Szukaj FAQ Album



Autor Wiadomo¶æ
kalbi 
Wys³any: 2010-01-04, 13:37   
0
UP DOWN

Pomóg³: 32 razy
Posty: 1685
Sk±d: Warszawa
co tu du¿o gadaæ. Jednego staæ na warsztat za 1mln. zl, a drugiego za 200 tys i tyle...
_________________

 
 

ZIEMBA
Wys³any: 2010-01-04, 13:58   
0
UP DOWN

Pomóg³: 5 razy
Posty: 380
Front, to mo¿e byc dobra opcja dla tych co maj± ju¿ jako takie swoje warsztaty i kupe roboty której nie mog± przerobic bo ma³o miejsca, nie ma magazynu...itd. Do tego widz± ze jest mo¿liwo¶c pozyskania jeszcze wiecej klientów, np wspólpraca z aso, ale musza miec na to lepsze warunki. Wtedy zastawiaj± wszystko co maj±, bior± kredyt i buduj±. Po 3 miesi±cach stoi warsztat w którym mog± zwiekszyc przerób dwukrotnie, bo miejsce na przygotówke, myjnia, blacharnia dwa razy wiêksza. Podpisze siê jak±s umowe z aso i ju¿ jest obrót. G³upia maglownica, pare dr±zkow i felga do E46 z 2003r , czêsci z serwisu i ju¿ jest 10tys obrotu.Wiadomo, widmo p³acenia 10tys przez piec lat troche straszy, ale przecie¿ ka¿dy widzi czy mu siê to op³aci czy nie. Nawet robi±c na granicy op³acalnosci poszed³ bym na takie cu¶ i dziadowa³ bym przez te 5lat, ale potem masz konkretny warsztat (mo¿e kiedy¶ siê takiego dorobie :D ) który bêdzie zarabia³ ju¿ tylko dla Ciebien nie na raty, konkretne pieni±dze. Moje zdanie jest takie ¿e robienie jakiego¶ tam tanszego warsztatu nie ma sensu. Wydasz te 50tys na dwa pomieszczenia i co? Nikogo nie zatrudnisz bo nie ma socjalki, przerobu wiêkszego nie zrobisz bo nie masz ludzi a ludzi nie wezmiesz bo nie ma pomieszczen i tej socjalki. Perspektywy na jak±¶ wspólprace zubezpieczalni± czy aso nie ma ¿adnej. Ile zarobisz w takim warsztaciku? Z 3ty¶ miesiêcznie i bêdziesz robi³ od rana do nocy. Za trzy tysi±ce to lepiej isc do jakiejs innej roboty i siê o nic nie martwic. Zeby cu¶ zaczac i ¿eby to jako tako wygl±da³o, zarabia³o na Ciebie i dzia³a³o w 100% legalnie to trzeba by miec z 500tys. Takie s± bynajmniej moje wyliczenia dla murowanego warsztatu. Jak chcesz wiedziec co tyle kosztuje to moge Ci napisac bo mam troche swoich notatek przed sob± :D
 

PROJEKTER
Wys³any: 2010-01-04, 14:31   
0
UP DOWN


Pomóg³: 15 razy
Posty: 1838
Sk±d: MODULAR - equipment
front247 napisa³/a:
Lackdoctor napisa³/a:
Nie zdecydowa³bym sie na inwestycje ze sp³at± 10 tys zl na miech.


dok³adnie .
wystarczy jedno potkniecie,jeden klient nie zap³aci,jakas choroba,obojetnie....nie zap³acisz jednej tylko rat przez 5 lat i...toniesz... :roll: i sie bedzie nawarstwiaæ
Takie rzeczy trzeba brac pod uwagê...bez zabiezpieczenia taka inwestycja to wrêcz utopia.
Dla rodzinnych lakierni...tym bardziej,narazasz na niepowodzenie nie tylko w³asny interes ale tak¿e przysz³e ¿ycie swojej rodziny.


Podejrzewam ¿e srednio wykrzta³cony analityk-doradca dla firm branzowych ze Stanów....pomys³ skwitowa³ by pob³azliwym usmieszkiem :shock: to ju¿ lepiej od razu poszukac sobie mocnej ga³êzi...po co sie meczyæ 5-10 lat

Projekter ,powa¿nie proszê napisz mi tutaj co ty s±dzisz o tym,podaj kontrargumenty.
pozdrawiam


Powa¿nie to siê nie da ! ... gdy siê rozmawia z kim¶ kto nie ma pojêcia o czym pisze ... ale jest przekonany o swojej nieomylno¶ci ! Chcesz @front dostaæ ode mnie informacje Proszê ! ... ale najpierw obroñ t± swoj± o³ówkow± kalkulacjê z notesu !

Zastanowis³e¶ siê co bêdzie jak poproszê ¿eby¶ wybudowa³ taki warsztat dla mojego klienta w oparciu o te wypociny finansowe ? Pewnie sprzeda¿ dom i do³o¿ysz ze swoich. Ja siê z ciebie po¶miejê i powiem ... a nie mówi³em !

Chêtnie z tob± podyskutujê bo masz prawo mieæ w³asne zdanie i go broniæ ( za to wielki szacunek ) ale nie dotykaj faktów je¿eli ich nie potrafisz potwierdziæ, lub choæby jako¶ rzetelnie udokumentowaæ ... bo ludzie to czytaj± latami ... a ciê¿ko siê przeprasza i przyznaje do b³êdu !

Ty masz kalkulacjê w notesie i b³ogie przekonanie ... a ja 164 przeprowadzone inwestycje , z czego 96 to lakiernie z czego 71 to lakiernie samochodowe w tym 21 to ASO. Proszê Ciê - nie blamuj siê ! :shock: bo gdybym wybudowa³ tylko dwie to ju¿ nie mia³by¶ ¿adnych argumentów do rzetelnej dyskusji ze mn± !

Zapytaj o co¶ m±drego to ci odpowiem ! Bo czytam tu ¿e marzycie z @Lackodtor o misce ry¿u ... a chcecie ¿ebym wyja¶ni³ w jaki sposób amortyzuje siê inwestycjê za 400 ty¶. w 5 lat !!! Kto chce 400 ty¶ w piêæ lat ma 400 ... a kto chce miskê ry¿u ma miskê ry¿u ! ( co to za ekonomicznie idiotyczny argument ¿e jak klient nie zap³aci to firma le¿y, albo w³a¶ciciel z³apie katar i ... ta z³ota my¶l o dostosowaniu siê do popytu ( ale to ju¿ Lackdoctor ) - kto tak robi w us³ugach ??? co tu dostosowaæ ? sprzedaæ pól kabiny i pó³ ramy czy obni¿yæ ceny o robiæ element za 150 z³ bo ludzie nie maj± pieniêdzy ?

Masz tu tak± z³ot± my¶l :

Ludzie dziel± siê na tych którzy kieruj± w³asnym ¿yciem i na tych którymi ¿ycie kieruje ! Poczytaj w³asne posty i zobacz do której grupy siê wpisujesz - Zwyciêscy czy Przegrani ?

