Szukaj FAQ Album



Autor Wiadomo¶æ
front247
Wys³any: 2010-01-08, 17:39   
0
UP DOWN

Posty: 127
zada³em sobie troszkê trudu i popyta³em tu i ówdzie.
Nowa kabina(wprawdzie chinska),ale nowa z pe³nym serwisem,montazem i dowozem w dowolne miejsce w Polsce kosztuje 66 tys z³(takie dosta³em info )
Inwestor musi zapewnic tylko prad(co jest chyba logiczne) i p³ytê betonowa pod montaz.

U¿ywka bedzie za po³owe tej sumy.
I daja gwarancje ze sprawnie i bezproblemowo bedzie mozna lakierowac 24 miesi±ce(gwarancja)...oczywiscie z pe³nym zastosowaniem technologii lakierów wodnych.

Skoro ja konfabuluje to ty jestes bajkopisarzem totalnym.

Zada³em sobie trud by sprawdziæ co sie mo¿e w takiej kabinie popsuæ,hmmm swietlówki ,sciany,wentylatory,.. :rotfl: palnik...z tego co mnie poinformowano ta newralgiczna czecs kazdej kabiny jest dobrej w³oskiej firmy...tak wyglada chinszczyzna.

Teraz mozesz mi pokazac te swoja za 138 tys...
I tak mozemy sie spierac ile straczy stron....wiesz co, jak tak sie w glebiam w szczegó³y to rzeczywiscie to moze dobry biznes,mozna podzieliæ twoje sumy na pó³ i jeszcze zarabiaæ... :help:
pozdrawiam

Piszac nastêpne posty ,zwaz ¿e temat jest....ma³a lakiernia na start!!!
 

ZIEMBA
Wys³any: 2010-01-08, 18:27   
0
UP DOWN

Pomóg³: 5 razy
Posty: 380
Pany, uwarzam ¿e nie ma sensu siê dalej k³ucic bo nikt nikogo nie przekona. Front, buduj sobie ten warsztat jaki tylko chcesz i za jak najmniejsze pieni±dze, daj Ci boze :spoko: W tym roku na jesieni zamierzam zacz±c walke ze swoim warsztatem, za³o¿e oddzielny temat na forum i bede prowadzi³ relacje ze zdjêciami z przebiegu prac. Jak zkoncze to wrzuce na forum liste co ile mnie kosztowa³o. Wtedy wszyscy siê przekonamy ;)
 

front247
Wys³any: 2010-01-08, 18:37   
0
UP DOWN

Posty: 127
Ziemba, :spoko:
 

ZIEMBA
Wys³any: 2010-01-08, 18:41   
0
UP DOWN

Pomóg³: 5 razy
Posty: 380
Nadal uwarzam ¿e te Twoje 60m2 bêdzie stanowczo za ma³o. Ale jak to postawisz to sam przyznasz mi racje :)
 

PROJEKTER
Wys³any: 2010-01-08, 19:44   
0
UP DOWN


Pomóg³: 15 razy
Posty: 1838
Sk±d: MODULAR - equipment
Zdradzê ci tajemnicê front ! Chêtnie siê zaanga¿owa³em w spór z tob± bo ta wymiana postów pokazuje zasadniczo dwa skrajne bieguny uczestników tego forum. TY absolutny DYLETANT bez ¿adnego do¶wiadczenia w budowie szczególnie budowie serwisów samochodowych ca³kowita ignorancja dla przepisów i wymogów formalnych ... zapa³ i pasja i marzenie ¿e mo¿na zbudowaæ i wyposa¿yæ warsztat za 100 000 ty¶ i byæ szczê¶liwym lakiernikiem maluj±c na czarno po 150 z³ za element. ca³kowity przeciwnik kredytów

Na przeciw twoich opinii JA - 22 lata w bran¿y lakierni samochodowych, kierownik trzech ASO, Dyrektor techniczny u importera ram i kabin lakierniczych, od 12 lat projektuje a od 8 budujê lakierniê w bran¿y samochodowej i przemy¶le. Znam przepisy procedury i technologiê w samochodowce i w trudnym i wymagaj±cym przemy¶le. Nie tolerujê pracy zarobkowej na czarno i uwa¿am, ¿e inwestycja musi mieæ ekonomiczne uzasadnienie oparte o biznes plan !

FAKTY kontra MARZENIA + PASJA ... momentami strasznie ¿a³ujê, ¿e brak ci takiej podstawowej wiedzy na tema bran¿y bo gdyby¶ mia³ choæby minimum takich technicznych informacji na temat wymogów technologicznych i wyposa¿enia to by by³a naprawdê wnikliwa analiza skrajnie ro¿nych sposobów postrzegania tej bran¿y. dok³adne odbicie tego co dzieje siê na forum !

Bardzo wiele osób to czyta ale nikt siê nie wtr±ca ... tylko obserwuje !

DOBRA ALE DO RZECZY ;P :

front247 napisa³/a:
zada³em sobie troszkê trudu i popyta³em tu i ówdzie.
Nowa kabina(wprawdzie chinska),ale nowa z pe³nym serwisem,montazem i dowozem w dowolne miejsce w Polsce kosztuje 66 tys z³(takie dosta³em info )
Inwestor musi zapewnic tylko prad(co jest chyba logiczne) i p³ytê betonowa pod montaz.

Teraz mozesz mi pokazac te swoja za 138 tys...
Pisz±c nastêpne posty , zwa¿ ¿e temat jest....ma³a lakiernia na start!!!


zawa¿y³em i wysz³o na to ¿e kabina w ma³ej lakierni na start jest nie potrzebna ... i o tym jest moja ostatnia publikacja prasowa LAKIERNIA Z KABIN¡ LUB BEZ ? a temat tej dyskusji to STARTOWAÆ Z LAKIERNI¡ ( ma³e do¶wiadczenie ) - nikt nie pyta³ o ma³± lakierniê :nie:

co do ró¿nicy pomiêdzy 66 000 a 138 000 netto to kszta³tuje siê ona tak :

66 000 z³ + wymiana palnika na dwustopniowy 320 KW, dostawa zbiornika na olej opa³owy dwup³aszczowego z instalacj± miedziana, konieczno¶æ spe³nia normy PN-EN 13355 Kabiny zespolone normy bezpieczeñstwa. Wymagana prêdko¶æ opadu powietrza na poziomie 0,3 m/sek przy oporze przep³ywu 558 Pa. Wymagane wzmocnione o¶wietlenie dolne ³±cznie 1200 luxów, brak skosów przy suficie i dachu w celu wyeliminowania turbulencji powietrza, system spraytronic prze³±czaj±cy kabinê w cykl recyrkulacji przy bezczynno¶ci pistoletu lakierniczego powy¿ej 5 minut. Automatyka regulacji ci¶nienia. Presostaty bezpieczeñstwa i czujniki zu¿ycia filtrów kieszeniowych. Elektrozawór na instalacji sprê¿onego powietrza odcinaj±cy jego dop³yw po wy³±czeniu wentylatorów wyci±gowych. Pe³na recyrkulacja w fazie suszenia 90 / 10 %. Izolowany termicznie dach ¶ciany i obudowy wentylatorów we³n± mineraln± 60. Kraty pod³ogowe o wysoko¶ci 4 cm p³askownik w p³askownik atest na nacisk 800 kg na punkt styku, 800 x 400 x 300 wysoko¶ci z mo¿liwo¶ci± lakierowania ka¿dego busa i samochodu dostawczego. System speed do suszenia bazy wodnej pozwalaj±cy po wci¶niêciu jednego przycisku na dwa szybkie uderzenia ciep³ego powietrza o temp 40 st C w odstêpach 3 minut i lakierowanie klarem po 10 minutach suszenia bazy. Instalacja ochrony przed przepiêciami elektryczno¶ci statycznej w³±czona do otoku zewnêtrznego budynku. Filtr sufitowy 600, Turbiny wentylatorów i silniki sterowane falownikami Silniki o mocy 9,5 KW ka¿dy !!!! wydatek z uwzglêdnieniem oporów mat filtracyjnych do 600 Pa - 30 000 m3/h... W cenie filtr powietrza SATA DUBEL i pistolet lakierniczy SATA 3000 HVLP, oraz niebieski przewód z atestem. W cenie wniosek zg³oszeniowy emitorów do WIO¦ dopuszczaj±cy kabinê do u¿ytkowania, oraz klasyfikacja po¿arowa i wybuchowa kabino suszarki i jej przestrzeni zewnêtrznej !

Teraz zadaj sobie trochê trudu i sprawd¼ czy którakolwiek z chiñskich kabin za 60 000 ma choæ by jeden z tych elementów ! JEDEN ( z wy³±czeniem elementów sieci sprê¿onego powietrza bo gratis poza specyfikacj± kabiny )

I niech ci oferent najpierw skoryguje cenê o 12 000 i zast±pi styropian w panelach ¶cian we³n± mineraln± bo to Polska i temperatury czasami spadaj± poni¿ej 0 st C ! ... i jak to nie k³opot to poszukaj takiej kabiny z Chin gdzie drzwi frontowe otwieraj± siê z zewn±trz kabiny !!! ... bo to ju¿ opcja ... za dop³at± !

Masz jakie¶ pytania pomocnicze @front ? Mo¿e ... ile kosztuje nowiutka kabina w Chinach ?

Z mi³± chêci± ci odpowiem @front ... oko³o 4 220 $ + fracht + op³ata kontenerowa + ubezpieczenie + transport z Gdyni. Monta¿ ok 6000 z³ + kana³y wentylacyjne . Ciekawy jednak jestem co ci z tej informacji ? ... i tak nie wiesz jak kupiæ kabinê w Chinach i j± tu przywie¶æ !
_________________
Chcesz wiedzieæ wiêcej ? ... projekter@projekter.pl
 

front247
Wys³any: 2010-01-08, 20:18   
0
UP DOWN

Posty: 127
Wyczyta³em na forum ze kabina s³uzy do:
-tego by miêc wentylacjê tam gdzie siê maluje
-by nie miec paprochów na lakierze,do czego zapewne s³u¿± filtry
-by we w³asciwy sposób i w odpowiedniej temperaturze na³ozyc lakier i go potem wysuszyæ

Te w³asnie wymogi spe³nia...uzywana kabina z allegro za 20 tys, chinska kabina z allegro za 50 tys,inna chinska za 60-pare tys. ,o której pisa³em,ta twoja za 138 netto...nawet ta z chin za 2000 dolców,której ja nie umiem sprowadziæ,ale to jest pozytywne bo mamy mozliwo¶c wyboru,i w kazdej z tych kabin mo¿e pracowaæ sumienny fachowiec...moze tez papudrok :)

Wiêc je¶li ktos startuje z lakierni± i ma ¶wiadomo¶æ ze mo¿e stac siê w³ascicielem miejsca do malowania za 20 tysi ale i sa takie za 138 tys. to on wybiera tañsz± opcje,co nie znaczy gorsz± w jego warunkch.
Tacy ludzie nieraz maja w³asnie k³opot czy kupic tansze rzeczy..czy w ogóle zrezygnowaæ,bo ich nie stac.Ja uwa¿am ¿e ka¿da inicjatywa jest godna poparcia.Co mnie interesuje ze mój lakiernik pomaluje mi na totalna ig³ê auto,w chinskim badziewiu?NIc.

