Szukaj FAQ Album



Autor Wiadomo¶æ
Nurglepl 
Wys³any: 2009-07-07, 19:32   TEST KOMPRESORA ExPo 2 t³oki, 50L, 2,2 KW - TEST
+1
UP DOWN

Pomóg³: 9 razy
Posty: 305
Sk±d: Gryfino
Witam
Dzisiaj przetestowa³em tak± sprê¿areczkê
ExPo dwut³okowy, 50 L, 2,2 KW



Napiêcie zasilania 230V - 50HZ
Maksymalne ci¶nienie - 8 BAR
Moc silnika - 3KM
2 T³oki
Wydajno¶æ 356 l/min (ssanie)
Wydajno¶æ 296 l/min (wyj¶cie)

Filmik prezentuj±cy w jakim czasie nabija on butlê 50 L do 7,5 Bara


http://www.youtube.com/watch?v=q0tBEOXKU2E

Czili licz±c ze wzoru to mamy tak± wydajno¶æ:
50 L x 7,5 bara = 375 L
375 L / 95 s = 3,95 l/sek
3,95 l/sek x 60 sek = 237 l/min

237 L/min to chyba nie jest ¼le jak na kompresor za 830 z³ wraz z wysy³k± i 2 letni± gwarancj±.

Co do jako¶ci to nie ma rewelacji. Na pocz±tku wszystkie ¶rubki, wtyczki, z³±czki trzeba podokrêcaæ.
S³abo jako¶ciowo kranik, który znajduje siê obok jednej szybko³±czki.
Z pistolecikiem fobo lux z dysz± 2,0 daje rade, powoli dobija do butli podczas gdy wci¶niêty jest spust.
Z pistolecikiem Star Evo V2 LVLP ju¿ troche s³abiej, powoli opada ci¶nienie (na 2,5 bar), ale na dobrych kilka minut wiatru jest w odpowiedniej ilo¶ci podczas trzymania spustu.
 

baqo 
Wys³any: 2009-07-07, 22:21   
+1
UP DOWN

Pomóg³: 20 razy
Posty: 1553
Sk±d: ko³obrzeg
Nurglepl napisa³/a:
Dzisiaj przetestowa³em tak± sprê¿areczkê
pare balonów napompuje :D
 
 

Nurglepl 
Wys³any: 2009-07-08, 09:14   
0
UP DOWN

Pomóg³: 9 razy
Posty: 305
Sk±d: Gryfino
Wiadomo, na ca³y bok auta nie starczy, ale na elementy jest OK
Jak na amatorkê SUPER.
 

bogdanxx
Wys³any: 2009-07-08, 16:42   
0
UP DOWN

Posty: 19
posiadam tez ten kompresor pierwsze co wywal ten badziewny reduktor on ma taki ma³y przep³yw powietrza ze tragedia

wywali³em ten reduktor zapoda³em szybkoz³±czke i na ¶cianie mam odwadniacz z reduktorem i ci¶nienie jest przynajmniej stabilne a ni spada z 6 do 2 atm podczas g³upiego pompowania ko³a :d

zobaczymy jak bedzie z ¿ywotno¶ci± tego sprzêtu silnik sie nie grzeje ale cylindry masakra:d

aha ja przestawi³em na regulacji w bia³ej puszcze ze mi bije do 8 atm niestety nie da siê zrobiæ ¿eby odpala³ przy 6.5 atm wtedy by by³o znacznie lepiej
 

Nurglepl 
Wys³any: 2009-07-08, 17:02   
0
UP DOWN

Pomóg³: 9 razy
Posty: 305
Sk±d: Gryfino
Za jakiæ czas mam zamiar podpi±æ dodatkow± butlê 60 l (z LPG). Tam wstawiê reduktor wraz z odwadniaczem
http://allegro.pl/item666...kompresora.html
MAR REDUKTOR POWIETRZA 1/2" do kompresora

Ale czy ma³o daje powietrza ?, mi wystarczy ¿e na evo daje 2,5 bar stabilnie.
Podczas regulacji mia³em przez chwilê gdy krêci³em co¶ ko³o 5 bar, ale nie zwraca³em wtedy na to uwagi, a teraz nie mogê sprawdziæ, bo do gara¿u nie chce mi siê jechaæ :p