I taka statystyka : W Polsce jest 26 importerów kabin lakierniczych ( to ci których znam osobi¶cie do tego 11 renomowanych firm produkuj±cych kabiny . ¦rednio rocznie sprzedaj± ok 250 kabin ! z czego 80 % do nowych obiektów i formowanych lakierni. To 200 nowych lakierni rocznie ! ... a ty miêdzy s³owami pytasz kto to kupuje ? I jak ma z wami rozmawiaæ jak wy jeste¶cie nadal w kokonie w³asnego postrzegania rzeczywisto¶ci !

Otwórz umys³ i zadaj m±dre pytanie to ci odpowiem - Mo¿e !

a na razie to przeczytaj mój poprzedni post bo go ola³e¶ choæ wywali³ w powietrze ca³a t± twoj± kalkulacjê - która nawet nie pokazuje 10 % wymaganych nak³adów na budowê ma³ego - warsztatu ( kibel w TOY TOYu :spoko: :sciana: ). 20 000 to mo¿esz zap³aciæ za projekt ! ... i to tego o czym TY piszesz ... Bo tego o czym JA piszê to kosztuje 46 800 z³ + vat. Chyba, ¿e my¶lisz, ¿e jaki¶ nawiedzony architekt zrobi ci za 1000 z³ a reszê do³o¿y ze swoich projektantom bran¿owym i spec, ds. ochrony ¶rodowiska i nie kupi dziecku pomarañczki tylko zap³aci za twoje mapy do celów projektowych ^^ ^^ ! ... albo lepiej kup sobie gotowca z netu ^^ ^^ ^^ ^^ to potem dop³acisz 20 000 z³ za uzupe³nienie dokumentacji :tak: :tak: :tak:

PYTAJ a odpowiem ! ... ale jak chcesz dostaæ wiedzê za darmo to mnie nie irytuj bo ci nie odpowiem !
_________________
Chcesz wiedzieæ wiêcej ? ... projekter@projekter.pl
 

front247
Wys³any: 2010-01-04, 14:50   
0
UP DOWN

Posty: 127
Projekter z ca³ym szacunkiem...marketingowy be³kot,A konkrety gdzie?

To ty masz firmêi oferte,ty chcesz te ofert± zainteresowac innych ,zainteresowa³es mnie. Teraz przeczytaj jeszcze raz swój post nie na temat ,pe³en jadu i zarzutów ..o co pytam?

Ja spyta³em kulturalnie zebys poda³ argumenty ¿e to co oferujwsz dla przecietnego Kowalskiego ma sens. Ty to odebra³es odwrotnie..jako atak...mimo ze wyraznie napisa³em iz nie chce twoich pomys³ów os±dzac.

I jeszcze co¶ jak juz sobie wrzucamy...to ¿e zrobi³es tyle projektów itd nie upowaznia cie aby kogo¶ namawiac do ³adowania sie na mine.

wiêc ponownie pytam;
Chcesz od klenta du¿± bankê? Daj patent na zamówienia,daj gwarancje ,daj ubezpieczenie...lub napisz jak to wygl±da.
Ja nie pytam ile zrobi³es aso tylko co mozesz zaoferowac oprócz wiedzy teoretycznej przecietnemu lakiernikowi w polsce????!!!!!!!!!!!!

Natomiast moja kalkulacja jest ca³kowicie realna bo pewnie tak funkcjonuje po³owa lakierni,Nie ASO z mega budzetem.
Projekter jedna pro¶ba jeszcze.....czytaj ze zrozumieniem te posty i rozmawiajmy na zadeklarowanym poziomie...nie mozesz ciagle wypisywac o duzych projektach bo to nikogo kompletnie nie interesuje,tylko konkrety i tylko dla przecietnych ludzi z niewielkim budzetem!!!TYLKO!!!

[ Dodano: 2010-01-04, 14:57 ]
250 kabin....?
To pytam czemu poziom us³ug lakierniczych w polsce jest na ¿enuj±co niskim poziomie,a ja nie mogê znale¿c fachowca w 150 tys miescie który mia³by chociaz czysty kombinezon na sobie....proszê ciê To co piszesz absolutnie nie pokrywa siê ze stanem faktycznym w ¿yciu,i ten co na co dzieñ ¿yje to wie.

[ Dodano: 2010-01-04, 15:00 ]
TY nie mów ludziom jak zaamortyzowac 400 ty¶,to im to zagwarantuj!!!
Skoro dajesz tak mocna ofertê.
 

ZIEMBA
Wys³any: 2010-01-04, 15:02   
0
UP DOWN

Pomóg³: 5 razy
Posty: 380
front247 napisa³/a:
Chcesz od klenta du¿± bankê? Daj patent na zamówienia,daj gwarancje ,daj ubezpieczenie...lub napisz jak to wygl±da.

Nie przesadzaj Front, co by¶ jeszcze chcia³ w tej ofercie, mo¿e klientów na dwa lata do przodu? Skoro inwestujesz w cu¶ 1mln to chyba wczesniej zbada³e¶ rynek czy jest to op³acalne, prawda? Projekter za³atwia Ci papiery i inne duperele, zawsze co¶ tam podpowie ale bez przesady z tymi gwarancjami :sciana: Nie ¿artuj sobie.
 

Lackdoctor 
Wys³any: 2010-01-04, 15:02   
0
UP DOWN

Pomóg³: 40 razy
Posty: 3753
front247, Bo lakiernictwo ma byc zarezerwowane tylko dla duzych a nie ma³ych.
Projekter nie potrafi udzielic informacji jak za³ozyc ma³± lakiernie wiec pisze ten be³kot marketingowy jak z amwaya.
My za miske ryzu robic chcemy.
Tak chcemy byle zeby ta miska by³a duza i nasza.
Lepsza miska z och³apami jak dla psa od pseudo szefa?
Projekter widze ze jestes kims kto doszed³ do pieniedzy, gratuluje.
To jest w³asnie powodem nieporozumienia miedzy nami.
Na dodatek obrazasz nas od biedakow czyli obrazasz wieksz± czesc forum.
Przy rozmowie bezposredniej bys tak nie fika³.
Nie lubie takich ludzi w³asnie za ich bezczelne zachowanie i dyskryminowanie wszystkiego co inne nie od niego i tansze.
Duze projekty w duzych miastach a w miasteczkach ??? na to odpowiedzi brak.
_________________
Strona mojego znajomego w Belgii... mówi po naszemu. Bardzo fajne furki, bardzo ró¿ne ceny, nowe okazje praktycznie codziennie.
http://home.mobile.de/AUTOS-PAGNAER#ses
 

front247
Wys³any: 2010-01-04, 15:04   
0
UP DOWN

Posty: 127
Ja poczyta³em swoje posty :spoko: ,i niestety nawet bez nich ,wiem ¿e nie wszystko ode mnie zalezy...niestety,wiêc ja moge swym ¿yciem pokierowaæ,ale pewnych barier nie przeskoczymy,¿yjemy w panstwie nakazów,zakazów i przykazów..jak benzyna kosztuje 4,20 to ja musze tyle daæ..chyba ze masz cudowny sposób na ominiecie podatku drogowego,akcyzy lub vatu... :help: tak by wjazd na stacje kojarzy³ mi siê tak jak przeciêtnemu ³epkowi ze stanów...Tu pewnie nic nie poradzisz... ;P
 

ZIEMBA
Wys³any: 2010-01-04, 15:05   
0
UP DOWN

Pomóg³: 5 razy
Posty: 380
Lackdoctor napisa³/a:
jak za³ozyc ma³± lakiernie

Czyli do jakiej kwoty?
 

