduktor przy pistolecie.

Materia³y:
- Standox Easy Clear VOC - ok 200 ml
- Baza nie wiem jakiej firmy
- Podk³ad akrylowy NOVOL
- G3

Niestety musia³em przecieraæ to papierem 2000, bo by³ baranek, ale wynik po przetarciu i wypolerowaniu jest bardzo ³adnie.
To jest moje praktycznie pierwsze lakierowanie. Prêdzej siê tylko bawi³em na blaszkach.
Niestety kolorek trochê nie taki.







  
 

shalashaska 
Wys³any: 2009-06-23, 10:35   
0
UP DOWN


Pomóg³: 1 raz
Posty: 190
Sk±d: Kraków
Spoko, mi siê podoba i wa¿ne ¿e ty jeste¶ zadowolony :spoko:
 

mebArth 
Wys³any: 2009-06-23, 10:36   
0
UP DOWN

Pomóg³: 42 razy
Posty: 1797
Sk±d: Kraków
No raczej BARDZO nie taki kolorek :D Czy mi siê wydaje czy pomalowa³e¶ gumke od wlewu siana?
_________________
Bart
 
 

Nurglepl 
Wys³any: 2009-06-23, 10:52   
0
UP DOWN

Pomóg³: 9 razy
Posty: 305
Sk±d: Gryfino
No niestety, dobierany po nr i dopasowaniu z 2 odcieni tego numeru :(.

A siê pomalowa³a, bo klapka wlewu te¿ malowana. Ale 10 min z nitrem i bêdzie ok.

Lepsze to ni¿ b±ble i zmatowia³y lakier :)
 

pepi 
Wys³any: 2009-06-23, 15:03   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 158
Sk±d: krzczonów
te¿ prawda :spoko: ale t± bordow per³ê tak dobraæ ¿eby by³o ok to nie zabardzo jak wiecej dasz to ciemno wyjdzie :spoko:
 

pepi 
Wys³any: 2009-06-23, 15:04   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 158
Sk±d: krzczonów
le tobie to jasno wysz³o mi akurat zawsze ciemno wychodzi ;P
 

stek
Wys³any: 2009-06-23, 16:43   
0
UP DOWN

Pomóg³: 4 razy
Posty: 235
Sk±d: ok kraków
pepi napisa³/a:
le tobie to jasno wysz³o mi akurat zawsze ciemno wychodzi ;P


pepi, a na jakim powietrzu robisz? (ci¶nieniu) ^^
 

mebArth 
Wys³any: 2009-06-23, 20:01   
0
UP DOWN

Pomóg³: 42 razy
Posty: 1797
Sk±d: Kraków
"Gumka sie pomalowa³a"... tam sa 2 torxy bodajze 30stki, wykrecasz klapke i sie bawisz z lepk±, nalepiej elestyczn± na zakrety bo to jest niezdejmowalna gumka tak samo jak w Astrach. To juz 1wszy powód ¿eby Ciê zganiæ. I opieprz koloryste za farbê bo to nawet na pod³oge siê nie nadaje.
_________________
Bart
 
 

Nurglepl 
Wys³any: 2009-06-23, 20:38   
0
UP DOWN

Pomóg³: 9 razy
Posty: 305
Sk±d: Gryfino
Ale klapka te¿ mia³a byæ lakierowana, wiêc za³o¿y³em :) . Jutro jak bêdê mia³ czas to przejadê j± nitrem i bêdzie ok.
Klapkê ¶ci±ga³em do dobierania bazy, mo¿e by³a wyblakniêta a ja nie zwróci³em uwagi. Chocia¿ przed dobieraniem polerowa³ j± pastê G3

A co do koloru to siê nie popisaL niestety. Jak nak³ada³em baze to mi wygl±da³o na taki sam odcieñ, ale po na³o¿eniu bezbarwnego odrazu by³o widaæ ró¿nice :(