A jak to ustawi³e¶ ¿e bije do 8 ? Ma³± instrukcjê mogê dostaæ?
 

bogdanxx
Wys³any: 2009-07-08, 17:07   
0
UP DOWN

Posty: 19
jedynym mankamentem jest to ze ten kompresor nie ma korka w butli ¿eby siê podpi±æ bezpo¶rednio

rególacja jest pod bia³a przykrywk± odkrêcasz jedn± ¶rubkê ,¶ci±gasz i pod spodem jest na ¶rubie centralnej + - zapodasz pó³ obrotu na + i bêdzie 8 atm

do 8 atm bije 110 sekund w³a¶nie zmierzy³em do 7.5 atm tak jak u ciebie
 

Nurglepl 
Wys³any: 2009-07-08, 17:13   
0
UP DOWN

Pomóg³: 9 razy
Posty: 305
Sk±d: Gryfino
No dok³adnie. Ale mi to w sumie nie bêdzie przeszkadza³o gdy pod³±czê drug± butlê :)

Ale te¿ mo¿na zrobiæ sobie samemu otworek, wspawaæ rurkê z gwintem 1/2, wstawiæ szybkoz³±czkê :) . Ja tam mo¿e zrobiê. Tylko muszê poczytaæ warunki gwaracnji :) . W koñcu nie robie nic z silnikiem, czy kompresorem, tylko w butli dorabiam wej¶cie :)
 

Lackdoctor 
Wys³any: 2010-02-09, 21:48   
0
UP DOWN

Pomóg³: 40 razy
Posty: 3753
Jak wspawasz to gwarancje tracisz.
Starczy powietrza do kazdego hp i rp.
Widzisz ze jesli poma³u wzrasta mimo nacisnietego spustu w pistolecie to jak ma nie starczyc? ? ?
Jedyne co bym wymieni³ to reduktor lub go wyeliminowa³ i na scianie zawiesi³ odwadniacz z dobrym reduktorem.
_________________
Strona mojego znajomego w Belgii... mówi po naszemu. Bardzo fajne furki, bardzo ró¿ne ceny, nowe okazje praktycznie codziennie.
http://home.mobile.de/AUTOS-PAGNAER#ses
 

gorzalinek
Wys³any: 2010-04-21, 14:32   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 115
Ja wlasnie zrobilem test na ustawionym na 8 bar zaworze i nadmuchal mi w 96 sekund cala butle wiec wychodzi ze ma 250 l na minute jak na taka butle i kompresor 230 v to naprawde fajna zabawka :)

[ Dodano: 2010-04-22, 20:22 ]
Ten reduktor ktory jest orginalny to 1/2 cala czy 1/4 bo chcialem zamowic drugi i nie wiem
 

Lackdoctor 
Wys³any: 2010-08-03, 17:30   
0
UP DOWN

Pomóg³: 40 razy
Posty: 3753
gorzalinek,
Jesli chodzi o niewydajny reduktor, to jesli wymiana ma zwi±zek z tym kryterium, to odkrêc szybkoz³±czkê i zobacz jaki ma ona ograniczony przep³yw.
Ja mam expo 110 litrow 3 fazy i saty nie chcia³o uci±gn±c. Takie spadki by³y i po walce z instalacj± wysz³o ze dalej cos nie tak.
Wiec odkreci³em szybkoz³±czkê i jak ten otworek zobaczy³em to ¶miech.
Wymien na normalny przekrój i spadków nie bedzie.
No chyba ze osprzet jest jeszcze gorszy niz w moim expo.
No i jesli chodzi o zachwalanie ich to ja jestem niespokojny podczas lakierowania sata hvlp 420 l/min i maszynk± rupesa scorpio 360 l/min.
Robiê przerwy, sprawdzam czy sie nie przegrzewa itd
Wydajnosc mojej ostatnio by³a tylko 360 l/min a mia³a byc napewno 420 l/min.
Lekki kibel jesli sie nie dotrze i wydajnosc nie wskoczy powyzej 400 l/min.
Osprzet badziewie.
Wszystko do dokrecenia, uszczelki na g³owicy juz wymienia³em bo sie przedmucha³a, wszystkie ¶ruby od cylindrów dokreca³em bo prawie rek± z nasadk± bys odkreci³ tak jak i sruby od g³owic - tez masakrycznie lu¼ne.
Olej juz leci spod pierwszego cylindra, ale dokreci³em i moze bedzie oki.
Presostat najlepiej do wymiany na taki aby regulowalny by³ zakres za³ wy³ przy dobijaniu.