kalbi 
Wys³any: 2010-01-04, 15:08   
0
UP DOWN

Pomóg³: 32 razy
Posty: 1685
Sk±d: Warszawa
front247 napisa³/a:
Chcesz od klenta du¿± bankê? Daj patent na zamówienia,daj gwarancje ,daj ubezpieczenie
przecie¿ @projekter ci warsztat stawia, a ty chcesz klientow na tacy - to juz twoja brocha, a co go to obchodzi. Mo¿esz tañczyc w lakierni, a nie lakierowaæ co @projektera to obchodzi :D
_________________

 
 

front247
Wys³any: 2010-01-04, 15:09   
0
UP DOWN

Posty: 127
Powiem krótko,mozemy sobie pobajerowac na forum,posprzeczac nawet,ale gdybym dosta³ taka ofertê jako ch³opak po zawodówce ,z ambicjami który ma juz fach w rêku i chce co¶ konkretnego w ¿yciu zrobic to bym sie za³ama³.
To tak jakby polecaæ kupno nowiutkiej szejsety do rozwo¿enia pizzy....ani to poreczne ani tanie,ani oszczedne,ani kompletnie nikomu nie przydatne.....ale INWESTYCJA ZAJEBISTA...ma³o traci na warto¶ci.
Zejdzmy na ziemie ;)
Ja tylko okrê¿n± drog± wracam do tego wyzywania garazowców od z³odziei....po prostu to nie z³odzieje...to ludzie którzy tyle maj± co maja i próbuj± co¶ zrobic dalej, i robi±...gdzie¶ trzeba zacz±æ.
Projekter moim zdaniem nazywaj±c takich ludzi z³odziejami( nie wiedz±c na ogó³ o kogo chodzi), obra¿asz byæ mo¿e swoich przysz³ych klientów...
No niestety nie rodzimy sie z milionami pod poduszeczk±.
  
 

Lackdoctor 
Wys³any: 2010-01-04, 15:10   
0
UP DOWN

Pomóg³: 40 razy
Posty: 3753
W³asnie ta kwota mnie interesuje.
Nie zajmuje sie wy³±cznie lakierowaniem ale chetnie bym o tego rodzaju dzia³alnosc poszerzy³ swoja oferte.
Do warsztatu sie kabina nie zmiesci ale mam plac i co dalej.
Jakie koszta kabiny zgodnej z normami i jakie koszta pozwolen umow itd.
Takie cos abym mog³ szeroko otworzyæ brame i zaprosic klientow i kontrolerow na kawe i do skorzystania z moich us³ug.
_________________
Strona mojego znajomego w Belgii... mówi po naszemu. Bardzo fajne furki, bardzo ró¿ne ceny, nowe okazje praktycznie codziennie.
http://home.mobile.de/AUTOS-PAGNAER#ses
 

ZIEMBA
Wys³any: 2010-01-04, 15:12   
0
UP DOWN

Pomóg³: 5 razy
Posty: 380
Lackdoctor napisa³/a:
W³asnie ta kwota mnie interesuje.

Ta czyli jaka?

[ Dodano: 2010-01-04, 15:14 ]
front247 napisa³/a:
To tak jakby polecaæ kupno nowiutkiej szejsety do rozwo¿enia pizzy....ani to poreczne ani tanie,ani oszczedne,ani kompletnie nikomu nie przydatne.....ale INWESTYCJA ZAJEBISTA...ma³o traci na warto¶ci.
Zejdzmy na ziemie

Naprawde nie wiem o co Ci chodzi :/
 

front247
Wys³any: 2010-01-04, 15:16   
0
UP DOWN

Posty: 127
Ziemba ja te kwote jak to nazwa³ Szefo :cool: ,na kolanie wyliczylem......jest realna ......dla przecietnego ,,golasa,, z ma³ym wk³adem....wtedy cos zaczynasz i za dziesiec lat jak masz zabezpieczenie i jest koniunktura to bierzesz fon i krecisz do Projektera..i tyle.
Z tym mercem to taka przenosnia,¿e s± inwestycje które s± pozbawione sensu.
  
 

Lackdoctor 
Wys³any: 2010-01-04, 15:18   
0
UP DOWN

Pomóg³: 40 razy
Posty: 3753
:?: oko³o 100tys.zl
Dlatego pytam jakich kosztow moge sie spodziewac i czy nie lepiej robic dalej to co robie a us³ugi olac.
_________________
Strona mojego znajomego w Belgii... mówi po naszemu. Bardzo fajne furki, bardzo ró¿ne ceny, nowe okazje praktycznie codziennie.
http://home.mobile.de/AUTOS-PAGNAER#ses
 

ZIEMBA
Wys³any: 2010-01-04, 15:25   
0
UP DOWN

Pomóg³: 5 razy
Posty: 380
Lackdoctor napisa³/a:
:?: oko³o 100tys.zl ale bym wtedy juz wypstrykany by³ na zero.
Dlatego pytam jakich kosztow moge sie spodziewac i czy nie lepiej robic dalej to co robie a us³ugi olac.

Projekt warsztatu z uzgodnieniami i wszystkimi pozwoleniami min. 30tys. Przyl±cze pr±du dla takiego malutkiego warsztatu z 30kv z 7tys. Wodoci±g i ma³e szambo 10tys. Za reszte postawisz budynek i go wyposarzysz? Nie oszukujmy siê, nie ma takiej opcji. Koszty poda³em z grubsza, dolicz do nich z 20%
 

front247
Wys³any: 2010-01-04, 15:31   
0
UP DOWN

Posty: 127
dlatego na topie beda garazowcy ,szczególnie bardzo dok³adni i sumienni....bo przecie¿ liczy sie w sumie efekt,koñcowy.
Temat w³asciwie wyczerpany ;)
 

PROJEKTER
Wys³any: 2010-01-04, 15:35   
0
UP DOWN


Pomóg³: 15 razy
Posty: 1838
Sk±d: MODULAR - equipment
Lackdoctor napisa³/a:
front247, Bo lakiernictwo ma byc zarezerwowane tylko dla duzych a nie ma³ych.
Projekter nie potrafi udzielic informacji jak za³ozyc ma³± lakiernie wiec pisze ten be³kot marketingowy jak z amwaya.
My za miske ryzu robic chcemy.
Tak chcemy byle zeby ta miska by³a duza i nasza.
Lepsza miska z och³apami jak dla psa od pseudo szefa?
Projekter widze ze jestes kims kto doszed³ do pieniedzy, gratuluje.
To jest w³asnie powodem nieporozumienia miedzy nami.
Na dodatek obrazasz nas od biedakow czyli obrazasz wieksz± czesc forum.
Przy rozmowie bezposredniej bys tak nie fika³.
Nie lubie takich ludzi w³asnie za ich bezczelne zachowanie i dyskryminowanie wszystkiego co inne nie od niego i tansze.
Duze projekty w duzych miastach a w miasteczkach ??? na to odpowiedzi brak.



1. Nie olewam NIKOGO na forum poza ... TOB¡ - bo jak dot±d nie ma na tym forum ani jednego twojego postu który cokolwiek wnosi do ogólnej wiedzy o tej bran¿y lub tym zawodzie. Jak dot±d tylko wypisujesz idiotyzmy nie z tej ziemi !