Teraz je¶li taki ktos,podliczy oszczedno¶ci na kazdym z elementów takiej inwestycji to moze sie okazaæ ze ³adny grosz mu zostanie w kieszeni.
A interes i zarabianie moze juz zaczynac, Sam napisa³es ze po 35 latach zycia to ju¿ sie mozna tylko patrzec jak inni sie dorabiaja,(ja akurat tak nie my¶le),dlatego czym szybciej ktos zacznie kto ma jakies tam ambicje ,tym lepiej,tak sadze.
pozdrawiam
A o te otwierajace siê drzwi to..nie spyta³em,kurcze a o co tu biega z tymi drzwiami?
Myslalem ¿e zawsze sie otw. na zewn±trz :shock:
 

PROJEKTER
Wys³any: 2010-01-08, 21:11   
0
UP DOWN


Pomóg³: 15 razy
Posty: 1838
Sk±d: MODULAR - equipment
front247 napisa³/a:
Wyczyta³em na forum ze kabina s³uzy do:
-tego by miêc wentylacjê tam gdzie siê maluje
-by nie miec paprochów na lakierze,do czego zapewne s³u¿± filtry
-by we w³asciwy sposób i w odpowiedniej temperaturze na³ozyc lakier i go potem wysuszyæ

Te w³asnie wymogi spe³nia...uzywana kabina z allegro za 20 tys, chinska kabina z allegro za 50 tys,inna chinska za 60-pare tys. ,o której pisa³em,ta twoja za 138 netto...nawet ta z chin za 2000 dolców,której ja nie umiem sprowadziæ,ale to jest pozytywne bo mamy mozliwo¶c wyboru,i w kazdej z tych kabin mo¿e pracowaæ sumienny fachowiec...moze tez papudrok :)

Wiêc je¶li ktos startuje z lakierni± i ma ¶wiadomo¶æ ze mo¿e stac siê w³ascicielem miejsca do malowania za 20 tysi ale i sa takie za 138 tys. to on wybiera tañsz± opcje,co nie znaczy gorsz± w jego warunkch.
Tacy ludzie nieraz maja w³asnie k³opot czy kupic tansze rzeczy..czy w ogóle zrezygnowaæ,bo ich nie stac.Ja uwa¿am ¿e ka¿da inicjatywa jest godna poparcia.Co mnie interesuje ze mój lakiernik pomaluje mi na totalna ig³ê auto,w chinskim badziewiu? NIc.



i znów siê mylisz ... bo nie wiesz co to jest inwestycja ? To wydanie pieniêdzy RAZ i sp³acanie zaci±gniêtych zobowi±zañ z pracy tego urz±dzenia. W gównianej kabinie nak³ad pracy ¿eby zrobiæ ³adnie element jest dwa razy wiêkszy bo musisz polerowaæ ... a to oznacza dodatkowe stanowisko i czas i koszty, a klient nie chce p³aciæ wiêcej. W dobrej kabinie robisz szybciej i po wprawie bez polerowania. To po pierwsze !

Prz zakupie nowej europejskie kabiny mo¿esz liczyæ na dotacjê siêgaj±c± nawet 40 % warto¶ci jej zakupu ... przy u¿ywce zapomnij o pomocy i o leasingu i o kredycie celowym To po drugie. Now± kabinê jak splajtujesz po piêciu latach sprzedasz za pó³ ceny czyli wyjdziesz na zero bo pó³ odda³a ci wcze¶niej - Unia ( jak oczywi¶ci umiesz my¶leæ ) a dziesiêciotelni± u¿ywkê jak pou¿ywasz dwa lata to sprzedasz za grosze !

i nie licz na to ¿e taka u¿ywka jak j± kupisz przyjedzie do ciebie z kompletem czytych filtrów nowymi ¶wietlówkami i czystymi turbinami ... sama siê te¿ nie z³o¿y !

Ale wyliczalnie to taka kabina za 130 ty¶ zu¿ywa kilkana¶cie KW na godzinê choæ ma trzykrotnie wiêksza moc silników. Zu¿ywa tak¿e dwa razy mniej paliwa tj. 9 litrów na cykl pracy zamiast 20 ... a to ok 30 z³ co godzinê co przy dwóch naprawach dziennie daje 60 z³ co po trzech latach stanowi ró¿nicê = 43 000 z³. Pomijam ju¿ fakt ¿e do tej za 20 000 czy 50 000 dolicz sobie jeszcze filtr powietrza za 3000 albo odejmij z tej za 138 000 i pistolet i formalno¶ci za które i tak musisz zap³aciæ. Dlatego ma³o kto kupuje kabiny u¿ywane lub Chiñskie. Przoduje YOKI i YOKI STAR dwóch dystrybutorów jedna firma ... ³±cznie sprzedali ok 20 kabin od 2005 roku ! ... a np BLOWTERM w ubieg³ym roku 18 i to takich po 120 - 160 ty¶. + ok 40 stanowisk lakierniczych ... i dzia³aj± ju¿ w Polsce od 1992 roku ! ... a nie s± liderem rynku ! SAICO dopóki istnia³o wprowadzi³o na rynek 280 kabin - kilkana¶cie razem ze mn± ! WSZYSTKO TO NÓWKI. Niestety u¿ywane urz±dzenie nie da siê porównaæ do u¿ywanego samochodu. Nikt kto chce zarabiaæ kasê i umie liczyæ nie kupi u¿ywki, lub awaryjnego nowego bubla je¿eli wie co to inwestycja w warsztacie ... poczytaj sobie posty o tanich pistoletach lakierniczych za 50 z³ ! lub o ci±g³ych problemach ze sprê¿arkami, lub wod± z instalacji ... to s± w³a¶nie tanie rozwi±zania które ty proponujesz tak¿e w budowlance niby 1000 % tañsze od takich normalnych !

[ Dodano: 2010-01-08, 21:20 ]
front247 napisa³/a:
... A o te otwierajace siê drzwi to..nie spyta³em,kurcze a o co tu biega z tymi drzwiami? Myslalem ¿e zawsze sie otw. na zewn±trz :shock:


z zewn±trz Front ... Z ZEWN¡TRZ ! to ma³a ró¿nica bo otwieraj± siê faktycznie od ¶rodka na zewn±trz ! ... ma³a ale wyj±tkowo utrudniaj±ca ¿ycie niedogodno¶æ, a jak kabina ma staæ przy ¶cianie i nie mo¿na wej¶æ z boku to zapomnij o kilku standardowych .... czyli tych tanich - chiñskich produktach !
_________________
Chcesz wiedzieæ wiêcej ? ... projekter@projekter.pl
 

front247
Wys³any: 2010-01-08, 21:34   
0
UP DOWN

Posty: 127
Nie myle siê, to co napisa³em to czysta prawda.
Natomiast ty nadal ...chcesz uczyæ co to inwestycja.
Nie mam na to ¿adnych miarodajnych dowodów,ale stawiam stówe na stó³ ,ze z rozwi±zañ ekonomicznych (zreszta bardzo prostych),które opisujê,korzysta wiekszo¶c w tym kraju...wystarczy spojrzec dooko³a siebie :tak:

Czyli na tyle drogo by nie ucierpia³a jako¶c us³ug ale,na tyle tanio by nie by³a to ,,inwestycyjna ¶mieræ,,
Dzieki za wyjasnienia z drzwiami..¿le zrozumia³em tekst :rotfl:
pozdrowionka
  
 

Lackdoctor 
Wys³any: 2010-01-08, 21:34   
0
UP DOWN

Pomóg³: 40 razy
Posty: 3753
PROJEKTER napisa³/a:
JA - 22 lata w bran¿y lakierni samochodowych, kierownik trzech ASO, Dyrektor techniczny u importera ram i kabin lakierniczych, od 12 lat projektuje a od 8 budujê lakierniê w bran¿y samochodowej i przemy¶le.

Ale my to juz wiemy i na pamiec znamy.
Taki zart.
Poza tym jednak przyznam racje projekterowi.
My nie jestesmy w temacie i tylko ci sie front tak wydaje.
Taka dzia³alnosc to biznes i szaraczkow nie stac na tak± inwestycje.
Wiec pozostaje kredyt, ale przeciez nie jestes nawet lakiernikiem, wiec po co ta k³ótnia ?
_________________
Strona mojego znajomego w Belgii... mówi po naszemu. Bardzo fajne furki, bardzo ró¿ne ceny, nowe okazje praktycznie codziennie.
http://home.mobile.de/AUTOS-PAGNAER#ses
 

front247
Wys³any: 2010-01-08, 21:47   
0
UP DOWN

Posty: 127
To nie ma nic do rzeczy,skoro gada ¿e siê co¶ nie da co ewidentnie wiem ¿e siê da...¿e bêde nudny i powtórze-wystarczy kalkulator,internet,telefon i 1 godzina by zdobyc wiedze na temat cen wszystkiego...co potrezbuje nasz za³ozyciel tematu,bo przeciez o tym rozmawiamy.Potem ch³odna kalkulacja,w³asne wytyczne...i mamy odpowiedz na magiê zwan±...Warsztat do malowania ^^

Projekter ma zajebisty baga¿ doswiadczeñ(tak przynajmniej wynika z tego co pisze,choc ja go nie znam),ale abstrahuje od punktu odniesienia.

Ja w ofercie Projektera nie znalaz³em kompletnie nic odkrywczego,mimo ze z bran¿a mam kontakt szcz±tkowy,ale jedno wiem...efekt dzia³añ lakiernika poznajemy nie po budowie lakierni.
 

Lackdoctor 
Wys³any: 2010-01-08, 22:04   
0
UP DOWN

Pomóg³: 40 razy
Posty: 3753
Ale nowi lakiernicy w mysl przepisow musza zaczynac od budowy lakierni zgodnej z normami itd.
I tego nie przeskoczysz bo dowalic sie mog± do wszystkiego podczas odbioru.
Wiec nie ryzykowa³bym swoich pieniedzy na tani projekt , bardzo dobry w mniemaniu osob chc±cych nam sprzedac swoj towar, bo przy odbiorze okaza³oby sie ze jest to bubel nie spe³niaj±cy wiekszosci norm i tylko wymiana wiekszosci instalacji i urzadzen pozwoli na odbior, to bym sie za³ama³.
A co te osoby wtedy by powiedzia³y????
Radz se sam, my takie sprzedajemy i widocznie dlatego s± tansze bo nie mozna w nich lakierowac , ale mozna np kury hodowac.
Tez biznes a wielkanoc nied³ugo.
_________________
Strona mojego znajomego w Belgii... mówi po naszemu. Bardzo fajne furki, bardzo ró¿ne ceny, nowe okazje praktycznie codziennie.
http://home.mobile.de/AUTOS-PAGNAER#ses
 

PROJEKTER
Wys³any: 2010-01-08, 23:13   
0
UP DOWN


Pomóg³: 15 razy
Posty: 1838
Sk±d: MODULAR - equipment
front247 napisa³/a:
To nie ma nic do rzeczy,skoro gada ¿e siê co¶ nie da co ewidentnie wiem ¿e siê da...¿e bêde nudny i powtórze-wystarczy kalkulator,internet,telefon i 1 godzina by zdobyc wiedze na temat cen wszystkiego...co potrezbuje nasz za³ozyciel tematu,bo przeciez o tym rozmawiamy.Potem ch³odna kalkulacja,w³asne wytyczne...i mamy odpowiedz na magiê zwan±...Warsztat do malowania ^^

Projekter ma zajebisty baga¿ doswiadczeñ(tak przynajmniej wynika z tego co pisze,choc ja go nie znam),ale abstrahuje od punktu odniesienia.

Ja w ofercie Projektera nie znalaz³em kompletnie nic odkrywczego,mimo ze z bran¿a mam kontakt szcz±tkowy,ale jedno wiem...efekt dzia³añ lakiernika poznajemy nie po budowie lakierni.


@front gdy ju¿ zaczynasz traciæ grunt pod nogami to przechodzisz do argumentacji - JA WIEM LEPIEJ I CH...J ! ^^ .

Dzisiejsza wymian postów powinna ci dobitnie pokazaæ ¿e twoja wizja tej bran¿y to dziecinada. Niestety ¿eby¶ móg³ posun±æ siê choæby kawa³ek dalej to musisz postudiowaæ to forum ! Dalej ju¿ siê nie pójdziemy przy wymianie pogl±dów bo twoja wiedza w tym temacie siê ju¿ dawno skoñczy³a. To ju¿ nie twój poziom.

Martwi mnie trochê ¿e ja po¶wiêcam czas i wpisujê w post informacjê techniczne których ¿eby¶ wypali³ sobie oczy monitorem nie znajdziesz w necie, a ty je zlewasz i gadasz dalej te swoje dyrdyma³y. Otwórz umys³ i zacznij czytaæ i pytaj ! ... bo 99% tego co ci napisa³em technicznie w ogóle nie jest dla ciebie zrozumia³e ^^ ^^ ale twardo trzymasz fason jakby¶ wiedzia³ o co chodzi ? Wypusæ ju¿ powietrze z policzków i pytaj ! Nie wiedzieæ rzecz ludzka ! Gorzej jak zaczynasz udawaæ to ju¿ dyletanctwo ... a chyba nie chcesz siê m±drowaæ bez rozpoznania tematu w drugiej dziedzinie o której nie masz pojêcia ?