No có¿, nie pos³ucha³em Jacklacka i Baqo i kupi³em to badziewie.

Ale powiedzmy ze teraz jest oki, pomalowa³em pare autek i widac dociera siê.

Jedno co mogê powiedziec ze zaworki s± bezawaryjne (p³askie grube p³ytki stalowe) a wykonanie g³owiczki i cylindrów jest takie ze bez tej wydmuchanej uszczelki tez sprezarka po jej skreceniu bez uszczelki aluminiowej dzia³a³a normalnie.
Dorobienie nie wchodzi w gre bo ona musi byc bardzo cienka a gruba powoduje brak sprezania ze wzgledu na nieprawid³ow± prace i ustawienie tych p³ytek zaworków.

Reasumuj±c.
Sprezarka nie do spokojnego malowania, ale dla majsterkowicza.
Po dok³adnym przegl±dzie i dokreceniu jest szansa na jak±s bezawaryjn± pracê.
Zamiast wydac 1800 zl i sie pieprzyc to lepiej do³ozyc drugie tyle i miec profeske w miare stabiln± jakosc i prace.
Dobre sprezarki zaczynaja sie w granicach 3700-4300 zl z baniakiem 160-200 itrow i wydajnosci± praktyczna 415 l/min.

Ale tu wybiegam w przysz³osc troche bo tematem by³a jakosc expo 50 litrow.
Jednak chce ostrzezenia innych przed pochopnym zakupem wiekszego expo sk³oni³a mnie do napisania tego postu.
_________________
Strona mojego znajomego w Belgii... mówi po naszemu. Bardzo fajne furki, bardzo ró¿ne ceny, nowe okazje praktycznie codziennie.
http://home.mobile.de/AUTOS-PAGNAER#ses
 

Nurglepl 
Wys³any: 2010-08-03, 18:45   
0
UP DOWN

Pomóg³: 9 razy
Posty: 305
Sk±d: Gryfino
Lackdoctor, wszystko siê zgadza, ale dla amatora, co lakieruje kilka aut w ci±gu roku to wystarczy. Ci¶nienie stabilne. Ale wiadomo nie do profesjonalnego warsztatu. Bo jak by mia³a pracowaæ codziennie po kilka godzin to by pad³a.
Wiêc to trzeba braæ pod uwagê.
 

Lackdoctor 
Wys³any: 2010-08-03, 19:00   
0
UP DOWN

Pomóg³: 40 razy
Posty: 3753
Nurglepl napisa³/a:
Bo jak by mia³a pracowaæ codziennie po kilka godzin to by pad³a.

Z moimi ilosciami to ona chodzi kilka godzin ale w tygodniu.
Mimo to sypa³a siê i nie dawa³a odpowiedniej ilosci luftu.
Do profesjonalnego u¿ytku mowy niema o takiej sprezarce.
_________________
Strona mojego znajomego w Belgii... mówi po naszemu. Bardzo fajne furki, bardzo ró¿ne ceny, nowe okazje praktycznie codziennie.
http://home.mobile.de/AUTOS-PAGNAER#ses
 

obcy_69
Wys³any: 2010-08-03, 20:18   
0
UP DOWN

Pomóg³: 24 razy
Posty: 704
A moj kompresor od wozu pancernego- SKOTA chyba....smiga juz 20 rok i nic nie wskazuje ze sie zakasla w najblizszym czasie. Jesli chodzi o wydajnosc to nigdy nie probowalem sprawdzac..ale mysle, ze jest duza ...gdyz podczas lakierowania czesto sie wylacza. Baniak 120 litrow..
 

jacenty 741
Wys³any: 2010-08-04, 05:43   
0
UP DOWN

Pomóg³: 39 razy
Posty: 1343
Sk±d: Maków Mazowiecki
obcy_69 napisa³/a:
wozu pancernego- SKOTA
transportera opancerzonego,to tak poza konkursem ;P
 