2. Nie wtr±caj siê w dyskusjê o inwestycji je¿eli masz siê za biedaka ! Biedacy nie inwestuj± wiêc to temat nie dla ciebie, a nie wiele masz do powiedzenia ... jak bêdziesz chcia³ wiedzieæ jak dostaæ pieni±dze na inwestycjê i jak je zabezpieczyæ w uk³adzie kredytowym przez system zastawu budowanego obiektu i porêczeñ dostawców wyposa¿enia ... to s³u¿ê pomoc± w rozmowie bezpo¶redniej w której ... nie mam zwyczaju zmieniaæ zadania ... bo jak kto¶ nie ma kasy i do tego jest ci±g³ym negatem zamiast pos³uchaæ sk±d t± kasê wzi±æ to szkoda na niego czasu i moich pieniêdzy na paliwo ! ... Normalnie pierwszy przyjazd jest gratis - dla ciebie 2,0 z³ za kilometr + 60 z³ za godzinê i mo¿esz pytaæ o co chcesz !

3. Miêdzy nami nie ma "nieporozumienia" - po prostu ja w ogóle ciebie nie traktujê powa¿nie bo nie zapracowa³e¶ na razie na autorytetu w dziedzinie lakiernictwa, ani inwestycji, ani wyposa¿enia, ani pozyskiwania pieniêdzy na inwestycjê ... o systemy organizacji nie pytam bo z góry zak³adam, ¿e nie wiesz o czym piszê !

4. ... i ostatnie - W miasteczkach te¿ s± dobre lakiernie samochodowe i nawet ASO i s± te¿ takie lakiernie na wsiach i w lesie i to te¿ moi szanowani klienci ! ... ale faktycznie ja nie projektujê gara¿y z blachy na ty³ach stodo³y ... wiêc wybacz ale ¼le trafi³e¶ z tymi wyrzutami !

I jako w³asny komentarz powiem ci tyle - ¿e nale¿ysz do najgorszego sortu potencjalnych inwestorów. Jeste¶ zamkniêty na argumenty, wszystko negujesz, zawsze wiesz lepiej, wszystko jest za drogie i do tego jeste¶ malkontentem ... w inwestycji trzeba mieæ otwarty umys³ i b³yskawicznie podejmowaæ decyzje. Jak kto¶ jêczy i narzeka i siê zastanawia latami nad kupnem np. stojak do malowania albo sitek do lakieru.... to sory ... ale faktycznie szkoda na ciebie czasu !
_________________
Chcesz wiedzieæ wiêcej ? ... projekter@projekter.pl
 

ZIEMBA
Wys³any: 2010-01-04, 15:36   
0
UP DOWN

Pomóg³: 5 razy
Posty: 380
front247 napisa³/a:
Ziemba ja te kwote jak to nazwa³ Szefo :cool: ,na kolanie wyliczylem......jest realna ......dla przecietnego ,,golasa,, z ma³ym wk³adem....wtedy cos zaczynasz i za dziesiec lat jak masz zabezpieczenie i jest koniunktura to bierzesz fon i krecisz do Projektera..i tyle.
Z tym mercem to taka przenosnia,¿e s± inwestycje które s± pozbawione sensu.


Ten Twój warsztat jest przede wszystkim za ma³y. Pomieszczenie 4x6 ma zmie¶cic 2 samochody? Mo¿e jako¶ je tm upchniesz ale nie ruszysz siê przy nich. Musi byc chciaz 8X8m. Dwa takie pomieszczenia i ju¿ masz 130m2. 130m2 stropu monolitycznego gr.14cm z uzbrojeniem i betonem i szlunkiem kosztuje ok 20tys. z³. I ju¿ masz swoje 20 tys wydane.
 

PROJEKTER
Wys³any: 2010-01-04, 15:44   
0
UP DOWN


Pomóg³: 15 razy
Posty: 1838
Sk±d: MODULAR - equipment
front247 napisa³/a:
... Ja tylko okrê¿n± drog± wracam do tego wyzywania garazowców od z³odziei....po prostu to nie z³odzieje...to ludzie którzy tyle maj± co maja i próbuj± co¶ zrobic dalej, i robi±...gdzie¶ trzeba zacz±æ.
Projekter moim zdaniem nazywaj±c takich ludzi z³odziejami( nie wiedz±c na ogó³ o kogo chodzi), obra¿asz byæ mo¿e swoich przysz³ych klientów...
No niestety nie rodzimy sie z milionami pod poduszeczk±.


Nie myl ³askawie pojêæ ... bo osoba która prowadzi dzia³alno¶æ jednoosobow± i sama lakieruje we w³asnym gara¿u to uczciwy i przedsiêbiorczy cz³owiek ... a nie z³odziej. Taki cz³owiek mo¿e co najwy¿ej z nie¶wiadomo¶ci ³amaæ prawo w zakresie dopuszczeñ ... ale takim to pomagam ju¿ od kilku lat bezp³atnie ! Oni nikogo nie okradaj± tylko uczciwie konkuruje z innymi lakierniami. Amator po zawodówce, który uczy siê na w³asnych samochodach to te¿ nie z³odziej ! Doskonale wiesz o co mi chodzi ale nie bêdê ponawia³ tematu wyczerpanego ju¿ do cna !

[ Dodano: 2010-01-04, 15:53 ]
front247 napisa³/a:
Powiem krótko,mozemy sobie pobajerowac na forum,posprzeczac nawet,ale gdybym dosta³ taka ofertê jako ch³opak po zawodówce ,z ambicjami który ma juz fach w rêku i chce co¶ konkretnego w ¿yciu zrobic to bym sie za³ama³.
\

... i s³usznie bo ¿eby zainwestowaæ pieni±dze w warsztat to trzeba byæ szefem i umieæ go poprowadziæ ... a nie tylko doskonale w³asnymi rêkoma malowaæ samochody !

Rozwój polega na tym, ¿e z ka¿dym rokiem taki cz³owiek maluj mniej a¿ w ogóle przestaje i cieszy siê zarz±dzaniem w³asn± firm± ( nawet jak jest malutka ). Jak nie rozpoczniesz powa¿nej inwestycji do 35 roku ¿ycia, gdy jeszcze e jest czas na korygowanie b³êdów .. to potem mo¿esz tylko obserwowaæ jak inni siê dorabiaj± ! ... i coraz bardziej narzekaæ na kraj w którym mieszkasz.
_________________
Chcesz wiedzieæ wiêcej ? ... projekter@projekter.pl
 

front247
Wys³any: 2010-01-04, 16:40   
0
UP DOWN

Posty: 127
ZIEMBA napisa³/a:
front247 napisa³/a:
Ziemba ja te kwote jak to nazwa³ Szefo :cool: ,na kolanie wyliczylem......jest realna ......dla przecietnego ,,golasa,, z ma³ym wk³adem....wtedy cos zaczynasz i za dziesiec lat jak masz zabezpieczenie i jest koniunktura to bierzesz fon i krecisz do Projektera..i tyle.
Z tym mercem to taka przenosnia,¿e s± inwestycje które s± pozbawione sensu.