Mam jednak nadziejê ¿e jak bêdziesz nastêpnym razem gada³ z kumplami na budowie o lakierni to powiesz ... No ch³opaki budowa lakierni to nie taka prosta sprawa HO HO ... to nie gara¿ na szpadle. Wieta co to sraytonic ? albo jak ¶miga kabina i ile przepisów trzeba spe³niæ ¿eby otworzyæ malarniê ? No ... a ja wiem !

Niestety musisz te¿ wiedzieæ - bo mo¿e ci to umknê³o - ¿e hydraulik o budowie wie tyle ile malarz pokojowy o lakierowaniu samochodów ... wydaje mu siê ze to proste bo wystarczy wzi±æ ... no ten ... nooooo pizdoltet malarski i pod³±czyæ pod odkurzacz ( tylko kurde nie pamiêta z której strony ? ) ! :D .... i ju¿ ... Ty¿ mi filozofia ? ... podje¿d¿aj tym swoim coltem !
_________________
Chcesz wiedzieæ wiêcej ? ... projekter@projekter.pl
 

front247
Wys³any: 2010-01-09, 08:47   
0
UP DOWN

Posty: 127
Powiem tak.
Gdybym mia³ zamiar ja osobiscie ruszyc kiedykolwiek z w³asna ma³± lakierni±,to bym tobie pokaza³ jak i za ile da siê wystartowaæ,jednakze ja tego nie planuje wiêc po prostu nie dam tu rady tego udowodniæ,poniewa¿ nie wierzysz ani mi,ani moim argumentom,ani ludziom i ofertom którzy nawet na sieci wystawiaj± swe us³ugi,takie jak projekty,realizacja itd.Po prostu nie wierzysz w fakty. W dodatku jesli chodzi o ca³a strone ¿e tak powiem,tech-budowlana jestem z cennikiem na bie¿±co...
To jak mam argumentowac swe racje ,skoro stawiasz szlaban na wszystkim od 300 tysiêcy w dó³?
To ¶mieszne :tak:
Nie osuwa mi siê ¿aden grunt ,ja ze swoimi argumentami stojê pewnie,ale nie mozna ich wymieniac z notorycznym ignorantem(tu sorry za ten epitet)
Ignorujesz argumenty,linki,ceny,ludzi którzy po garazach maluj±,i nawet tych co maj± lakiernie za 50-100tys...a s± tacy. Zas³aniaj±c sie non stop wieloletnim byciem na stanowiskach takich czy siakich-a to nie ma nic do rzeczy.
do wybudowania lakierni potrzeba tylko
-projektanta budynku
-wykonawcy tegoz projektu budynku
-lakiernika który potrafi w³±czyæ przycisk w kabinie i w±z do kompresora
Nic wiecej.
Najdziwniejsze jest to ¿e jak zjezdzi³em te pare lakierni legalnych w swoim miescie to nie widzia³em nic o czym ty piszesz,widzia³em 1-2 pomieszczenia,kompressor,kupe gratów,2 razy widzia³em kabine....kurde moze kiedys w wolnej chwili si±de z jakim¶ lakiernikiem i zrobie taki ma³y kosztorys co do jednej ¶rubki, wkleje na forum jako zwyk³y przyk³ad..ehh..to tez zan :help: egujesz.
 

Lackdoctor 
Wys³any: 2010-01-09, 09:46   
0
UP DOWN

Pomóg³: 40 razy
Posty: 3753
front247 napisa³/a:
Najdziwniejsze jest to ¿e jak zjezdzi³em te pare lakierni legalnych w swoim miescie to nie widzia³em nic o czym ty piszesz,widzia³em 1-2 pomieszczenia,kompressor,kupe gratów,2 razy widzia³em kabine....kurde moze kiedys w wolnej chwili si±de z jakim¶ lakiernikiem i zrobie taki ma³y kosztorys co do jednej ¶rubki, wkleje na forum jako zwyk³y przyk³ad..ehh..to tez zan :help: egujesz.

A zapyta³es do kiedy maj± pozwolenie na prowadzenie dzia³alnosci gospodarczej jako lakiernia?
U nas s± terminy przystosowawcze, nowych pozwolen nie daj± na takich zasadach jak tamte lakiernie.
Jak myslisz ze starczy budynek z napisem LAKIERNIA dwa filtry i kompresor to sory.
Pomysl troche naj jedn± spraw±.
Czy w panstwach starej unii s± garaze i swiadcz± us³ugi lakiernicze?
Zapomnij. Tam nawet jak masz plac z uszkodzonymi autami to jak s±siad zobaczy ze olej gdzies KAPIE to nasy³a ekologow policje straz itd.
To sie nazywa swiadomosc ekologiczna jaka jest w UE a my do niej weszlismy 1 maja 2004 roku - front wejdz i ty, zapraszamy. :idea:
_________________
Strona mojego znajomego w Belgii... mówi po naszemu. Bardzo fajne furki, bardzo ró¿ne ceny, nowe okazje praktycznie codziennie.
http://home.mobile.de/AUTOS-PAGNAER#ses
 

front247
Wys³any: 2010-01-09, 12:20   
0
UP DOWN

Posty: 127
Lackdokror popieram na maxa to co piszesz ale 50 lat komuny i samowolki nie zmienisz w 5-6 lat.
Jeszcze duzo wody w Wi¶le musi up³yn±æ,zanim swiadomo¶c bedzie dyktowaæ zwyczaje...na razie mamy 50 lat komuny,i jedna wielka cenzura prawno-ustawow±...przyk³ad idzie z góry ,choc pewnie móg³by isc z do³u.
Panowie nie wymagajmy zbyt wiele od Polaków ;) ,
pozdrawiam
Projekter poza tym swoim projektem ,duzo pisze o z³odziejstwie,niesprawidliwo¶ci,niskiej swiadomo¶ci ale jakby go tak spytaæ.....czy ma na swoim kompie jakies mp3-za które nie zap³aci³..czy inne oprogramowanie...czy nigdy nie przeszed³ na czerwonym ...to pewnie juz tak ochoczo by nie pia³ o tej uczciwo¶ci i praworz±dnosci...z jego auta pewnie nie wyciek³ nigdy nawet miligram oleju.....no chyba ze jest super wyj±tkiem ale to tylko potwierdzi³o by regu³e.
 

Lackdoctor 
Wys³any: 2010-01-09, 12:30   
0
UP DOWN

Pomóg³: 40 razy
Posty: 3753
Zgadza sie.
Komuna w nas zosta³a i dobrze bo nie zycze nikomu s±siada o mentalnosci niemca.
Juz nie by³oby lakierni warsztatu czegokolwiek.
Jestesmy biednym krajem UE i nie mozna najpierw wdrazac przepisow a o zarobkach szarych ludzi zapomniec.
Pisze o zarobkach naszych klientow bo od tego zalez± nasze zyski.
Wiec front rozumiem cie i jestem po twojej stronie tez ale i po stronie projektera.
50/50

Sam dzia³am w zgodzie z w³asnym sumieniem (z przepisami :nie: ), nie kradne,rodzina, dzieci zyj± na dobrym poziomie a ja mam ci±gle za ma³o wiec nie jest to stagnacja.
_________________
Strona mojego znajomego w Belgii... mówi po naszemu. Bardzo fajne furki, bardzo ró¿ne ceny, nowe okazje praktycznie codziennie.
http://home.mobile.de/AUTOS-PAGNAER#ses
 

PROJEKTER
Wys³any: 2010-01-09, 14:44   
0
UP DOWN


Pomóg³: 15 razy
Posty: 1838
Sk±d: MODULAR - equipment
front247 napisa³/a:
Lackdokror popieram na maxa to co piszesz ale 50 lat komuny i samowolki nie zmienisz w 5-6 lat.
Jeszcze duzo wody w Wi¶le musi up³yn±æ,zanim swiadomo¶c bedzie dyktowaæ zwyczaje...na razie mamy 50 lat komuny,i jedna wielka cenzura prawno-ustawow±...przyk³ad idzie z góry ,choc pewnie móg³by isc z do³u.
Panowie nie wymagajmy zbyt wiele od Polaków ;) ,
pozdrawiam
Projekter poza tym swoim projektem ,duzo pisze o z³odziejstwie,niesprawidliwo¶ci,niskiej swiadomo¶ci ale jakby go tak spytaæ.....czy ma na swoim kompie jakies mp3-za które nie zap³aci³..czy inne oprogramowanie...czy nigdy nie przeszed³ na czerwonym ...to pewnie juz tak ochoczo by nie pia³ o tej uczciwo¶ci i praworz±dnosci...z jego auta pewnie nie wyciek³ nigdy nawet miligram oleju.....no chyba ze jest super wyj±tkiem ale to tylko potwierdzi³o by regu³e.


... mam pliki mp3, przeje¿d¿am na czerwonym, a z mojego samochodu trzy miesi±ce temu wylecia³o na glebê 2,5 litra oleju silnikowego jak wjecha³em na budowie na stalowy profil HEB 100 który jaki¶ mato³ waln±³ w .... umownym pasie drogowym w glinie po pachy !

Nie chodzi jednak o to co robiê ? ... bo te¿ ... jem t³uste miêso, solê potrawy, pijê alkohol, 4 kawy dziennie, nie segregujê ¶mieci i nie uprawiam sportu ... Pewnie mnie to zabije ! Wiem ¿e to szkodliwe - ale tego nie zmieniam bo mam ... TO PORYPANE PRZYZWOLENIE SPO£ECZNE na takie zachowania ! TYLKO, ¿e JA nie popieram tych rzeczy g³o¶no wrzeszcz±c ¿e to OK ! ... od mp3 a¿ po brak sportu - nie twierdzê nigdzie, ¿e jak JA to robiê to jest dobrze, bo JA jestem pêpkiem ¶wiata i niech siê ¶wiat dopasuje. To wszystko jest z³e naganne i siê z tym nie zgadzam ... Czy to zmieniê ? .... Staram siê !

A ty @Front postarasz siê g³o¶no skrytykowaæ tych co robi± na czarno ? Powiesz g³o¶no ¿e przepisy o ochronie ¶rodowiska s± po to ¿eby wszystkim - absolutnie wszystkim by³o lepiej i trzeba ich przestrzegaæ ? Powiesz g³o¶no ¿e siê z tym nie zgadzasz i nie dajesz na to swojego przyzwolenia jako mikro czê¶æ tego spo³eczeñstwa, ktore chcesz zmieniæ na lepsze ? Zap³acisz za dobrze polakierowany zbiornik paliwa 600 z³ bez g³upich targów i wrzutek ?

Czy jak sêp ... skorzystasz z tych nieprawid³owo¶ci ¿eby by³o jeszcze gorzej ! Wszystkimi swoimi wypowiedziami na tym forum dok³adnie do tego d±¿ysz ... mo¿e tego nie rozumiesz !
Chcesz ¿eby ludzie zaczynali tworzyæ swoje firmy realizowaæ marzenia - buduj±c gówniane gara¿e bez pozwolenia na budowê niezgodnie z wymogami, bez kibla, ogrzewania , biura obs³ugi z chiñsk± kabin± albo u¿ywk± i naprawiali po 150 z³ element, Nie maj±c ju¿ nigdy szans na zgromadzenie pieniêdzy i jakikolwiek rozwój ledwo wi±¿±c koniec z koñcem ?. Praca na czarno to brak PIT a to brak zdolno¶ci kredytowej a to ... koniec snów o realizacji marzeñ !

Twoja wizja tej bran¿y to cuchn±ce slumsy wyposa¿one w z³om którego bogate zachodnie spo³eczeñstwa nie chc± ju¿ u siebie ogl±daæ ... i w imiê czego te twoje postulaty ... bo ci siê nie podoba ¿e musisz zap³aciæ 600 z³ za us³ugê !

@Front je¿eli faktycznie ktokolwiek poszed³ by za twoj± rad± to sam ska¿e siê na biedê do koñca ¿ycia ... i wiesz co ? BARDZO DOBRZE bo rz±dz±ca ¶wiatem zasada to ¦MIERÆ FRAJEROM ! ... i jaki Ty, takim "frajerom" , proponujesz pocz±tek - co ? 100 000 z³ zobowi±zañ przy dwóch gównianych stanowiskach naprawczych ? ... To pocz±tek i koniec ju¿ w dniu otwarcia takiego syfiejca ...