 

ja¶ko
Wys³any: 2012-07-23, 22:39   sprê¿arka expo
0
UP DOWN

Posty: 5
Witam wszystkich serdecznie
Od paru godzin usiad³em na spokojnie i przeszuka³em ró¿ne fora odno¶nie zakupu nowej sprê¿areczki, gdy¿ Matrix którego posaiadam od 3 lat s³u¿yl mi jedynie do pompowania kó³ 24l/210l/min/8bar wiec z parametrów sza³u nie ma teraz postanowi³em zakupiæ parê narzêdzi pneumatycznych i potrzebuje co¶ zdecydowanie lepszego, na tym forum zachwalacie bardzo firmê EXPO znalaz³em t± stronkê i nie wiem czy to jeszcze ta sama firma czy to co¶ innego czy w ogole ta firma jest jeszcze godna uwagi gdy¿ posty sa sprzed 2 lat
sprê¿arka zale¿y mi maksymalnie na 50l/8bar no i cena do 900 zl i wydajno¶æ oczywi¶cie najwa¿niejsza posiadam jeszcze zbiornik 24 l i mam narazie pod³±czony pod tego Matrixa oczywiscie chcia³bym ten zbiornik wykorzystac do nowej sprezarki
Prosze o podpowiedz i uwagi
 

scarab
Wys³any: 2012-10-04, 21:10   
0
UP DOWN

Posty: 34
Przepraszam je¶li zadajê g³upie pytania, ale kupi³em Expo i mam wra¿enie, ¿e jego wydajno¶æ jest raczej niska :/ Nabija butlê do 8atm w 128s, co daje je¶li dobrze liczê oko³o 187L/min :/ Wg sprzedawcy Expo 50L ma teraz silnik 4KM wiêc teoretycznie powinien byæ wydajniejszy ni¿ stary, z zewn±trz wygl±da on ju¿ nieco inaczej ni¿ starszy model z filmiku wy¿ej oraz z fotek na stronie. G³upie pytanie - czy wydajno¶æ nale¿y mierzyæ na zakrêconym reduktorze przy kompresorze? Jest szansa ¿e jego wydajno¶æ wzro¶nie jak kompresor siê rozkrêci/dotrze?
 

Lackdoctor 
Wys³any: 2012-10-04, 21:54   
0
UP DOWN

Pomóg³: 40 razy
Posty: 3753
scarab napisa³/a:
Jest szansa ¿e jego wydajno¶æ wzro¶nie jak kompresor siê rozkrêci/dotrze?

Tak, ale sza³u nie bêdzie.
_________________
Strona mojego znajomego w Belgii... mówi po naszemu. Bardzo fajne furki, bardzo ró¿ne ceny, nowe okazje praktycznie codziennie.
http://home.mobile.de/AUTOS-PAGNAER#ses
 

scarab
Wys³any: 2012-10-04, 21:57   
0
UP DOWN

Posty: 34
Co zatem mo¿e byæ przyczyn± tak niskiej wydajno¶ci w moim egzemplarzu? Co sprawdziæ, na co zwróciæ uwagê?
 

Lackdoctor 
Wys³any: 2012-10-04, 22:06   
0
UP DOWN

Pomóg³: 40 razy
Posty: 3753
scarab napisa³/a:
Co zatem mo¿e byæ przyczyn± tak niskiej wydajno¶ci w moim egzemplarzu?

Nic.
One tak maj±.
A sprzedawcy czaruj± i podaj± wydajno¶ci, ale to raczej zapotrzebowanie, czyli ssanie.
Ja od siebie radze ka¿demu nie obeznanemu w temacie aby zawsze odejmowa³ 1/3 tego co podaje sprzedawca lub instrukcja.
Lub te¿ inaczej.
1kW mocy silnika to 120 l/min.
2kW to 240 l/min.
3kW - 360 l/min.... tak ja mam na swojej sprê¿arce.
Mo¿na tez mieæ z 3kW nawet 440-460 l/min, ale to ju¿ tylko profi sprzet.
Takie uproszczenie, ale oddaj±ce stosunek mocy pobranej (elektrycznej) do mocy oddanej - w postaci sprê¿onego powietrza.
Bo sprê¿one powietrze to te¿ energia, wiêc w czary typu co¶ z niczego,,, nie ma szans.
_________________
Strona mojego znajomego w Belgii... mówi po naszemu. Bardzo fajne furki, bardzo ró¿ne ceny, nowe okazje praktycznie codziennie.
http://home.mobile.de/AUTOS-PAGNAER#ses
 