Ten Twój warsztat jest przede wszystkim za ma³y. Pomieszczenie 4x6 ma zmie¶cic 2 samochody? Mo¿e jako¶ je tm upchniesz ale nie ruszysz siê przy nich. Musi byc chciaz 8X8m. Dwa takie pomieszczenia i ju¿ masz 130m2. 130m2 stropu monolitycznego gr.14cm z uzbrojeniem i betonem i szlunkiem kosztuje ok 20tys. z³. I ju¿ masz swoje 20 tys wydane.

Ziembo mo¿e zle napisa³em no chodzi³o mi o 2 pomieszczenia kazde 4x6...czyli 48mk.
Czyli jedno na lakierowanie a drugie na przygotowanie
Strop monolityczny 14 cm na domek 100m kw to koszt oko³o 8-12 tys......czyli nasz 50m.kw to bedzie ok 60% tej stawki,(beton,stal,deski,robocizna)-to s± ostatnie stawki na 2009 rok...tylko po co monolit..ja bym zrobi³ zabudowê lekk±,stelaz we³na,pokrycie dachowe.
Non top upieram siê nad form± interesu cz³owieka z realnym wk³adem finansowy,niewielkim kredytem,pomoc± rodziny,tak siê wPolsce robi ¿eby cos tam mieæ w³asnego potrzeba pomocy ludzi ,i duzego wk³adu pracy w³asnej.
A moze po prostu sie wypowie jaki¶ lakiernik-garazowiec-jak to u nich wygl±da? :tak:
 

ZIEMBA
Wys³any: 2010-01-04, 17:02   
0
UP DOWN

Pomóg³: 5 razy
Posty: 380
front247 napisa³/a:
Strop monolityczny 14 cm na domek 100m kw to koszt oko³o 8-12 tys

No to nie wiem co to za strop 100m2 za 8tys :shock: Chyba beton klasy b5. A potem jak siê trza¶nie drzwiami to ca³y sufit siê trzêsie. Ale mniejsza z tym. Lakiernia musi miec 5x8, w mniejszej bêdziesz mia³ naprawde za ciasno i nieraz bêdziesz przez to bluzni³. Blacharnia musi miec chociaz 8x8 ¿eby dwa samochody wesz³y. Wybudujesz taki ma³y warsztacik i co? Nikogo legalnie nie zatrudnisz, bo jak zatrudnisz to pip chocia¿ raz musi przyjsc i wtedy co? Uwierz mi, taki warsztat jest naprawde bez przysz³o¶ci. Du¿o klientów nie patrzy na robote tylko na wygl±d warsztatu, a co bêdzie u Ciebie? Nawet biura zeby klient usiad³ nie masz, co tam biuro, kibla nawet nie masz, a jak klientowi siê akurat zachce? Nie mówie ¿e nie bêdziesz mia³ klientów, cu¶ tam zawsze bêdziesz d³uba³ ale za jak± cene? Z takiego warsztatu nigdy siê niczego nie dorobisz. Lepiej sobie odpusc i znajdz sobie robote za te 2,5-3tys. I wcale siê nie czepiam tylko mówie jak jest.
 

PROJEKTER
Wys³any: 2010-01-04, 17:17   
0
UP DOWN


Pomóg³: 15 razy
Posty: 1838
Sk±d: MODULAR - equipment
FRONT ! Dobra przekona³e¶ mnie ! Co ja siê bêdê u¿era³ z wykonawcami hal stalowych, jakimi¶ kierownikami budowy czy hydraulikiem ... lata³ i siê wku..³ ¿e ¼le wykonali obróbki, albo ¿e wentylator ha³asuje w kiblu ... kurde ... BUDUJ TE WARSZTATY !

Pierwsze zlecenie dostaniesz ode mnie ! Niedaleko lotniska Balice w Krakowie - Ja mam umowê z klientem za okre¶lon± kasê a TY jako podwykonawca zrobisz to taniej od tych których ju¿ uzna³em za najtañszych w Polsce i jeszcze siê buntuj± ¿e za takie pieni±dze to oni ni bardzo chc± tego robiæ ... A TY proszê a¿ siê palisz ! Masz w³asny sprzêt , czytam ¿e i do¶wiadczenie budowlane. Wiesz - nawet mo¿esz sam kupiæ materia³y i je dostarczyæ i sobie zarobisz dodatkow± kasê ( JA za nie od razu zap³acê jak tylko wy³adujesz na placu budowy ! ). Chcesz robotê za 234 000 z³ ? Budowa w 99 dni ! Uczciwe warunki Robisz dany etap wg. harmonogramu inwestycji i dostajesz kasê w ci±gu 14 dni ! Umowa rycza³towa - umawiamy siê ¿e budujesz tak jak jest w projekcie wykonawczym z wszystkimi instalacjami i p³acê tyle ile uzgodnimy. Ja siê nie targujê Ty robisz tylk, to co obejmuje dokumentacja ... zgodnie ze sztuk± budowlan± bez czepiania siê i bez fuszerek ... zreszt± obiekt odbiera inspektor nadzoru inwestora to z nim siê bêdziesz u¿era³ ! NO JAK - BIERZESZ ? Wyposa¿enie dostarczam i zmontujê poz t± umow± ... chyba ¿e chcesz to Proszê bardzo mo¿esz te¿ z³o¿yæ kabinê i zamontowaæ podno¶niki z odbiorami UDT'u !

[ Dodano: 2010-01-04, 17:23 ]
i gwarantujê ¿e nie ma tu ¿adnych haków ! ... oczywi¶cie jest wadium w wysoko¶ci 24 000 z³ potr±cane z pierwszej FV vat, ale wiem ¿e to zrozumiesz. Jak klient podpisa³ umowê z Urzêdem Marsza³kowskim na dotacjê z okre¶lonym terminem rozruchu i kredytuje go bank to sam rozumiesz ¿e 99 dni to nie jest 100 albo 101 ... ale na pewno siê dogadamy !
Widzê, ¿e rzetelnie podchodzisz do swoich klientów to ci zaufam !
_________________
Chcesz wiedzieæ wiêcej ? ... projekter@projekter.pl
 

front247
Wys³any: 2010-01-04, 18:51   
0
UP DOWN

Posty: 127
Projekter ,jasne nie ma problemu,chetnie bym przyja³ zlecenie ale nie mam si³ przerobowych,1 osobowa dzia³alno¶æ,nie da³ bym rady fizycznie tego wykonac na zasadach inwestora,mam za ma³a dzia³alno¶c.
Poza tymi ograniczeniami zlecenie..jak kazde inne,uwierz mi nie ma tu zadnej magii ani sztuki tajemnej.pozdrawiam
Ale nie rozumiem w czym k³opot...skoro uczestniczy³em w stawianiu domu..ba nawet garazu..to jaki jest k³opot z warsztatem..? To sa te same pustaki,beton,plan,projekt tylko inny ale mniemam ¿e prostszy niz standartowy projekt domku 100m kw.,wiec nie widze zadnej magii.
Osobiscie znam ludzi którzy maja firmy budowlane i postawili by taki super warsztat zgodnie z wytycznymi,wg projektu i danych za³o¿en,ktos by przyjecha³ zamontowac ogrzewanie,a jeszcze inny bramy,kurier dowióz³ by kompresor i pistolety...wystarczy wetknac wtyczke do sieci ;) Ludzie nie os³abiajcie mnie tonie sa ¿adne czary mary....i to tyle nie kosztuje i basta, moze dlatego ze sie tak,,specjalistycznie,, nie nazywa.
Jednak Projekter,co by nie gadac jesli masz klientów,ba masz ich du¿o i p³aca to tylko trzeba sie cieszyc i przyklasn±c bo to oznacza ze wybrali twoja oferte na podstawie swoich za³o¿eñ,widocznie inwestorzy uznali ze ty zrobisz to dobrze i tak jak oni chca i za te pieniachy.Moze ja tez kiedys bede realizowa³ takie zlecenia na razie d³ubie w domkach i ³azienkach :D