Nie pisz o wielkich planitach warsztatów samochodowych, które wziê³y kredyty bo przez 12 lat widzia³em tylko cztery takie przypadki .... w ca³ej Polsce ... ¿aden nie by³ z przyczyn ekonomicznych ... a ¿e nie ma czasami klientów ... no có¿ to us³ugi nie da siê ich zmagazynowaæ. Handel warzywami te¿ ma wzloty i upadki !

A jak kto¶ w tej bran¿y ma g³owê na karku i odwagê ¿eby otworzyæ w³asn± firmê to zaczyna od wynajmu ma³ego obiekty i zakupów wyposa¿enia ... drugi etap to budowa !
W takich przypadkach ju¿ nie masz @front szans porozmawiaæ z takim cz³owiekiem o ... gównianej inwestycji z desek ... w mikro gara¿y ... bo taki cz³owiek dok³adnie wie czego potrzebuje i jak to dzia³a !

[ Dodano: 2010-01-09, 17:11 ]
front247 napisa³/a:
...

do wybudowania lakierni potrzeba tylko
-projektanta budynku
-wykonawcy tegoz projektu budynku
-lakiernika który potrafi w³±czyæ przycisk w kabinie i w±z do kompresora
Nic wiecej


WOW ! no to co ? dwa pierwsze punkty za³atwicie Pañstwo w firmie PROJEKTER kontakt na dole !. Przycisk w kabinie w³±cza siê na tablicy g³ównej w wiêkszo¶ci przypadków po przekrêceniu kluczyka stacyjki, lub w³±czenia zasilania g³ównego. W±¿ do kompresora proszê wtykaæ tym bolczykiem zwanym po chamsku "samcem" w szybkoz³aczkê zwan± ( nie wiadomo czemu ) samiczk± !

NO to omówili¶my ju¿ wszystkie sprawy zwi±zane z budow± i wyposa¿eniem lakierni a nawet z ca³a tematyk± tej bran¿y i proponujê .... Zamknijmy ca³e Forum i przejd¼my na to o fascynuj±cej hydraulice ... poniewa¿ kolega @Front celnie wskazuj±c 100% problematyki bran¿y lakiernictwa wyczerpa³ ju¿ wszystkie tematy do cna. Koniec nie ma ju¿ nic wiêcej do napisania o tej bran¿y ! :x:

@Front - ale kurde nas rozszyfrowa³e¶ ! Przej¿a³e¶ na wylot :spoko:
_________________
Chcesz wiedzieæ wiêcej ? ... projekter@projekter.pl
 

lakierok 
Wys³any: 2010-01-09, 17:48   
0
UP DOWN

Pomóg³: 9 razy
Posty: 423
Sk±d: Okolice
Panowie skakacje sobie jak dwa koguty a efektu ¿adnego Front247 powiem ci tak by³em po lakier w sklepie i rozmawia³em z szefem sklepu o kabinach (nad któr± siê zastanawiam) no i powiedzia³ mi tak ze bra³ u niego lakier taki figo fago co to nie on malowal samochody i co ? podiebali go s±siedzi raz, dwa a¿ wkoñcu kto¶ spyta³ siê co robi i zaraz Ochrona ¦rodowiska ,jak chcesz malowaæ to ma byæ to to i jeszcze to jak nie to papa, i Go¶æ budê rozebra³ i ju¿ nie maluje.
Projekter twoje ceny te¿ mnie szokuj± ale nie dziwi±
Postawi³em ma³y domek i przy pomocy Ojca Te¶cia i dwóch szwagrów co akurat maj± swoje firmy budowlane, du¿o pracy rodzinnej to w³o¿y³em powiedzmy 200 000 a ile bym w³o¿y³ jak by przysz³y do wszystkiego firmy myslê ze 350 000 minimum.

Nie jastem po ¿adnej stronie, ale postawiæ jeden czy dwa gara¿e a postawiæ warsztat lakierniczy to ja bym porówna³ samolot f16 do Wilgi lata siê na oby dwóch tylko ze jednym siê bronisz bo masz argumenty a drugim próbujesz uciekaæ ,ale tylko próbujesz.

Projekter jak masz wiedzê a widzê ¿e masz to podpowiedz Polakom a nie do³uj ich jaszcze bardziej
 

PROJEKTER
Wys³any: 2010-01-09, 18:14   
0
UP DOWN


Pomóg³: 15 razy
Posty: 1838
Sk±d: MODULAR - equipment
lakierok napisa³/a:
Projekter jak masz wiedzê a widzê ¿e masz to podpowiedz Polakom a nie do³uj ich jaszcze bardziej


To realia i .... w zasadzie jeden nie koñcz±cy siê spór z @front !

Co do pomocy ... to na tym forum znajdziesz prawie wszystko o tym jak zacz±æ, sk±d pieni±dze, jaki sprzêt, jakie formalno¶ci co po kolei za³atwiæ i ... piszê tylko o w³asnych postach choæ w wielu innych jest jeszcze rozwiniêcie tych tematów. Powiedzialbym nawet ¿e nie bardzo jest co do tego dodaæ :D

Co do do³owania :/ ... przykro mi ale ja nie jestem od pokrzepiania i dodawania otuchy ( od tego mamy tu @front ^^ ^^ ^^ ^^ ) . Ja z tego uczciwie ¿yjê od 12 lat ! ... My¶lê ¿eby¶ mi nie¼le nafluga³ jakby siê okaza³o, ¿e dostajesz projekt z kalkulacj± kosztów warsztatu na 100 000, a okaza³o by siê ju¿ po zaci±gniêciu kredytu ¿e tak naprawdê potrzeba jeszcze 300 000 z³ ! ... jak staniesz na g³owie zaczniesz pracowaæ sam i kupisz z wyposa¿enia tani szajs zamiast tych planowanych urz±dzeñ .... to braknie ci tylko 150 000 z³. No có¿ zaczêliby¶my od nadziei, ¿e bêdzie ³atwo i tanio ... a gdzie by¶my skoñczyli ? Bo ja na wakacjach z kas± za twój projekt !
_________________
Chcesz wiedzieæ wiêcej ? ... projekter@projekter.pl
 

arwrc
Wys³any: 2010-01-09, 20:51   
0
UP DOWN

Posty: 3
Witam. Mam pytanie do Projektera ile mo¿e w przybli¿eniu kosztowaæ postawienie warsztatu z kabin± lakiernicz± stanowiskiem blacharskim i przygotowawczym oraz oczywi¶cie z pomieszczeniem socjalnym. Wszystko to w systemie modularnym 3+1.
Pozdrawiam.
 

MODULAR 
Wys³any: 2010-01-09, 23:13   
0
UP DOWN
PROJEKTER


Posty: 14
Obiekt klasy MODULAR ECONOMI 3+1 zawiera koszt budowy i wyposa¿enia budynku ( sprê¿arka + instalacja z filtrami na stanowiskach, woda, ogrzewanie, wentylacja, bia³e monta¿e, o¶wietlenie, zespo³y, gniazd elektrycznych fixo, ¶ciany dzia³owe, posadzki ) . W cenie - adaptacja stanowisk pod wzglêdem budowano instalacyjnym do monta¿u wyposa¿enia technologicznego :

lakierniczego stanowiska przygotowawczego
kabiny 7 x 4 x 3 m wys.
myjni na kratownicy
ramy z mechanicznym systemem pomiarowym i podno¶nikiem no¿ycowym

Koszt takiego obiektu ok 260 ty¶ z³ - bez prac ziemnych i instalacyjnych dla dzia³ki. Wspomniane powy¿ej wyposa¿enie ok 230 ty¶ z³otych ale mo¿na zrezygnowaæ ze stanowiska lakierniczego za 50 000 i do³o¿yæ wentylacjê dla stanowiska p³askiego za ok 4 - 6 000 w zale¿no¶ci od tego na ile mia³aby byæ zaawansowana automatyka sterowania. Mo¿na tak¿e zrezygnowaæ z podno¶nika no¿ycowego ramy i automatycznie z zag³êbienia posadzki na tym stanowisku w które rama chowa siê "na p³asko" ... czyli minus ok. 14 000 ty¶ z³ z kosztów wyposa¿enia... ale mo¿na tak¿e wybraæ opcjê ramy z laserowym - elektronicznym systemem pomiarowym GENESSIS ... + ok 70 000 z³ !

Obecnie rozwa¿amy wprowadzenie do oferty nowych dodatków dla czê¶ci socjalna biurowej modu³u CLASSIC ( tej wiêkszej ! ). Mianowicie pojawi siê piwnica magazynowo - techniczna, schody na poziomie parteru i cztery biura na pierwszym piêtrze. Niektórzy nasi klienci uznali, ¿e jedno biuro i hol obs³ugi klienta to za ma³o dla normalnej firmy us³ugowo handlowej jak prowadz± np. komis z samochodami. Wtedy dochodz± dodatkowe wymagania powierzchni dla ksiêgowo¶ci, handlowców i kogo¶ od ubezpieczeñ oraz kredytów ... ale to opcja !

Jest tak¿e mechaniczne stanowisko do obs³ugi d³ugich busów, lub ci±gników siod³owych jak kto¶ ma lokalizacjê mechaniki przy du¿ej trasie, lub ogólnie tak± potrzebê. Stanowisko jest d³ugie na 10 metrów i ma kana³ rewizyjny 6,5 metra.

Niestety tych elementów nie ma na stronie www, ani w katalogu modu³ów. To nowe warianty systemu modularny-warsztat nie do koñca jeszcze skosztorysowane !
_________________
PLANUJESZ BUDOWÊ WARSZTATU - ZOBACZ - http://www.modularny-warsztat.pl/
 

front247
Wys³any: 2010-01-09, 23:39   
0
UP DOWN

Posty: 127
Jako ¿e temat juz wyczerpalismy to odpowiem tylko ,odnosnie krytyki tych co robia na czarno.
Jasne ¿e ich nie skrytykuje :) ,inaczej po pierwsze znaczy³oby ze wszystko co napisalem do tej pory to bzdury a dwa ¿e wiem dobrze jak siê w tym naszym kraju ¿yje.
Po stokroæ wole dac zarobic garazowcowi bez koncesji niz cwaniakowi co od wejscia chce mnie wyhustaæ na 6 stówek za godzine....oczywiscie bez rachunku.
Tak sie porobi³o w tym naszym kraju ze uczciwy nie koniecznie jest ten co ma zarejestrowan± dzi³alno¶c,a dla mnie na pewno uczciwy jest ten kto sumiennie wykonuje swoja robote,nie chce mnie oszukac i traktuje po ludzku...a czy ma dodatkowo regon? Szczerze mam to gdzies.
Ktos dobrze napisa³ tutaj.....w tym kraju niekiedy lepiej ¿yc moralnie i uczciwie wobec siebie i ludzi a niekoniecznie wobec prawa i przepisów.
Mysle rozwia³em twoje watpliwo¶ci :spoko:
pozdrawiam
 

PROJEKTER
Wys³any: 2010-01-10, 13:15   
0
UP DOWN


Pomóg³: 15 razy
Posty: 1838
Sk±d: MODULAR - equipment
Nie Nie @front nie wywiniesz siê tak ³atwo ! Tak podskakujesz ale ... czy da³by¶ sobie wyborowaæ dziurê w zêbie mi³emu denty¶cie który gabinet ma w piwnicy bloku obok ziemniaków, stosuje chiñskie plomby nie ma pozwolenia na tak± dzia³alno¶æ ale za to jest przemilutki i po tym jak ju¿ skoñczy swoj± robotê za 1/3 ceny rynkowej da ci pluszowego misia na pami±tkê ? ... a mo¿e taki fachowiec bez dzia³alno¶ci gospodarczej za³o¿y ci kuchenkê gazow± za parterze bloku ... jakby co ¿eby ofiar by³o wiêcej ni¿ w domku jednorodzinnym ) ... leki te¿ kupujesz na rynku od handlarzy, kie³basê od le¶nika - bez badañ weterynaryjnych, a mo¿e projekt domu niech ci na czarno zrobi kumpel co ¶wietnie obs³uguje program ARCON + ale nie ma uprawnieñ ani firmy ?

