Szukaj FAQ Album



Autor Wiadomo¶æ
Travolta 
Wys³any: 2009-07-01, 22:53   sprêzarka 351l/min
0
UP DOWN


Posty: 100
Sk±d: Radom
witam co myslicie o takiej pompie?

http://www.allegro.pl/ite...b_351_l_mi.html

Pompa sprê¿arkowa GPV 2065A

Dane techniczne:
-zalecany silnik: 2.2kW
-cylindry: 2x65
-obroty: 1150
-wydajno¶æ: 351 l/min
-ci¶nienie: 8 bar
-waga: 25 kg
-wymiary: 42/28/32 cm
 

timek
Wys³any: 2009-07-03, 19:43   
0
UP DOWN

Posty: 37
CZe¶æ , szczerze to nie baw siê w dziada :/ i jak ju¿ co¶ bierz model wy¿szy :

Pompa sprê¿arkowa DP 500

Dane techniczne:
-zalecany silnik: 3kW
-cylindry: 3x65
-obroty: 1100
-wydajno¶æ: 526 l/min
-ci¶nienie: 8 bar
-waga: 32 kg
-wymiary: 48/34/38 cm


Niech ci jeszcze kole¶ poda jaki skok maj± t³oki , obliczysz czy tej wydajno¶ci ma tyle co pisze .

Niech siê inni wypowiedz±, ale wg mnie to takie minimum co trzeba mieæ ¿eby jako¶ pomalowaæ . Jak masz silnik to nawet przy za³o¿eniu ¿e potrzebuje ona 3kW , to my¶lê ¿e spokojnie 2,2 kW da sobie radê .
 

Nurglepl 
Wys³any: 2009-07-04, 14:27   
0
UP DOWN

Pomóg³: 9 razy
Posty: 305
Sk±d: Gryfino
A te wydajno¶ci to s± na ssaniu tak ?
 

Travolta 
Wys³any: 2009-07-05, 02:31   
0
UP DOWN


Posty: 100
Sk±d: Radom
no na ssaniu tylko ze sprzedawca napisa³ mi ze wydajno¶æ w³a¶ciwa to tak oko³o 70% wydajno¶ci teoretycznej Trzeba tez doliczyæ i¿ bedzie zwiêkszona ilo¶æ obrotów na silniku co równa sie zwiêkszonej wydajno¶ci (chyba) ;P :roll:
 

Nurglepl 
Wys³any: 2009-07-05, 09:13   
0
UP DOWN

Pomóg³: 9 razy
Posty: 305
Sk±d: Gryfino
Zwiêkszone obroty dadz± trochê wiêksz± wydajno¶æ, ale pewnie na krótki czas. Szybko siê rozsypie. Taka prêdko¶æ jaka jest podawana przez producenta to zazwyczaj jest optymalna prêdko¶æ.

A co o niej my¶le ?
Troche za s³aba jest ta co poda³e¶. Ja siê bym raczej skusi³ na DP 500
Te¿ mo¿e niedlugo sobie tak± kupiê, i zamienie sprê¿areczkê na t± zostawiaj±c silnik 2,2 KW
 

Travolta 
Wys³any: 2009-07-06, 23:41   
0
UP DOWN


Posty: 100
Sk±d: Radom
a mi wydaje sie iz predkosc podana przez producenta jest tylko po to zeby mniej ludzi korzysta³o z gwarancji :cool:
 

Nurglepl 
Wys³any: 2009-07-07, 19:42   
0
UP DOWN

Pomóg³: 9 razy
Posty: 305
Sk±d: Gryfino
Zapraszam na test sprê¿areczki ExPo
http://lakierowanko.info/viewtopic.php?t=2546
 

Travolta 
Wys³any: 2009-07-12, 11:47   
0
UP DOWN


Posty: 100
Sk±d: Radom
No i gitara ^^ jestem posiadaczam sprêzarki z górnego linku 351l/min Do niej mam zamówione dwie butle LPG po 60litrów Silnik 2,2kw ze starej tatowej cykliniarki do tego zamawiam taki presostat
http://www.pneumatig.eu/p...0-v-p-1866.html
(LCA 400v)
jeszcze jaki¶ filtro reduktor (Pytanie jaki polecacie?)
no i najwazniejsze moje pytanie a mianowicie chodzi mi przy³acza jaka jest róznica miedzy przy³aczem 1/4 a przy³aczem 1/2?
czy mozna je mieszaæ
które z nich jest lepsze i dlaczego?
nie wiem tez jak to wszystko po³±czyæ na projekcie kolegi shalashaska Widzia³em po³±czenie miedziane butli z kompresorem czy to jest ok bo u siebie bym zrobi³ w³a¶nie takie co¶
Pomozecie? :help:
 