[ Dodano: 2010-01-04, 19:20 ]
ZIEMBA napisa³/a:
front247 napisa³/a:
Strop monolityczny 14 cm na domek 100m kw to koszt oko³o 8-12 tys

No to nie wiem co to za strop 100m2 za 8tys :shock: Chyba beton klasy b5. A potem jak siê trza¶nie drzwiami to ca³y sufit siê trzêsie. Ale mniejsza z tym. Lakiernia musi miec 5x8, w mniejszej bêdziesz mia³ naprawde za ciasno i nieraz bêdziesz przez to bluzni³. Blacharnia musi miec chociaz 8x8 ¿eby dwa samochody wesz³y. Wybudujesz taki ma³y warsztacik i co? Nikogo legalnie nie zatrudnisz, bo jak zatrudnisz to pip chocia¿ raz musi przyjsc i wtedy co? Uwierz mi, taki warsztat jest naprawde bez przysz³o¶ci. Du¿o klientów nie patrzy na robote tylko na wygl±d warsztatu, a co bêdzie u Ciebie? Nawet biura zeby klient usiad³ nie masz, co tam biuro, kibla nawet nie masz, a jak klientowi siê akurat zachce? Nie mówie ¿e nie bêdziesz mia³ klientów, cu¶ tam zawsze bêdziesz d³uba³ ale za jak± cene? Z takiego warsztatu nigdy siê niczego nie dorobisz. Lepiej sobie odpusc i znajdz sobie robote za te 2,5-3tys. I wcale siê nie czepiam tylko mówie jak jest.


Juz liczymy strp na 100 mkw.

strop 14 cm,wg wspó³czynnika uzebrowania do wyliczeñ ilosci betonu na taki monolit przyjmuje sie pow stropu x 10 cm
to daje nam 10m3 betonu klast b25
1m3-ok 280 zl brutto
czyli beton na strop z transportem 3000 z³

stal
na tego typu strop potzreba wg wiekszosci projektów ok 400kg stali
prety zbrojeniowe fi 10
koszt 1 kg 2,67 brutto
400x2,67= ok 1100 z³
plus drut wi±za³kowy ok 7 zl/kg
ok 100 kg -700 zl

robocizna okolo 25 z³/mkw usrednione dane
czyli 2500 zl

masz strop za ok 10000 zl

na deski dajmy na to 1000-2000 z³(one i tak potem zostajamozna odsprzedac lub uzyc)
masz koszt samego stropu monolitu.
Wszystko mozna sprawdzic w sklepach na necie.Poczytajcie us³ugi budowlane ,policzcie troche .

Ziemba ja mam robote tylko tak sobie jak sie wg³ebi³em w temat to kalkuluje co jak za ile, :cool:
 

PROJEKTER
Wys³any: 2010-01-04, 20:12   
0
UP DOWN


Pomóg³: 15 razy
Posty: 1838
Sk±d: MODULAR - equipment
^^ ............ :help: ......... :x: .......... :sciana: bardzo proszê ! Daj spokój ... ju¿ lepiej ci wychodzi lakierowanie zbiornika sprayem !
_________________
Chcesz wiedzieæ wiêcej ? ... projekter@projekter.pl
 

front247
Wys³any: 2010-01-04, 21:45   
0
UP DOWN

Posty: 127
koniec argumentów=koniec dyskusji ;)
A co do autora tematu,spokojnie mo¿esz myslec o w³asnej lakierni i nie kosztuje to az takich pieniedzy i nie jest a¿ tak skomplikowane.
pozdrawiam
 

ZIEMBA
Wys³any: 2010-01-05, 15:38   
0
UP DOWN

Pomóg³: 5 razy
Posty: 380
Front, no ¿eczywiscie budowa pomieszczenia 48m2 nie bêdzie droga.Ale ju¿ pisalem Ci o tym wy¿ej, ¿e to bêdzie za ma³e. Weg³ug mnie minimum to jest lakiernia 6x8,blacharnia 8x8, cenzura³y 5x8 To jest naprawde takie minimale minimum. Czego¶ mniejszego nie ma sensu budowac.
 

PROJEKTER
Wys³any: 2010-01-05, 20:21   
0
UP DOWN


Pomóg³: 15 razy
Posty: 1838
Sk±d: MODULAR - equipment
Kiedy dziecko w szkole uczy siê matematyki uwa¿a ¿e 2 + 2 = 3. Nauczyciel oczywi¶cie naprawi b³±d i powie ¿e 2 + 2 = 4.... tylko dlaczego dziecko ma w to uwierzyæ skoro jest przekonane, ¿e dobrze policzy³o, uwa¿a ¿e na pewno 3 ? A nauczyciel ? Jakie ma prawo do tej niby wszechwiedzy ?... przecie¿ po 2 jest 3 - logiczne nie ? ... Nawet trochê przykro temu belfrowi bo przecie¿ on - tylko przekazuje dziecku elementarn± wiedzê ... a w zasadzie nawet tylko jej absolutne podstawy ! Nie on to wymy¶li³, nie on to ustanowi³ ! ... ale dziecko siedzi w ³awce przodem do tablicy ... a nauczyciel, przy biurku przodem do dziecka.... i mimo ¿e s± w jednej klasie ... zupe³nie siê nie rozumiej±. Maj± inny punkt widzenia ... a to nie kwestia dowodu którego to dziecko nie rozumie, to nie kwestia nakazu którego to dziecko nie toleruje .... to kwestia podstawowej wiary w to - ¿e tak jest !. Wiary która pozwala przej¶æ do dalszej nauki i zdania matury z wiedzy o ... ¿yciu Wiedzy, która pozwala realizowaæ plany i marzenia ... bez tracenia czasu na podwa¿anie elementarnych prawd i krêcenia siê w ko³o dowodu na dzia³anie ¿e 2 + 2 = :sciana:
_________________
Chcesz wiedzieæ wiêcej ? ... projekter@projekter.pl
 

front247
Wys³any: 2010-01-05, 21:36   
0
UP DOWN

Posty: 127
PROJEKTER napisa³/a:
Kiedy dziecko w szkole uczy siê matematyki uwa¿a ¿e 2 + 2 = 3. Nauczyciel oczywi¶cie naprawi b³±d i powie ¿e 2 + 2 = 4.... tylko dlaczego dziecko ma w to uwierzyæ skoro jest przekonane, ¿e dobrze policzy³o, uwa¿a ¿e na pewno 3 ? A nauczyciel ? Jakie ma prawo do tej niby wszechwiedzy ?... przecie¿ po 2 jest 3 - logiczne nie ? ... Nawet trochê przykro temu belfrowi bo przecie¿ on - tylko przekazuje dziecku elementarn± wiedzê ... a w zasadzie nawet tylko jej absolutne podstawy ! Nie on to wymy¶li³, nie on to ustanowi³ ! ... ale dziecko siedzi w ³awce przodem do tablicy ... a nauczyciel, przy biurku przodem do dziecka.... i mimo ¿e s± w jednej klasie ... zupe³nie siê nie rozumiej±. Maj± inny punkt widzenia ... a to nie kwestia dowodu którego to dziecko nie rozumie, to nie kwestia nakazu którego to dziecko nie toleruje .... to kwestia podstawowej wiary w to - ¿e tak jest !. Wiary która pozwala przej¶æ do dalszej nauki i zdania matury z wiedzy o ... ¿yciu Wiedzy, która pozwala realizowaæ plany i marzenia ... bez tracenia czasu na podwa¿anie elementarnych prawd i krêcenia siê w ko³o dowodu na dzia³anie ¿e 2 + 2 = :sciana:


Znów naplot³e¶ bzdur :shock: ..projekter czym wiecej Ciebie czytam,tym mniej mam ochote konwersowac na powa¿ne tematy bo twój brak kompetencji w s³owach pisanych -pora¿a.

