Szukaj FAQ Album



Autor Wiadomo¶æ
drevan
Wys³any: 2009-07-17, 10:25   pomoc w wyborze i ocenie kompresora
0
UP DOWN

Posty: 20
w przysz³ym miesi±cu planuje zakupiæ kompresor, który ma s³u¿yæ w celach prywatnych, poniek±d hobbystycznych - na pierwszy ogieñ zaplanowa³em polakierowanie swojego samochodu w ca³o¶ci, w nastêpnej kolejno¶ci brata (oczywi¶cie nie zaraz po sobie ;) )
z pocz±tku planowa³em zakup takiego sprzêtu - jak dla mnie kwota nie ma³a ale sprzêt z pewno¶ci± nie by³by odgarniany z kurzu raz do roku - pod wzglêdem parametrów niekiepski
http://allegro.pl/item688...l_min_abac.html
jednak¿e po d³u¿szym zastanowieniu zada³em sobie pytanie czy jest to sens wy³o¿yæ tyle pieniêdzy, czy mo¿e co¶ takiego jak ten poni¿ej w zupe³no¶ci wystarczy jako ¿e nie bêdê trudni³ siê lakiernictwem zawodowo a dorywczo na u¿ytek w³asny
http://allegro.pl/item683...l_min_400v.html

jak wiêkszo¶æ osób jestem amatorem choæ jakie¶ do¶wiadczenie ju¿ posiadam, niestety pod wzglêdem technicznym nie mia³em mo¿liwo¶ci pracowaæ na sprzêcie innym ni¿ ten który posiadam (nie pytajcie jaki bo wstyd pisaæ ;P ) i dlatego liczê na wasz± wyrozumia³o¶æ i pomoc w ocenie - nie chce sk³adaæ samemu poniewa¿ nie mam do tego zaciêcia i czasu
 

mineks600
Wys³any: 2009-07-17, 13:33   
0
UP DOWN

Posty: 25
Jedna najistotniejsza wada. ta sprê¿arka w kompresorze z drugiego linku wydziela baardzo duz± ilo¶æ ciep³a ( w porównaniu do sprê¿arek rzêdowych). Mam tak± ( nie wiem czy konkretnie ten model) i jestem ¶rednio zadowolony. Te¿ podkusi³a mnie cena.
Chodzi o to ¿e je¿eli nie bêdzie solidnej ch³odnicy powietrza na wyj¶ciu ze zprê¿arki do butli( na zdjêciu widaæ ze jest opleciona cieniutkim aluminium) to przewód (rurka) oraz obudowa g³owicy tak sie nagrzewa ¿e filterki powietrza odpadaj±(ulegaj± stopieniu) oraz usczelka(gumowa lub nieraz powleczona teflonem) w zaworze zwrotnym równie¿ ulega stopieniu i zawór nie trzyma ci¶nienia w butli tylko cofa powietrze do spre¿arki a ta si³uje sie z silnikiem który po chwili sie wy³±cza bo ma zabezpieczenie przeci±¿eniowe. I mamy pó³ godziny z g³owy ¿eby siê z powrotem w³±czy³. A Niedajbo¿e jeste¶my w po³owie malowania!!! Ja wymieniam zawór praktycznie raz w miesi±cu(koszt ok 40 z³) moze nie jest to zbyt du¿o ale jest to uci±¿liwe.
Dodam, ¿e dzieje siê tak tylko w przypadku kiedy dam mu ostro w pi... (ok 2-3 godz ci±g³ej pracy), lecz jesli uzywasz sporadycznie to polecam naprawde jest wydajna mo¿e troche za g³o¶na ale ogólnie ok.

.. A pisz± ¿e do ci±g³ej pracy:) hehe
 

drevan
Wys³any: 2009-07-17, 14:26   
0
UP DOWN

Posty: 20
dziêkujê za odpowied¼ :spoko:

[ Dodano: 2009-07-24, 08:49 ]
w±tek up :sciana:
zbyt wiele pytañ na które staram sobie odpowiedzieæ - dokonuj±c zakupu ka¿dy z nas chcia³by bywaæ jak najlepiej (mniejsze z³o ;P ), w przysz³ym tygodniu bêdzie za pó¼no na zmianê decyzji :help:

zapozna³em siê z tematyk± pistoletów lakierniczych z forum, choæ do koñca nie rozwia³y one moich w±tpliwo¶ci, do tej pory u¿ywa³em pistoletu HP z uwagi na znikom± wydajno¶æ mojego nijakiego kompresora - jako sprzêt do nauki doskonale sprawdzi³ siê, jednak jak napisa³em na pocz±tku tematu szykuje siê na "co¶ lepszego"

czy jest to mo¿liwe aby kompresor z 2 linka mia³ wydajno¶æ rzêdu 420 l/min (wyj¶cie)?, patrz±c po ofertach kompresorów zbli¿onych parametrami liczby wydaj± siê byæ zawy¿one, je¿eli zdecydowa³bym siê na tego chiñczyka to czy zakup pistoletu HVLP ma sens czy sprzêt nie wydoli i lepiej zakupiæ LVLP? ludziska na forum chwal± sobie Star EVO T - czy bêdzie to dobry wybór dla amatora ? - IWATA czy SATA to ju¿ inna bajka, cena równie¿ jest górnopó³kowa, a zak³adu lakierniczego nie otwieram wiêc póki co s± one po za moim zasiêgiem

byæ mo¿e warto jednak pokusiæ siê o ten od Kupczyka, co o tym my¶licie?, teoretycznie powinien poradziæ sobie z HVLP choæ te¿ mam obawy, przedzia³ cenowy jest ogromny :/ wiem ¿e wybór nale¿y do mnie ale wasze do¶wiadczenie bêdzie cenn± uwag±, byæ mo¿e warto zainteresowaæ siê innym kompresorem, proszê o rady :help:
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Warsztat

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group