Na innych portalach bran¿owych te¿ popierasz tak± dzia³alno¶æ i piejesz z zachwytu namawiaj±c innych do takich dzia³añ ? ... no i pytanie @Front ... Po jak± cholerêza³o¿y³e¶ w³asn± dzia³alno¶æ gospodarcz± ?


front247 napisa³/a:
Ktos dobrze napisa³ tutaj.....w tym kraju niekiedy lepiej ¿yc moralnie i uczciwie wobec siebie i ludzi a niekoniecznie wobec prawa i przepisów.
Mysle rozwia³em twoje watpliwo¶ci :spoko:
pozdrawiam


Co to za m±dro¶æ ludowa co ? To znaczy, ¿e mo¿na okradaæ tylko bogatych, a nie biednych ? Czy to znaczy, ¿e w imiê dobra jakiej¶ durnej grupy spo³ecznej mo¿na kogo¶ pobiæ, albo zabiæ ! Mo¿e ¿ydów, czarnych albo Jehowych ! To - uczciwe w stosunku do ludzi którzy maj± faszystowskie pogl±dy !

@Front jeste¶ obywatelem tego kraju. Prawo jest dla wszystkich i wszyscy musz± go przestrzegaæ, a kto tego nie robi podlega odpowiednim kar±. Uczciwych siê nie karze !
Nie wybieraj sobie przepisów do przestrzegania bo innym ludziom przeszkadzaj± legalne i nielegalne lakiernie i nie jedna budowa ... a nawet samochody ! ... ale prawo nie pozwala im ich spaliæ ! Przepisy s± po to ¿eby nie by³o tu drugiej - SOMALI .... to UE ! £±cznie gospodarcza i cywilizacyjna potêga !

I ¿eby siê to nie przerodzi³o w dyskusjê poza tematem forum to chcia³em ciê poinformowaæ ¿e w pi±tek dzwoni³ do mnie uczestnik tego forum któremu w czerwcu wys³a³em grzeczno¶ciowo rysunki i informacje jak zrobiæ otwory wentylacyjne pod³ogi w pomieszczeniu do lakierowania i nawiew sufitowy. Zrobi³ ... i kupi³ ju¿ nawet wentylatory ... ale jego s±siad ( podobno dom kilometr dalej !!! ) dzia³aj±cy ostro emerytowany spo³ecznik by³y milicjant .... zadzia³a³ ju¿ kilka miesiêcy wcze¶niej i .... w przysz³ym tygodniu - kontrola Powiatowego nadzoru budowlanego, oraz Sanepidu ! Stra¿ miejska zostawi³a w furtce powiadomienie, ¿e nie mogli wej¶æ na teren razem z kontrolerami !

Wiesz jaki z tego wniosek ? Tak to jest jak kto¶ poczyta moje posty i dowie siê, ¿e jak lakiernia to tylko na legalu ( i tu na Forum jest wszystko - jak i co za³atwiæ, a uwierz mi ¿e to banalnie ³atwe, ale jak z ka¿d± urzêdow± spraw± trzeba powype³niaæ druczki i postaæ w kolejkach, a potem wnie¶æ odpowiednie malutkie op³aty ! ) ... a tu nagle z krzaków wyskakuje taki oszo³om wichrzyciel jak TY z poza bran¿y ura¿ony kosztami lakierowania zbiornika i ... taki podatny na wp³ywy cz³owiek z ograniczonym kapita³em dochodzi do wniosku ¿e mo¿e jednak zacz±æ tak na czarno, a pó¼niej ! ( czyli nie wiadomo kiedy ? ) ... jako¶ ! ( nie wiadomo jak ? ) to zalegalizuje !

Teraz mamy ( bo zosta³em poproszony o pomoc ) spory problem do rozwi±zania, usuwanie ¶ladów po lakierowaniu, opracowywanie tre¶ci wyja¶nieñ, b³yskawiczne przygotowywanie wniosków i przedatowywanie projektów ! Jak my¶lisz @Front - mo¿na by³o tego unikn±æ ?

Nic nie zaoszczêdzi³, Nic go nie ominê³o z formalno¶ci czy kosztów. My¶lisz ¿e teraz po tej awanturze bêdzie ³atwiej o "legal" ? .... tzn. Taniej ? Nikt na razie nie wie ile ten strategiczny b³±d bêdzie go kosztowaæ ? Nie chcê siê pastwiæ bo oczywi¶ci pomogê - rad± i odpowiednimi przepisami ... ale nie zmienia to faktu, ¿e nale¿y mu siê OPR. za przeróbkê gara¿u bez projektu i wyst±pienia o zmianê sposobu u¿ytkowania, oraz ( jak podejrzewam ) coraz mniej skryte i ostro¿ne demonstrowanie s±siadom co robi w tych gara¿ach ! Ca³e szczê¶cie, ¿e w listopadzie zarejestrowa³ dzia³alno¶æ ¿eby zakup materia³ów wpisaæ sobie w koszty ... ca³e szczê¶cie !

P.S - Przepraszam @ xxxxx ale stara³em siê nie ujawniæ zbyt wielu szczegó³ów. By³o by fajnie gdyby¶ sam za³o¿y³ tu nied³ugo nowy temat opisuj±cy t± sprawê ! ? JA :x: :x: :x: :
, a decyzja nale¿y do ciebie ! pozdrawiam !
_________________
Chcesz wiedzieæ wiêcej ? ... projekter@projekter.pl
 

front247
Wys³any: 2010-01-10, 20:22   
0
UP DOWN

Posty: 127
Co do swiadczen us³ug,przytocze tu zdarzenie które m,nmie spotka³o jakis rok temu.

Pech sprawi³ ze nie mia³em czasy i¶c do dentysty z moim popsutym zebem,no i zaniedba³em sprawê,pech sprawi³ ¿e z±b odezwa³ sie oczywi¶cie jak¿e by inaczej w piatek wieczorem...pozar³em wszytsko co by³o do pozarcia ,i mia³o w skladzie paracetamol,oczywiscie nic,stan zapalny ,nocka z g³owy,nad ranem goraczkowe poszukiwania dentysty...bez skutku...mysla³em ¿e zwariuje z bólu..i nagle pojawi³o sie ¶wiate³ko w tunelu,moja dziewucha wynalaz³a gdzies w czeluscuiach netu og³oszenie...dzwonimy..i zonk mi³y pan z rosyjskim akcentem..mówi ze nie ma problemu wsiadaj i dawaj...
Okaza³o siê ze ,,stomatolog,, przyjmowal w willowej dzielnicy domków w piwnicy :shock: ,siadam na krzesle patrze ,gabinet jakis taki mniej nowoczesny...ale ciul tam..gosc okaza³ sie dentysta z rosjii pokaza³ dyplomy z jakiejs uczelni w Moskwie..i oswiadczyl ze on spowoduje ze mnie przestanie boleæ(tylko o tym marzy³em),za uwaga 600 z³....cena zaporowa ale nie mialem wyjscia...stwierdzil ze on na tej jednej wizycie zrobi wszystko,wyczysci,zatruje,zaplombuje :shock:
Ok...niestety stwierdzil ze nie da mi znieczulenia bo nie majeszcze uprawnien :shock: :shock:
bylem w desperacji wiec przysta³em....to co nastapilo za chwile to jak horror,gosc doslownie chwycil mnie rek± bym sie nie wyrywal ina chama probowal wjechac mi w z±b wolnoobrotowym wiertlem...ból taki ze sie wyrwalem i po prostu zwyzywalem goscia od najgorszych..i wyszedlem ....
W poniedzialem wyladowa³em juz w profi zak³adzie gdzie dosta³em znieczulenie,rentgen,trutke za 110 zl razem+rachunek i gwarancje :cool:

Tak jest w Polsce :spoko:

Mnie juz nic tu nie zdziwi,tym bardziej garazowiec co bierze 200 za element.
Ja oczywiscie dzialam legalnie bo po prostu mnie na to stac,poza tym place zus itd by miec te marn± emeryturke...ale duzo jest takich ze ich nie stac.
Zreszt± zawsze mozna swiadczyc uslugi i spisywac umowe o dzielo,gdzie mozna delikatnie nagi±c przepisy takie czy inne,jest to droga do rozwoju niestety...d¿ungla jeszcze jest u nas :rotfl:
Projekter i zeby to juz by³o jasne,ja nie popieram ³amania przepisaów,podejrzewam ze nawet ten co je ³amie to tego by nie chcia³,ale niestety jestesmy ludzmi tylko,nieraz trezba nagi±c czy z³amaæ...no niestety zeby ¿yæ normalnie.
S³uchaj w moim miescie jest gro ludzi którzy uczciwie dorabiali sie od 1990 roku,a jest tez gro takich co ,fajki rzucali do niemiec i potem pozakladali legalne interesy....no i takie mamy fakty....te czasy minê³y,pewnie mina tez czasy nielegalnych lakierni :)
pozdrawiam
co do eu mam swoje zdanie uwazam ¿e to socjalistyczne ,,panstwo nn nie przetrwa zbyt d³ugo,kiedys trzeba bedzie sp³acic te dotacje 40%-z nieba to nie kapie....
Poza tym podzia³y narodowe sa zbyt duze by to przetrwa³o za d³ugo. Sa przyk³ady panstw nie nalez±cych do unii a juz absolutnie do strefy euro i radza sobie dobrze.
Ale to moje zdanie.
 

PROJEKTER
Wys³any: 2010-01-11, 07:38   
0
UP DOWN


Pomóg³: 15 razy
Posty: 1838
Sk±d: MODULAR - equipment
front247 napisa³/a:
co do eu mam swoje zdanie uwazam ¿e to socjalistyczne ,,panstwo nn nie przetrwa zbyt d³ugo,kiedys trzeba bedzie sp³acic te dotacje 40%-z nieba to nie kapie....
Poza tym podzia³y narodowe sa zbyt duze by to przetrwa³o za d³ugo. Sa przyk³ady panstw nie nalez±cych do unii a juz absolutnie do strefy euro i radza sobie dobrze.
Ale to moje zdanie.


Te dotacje kapi± z nieba ! ... a sp³ata nast±pi jak my zaczniemy p³aciæ za rozwój Ukrainy i Bia³orusi. Co do EUR to niech ka¿dy zostanie przy swoich przekonaniach bo inaczej my¶li ten co handluje tylko w Polsce a inaczej ten co kupuje w Euro a sprzedaje w PLN. Przy okazji rada dla tych co my¶l± o kredycie. Zobowi±zania finansowe zaci±gaj zawsze w walucie w której zarabiasz !

Ta twoja historia z bol±cym zêbem do doskona³y przyk³ad na to ¿e ludzie w desperacji przyci¶niêci bólem i bezradno¶ci± naprawdê potrafi± robiæ iracjonalne rzeczy ryzykuj±æ nawet w³asnym zdrowiem i ¿yciem ... a w efekcie koñcowym i tak musz± skorzystaæ z powszechnie dostêpnych i sprawdzonych rozwi±zañ ... a nie tych egzotycznych ;)

... ale @front cieszy mnie ¿e w koñcu powoli, powoli zaczynasz zmieniaæ zdanie. Szkoda, ¿e trzeba by³o a¿ tylu s³ów ( postów ) i czasu. Czasami zastanawia³em siê czy ja namawiam ciê do zmiany religii, ulubionej opcji politycznej, czy kibicowania innej dru¿ynie pi³karskiej ¿e siê tak "zabetonowa³e¶" przy swoim sposobie postrzegania tej bran¿y.