Tak sie szczesliwie z³ozy³o ¿e mam w rodzinie nauczycielke matematyki z kilkunastoletnim stazem.Dodatkowo taki nauczyciel studiuje najczesciej socjotechnike i psychologie.
Spyta³em wiec fachowca..i co sie okaza³o.
Udowodnione jest ze juz 2-3 latek intuicyjnie rozpoznaje cyfre 1,2,4...
Natomiast dziecko w wieku przedszkolnym nie musi sie uczyc ile to jest 2+2...dziecko to wie
dok³adnie tak samo jak wie gdzie jest lewo-prawo i góra -dó³...zmienia siê tylko sposób nazywania. Dla nas 2+2 jest cztery ,dla Anglika to bêdzie four -jesli chodzi o nazewnictwo,ale dziecko rozumie to identyczneie.
Do 4 w zasadzie nie musimy liczyæ,poniewaz wystarczy spojrzec i wiemy intuicyjnie,natomiast cyfry-liczby powyzej 4 ,zaczynamy grupowac...i robi to tak¿e dziecko,
nie przypadkowo przy nauce liczenia pokazujemy dziecku 2 jab³ka+3 jab³ka.
To tylko wycinek socjotechniki rozumowania na poziomie 2 roku studiów :D
W googlach mozna znalezc jedynie to ¿e nawet kruki,potrafia bez problemu liczyæ do 4,nawiasem mówi±c to tez jest udowodnione.
Wiec rozmawiajmy na p³aszczyznie ,gdzie mamy wiedzê :cool:
pozdrawiam
 

Bodzio 
Wys³any: 2010-01-05, 22:10   
0
UP DOWN
--B_C_G--


Pomóg³: 9 razy
Posty: 405
Sk±d: lubuskie
PROJEKTER, Piêkne porównanie jak dla mnie hehe :spoko:
_________________
http://img714.imageshack....p?id=aa001z.jpg
 
 

PROJEKTER
Wys³any: 2010-01-06, 00:18   
0
UP DOWN


Pomóg³: 15 razy
Posty: 1838
Sk±d: MODULAR - equipment
Znów naplot³e¶ bzdur :shock: ..projekter czym wiecej Ciebie czytam,tym mniej mam ochote konwersowac na powa¿ne tematy bo twój brak kompetencji w s³owach pisanych -pora¿a.
[/quote]

Spytam tylko raz ... ale nie musisz odpowiadaæ ! JAKIE TY MASZ WYKSZTA£CENIE ? ... i zanim odpowiesz mo¿e dobrze ¿eby¶ wiedzia³ ¿e czasami szybkie rozumienie przeno¶ni ... b³yskawiczne chwytanie ¿artu ... i nie m±drowanie siê gdy ju¿ uznano twoje wypowiedzi za durne ... pozwala nawet przekonaæ dyskutuj±ce z tob± osoby ¿e otar³e¶ siê o szko³ê ¶redni± ... gdy do tego ... czasami b³y¶niesz zawodow± wiedz± to wiêkszo¶æ uzna, ¿e mo¿esz nawet mieæ maturê ... Je¿eli do tego ¶ci±gniesz co¶ z netu szybko przerobisz przedstawisz szyk zdania wstawisz przecinek i jak±¶ migaj±ca buziuniê ( na dole ekranu, lub po lewej stronie po klikniêciu myszk± ... myszka to ... to co przesuwasz po biurku co ma dwa przyciski ... w nowszej wersji bez kabala ! ) Wtedy mo¿esz nawet udawaæ ¿e skoñczy³e¶ jakie¶ studia ! ... ale nie pisz wtedy za d³ugich postów .... bo sprawa siê rypnie !

A popatrz przyjacielu drogi ... co ty tu wyprawiasz ? ... i pomy¶l jak to mo¿e wygl±daæ z punktu widzenia kilku in¿ynierów z dwudziestoletnim do¶wiadczeniem, pracuj±cych w du¿ym mie¶cie wojewódzkim ... którzy jutro przeczytaj± TWÓJ POST o stropie za 10 ty¶ i licz±cych do 4 krukach ... przy porannej kawie i powiedz± do siebie kiwaj±c z politowaniem g³ow± .... PATRZ KAZIU - NASTÊPNY OSZO£OM ! ^^ ^^ ^^ ^^ ^^ ^^ ^^

Pomy¶l trochê Front .... tylko trochê .... to wystarczy ! ... a potem pisz !
_________________
Chcesz wiedzieæ wiêcej ? ... projekter@projekter.pl
 

front247
Wys³any: 2010-01-06, 08:52   
0
UP DOWN

Posty: 127
Masz sk³onno¶c do uproszczeñ i wyci±gania zdañ na u¿ytek kontrargumentacji :spoko:

A co jest wiêksz± bzdura...to ze dziecko siedzi w klasie i mysli ze 2+2 jest 3 ^^ ,i ¿e trzeba milinów z³ na warsztat? Czy to co ja napisa³em?
Skoro osobi¶cie odbieram materia³y na fundament czy strop czy sciany to widze jakie kwoty podpisuje,,cz³owieku to jest do sprawdzenia w 1 minute..
Naprawdê ogarnij argumenty bo juz rozmowa mdli..nic nie wnosimy konstruktywnego takim biadoleniem i przekomarzaniem. Pisz chocia¿ realnie ...uff,ciêzki przypadek :shock:
p.s.
Moze to byæ nawet przenosnia....ale nie z totalnymi bzdurami :sciana:
I jeszcze raz powtarzam bo jeszcze jakis ma³o do¶wiadczony ch³opak z zapa³em do lakierowania wezmie sobie do serca to co piszesz- Nie potrzeba Ciebie do tego ¿eby zbudowac lakiernie,tak samo i niekoniecznie trzeba inzyniera z 20 letnim stazem by wyliczyæ strop 100m/kw. Wyzb±dz siê juz tej swojej megalomanii,cz³owieka z super stazem i doswiadczeniami.
Ty masz swoja wiedzê,jedni cie za to szanuja..inni usmiechaja pod nosem i ok
Ja sie nie znam na socjotechnice dlatego spyta³em fachowca w tej dziedzinie,niewazne jak bardzo bedziesz tupa³ nogami i uwa¿a³ ¿e jest jak my¶lisz.Po prostu tak jest,oczywiscie mozesz miec w³asne zdanie. :help:
 