Mog³em to cieniowaæ, ale ju¿ po ptakach.
Ja jestem zadowolony jak na koszty ok 90 z³ 2 b³otniki :)
 

mebArth 
Wys³any: 2009-06-23, 22:50   
0
UP DOWN

Pomóg³: 42 razy
Posty: 1797
Sk±d: Kraków
NO wiadomo ze sie lakieruje klapke przy takim czyms. ALE: demontuje sie ja, okleja gumke, przykleja na poziomie do papieru obok lakierowanego elementu zeby by³a jednakowa strukturka do b³otnika i maluje sie BEZ GUMKI bo jest oklejona :)

Nie wycieniowa³by¶ tego za ¿adne skarby. Jak biore z mieszlanika farbe (czasem sie zdarza jakis wynalazek) to zawze robie natrysk próbny na blaszce. Jak nie pasi to reklamacja.
na przysz³o¶c: rób próbki przed malowaniem i bardzij dolej ¿ebys sie nie utyra³ przy polerce. Bo zak³adam ze b³otnik jest g³adki a drzwi w strukturce a nie kazdemu sie moze spodobac.

pzdr. Jak na 1 raz :spoko:
_________________
Bart
 
 

Nurglepl 
Wys³any: 2009-06-24, 12:19   
0
UP DOWN

Pomóg³: 9 razy
Posty: 305
Sk±d: Gryfino
"mebArth" masz racjê. Nastêpnym razem siê lepiej popiszê i bêdê robi³ zdjêcia od samego pocz±tku roboty :)
Co do struktury drzwi to faktycznie jest delikatna struktura, a b³otnik g³adziutki niestety.
 

Matik
Wys³any: 2009-09-06, 13:59   
0
UP DOWN

Posty: 73
jak dla mnie wysz³o bardzo dobrze - tym bardziej, ¿e jak mówisz kompresor trochê ma³o wydajny. Ja w³a¶nie jestem na etapie kompletacji sprzêtu i rónie¿ zabieram siê do nauki. Te¿ my¶lê, ¿eby sobie kupiæ dwa guny FOBO. :spoko: :spoko:
 

grzesiek3210 
Wys³any: 2010-01-17, 01:57   
0
UP DOWN

Posty: 24
:) kolor dlatego Ci taki wyszed³ bo...na 99% jestem pewny,¿e "postawi³e¶ ziarno". Ten kolor jest sporym wyzwaniem dla kogo¶ kto zaczyna i to nie pierwszy przypadek,¿e zamiast ³adnego bordowego wychodzi co¶ ko³o pomarañczki:D a w s³oñcu MIENI SIÊ JAK CHOLERA:) Musisz robiæ na ni¿szym ci¶nieniu i wyczuæ aby nie robiæ suchego natrysku ani nie robiæ chmurek. Albo jeszcze pro¶ciej powiem... baza nie mo¿e byæ szorstka jak papier ¶cierny bo znaczy to,¿e da³e¶ za du¿o powietrza a za ma³o materia³u.Bazy nie wylewa siê jak lakieru ale te¿ nie macha siê pistoletem jak miot³±:) Jakby nie by³o pocz±tki s± trudne...ale nie ma powodu do smutku:) Jak na pocz±tek nie jest ¼le a na pewno z czasem bêdzie lepiej.
 

Robertlodz09 
Wys³any: 2010-02-10, 13:27   
0
UP DOWN


Pomóg³: 61 razy
Posty: 3388
Sk±d: £ód¿
:) Kolego trening czyni mistrzem! Sam tak malowa³em ponad 10 lat temu i siê tego nie wstydze ,poma³u poma³u i bedzie z ka¿d± "robot±" lepiej. Proponuje jaki¶ stary b³otnik przeznaczyæ na tzw. trening. Jak zostaje troche materialu to mo¿na na nim trenowaæ ! . Pozdrawiam
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Fotorelacje

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group