.... i jeszcze jedna sprawa o której powiniene¶ pamiêtaæ :

front247 napisa³/a:
Tak jest w Polsce :spoko: P


Jutro ( pomimo tego ¿e Polska jest sparali¿owana przez zimê ) jadê do Rzeszowa ( lakiernia przemys³owa ), potem prosto do Krakowa ( lakiernia okien ) nastêpnie Jelcz ( lakiernia przemys³owa ... a w przysz³ym tygodniu Bydgoszcz ( warsztat samochodowy ) Toruñ ( ASO ) £owicz ( warsztat ).... i tak od kilkunastu ju¿ lat ! To czwarty samochód który wykañczam - 250 000 km przebiegu ! )

Wiêc je¿eli chcesz ... to mogê ci szczegó³owo opowiedzieæ - Jak jest w Polsce ... i jak jest w tym kraju w tej bran¿y !!! oraz Gdzie bieda, a¿ trzeszczy, gdzie ludzie s± chytrzy choæ bogaci, gdzie pieni±dze wyrzuca siê w b³oto bo ich staæ ... gdzie dobrze zje¶æ ... w którym hotelu siê zatrzymaæ i jak skróciæ sobie drogê ( latem ) przez 3 km dukt le¶ny oszczêdzaj±c 17 km trasy ! .... My¶lê ¿e rozumiesz sugestiê ! Nastêpnym razem mo¿e raczej napisz - Tak jest w ... okolicy w której mieszkam !
_________________
Chcesz wiedzieæ wiêcej ? ... projekter@projekter.pl
 

front247
Wys³any: 2010-01-11, 08:54   
0
UP DOWN

Posty: 127
Tak jest w ... okolicy w której mieszkam ;)
 

No-limit
Wys³any: 2010-01-13, 16:42   
0
UP DOWN


Pomóg³: 34 razy
Posty: 1179
front247 napisa³/a:
-wystarczy kalkulator,internet,telefon i 1 godzina by zdobyc wiedze na temat cen wszystkiego...co potrezbuje nasz za³ozyciel tematu,bo przeciez o tym rozmawiamy.Potem ch³odna kalkulacja,w³asne wytyczne...i mamy odpowiedz na magiê zwan±...[b]Warsztat do malowania[/b

Teoretycznie.
 

front247
Wys³any: 2010-01-13, 18:45   
0
UP DOWN

Posty: 127
Uwierz to jest mo¿liwe :spoko:

G³upio by mi siê ¿y³o gdybym nie móg³ sprawdziæ ile kosztuje ceg³a,gwó¿dz czy pistolet sata...
 

No-limit
Wys³any: 2010-01-13, 20:12   
0
UP DOWN


Pomóg³: 34 razy
Posty: 1179
front247 napisa³/a:
Uwierz to jest mo¿liwe :spoko:

G³upio by mi siê ¿y³o gdybym nie móg³ sprawdziæ ile kosztuje ceg³a,gwó¿dz czy pistolet sata...

Wierzê.Ale trzeba wzi±æ pod uwagê,¿e ka¿da inwestycja wymaga pewnego okresu czasu realizacji.Ceny us³ug i materia³ów siê zmieniaj± ,jak i nieruchomosci/dzia³ek/ czyli rosn±.Trudno z góry przewidzieæ na 90% koszt budowy.Przewa¿nie przekracza o co najmniej 30%
 

crystal
Wys³any: 2010-01-13, 23:20   
0
UP DOWN


Pomóg³: 9 razy
Posty: 611
Front wszystko zale¿y od z³o¿ono¶ci zagadnienia.
Je¶li chcesz kupiæ paczkê herbatników to jest sprawa prosta: 1 operacja, 1 parametr - cena, prawdopodobny b³±d 0%
Je¶li jaki¶ wieloetapowy proces z du¿± ilo¶ci± zmiennych lecz wykonywany przez Ciebie wcze¶niej np wymiana paska rozrz±du(ewentualnie wizyta u babci i zakupy ;) ) to najczê¶ciej oszacowanie jest poprawne po zastosowaniu tzw wspó³czynnika in¿ynierskiego(max dwa razy gorzej) czyli my¶lisz ¿e zrobisz w 4h a zajmie to do 8h.
Je¶li zabierasz siê za jak±¶ zupe³nie now± dziedzinê, zaczynasz rozpoznawaæ temat, zbierasz dane to szacowanie czegokolwiek nie ma sensu bo nawet sobie nie zdajesz sprawy o czym jeszcze siê nie dowiedzia³e¶ - lepiej to zostawiæ komu¶ kto dobrze sie na tym zna(w tym przypadku Projekterowi) - najwy¿ej pomyli sie dwukrotnie, chocia¿ przy takiej ilo¶ci sk³adowych jest to ma³o prawdopodobne.

Odno¶nie tego ¿e "mo¿na zrobiæ taniej" to powiem ¿e to prawda, wszystko mo¿na zrobiæ taniej tylko czy warto bo czasami jest to chwilowo/pozornie taniej, a ogulna zasada mówi ¿e jest trujk±t dobrze-tanio-szybko - dwa wierzcho³ki musisz odrzucic ...dowolne
pozdro.
 

No-limit
Wys³any: 2010-01-14, 12:20   
0
UP DOWN


Pomóg³: 34 razy
Posty: 1179
[quote="crystal"]Front wszystko zale¿y od z³o¿ono¶ci zagadnienia.
Je¶li chcesz kupiæ paczkê herbatników to jest sprawa prosta: 1 operacja, 1 parametr - cena, prawdopodobny b³±d 0%[quote]

W³a¶nie.Z kartk± ,to mo¿na pój¶æ na zakupy do supermarketu,Front nie obra¿aj siê,mo¿e w Twoim regionie inaczej to wygl±da :?:
 

ZIEMBA
Wys³any: 2010-01-17, 17:14   
0
UP DOWN

Pomóg³: 5 razy
Posty: 380
Rozumiem ¿e kto¶ wyczy¶ci³ temat?
 

martek
Wys³any: 2010-01-17, 19:58   
0
UP DOWN

Posty: 11
ZIEMBA napisa³/a:
Rozumiem ¿e kto¶ wyczy¶ci³ temat?


tez sledze ten ciekawy temat i kilka watkow wcie³o..
 

front247
Wys³any: 2010-01-17, 20:41   
0
UP DOWN

Posty: 127
Rozumiem ze moje posty usnieto,bo tam nic na temat nie by³o tylko dogryzanie projektorowi :D ,ale gladu¶ pisa³ ca³kiem do rezcy o tym swoim biznesie...czemu to wywalono?
pozdrawiam
 

PROJEKTER
Wys³any: 2010-01-17, 21:09   
0
UP DOWN


Pomóg³: 15 razy
Posty: 1838
Sk±d: MODULAR - equipment
A ty ju¿ zacierasz rêce, ¿e siê pojawi³ nastêpny oszo³om wypisuj±cy g³upoty - co front ? ^^

Nie wiem czemu uznano, ¿e trzeba to skasowaæ .... @Gdulus dosta³ ode mnie odpowiedz na swoje irracjonalny teorie, oraz informacjê co my¶lê o ludziach którzy zwiali za granicê do pracy na czarno, a tu w Polsce zostawili rodzinê na emeryturze ¿ebym ja j± utrzymywa³ ze swoich sk³adek ZUS !

ale ... niezmiernie ¿a³ujê ¿e nie zd±¿y³em przeczytaæ tych twoich wywodów - front ... bo na pewno bym siê ponownie ¶wietnie pobawi³ i uchacha³ z tych teorii postrzegania ¶wiata .... przepraszam przepraszam ... oczywi¶cie postrzegania .... okolicy w której mieszkasz ! ^^ ^^ ^^
_________________
Chcesz wiedzieæ wiêcej ? ... projekter@projekter.pl
 

gdulus
Wys³any: 2010-01-17, 21:20   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 227
oj wyczyszcono moje posty
_________________

 

PROJEKTER
Wys³any: 2010-01-17, 21:34   
0
UP DOWN


Pomóg³: 15 razy
Posty: 1838
Sk±d: MODULAR - equipment
To front247 je wyczy¶ci³ ze swoj± organizacj± charytatywn± "TANIE BUDOWANIE" .... bo napisa³e¶ jak zbudowaæ i wyposa¿yæ kompletnie lakierniê za 7000 z³ :shock: :shock: :shock: .... co przebi³o jego wyliczenia w zeszycie w piêcioliniê ... ¿e mo¿na ale za 100 000 z³ ( oczywi¶cie - TOY TOY w standardzie ! ).

Wkurzy³ siê i skasowa³ ! My¶la³ ¿e jest najtañszy na ¶wiecie, a tu proszê na wyspach taka lakiernia ju¿ za 7000 z³ ! ... tylko nie pamiêtam czy na wyspach Toga Toga czy na jaki¶ innych .... niewa¿ne ... i tak cena kompletnej inwestycji powala na cycki ! ^^

[ Dodano: 2010-01-17, 21:45 ]
front247 napisa³/a:
Uwierz to jest mo¿liwe :spoko:

G³upio by mi siê ¿y³o gdybym nie móg³ sprawdziæ ile kosztuje ceg³a,gwó¿dz czy pistolet sata...


Ceg³a kosztuje ro¿nie w zale¿no¶ci od hurtowni i miejsca zakupu. Nawet poszczególne cegielnie maj± ró¿ne ceny i to jeszcze bez mar¿y po¶rednika nie wspomnê o transporcie czêsto wliczanym w cenê ceg³y ale ... niby gratis od producenta ... co do gwo¼dzi to chyba jasne ¿e nie ma jednej ceny na gwo¼dzie i zaskakujesz mnie jak przytaczasz akurat taki durny przyk³ad, a ... pistolet SATA to co dziennie kosztuje inaczej ... bo jego cena jest w EURO przeliczana na PLN zgodnie z kursem sprzeda¿y walut ! ... i co front G³upio ci siê teraz ¿yje ?
_________________
Chcesz wiedzieæ wiêcej ? ... projekter@projekter.pl
 

front247
Wys³any: 2010-01-17, 22:21   
0
UP DOWN

Posty: 127
Projekter jwsli nie uda³o ci sie przeczytac co napisalem to zaluj...straci³bys ostatnie podwaliny gruntu pod swoimi,,argumentami,, ^^
Zreszt± i tak pewnie mod znow wyczysci co piszemy,mamy czas do rana bo pewnie spac poszed³ :D
A tak serio to popieram jego inicjatywe a ty pieprzysz jak pot³uczony swe magnackie wywody o zusie ....ch³opie nikogo nie utrzymujesz poza kilkoma darmozjadami na sto³kach,eweentualnie prezesa zusu..on bedzie mia³ wieksza emeryture niz gdulus ,ja i ty razem wzieci wiec oszczedz tych g³upot pseudopatriotycznych.
Jeszcze raz napisze Tobie na czym polega moralne zezwolenie na pewne rzeczy;
Pamietasz legendy o Janosiku lub Robin Hoodzie? Oni tez byli wyjeci z poza prawa,bo je ³amali ale..czy czynili z³o? Z³odziejem dla mnie jest kto¶ kto nie pracuj±c siega po czyj±¶ w³asno¶æz chêci zysku,ty tym terminem okreslasz kogos komu ludzie dobrowolnie p³ac± za PRACE!!!! on moze ³amie przeoisy...ale nie jest z³odziejem.
To samo mozna porównac do dzisiejszego ¿ycia tyle ¿e okrada nas w majestacie wlasne panstwo...obojetnie czy to polskie czy angielskie.
Masz cos do dodania...? to najpierw siê przespij ze swoimi postami a potem dopiero wcisnij,,wyslij,,
pozdrawiam

[ Dodano: 2010-01-17, 22:25 ]
PROJEKTER napisa³/a:
To front247 je wyczy¶ci³ ze swoj± organizacj± charytatywn± "TANIE BUDOWANIE" .... bo napisa³e¶ jak zbudowaæ i wyposa¿yæ kompletnie lakierniê za 7000 z³ :shock: :shock: :shock: .... co przebi³o jego wyliczenia w zeszycie w piêcioliniê ... ¿e mo¿na ale za 100 000 z³ ( oczywi¶cie - TOY TOY w standardzie ! ).

Wkurzy³ siê i skasowa³ ! My¶la³ ¿e jest najtañszy na ¶wiecie, a tu proszê na wyspach taka lakiernia ju¿ za 7000 z³ ! ... tylko nie pamiêtam czy na wyspach Toga Toga czy na jaki¶ innych .... niewa¿ne ... i tak cena kompletnej inwestycji powala na cycki ! ^^

[ Dodano: 2010-01-17, 21:45 ]
front247 napisa³/a:
Uwierz to jest mo¿liwe :spoko:

G³upio by mi siê ¿y³o gdybym nie móg³ sprawdziæ ile kosztuje ceg³a,gwó¿dz czy pistolet sata...