scarab
Wys³any: 2012-10-04, 22:25   
0
UP DOWN

Posty: 34
Jasne ¿e nie liczy³em ¿e bêdzie trzyma³ warto¶ci podawane przez sprzedawcê, zak³ada³em raczej porównywalne z obliczanymi przez kolegów z forum, tym bardziej ¿e silnik niby mocniejszy (w co szczerze mówi±c nie wierzê), tymczasem wychodzi na to ¿e mój ma wydajno¶æ mniejsz± o 50L/min ni¿ egzemplarze forumowiczów :/ Nie mówi±c ju¿ o tym, ¿e teoretyczne mia³ mieæ 430L/min, 3KW wiêc wydajno¶ci producenta nie ma nawet po³owy, a przeliczaj±c moc te¿ wychodzi jakby mia³ de facto 1.5KW :/
 

Sw.Piotrek 
Wys³any: 2012-10-05, 10:50   
0
UP DOWN

Pomóg³: 2 razy
Posty: 635
Sk±d: £ód¼
scarab, Czy rozmawia³e¶ z sprzedawc± o tym ¿e twój kompresor nie ma katalogowej wydajno¶ci :?: Je¿eli tak, to co on na to :?:
_________________
http://niezalezna.pl/
 

scarab
Wys³any: 2012-10-05, 11:42   
0
UP DOWN

Posty: 34
Sprzedawca twierdzi ¿e to normalne ¿e nabija od 0 do pe³na ponad 2 minuty, ¿e wa¿na jest szybko¶æ dobijania :x:
Na pewno dobrze sprawdzam wydajno¶æ? Czy mo¿e lepiej zakrêciæ reduktor na kompresorze, odpi±æ w±¿ i wtedy mierzyæ? (teraz zakrêca³em na wê¿u przed pistoletem)
 

Lackdoctor 
Wys³any: 2012-10-05, 13:39   
0
UP DOWN

Pomóg³: 40 razy
Posty: 3753
scarab napisa³/a:
¿e wa¿na jest szybko¶æ dobijania

No to co za problem sprawdziæ ile ma wydajno¶ci na dobijaniu.
Zauwa¿ ¿e dobijanie to ju¿ praca pod obci±¿eniem, wiêc wydajno¶æ mo¿e byæ jeszcze mniejsza.

Normalny producent zawsze podaje wydajno¶æ pod obci±¿eniem, czyli z regu³y przy 7 atm.
_________________
Strona mojego znajomego w Belgii... mówi po naszemu. Bardzo fajne furki, bardzo ró¿ne ceny, nowe okazje praktycznie codziennie.
http://home.mobile.de/AUTOS-PAGNAER#ses
 

bravo22 
Wys³any: 2012-10-07, 18:49   
0
UP DOWN

Posty: 3
scarab napisa³/a:
Przepraszam je¶li zadajê g³upie pytania, ale kupi³em Expo i mam wra¿enie, ¿e jego wydajno¶æ jest raczej niska :/ Nabija butlê do 8atm w 128s, co daje je¶li dobrze liczê oko³o 187L/min :/ Wg sprzedawcy Expo 50L ma teraz silnik 4KM wiêc teoretycznie powinien byæ wydajniejszy ni¿ stary, z zewn±trz wygl±da on ju¿ nieco inaczej ni¿ starszy model z filmiku wy¿ej oraz z fotek na stronie. G³upie pytanie - czy wydajno¶æ nale¿y mierzyæ na zakrêconym reduktorze przy kompresorze? Jest szansa ¿e jego wydajno¶æ wzro¶nie jak kompresor siê rozkrêci/dotrze?