Mariuszczs
Wys³any: 2009-07-12, 12:30   
0
UP DOWN

Pomóg³: 2 razy
Posty: 100
A twój silnik jakie ma obroty. Bo tak siê przygl±dam sprê¿arce i je¶li silnik ma 1400 to bêdzie musia³ mieæ bycze ko³o - ma³o co mniejsze ni¿ na sprê¿arce. Jako tako wiêc sprê¿arka jest przewidziana pod silnik 2800 obr .
Gdzie mieszkasz - je¶li blisko to mogê pomóc postawiæ to na nogi.
 

Travolta 
Wys³any: 2009-07-12, 12:38   
0
UP DOWN


Posty: 100
Sk±d: Radom
Mieszkam niedaleko Radomia Nie rozumiem jak 2800 obr/min skoro zalecane obroty u producenta to oko³o 1150obr/min Wiec mam o 250 obrotów wiecej niz jest zalecane
 

Mariuszczs
Wys³any: 2009-07-12, 20:53   
0
UP DOWN

Pomóg³: 2 razy
Posty: 100
ale chcesz daæ ko³o 1:1 ? - jakie to wielkie
chodzi o to ¿e na silniku dajesz ma³e ko³o ¿eby jak najmniej jego masa pobiera³a energii ( im wiêksze tym wiêksza jego bezw³adno¶æ )
Dla silnika 1400 obr dajesz prze³o¿enie 1,2 :1
Dla silnika 2800 dajesz 2,4 :1

Zobacz jakie teraz siê konstruuje cienkie ko³a przy sprê¿arkach - musz± byæ du¿e bo maj± ³opatki ch³odz±ce od razu, ale te¿ lekkie ¿eby mia³y jak najmniejsz± bezw³adno¶æ.
Jaki to wogóle jest wymiar paska pod to ko³o ?
 

Travolta 
Wys³any: 2009-07-12, 21:06   
0
UP DOWN


Posty: 100
Sk±d: Radom
nie wiem do tego wogóle nie przyk³ada³em uwagi nie wiedzia³em ze ma to az takie duze znaczenie jutro wszystko posprawdzam i Ci napisze ale napewno ko³o na silniku jest oko³o dwa raza mniejsze od ko³a na sprêzarce
 

Mariuszczs
Wys³any: 2009-07-13, 14:15   
0
UP DOWN

Pomóg³: 2 razy
Posty: 100
Je¶li 2 razy mniejsze to na sprê¿arkê trafi± 2 razy mniejsze obroty. Zaproponowa³em pomoc bo mam tokarkê i wytoczenie odpowiedniego to nie du¿y problem - jedynie problem to znale¿c na szrocie odpowiedni kawa³ek stali.
Zmierz ¶rednicê jednego i drugiego ko³a i z tego wylicz prze³o¿enie.
 

Travolta 
Wys³any: 2009-07-14, 23:58   
0
UP DOWN


Posty: 100
Sk±d: Radom
no wiec srednica na sprêzarce to oko³o 26cm od rowka na pasek Na silniku 1400obr/min trzeba by za³ozyc ko³o o srednicy 19.5cm wtedy obroty by wynios³y zalecane 1150

w³asnie jestem w trakcie spuszczania gazu z moich dwóch butli LPG po 70l i teraz sie zastanawiam jak je pod³aczyc ze sob± Mia³em trochê szczê¶cia poniewa¿ trafi³a mi sie butla z instalacji holenderskiej i tam jest dwa zawory zwrotne jak my¶licie nadadz± sie? (Butle kupi³em po 25z³ szt. u gazownika)
 