Ceg³a kosztuje ro¿nie w zale¿no¶ci od hurtowni i miejsca zakupu. Nawet poszczególne cegielnie maj± ró¿ne ceny i to jeszcze bez mar¿y po¶rednika nie wspomnê o transporcie czêsto wliczanym w cenê ceg³y ale ... niby gratis od producenta ... co do gwo¼dzi to chyba jasne ¿e nie ma jednej ceny na gwo¼dzie i zaskakujesz mnie jak przytaczasz akurat taki durny przyk³ad, a ... pistolet SATA to co dziennie kosztuje inaczej ... bo jego cena jest w EURO przeliczana na PLN zgodnie z kursem sprzeda¿y walut ! ... i co front G³upio ci siê teraz ¿yje ?


ale przeinaczasz...wyraznie kontekst jest jasny mojej wypowiedzi...to ¿e mogê latwo sprawdzic co kosztuje oznacza ze moge dokonac wyboru..gdzie taniej lub drozej...to jasne ze s± rózne ceny...ale czy ja o tym wspomina³em? :help:

[ Dodano: 2010-01-17, 22:29 ]
acha ale przeciez jakie on ma irracjonalne teorie? ch³opak juz zarabia...i nic na to nie poradzisz:)
A zeszyty w pieciolinie ¶a fajne tez sie nadaj± do zapisków :)
Projekter nie kompromituj sie....ciekawe co by powiedzieli angielskojezyczni klienci gdulusia,gdyby sie dowiedzieli ¿e jakis oszo³om w Polsce proponuje lakiernie za pare melonów i kredyt jako ostatni gwózdz do trumny,komus komu jest to totalnie niepotrzebne ,a w dodatku wyzywa ich od z³óodziei.... :rotfl: :rotfl: :rotfl:
Nieraz pisz±c takie rzeczy przypominasz mi chciwego sprzedawcê kaset vhs na przygranicznym rynku z 1990 roku gdzie rz±dzi prawo piêsci i s³owa...byle tylko miec swoj biznes...hehe te czasy mine³y,musisz siê obudzic
Teraz internet pe³en jest konstrukcji oraz projektów DIY...ludzie na ca³ym swiecie sami robi± rózne dziwne rzeczy ...od kompresorów po silniczki odrzutowe...to ¶wiat pasji i spedzania czasu a nie....siedzenia z kalkulatorem miedzy zeszytami 12 godzin na dobe z pulsem 130....niektórych nie bawi 3 zawal przed 50-tk±.

[ Dodano: 2010-01-17, 22:38 ]
to nie forum,dorobkiewiczów-milionerów,to jest forum pasjonatów :spoko:

[ Dodano: 2010-01-17, 22:43 ]
z tym Toga Toga to juz by³a czysta z³osliwosc...i na co, po co? ^^
Wazbe ze pracuje.
Powiem ci kogo utrzymuje twój zus,idz w poniedzia³ek do urzedu pracy,spójrz na te twarze co stoja sie podpisac,tych facetów w sile wieku i ich spytaj czemu cie okradaja.
 

przemo1972 
Wys³any: 2010-01-17, 22:49   
0
UP DOWN


Pomóg³: 11 razy
Posty: 551
Sk±d: SC
Temat chyba zostal wyczerpany bo dyskusja poszla w innym kierunku, a wiec pora go zamknac.Jesli ktos ma cos do dodania w temacie prosze o kontakt na PW .
 

Manfred
Wys³any: 2011-09-01, 21:40   
0
UP DOWN

Posty: 7
Je¿eli mogê siê wypowiedzieæ w tym temacie z pe³nym szacunkiem do obu stron to powiem jedno Pan ma racje i troszkê Pan ma racje .
Z jednej strony PROJEKTER ma racjê poniewa¿ w dzisiejszych czasach nie mo¿na nic robiæ na ³apu capu i od tak bo wydaje mi siê ¿e to wypali czy zrobiê to czy kupiê na allegro chinola i tez dam rade .
Z drugiej stronu Front ma troszkê racji poniewa¿ on my¶li w sposób który Projekter ju¿ dawno zapomnia³ czyli chêæ zrobiæ co¶ z niczego i tanim kosztem .

Moje zdanie na temat lakierni jako w³asny biznes jest nastêpuj±ce > je¿eli Front chce wystartowaæ z w³asnym biznesem musi nabraæ do¶wiadczenia czyli zwyczajnie zatrudniæ siê gdzie¶ gdzie pracuj± fachowcy i gdy zacznie robiæ naprawdê dobrze to wtedy zacz±æ my¶leæ .
Druga sprawa to miejsce musisz mieæ go du¿o i musi byæ ³adnie zrobione czyli bruk ( Ma to wygl±daæ ) Sam± kabinê lakiernicz± nie musisz kupowaæ !!!! Mo¿esz zap³aciæ m±drej g³owie za projekt komory lakierniczej . Ale to nie ma byæ na zasadzie „ A zbuduje sobie komore „ tak siê nie da . Ta budowa musi byæ z g³ow± je¿eli my¶lisz ¿e to ma byæ tylko czyste powietrze to siê mylisz !!!!! Choæ te komory za 130000 o których wspomina³ Projekter te¿ kto¶ robi czyli da siê lecz musisz siê zastanowiæ czy masz na tyle wiedzy budowlanej ¿eby co¶ takiego zrobiæ . I co z pewno¶ci± na podzespo³y wydasz z 80 000 z³ by osi±gn±æ takie efekty , ale biznes to nie zabawa I pamiêtaj ¿e nieraz warto wydaæ wiêcej bo Tanie miêso jedz± psy !!!
Niestety Front musze powiedzieæ jedno ¿e je¿eli piszesz ¿e masz a¿ tak ma³e do¶wiadczenie to znaczy ¿e jeszcze nic nie wiesz o malowaniu samochodów . I nie zdajesz sobie sprawy jak naprawdê ludzie potrafi± byæ cenzura . I twoje plany s± skazane na niepowodzenie !!!! z kilku powodów

1. Ty co¶ robi³e¶ znaczy nikt ci nie da drogiego auta gdzie bêdziesz móg³ skasowaæ po 400z³ za element
2. ¯adna firma nie podpisze z tob± umowy o wspó³prace bo bêdzie dla nich Psim chrupiekiem ( z pe³nym szacunkiem )
3. Koszty ciê zjedz±
4. Nie bêdzie cie staæ na mechanika i komputer do aut to podstawa
5. Co z blacharni± ??????
Powiem ci tak chcesz siê tym zajmowaæ ok . Ale prêdzej na zasadzie ¿e robisz komu¶ auto ale malujesz w innym zak³adzie !!!
A tak od serca to zajmij siê czym¶ w czym jeste¶ dobry i odpu¶æ sobie fruwanie w chmurach 
Bo nieraz trzeba mieæ troszkê pokory !!!! ( Inaczej jak to mówi± wy¿ej chuja nie podskoczysz )
Pozdrawiam
Manfred
 

PROJEKTER
Wys³any: 2011-09-02, 11:28   
0
UP DOWN


Pomóg³: 15 razy
Posty: 1838
Sk±d: MODULAR - equipment
@Manfred ... a napisa³e¶ na pocz±tku ... obaj Panowie macie racjê !!! ... :D

No có¿ kolega Front247 to absolutnie najwiêkszy wariat inwestycyjny jaki zawita³ na jakiekolwiek forum. Ten Pan dziêki swoim pogl±dom i postom zosta³ ikon± wszystkiego czego nie wolno robiæ przy planowaniu i realizacji inwestycji w lakierni, oraz wszystkiego czego nie wolno rozbiæ gdy siê ju¿ j± zaczyna prowadziæ ^^ .

Tu jednak musisz troszkê spojrzeæ "przez palce" na ten temat i zawarte w nim wpisy.

W tamtym czasie na forum nie by³o równowagi opinii tylko generalnie królowa³ pogl±d ¿e mo¿na prowadziæ lakierniê w ma³ym gara¿u wyposa¿onym w tani sprzêt z Chin. Brakowa³o rzetelnych i zdecydowanych opinii przeciw takim bzdurom i opisów czym w³a¶ciwie jest profesjonalna lakiernia i ile kosztuje jej budowa z wyposa¿eniem. Masa postów, nerwów, wyzwisk i przepychanek ... ale dzi¶ du¿a ilo¶æ forumowiczów na wlasnej skórze sprawdzi³a "czym to siê je" ... dowiedzieli siê o przepisach i wymogach ... kilku mia³o powa¿ne problemy formalne zaczynaj±ce siê od ataku s±siadów ... inni dowiedzieli siê ile kosztuje projekt lakierni i dlaczego to idzie w dziesi±tki tysiêcy z³otych, a nie jak pisa³ Front w gotowiec za 500 z³ ;) . Trzy znane mi osoby z forum rozpoczê³y budowê i wiedz± doskonale jak to jest z tak± inwestycj± jej legalno¶ci± i zapleczem technicznym wyposa¿enia ... a nawet ze sfochowanymi pracownikami ;)

Dzi¶ tylko absolutny wariat móg³by zapoznaæ siê z tymi opisami w postach i dostêpnymi publikacjami, a potem stan±æ na takim stanowisku jakie zademonstrowa³ nam wtedy kolega Front 247.

W tych wszystkich dyskusjach na forum problem polega³ wtedy na tym, ¿e ma³o kto wiedzia³ jak dzia³a prawdziwa profesjonalna lakiernia. Ta wiedza by³a mizerna zarówno w kwestii wymogów budynku, sprzêtu, organizacji jak i samych technologi materia³owych.

Kiedy¶, gdy kto¶ malowa³ przy otwartych drzwiach to monta¿ wentylatora w ¶cianie by³a technologicznym prze³omem :sciana: ... Dzi¶ gdy ju¿ wiadomo jak dzia³a kabina i znane s± wszystkie wymogi technologiczne do prawid³owej realizacji cykli, wp³yw wilgoci i temperatury na efekt koñcowy mo¿na robiæ samodzielnie profesjonalne pomieszczenia lakiernicze we w³asnym zakresie, bo gdy siê z czego¶ rezygnuje to z pe³n± ¶wiadomo¶ci± konsekwencji jakie ta rezygnacja wywo³a. Zupe³nie inaczej do tematu lakierowania podchodzi kto¶ kto nigdy nie mia³ mo¿liwo¶ci pracowaæ w komorze lakierniczej i kto¶ kto pracuj±c pó³ ¿ycia w kabinie teraz próbuje ograniczyæ koszty budowy lakierni do posiadanego bud¿etu, ale wie co i jak.

W praktyce to wszytko zmienia. Kiedy¶ CzarnaDupa niewiedzy, a teraz absolutnie ¶wiadomy wybór pomiêdzy tym co drogie i profesjonalne, a tym co konieczne ale mo¿liwe do wykonania du¿o taniej. Trzeba by³o zmiany atmosfery na forum i podej¶cia do tego tematu ¿eby z górnej pó³ki du¿ych inwestycji mo¿na by³o dzi¶ schodziæ w dó³.

Droga z góry w dó³ jest ³atwa i zawsze mo¿na zdecydowaæ gdzie powie siê stop, a droga pod górê jest bardzo trudna i wyczerpuj±ca, a po pierwszym kroku mo¿e ju¿ nie starczyæ si³a na dalsz± podró¿. Dlatego planuj±c inwestycjê lepiej jest wiedzieæ ¿e ma³a lakiernia to koszt ok 300 000 z³ ... i dopiero z tego poziomu zastanawiaæ siê z czego mo¿na bezpiecznie zrezygnowaæ, a co roz³o¿yæ na kolejne etapy inwestycyjne. Podej¶cie w stylu ... mam 50 000 z³ i wybuduje sobie warsztat lakierniczy jest po prostu ... Durne.
_________________
Chcesz wiedzieæ wiêcej ? ... projekter@projekter.pl
 

norbi
Wys³any: 2011-09-11, 22:04   
0
UP DOWN

Posty: 25
PROJEKTER napisa³/a:
Jutro ( pomimo tego ¿e Polska jest sparali¿owana przez zimê ) jadê do Rzeszowa ( lakiernia przemys³owa ), potem prosto do Krakowa ( lakiernia okien ) nastêpnie Jelcz ( lakiernia przemys³owa ... a w przysz³ym tygodniu Bydgoszcz ( warsztat samochodowy ) Toruñ ( ASO ) £owicz ( warsztat ).... i tak od kilkunastu ju¿ lat ! To czwarty samochód który wykañczam - 250 000 km przebiegu ! )


Panowie - ze tak powiem przeczytalem ten w±tek bo od jakiegos czasu interesuje sie tematem zwiazanym z lakierowaniem itp.
Nie wnikajac w technologie opisane przez Pana Projektera i Pana Front'a to chcialbym skomentowac wszystkie tu zawarte informacje tak.