To mój pierwszy post i wszystkich gor±co chcê Przywitaæ, ja te¿ jestem posiadaczem Expo 50L 2T od chyba 4dni ;) i narazie zd±¿y³em posk³adaæ wszystko do kupy, oczywi¶cie wywali³em ten reduktorek o którym mowa na pocz±tku posta ,a wracaj±c do kompresora po przeczytaniu twojego problemu dzisiaj sprawdzi³em t± ca³± wydajno¶æ umnie i wygl±da to tak:
-umnie kompresor pompuje 3m wê¿a reduktor-odwadniacz na ¶cianie YATO 1/2 i kolejne 10m wê¿a (wiêc nie tylko butle)

-kompresor wed³ug wskazañ na manometrze bije do 7,8bar x50l=390l

testy powtarzane po 2-razy

1 wersja to za³o¿one filterki na g³owicach (usuniête tylko te ma³e rurki w ¶rodku)
-od 0 do 7,8 nabija w 1,47min (107sec)

7,8x50=390
390:107=3,64L/sec
3,64x60sec=219L/min

2 wersja to ca³kowicie zdemontowane filterki z g³owic
-od 0 do 7,8 nabija w 1,33min (93sec)

7,8x50=390
390:93=4,19L/sec
4.19x60sec=251L/min

a wiêc w obu przypadkach mój kompresor przekroczy³ wyra¼nie 200L/min
i wydaje mi siê ¿e je¿eli u ciebie maxymalna wydajno¶æ to oko³o 180L/min to chyba masz faktycznie uszkodzony kompresor zaznacze ¿e mója sztuka nie jest dotarta uruchomiony by³ mo¿e 15 razy .

Mo¿e komu¶ siê przyda , moje wyliczenia ,oczywi¶cie zalecam przed pierwszym uruchomieniem podokrêcaæ wszystkie ¶ruby i nakrêtki

Pozdrawiam
 

scarab
Wys³any: 2012-10-07, 20:55   
0
UP DOWN

Posty: 34
Ja mam nadal fabryczny reduktor i za³o¿one filterki.
Obliczasz swoj± wydajno¶æ zaczynaj±c od ca³kowicie opró¿nionej butli?
Ja robiê to tak, ¿e opró¿niam butlê zaworem obok fabrycznego reduktora, zakrêcam reduktor tak ¿eby nie puszcza³ powietrza do wê¿a i w ¿aden sposób kompresor nie chce nabiæ butli szybciej ni¿ w 2 minuty :/
Dzisiaj zrobi³em jeszcze test na dobijanie - nabi³em butlê do pe³na, zacz±³em spuszczaæ za pomoc± zaworu przy reduktorze i w momencie gdy kompresor siê za³±czy³ (by³o to przy 5atm) odpali³em stoper oczywi¶cie jednocze¶nie zamykaj±c zawór. Dobi³ butlê w 35s. Wychodzi wiêc:
3x50=150
150/35=4,29
4,29x60=257L/min
Czyli ca³kiem nie¼le. Dobrze liczê?
Tylko czemu wiêc od 0 nabija tak wolno...
 

bravo22 
Wys³any: 2012-10-07, 21:53   
0
UP DOWN

Posty: 3
scarab napisa³/a:
Ja mam nadal fabryczny reduktor i za³o¿one filterki.
Obliczasz swoj± wydajno¶æ zaczynaj±c od ca³kowicie opró¿nionej butli?
Ja robiê to tak, ¿e opró¿niam butlê zaworem obok fabrycznego reduktora, zakrêcam reduktor tak ¿eby nie puszcza³ powietrza do wê¿a i w ¿aden sposób kompresor nie chce nabiæ butli szybciej ni¿ w 2 minuty :/
Dzisiaj zrobi³em jeszcze test na dobijanie - nabi³em butlê do pe³na, zacz±³em spuszczaæ za pomoc± zaworu przy reduktorze i w momencie gdy kompresor siê za³±czy³ (by³o to przy 5atm) odpali³em stoper oczywi¶cie jednocze¶nie zamykaj±c zawór. Dobi³ butlê w 35s. Wychodzi wiêc:
3x50=150
150/35=4,29
4,29x60=257L/min
Czyli ca³kiem nie¼le. Dobrze liczê?
Tylko czemu wiêc od 0 nabija tak wolno...