Mariuszczs
Wys³any: 2009-07-15, 09:46   
0
UP DOWN

Pomóg³: 2 razy
Posty: 100
Ja osobi¶cie bym to zrobi³ tylko na holendrze - taka spre¿arka bêdzie mobilniejsza.
Drug± butlê bym postawi³ na3 nogach w koncie, albo przykr±ci³ do ¶ciany pionowo wysoko ¿eby nie zawadza³a. Je¶li odpowiedniodasz wyj¶cie z tej drugiej butli to bêdzie dzia³a³a jako dodatkowy odwadniacz - spust wody na dole. Je¶li chcesz to zrób to na dwu butlach, ale bêdzie to nieporêczny klocek. Ja przedwczoraj kupi³em znowu butlê 140 litrów oraz 100 litrów :) , na allegro jest butla 160 litrów nawet ( my¶la³em ¿e 140 najwiêksze ).

W holendrze masz ten + ¿e wszystkie otwory to standardowe gwinty wiêc dorobisz tylko na dole spust.

To nawet to ko³o nie wyjdzie ci takie du¿e - po zdjeciu sprê¿arka ze swoim ko³em wydaje siê wiêksza.

A gaz to siê nie spuszcza tylko przelewa do butli domowych lub turystycznych :) . W s³oneczne dni to szybko idzie.

Zawór zwrotny w holendrze to ju¿ nie pamiêtam, ale chyba ma za mocn± sprê¿ynê jak do takiego zastosowania.
 

Travolta 
Wys³any: 2009-07-15, 20:58   
0
UP DOWN


Posty: 100
Sk±d: Radom
my¶la³em daæ jedna na drugiej w holendrze na dole dac wyj¶cie do drugiej butli i wtej drugiej dac sróbe odwadniajaca oraz zawór bezpieczenstwa (zawór bezpieczenstwa nie pe³ni czasem roli ¶ruby odwadniajacej?)

szkoda ze mi dopiero teraz napisa³es o tym gazie w ta butla by³a pe³na ;/

A z tym ko³em pasowym to jesli nie znajde tokarza u siebie w poblizu to moze zwróce sie z pomoca do ciebie

Powiedz mi jeszcze czym najlepiej wspawac te dodatkowe zaworki do tej butli? (tzn; odwadniacz i zawór bezpieczenstwa)

a ty sk±d bierzesz takie duze butle?
 

Mariuszczs
Wys³any: 2009-07-15, 21:46   
0
UP DOWN

Pomóg³: 2 razy
Posty: 100
Butle przypadkiem znalaz³em ok 100 km od domu na szrocie. Tak wygl±da ta nieszczêsna 140 litrów ( strasznie d³uga ) z setk± i czterdziestk± na foto:



Zawór bezpieczeñstwa wkrêæ w holendra, odwadniacz to na wyj¶ciu - tylko tam uwa¿aj ¿eby wyj¶cia nie wkrêciæ w otwór który ma rurê do spodu ( bo jeden otwór jest z rur± do spodu - namierzysz palcem bo to chyba ten najgrubszy )

Butlê spawaæ najlepiej migomatem po oczyszczeniu dobrym miejsc spawanych. S³abe oczyszczenie mo¿e spowodowaæ porowanie spoiny i potem bêdzie sykaæ, a poprawki s± trudne.
Pamietaj ¿eby dzieñ wietrzyæ butlê po wykrêceniu wszystkiego.
 

Travolta 
Wys³any: 2009-07-16, 22:45   
0
UP DOWN


Posty: 100
Sk±d: Radom
Mariuszczs napisa³/a:
Zawór bezpieczeñstwa wkrêæ w holendra
a dlaczego w holendra to nie lepiej w dolna butle?
Mariuszczs napisa³/a:
odwadniacz to na wyj¶ciu
tzn nie chodzi³o mi o odwadniacz tylko o korek spustowy wody
Mariuszczs napisa³/a:
Pamietaj ¿eby dzieñ wietrzyæ butlê po wykrêceniu wszystkiego.

no wietrza sie i narazie beda wietrzyc
a z tymi redukcjami to jakie najlepiej? 1? 1/2? 3/4?
_________________
to nie prawda ze obama nie lubi hopcoli ;)
 

Mariuszczs
Wys³any: 2009-07-17, 10:04   
0
UP DOWN

Pomóg³: 2 razy
Posty: 100
w holendrzr masz po prostu gwinty, zamiast je za¶lepiaæ mo¿na wykorzystaæ
 