Co do racji wszelkich Panie Projekter to siê Pan w wielu kwestiach nie mylisz a i nawet masz kupe racji ;) a Pan Panie Front masz kupe racji i wielu kwestiach sie nie mylisz. Pan panie Projekter zajezdzasz po 250kkm auto :) a moje ma 400kkm i zrobi jeszcze te Pana 250kkm (gdzie przy 400kkm sprzegielko od nowosci ;) nie jest ruszane ) O co mi chodzi? O to ze Pan Panie Projekter powinien sie nauczyc jezdzic samochodem wtedy wytrzyma dluzej. ( tu pokazac chcialem poziom tej dyskusij miedzy dwoma szanownymi panami) Czlowiek zapytal o aspekty zwiazane z lakiernia - z pierwszych zdan wynika ze ma zero doswiadczenia itp, wiec propozycje w stylu kup pan auto kiedy jeszcze dobrze chodzic nie umie mijaja sie z celem. Cala ta nagonka jeden na drugiego mnie bardzo rozbawila. Ale z tego co widze to Pan panie Projekter masz oczy zamazane PROFESJONALIZMEM i nie widzisz nic wiecej. A to forum nie tylko dla samych profesjonalistow. O mnie. Mam swoja firme ktorej daleko do branzy lakierniczej ale za to blisko do wielu pracu o ktorych tu byla mowa i kwoty ktorymi Pan Szanowny Projekter rzucza sa oczywiscie realne tyle ze wielokrotnie mnie robawily. Krotko - doprowadzenie pradu 40kW czy tez koszt koparko/spycharki. Panie Projekter koszt przebicia 1m drogi niech bedzie powiatowej to ok 100z³ (wraz z materia³em tj wciagniecie w otwor rury hmm chociazby hdpe - niech ten kret ma 10m do zrobienia) koszt zajecia pasa ruchu to koszt z metra kwadratowego (niech tych metrow bedzie po 10 po kazdej stronie ^^ ) 1z³/ dzien... Koparko/spycharka :) za 3h pracy 70zl/h ale jak bym zamowil hurtem to ok 40-50zl/h.. Ale ja wiem ze jak sie to zleca firmie ktora zleca firmie i ta firma ma podwykonawce to te koszta mnozymy razy hmmm 5? Moze malo... Tak wiec chyba milej by bylo gdyby kazdy z Panow poszedl po rozum do glowy i zszedl z tonu deko. Bo prawda jest taka ze mozna zaoszczedzic sporo do tych kosztów o ktorych mowi tu Pan Projekter i tez spelnic warunki i normy. Inna kwestia to plany na przyszlosc. Mnie moj biznes nauczyl ze jesli na sile oszczedzam to place 2razy. Ale to nie zawsze tak jest. To tak na przyszlosc - bo obrzucanie sie blotem nie ma sensu.
 

gugun 
Wys³any: 2011-09-12, 11:00   
0
UP DOWN



Pomóg³: 52 razy
Posty: 2819
Sk±d: kuj-pom
norbi napisa³/a:
O co mi chodzi? O to ze Pan Panie Projekter powinien sie nauczyc jezdzic samochodem wtedy wytrzyma dluzej
:rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl:
 
 

norbi
Wys³any: 2011-09-12, 13:43   
0
UP DOWN

Posty: 25
Panie gugun ;) to tylko pokazanie poziomu tej dyskusji. ^^ :cool: co sie tyczy arg. jednej i drugiej strony - bez zbytniego przemyslenia tego o czym kto mowi - no przeciez Pan Projekter poda milion przykladow ze jest dobrym kierowca a tylko te auta jakies takie felerne - a ja podam 2 miliony przykladow ze nie ma racji "bo ja...." itd. i to samo bylo z przepychank± co za ile sie da zrobic i czy aby napewno bedzie dobrze. W kwestii budowy tu akurat przyklad domu mojej kuzynki - dali firmie 280kpln :) nic ich nie interesowalo - stoja sciany dach okna :) reszte musza sami zrobic - moj ojciec sie zasmial i stwierdzil ze w takim stanie dom to koszt ~100kpln - 130kpln - czy jesli by go on budowal - zrobil by to gorzej? Stwierdze ze nawet w wielu przypadkach pewne rzeczy by lepiej przemyslal - ale firma musi zarobic tak czy siak. Wiec takie przepychanki i plucie na siebie do niczego nie prowadz±.

Pozdrawiam bo sie ot robi.
 

gugun 
Wys³any: 2011-09-12, 14:59   
0
UP DOWN



Pomóg³: 52 razy
Posty: 2819
Sk±d: kuj-pom
ja tam mam garaz za 6k bo tyle mnie material kosztowal +miesiac roboty i tez sie da malowac i nawet ladnie to wychodzi.a jakbym mial przeznaczyc 200-300k to bym zglupial i nie wiedzial co z ta kasa robic :D :D :D
 
 

norbi
Wys³any: 2011-09-12, 15:30   
0
UP DOWN

Posty: 25
ja jak bym mial na rece dzis 200-300kpln to bym mogl zyc z odsetek ;) z tychze pieniedzy - ale co tam :) firme mozna budowac powoli - malymi krokami jesli ktos nie ma papy na inwestycje. Ja tak zaczalem - z 10.000zl. Dzis tyle to ja na podatki przeznaczam.


A co do tego jak wychodzi. Tu jest wlasnie problem. Maja prof zaklad jesli ma sie do tego dobrego pracownika - lakiernika - to juz chyba nie ma rzeczy - "jak wyjdzie" chociaz blisko mnie jest warsztat gdzie maja podobno komore itp... i powiem tak - wole sam pomazac po aucie - przynajmniej jak ladnie wyjdze to bede miec radoche - niz zaplacic 500 od elementu i miec pomalowane rozne inne czesci auta w gratisie ;) a do tego wlasciciel tez twierdzi ze "jak wyjdzie" hahaha moze ja mam pecha ale ile aut naprawianych / lakierowanych bym widzial to praktycznie na kazdym taka fuszera odwalona ze glowa boli... to tez zakupilem kompresor pare innych rzeczy i sie bawie :)

Chociaz fakt jest jeden lakiernik artysta - musze przyznac ze robi w "spartanskich warunkach" jesli chodzi o powierzchnie - ale trzeba powiedziec ze robi idealnie.

Pozdrawiam

Pozdrawiam
 

gugun 
Wys³any: 2011-09-12, 17:08   
0
UP DOWN



Pomóg³: 52 razy
Posty: 2819
Sk±d: kuj-pom
bo kabina itp to tylko ulatwienie i wygoda a przedewszystkim zdrowie i ona sama nie lakieruje...ani pistolet za 3k czy tez szlifierka za niewiadomo ile..wszystko zalezy od lakiernika,jesli dobrze sie przylozy,przygotuje i polakieruje auto jak nalezy to i w stodole zrobi to lepiej niz papudrak w kabinie najlepszym sprzetem..nie rozumiem tylko ludzi co tak ciagna tam gdzie kabina i placa podwujnie,przeciez ona wplywa na jakosc pracy lakiernika a nie na jakosc lakieru-no moze troche...a jesli chodzi o bioro lazienki itp to w firmie jednoosobowej czy tez dwu sprawa zbedna jak mozna isc sie do domu odlac.... :D :D :D malo kto na tym forum ma zaszczyt lakierowania aut w kabinie,jak juz to w pracy...wiekszosc ma zwykle garaze ocieplone tanim kosztem,wymalowane olejna z jakims tam wyciagem i lakieruja bez zarzutu...
 
 

Lackdoctor 
Wys³any: 2011-09-12, 17:46   
0
UP DOWN

Pomóg³: 40 razy
Posty: 3753
Ale g³upoty gadacie.
Tematem jest firma i powodzenia ¿yczê w zalegalizowaniu lakierni z wk³adem 6 tys. zl na materia³ budowlany, lub jak Norbi pisze,,, drobnymi kroczkami. :rotfl: :rotfl: :rotfl:
Wyrêczam w tej chwili Projektera do którego mam szacun za to co teraz wiem a z czym siê nie zgadza³em jaki¶ czas temu.
gugun, Skoro lepiej wychodzi w gara¿u to napisz jak za³atwi³e¶ zezwolenia z ochrony srodowiska, jak mierzyli emisjê substanci szkodliwych do atmosfery, ile kosztowa³ Cie raport ¶rodowiskowy, z kim podpisa³es umowy na utylizacjê ..... wiesz przeciez czego bo masz legaln± lakiernie???????
Masz legaln±?
Wystawisz fakturê za lakierowanie?

Bo ja nie, firma tak, lakiernictwo w tle. Ale zdaje sobie sprawê czym ryzykuje i jakie kroki powinienem podj±æ aby otworzyc legalna lakierniê i ile to kosztuje.
Niemam lu¼nych 200 ty¶. A co za tym idzie lakiernictwo nadal w tle.
Standardowo firma to szeroko pojêta Autokosmetyka, autoodnowa, lub inne temu podobne. :help:

[ Dodano: 2011-09-12, 17:47 ]
norbi,
Niema lakierni zbudowanej drobnymi kroczkami w dzisiejszych czasach.
Tak samo jak niema ubojni drobiu czy byd³a.... drobnymi kroczkami. :rotfl: :rotfl: :rotfl:
_________________
Strona mojego znajomego w Belgii... mówi po naszemu. Bardzo fajne furki, bardzo ró¿ne ceny, nowe okazje praktycznie codziennie.
http://home.mobile.de/AUTOS-PAGNAER#ses
 

norbi
Wys³any: 2011-09-12, 18:20   
0
UP DOWN

Posty: 25
G³upoty,,, Lackdoctor ja nie mowie ze za 6 czy 20kpln postawisz lakiernie... tylko ze cala otoczka ktora stworzyl szanowny Pan Projekter jest troche o d... potrzaskac ;) ja rozumiem ze kabina ze filtry i inne rzeczy... ale do tego jest troche innych rzeczy do zrobienia ktore kosztuja jak sie pomysli 5x mniej - podalem przyklady - dobrnych prac bo drobnych ale jednak - jest tego wiecej. Prawda jest niestety taka ze 3/4 lakiernikow ktorzy sie dorobili ³adnego warsztatu zaczynalo w podobny sposob jak np gugun... Jak juz pisalem czlowiek jasno okreslil na poczatku swoje mozliwosci a skakanie odrazu z projektami po 300 kpln i wiecej nie ma sensu dla tego czlowieka. Lepiej delikatnie powiedziec na co powinien looknac i czego dotknac niz sie spychac o komory. Ale co tam :) I tak uwazam ze wiele rzeczy da sie zrobic drobnymi krokami. Nie trzeba odrazu inwestowac kilkuset tysiecy...
 

Lackdoctor 
Wys³any: 2011-09-12, 21:18   
0
UP DOWN

Pomóg³: 40 razy
Posty: 3753
norbi napisa³/a:
Prawda jest niestety taka ze 3/4 lakiernikow ktorzy sie dorobili ³adnego warsztatu zaczynalo w podobny sposob jak np gugun...

Dzi¶ ju¿ tak sie nie da.
Oni zaczynali w latach 80-90 a wtedy by³y inne przepisy, ba, przepisów jeszcze nie by³o.
Dzi¶ niema drobnych kroczków.
Jest legalna firma, otwierasz i masz. Oczywi¶cie to kosztuje i niema juz to tamto.
Sa kary, kontrole i inne bajery.
Idzie siê utopic do konca zycia, jak Ci sie za dupe wezma.
Ale cz³owiek w b³ogiej nieswiadomo¶ci robi sobie co uwa¿a i oby to trwa³o jak najd³uzej.

A z Projektera zdzierce robisz a sam swiadcz±c us³ugê patrzysz aby zysk by³ jak najwiekszy i za free nic nie zrobisz bo po co wtedy firma.
_________________
Strona mojego znajomego w Belgii... mówi po naszemu. Bardzo fajne furki, bardzo ró¿ne ceny, nowe okazje praktycznie codziennie.
http://home.mobile.de/AUTOS-PAGNAER#ses
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Firma

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group