Tak butla spuszczona do 0 tak jak pisa³em wy¿ej jeszcze podpiête jakie¶ 13m wê¿a i redoktor-odwadniacz na ¶cianie , umnie chyba je¿eli dobrze pamiêtam dobija³o w okolicach 30paru sekund wiêc podobnie ( jutro sprawdze dok³adnie)
co do pompowania od 0 to wywal te filterki (odkrêæ od g³owic w ca³o¶ci) na próbê i zwróæ uwagê na ten zaworek przy trójniku który w pierwszej fazie pompowania przepuszcza powietrze
Pozdrawiam

ps zdiêcie pogl±dowe chodzi o zaworek a ,nie ca³y kompresor

zaworek.jpg
Plik ¶ci±gniêto 804 raz(y) 95.98 KB

 

scarab
Wys³any: 2012-10-07, 21:57   
0
UP DOWN

Posty: 34
No w³a¶nie od pocz±tku zastanawia mnie ten zaworek, do czego w ogóle on s³u¿y?
Czas który podajesz mierzysz od samego w³±czenia kompresora czy dopiero od momentu jak zamknie siê zaworek?
 

bravo22 
Wys³any: 2012-10-08, 19:54   
0
UP DOWN

Posty: 3
scarab napisa³/a:
No w³a¶nie od pocz±tku zastanawia mnie ten zaworek, do czego w ogóle on s³u¿y?
Czas który podajesz mierzysz od samego w³±czenia kompresora czy dopiero od momentu jak zamknie siê zaworek?


Witam ,czas mierze od w³±czenia kompresora który jest pusty a, je¶li chodzi o dobijanie to umnie w³±cza siê w okolicach 5bar i wy³ancza siê w okolicy 7,8bar i mój czas to oko³o 27sec ale to raczej bym nie porównywa³ bo to kiedy siê w³±czy i wy³±czy mo¿e byæ bardzo ró¿ne w naszych kompresorkach , a je¿eli chodzi o zaworek to nie zastanawia³em siê nad tym bo kompresor pracuje w przedziale oko³o 5 bar do 8bar wiêc i tak jest zamkniêty
Powodzenia z tym modelem

ps a je¿eli mja³bym liczyæ dobijanie to
2,8bar x50 = 140L
140:27sec=5,1l/sec
5,1x60sec=306l/min

wiêc czy liczymy od pustej czy na dobijaniu to i tak nasze kompresory ró¿ni± siê znacznie wydajno¶ci±
Fajnie gdyby jeszcze kto¶ zmierzy³ czas ³adowania na pustej butli
  
 

Lackdoctor 
Wys³any: 2012-10-08, 20:00   
0
UP DOWN

Pomóg³: 40 razy
Posty: 3753
Nurglepl napisa³/a:
Filmik prezentuj±cy w jakim czasie nabija on butlê 50 L do 7,5 Bara

co wy wiecie o testowaniu... hehehe.
http://www.youtube.com/watch?v=6goxnmk0jGE
_________________
Strona mojego znajomego w Belgii... mówi po naszemu. Bardzo fajne furki, bardzo ró¿ne ceny, nowe okazje praktycznie codziennie.
http://home.mobile.de/AUTOS-PAGNAER#ses
 

dav91 
Wys³any: 2012-10-10, 18:08   
0
UP DOWN


Posty: 194
Sk±d: Wroc³aw
z tego filmiku najbardziej czapka mi siê podoba i germany pod napisem eurotec jako¶ tak nie pasuje :)
 
 

robi
Wys³any: 2012-10-11, 12:57   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 32
Dzisiaj z ciekawo¶ci te¿ zrobi³em test swojego 11-letniego kompresora Fiac Dieefe AB 1250-500
i od 0 do 10 at nabija w 5,16 a od 7 do 10 w 1,24 czyli przy dobijaniu ma lepsz± wydajno¶æ
a zawsze my¶la³em ¿e przy dobijaniu mu ciê¿ej.
 

aru¶
Wys³any: 2015-06-28, 12:59   
0
UP DOWN

Posty: 10
Witam
Jakim olejem zalewacie ten kompresor?
5W50 samochodowy czy sprê¿arkowy?
 

Przemek 
Wys³any: 2015-06-28, 19:39   
0
UP DOWN
Przemek


Pomóg³: 4 razy
Posty: 514
Sk±d: Szczecin
Do t³okowego lejê 10w40 .
_________________
Tym siê zajmujê
http://piaskowanieszczecin.pl/
http://akwarium.szczecin.pl/
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Warsztat

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group