Travolta 
Wys³any: 2009-07-17, 23:27   
0
UP DOWN


Posty: 100
Sk±d: Radom
jezeli bym zastosowa³ ten wy³acznik cisnieniowy to potrzebowa³bym tylko dwóch otworów w butli? na sprêzone powietrze z pompy oraz na wy³acznik reszte podpi±³bym pod presostat? (tzn manometr cisnienia w butli odwadniacz oraz zawór bezpieczenstwa?) poprawcie mnie jsesli sie myle Tylko boje sie ze to 1/4 to bedzie troche za ma³e ;/ Doradzcie mi cos bo nie wiem co zrobic
 

Mariuszczs
Wys³any: 2009-07-18, 06:08   
0
UP DOWN

Pomóg³: 2 razy
Posty: 100
Zawór bezpieczeñstwa powinien mieæ odpowiednie wyj¶cie, ale s±dze ¿e przy takiej ma³ej sprê¿arce spokojnie powietrze poleci przez 1/4 cala, chociarz masz w butli otwory wiêksze do wykorzystania.

Jak dajesz butlê na butli to chyba bêdzie bobrze daæ doprowadzenie z pompy do tej dolnej, a wyj¶cie robocze w tej górnej. Powinno skraplaæ wiêkszo¶æ wody w dolnej, ale i tak musisz daæ w obu spust wody.
 

Travolta 
Wys³any: 2009-07-22, 00:00   
0
UP DOWN


Posty: 100
Sk±d: Radom
dzisiaj wpad³ mi w rece wy³acznik cisnieniowy w dobrym stanie LCA2 tylko nie wiem czy bedzie sie on nadawa³ poniewaz nie jestem pewien jego zakresu cicnien gdzies znalaz³em ze nadaje sie do 8 barów maksymalnie co by mi idealnie pasowa³o Wiecie cos na ten temat?

Kupi³em tez rurke miedziana 12mm i 5 kolanek

i nie wiem jak wyprowadzic teraz wyjscie z sprêzarki Jest tam taka nakrêtka z dziurk± (nie wiem jak to sie nazywa wyglada jakby np: korek od napoju z ma³a dziurka :help: :/ ) i nie wiem co w nia w³ozyc :x: ^^
_________________
to nie prawda ze obama nie lubi hopcoli ;)
 

Mariuszczs
Wys³any: 2009-07-22, 08:04   
0
UP DOWN

Pomóg³: 2 razy
Posty: 100
a gwintu tam nie ma ?
 

Matik
Wys³any: 2009-09-17, 14:49   
0
UP DOWN

Posty: 73
te¿ mam t± pompê (licytowa³e¶ czy da³e¶ kup teraz?? - ja wylicytowa³em prawie 200 z³ taniej wiêc to nie by³ zy zakup)
mam zamiar wywaliæ tê nakrêtkê i za³o¿yæ takie co¶ (http://www.allegro.pl/item742605149_zlaczka_miedziana_fi_15x_1_2_gwint_wewnetrzny.html) do tego polutowaæ rurki miedziane.
silnik musi byæ min 2800 obr. a W takim zestawie gotowe kompresory sprzedawane na alledrogo czy w obi podobno maj± 390l/m co daje niespe³na 300l/m na wyj¶ciu.
jak dasz troszkê wiêkrze ko³o to musi byæ 300l/m a to nie jest ¿le - lvlp, rp, hp powinno poci±gn±æ hvlp maj± wg producentów zapotrzebpowanie ponad 400l/m wiêc nawet nie patzre na taki guny

generalnie wszystki z³±czki s± dostêpne - pod³±czeniem siê nie martw
je¶li chodzi o podzespo³y typu zawór zwrotny czy wy³±cznik ci¶nieniowy to wiercisz otwór i mo¿esz wspawaæ co¶ takiego - ju¿ z gwintem 1/2" taki jak potrzeba (http://www.allegro.pl/item728272084_redukcja_1_2_x_3_8_cala.html)

[ Dodano: 2009-09-17, 14:51 ]
oczywi¶ci kilka b³êdów w pisowni zrobi³em - wybaczcie :cool: :cool: ^^
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Warsztat

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group