PROJEKTER
Wys³any: 2010-01-06, 10:25   
0
UP DOWN


Pomóg³: 15 razy
Posty: 1838
Sk±d: MODULAR - equipment
front247 napisa³/a:

A co jest wiêksz± bzdura...to ze dziecko siedzi w klasie i mysli ze 2+2 jest 3 ^^ ,i ¿e trzeba milinów z³ na warsztat? Czy to co ja napisa³em?
Skoro osobi¶cie odbieram materia³y na fundament czy strop czy sciany to widze jakie kwoty podpisuje,,cz³owieku to jest do sprawdzenia w 1 minute..
Naprawdê ogarnij argumenty bo juz rozmowa mdli..nic nie wnosimy konstruktywnego takim biadoleniem i przekomarzaniem. Pisz chocia¿ realnie ...uff,ciêzki przypadek :shock: :


Pos³uchaj cz³owieku ! Na pocz±tku tylko wypisywa³e¶ bzdury ... a teraz to ju¿ szkodzisz tymi bzdurami takim ludziom jak ten w³a¶nie ch³opak który za³o¿y³ ten temat ! Jeste¶ dyletantem w dziedzienie budownictwa, nie umiesz liczyæ ( opracowaæ rzetelnego kosztorysu ) nie masz w kwestii budowy i wyposa¿enia warsztatu nawet minimalnego do¶wiadczenia, nie zlewaj @ZIEMBA kiedy grzecznie ci pisze ¿e twoja koncepcja to magazyn na szpadle ... a nie warsztat tylko go pos³uchaj bo on od wielu lat prowadzi swój i planuje budowê nowego. My¶lisz ¿e nie po¶wiêci³ czasu na liczenie kosztów i szukanie tañszych materia³ów ? i pisze ci ¿e siê mylisz ... a Ty dalej swoje dyrdyma³y. Podpuszczasz ... ( frajerów bo ci m±drzy to tylko siê z ciebie ¶miej± ) ¿eby zaczynali my¶leæ, ¿e warsztat lakierniczy od zera bez dzia³ki budynku wyposa¿enia za 100 000 z³ to z palcem w nosie zrobi± i przez ciebie zaczyna siê robiæ forum PIOTRUSIA PANA zamiast rzetelna baza informacji podawanych przez kompetentnych specjalistów w bran¿y !

Pos³uchaj szkodniku ... projekt to koszt 40 000 z³ ! ( i nie dyskutuj dyletancie bo Ja za tak± cenê bym i tak nie zrobi³ dokumentacji bo do tego nie bêdê dok³ada³ ... to nie instytucja charytatywna albo wolontariat ! ... ale mo¿e gdzie¶ na wsi jaki¶ napaleniec bez do¶wiadczenia ... choæ w±tpiê ! ) wjazd koparki i spychacza na teren budowy .... i p³acisz 100 z³ za godzinê ... po tygodniu nie masz 100 000 z³. Co ty sobie dziecko - wyobra¿asz ??? ¿e jakikolwiek wykonawca sprowadzi ludzi i nie bêdzie siê mia³ gdzie wyszczaæ, lub przebraæ ... albo ogrzaæ zim± ? ... a wiesz ile kosztuje przygotowanie terenu budowy i jego ogrodzenie ... nawet tymczasowe ??? ... wiesz ile kosztuje zablokowanie pasa drogowego ¿eby przeci±gn±æ zasilanie... bo to dyletancie - szkodniku .... 40 KW i nie ci±gnie siê tego kabelkiem ze s³upa !

Gdyby ktokolwiek pos³ucha³ twojej idiotycznej rady to do koñca ¿ycia nie wyszed³by z d³ugów ... bo nie pokryje w³asnych zobowi±zañ z pracy w fundamentach ... a po 10 latach wyga¶nie mu nawet pozwolenie na dalsz± budowê.

Ju¿ wiêcej nie pisz tu na forum takich dyrdyma³ów ... bo przestanê co odpisywaæ ... i nie bêdziesz mia³ z kim gadaæ ! Czy ty nie dostrzegasz ¿e nikt poza mn± nie odpowiada na twoje posty ?
Nie u¿ywaj sformu³owañ których nie rozumiesz jak WARSZTAT ZA MILION, albo ZEJD¬ NA ZIEMIÊ.

I JEDNA RADA - chcesz siê wykazaæ m±dro¶ci± i dowie¶æ ¿e masz racjê pokazuj±c jaki ze mnie kretyn i ciemniak i oszust i k³amca .... WYBUDUJ cz³owieku warsztat lakierniczy za takie pieni±dze o jakich marzysz i go komu¶ sprzedaj ( zarobisz fortunê )... albo spytaj tych co ju¿ swój wybudowali ile ich to kosztowa³o ! ... i wracaj z krainy WYDAJE MI SIÊ ¯E ... albo raz na zawsze siê zamknij dla w³asnego dobra ratuj±c minimum szacunku jaki mog± dla ciebie mieæ ludzie którzy czytaj± twoje posty !
_________________
Chcesz wiedzieæ wiêcej ? ... projekter@projekter.pl
 

martek
Wys³any: 2010-01-06, 21:36   
0
UP DOWN

Posty: 11
wkoncu cos napisze, wielki szacunek dla ciebie Projekter i twojej cierpliwosci :spoko:
 

dosia
Wys³any: 2010-01-06, 22:03   
0
UP DOWN

Posty: 4
mysle ¿e front247 posiada lepsze argumenty niz pan projekter. Nie trzeba obracac milionami, ani posiadac wykszta³cenia "z kosmosu" zeby przeliczyc na szybko ( chocby z ma³ym przek³amaniem) koszt stropu jezeli siê ma styczno¶c z tym tematem.

Na dodatek wmawianie komu¶ ze jest szkodnikiem (!) jezeli ta osoba nie zgadza siê z argumentami przeciwnej strony jest bezczelne. Widocznie s± ludzie lepsi oraz podludzie, kretyni a najlepiej têpaki i oszo³omy. Ale mój intelekt napewno daleko odbiega od pewnej znakomitej osobowosci na tym forum wiêc wracam do bawe³ny.
 

front247
Wys³any: 2010-01-06, 22:07   
0
UP DOWN

Posty: 127
Mia³em sie nie wypowiadaæ ale wypowiem sie...
Projekter...ja po prostu nie lubie akwizytorów..którzy wciskaja ludziom kosmiczne produkty po kosmicznych cenach...Ja sie tu nie reklamuje ze swoimi produktami bo nawet nie na to jest tu miejsce...
To jest forum....a nie telezakupy mango...a ja mam alergie na bzdury wciskane ludziom :sciana:
Stad twoje pieniactwo :/
Ty mówisz ¿e sie nie da ,a ja twierdze ¿e sie da.ok to dalej wyzywaj te tysi±ce garazowców ,którzy ka¿dego dnia udowadniaja sobie,¿e jednak mozna....a ¿e komu¶ na forum to nie pasuje? :help: Ok ale od razu z³odziej,szkodnik...? :roll:
pozdrawiam Ch³opie jak ty rozmawiasz z klientami....? Niepojête. Masz szacunek dla ludzi których tylko widzisz na ¿ywo?

[ Dodano: 2010-01-06, 22:21 ]
[quote="PROJEKTER"]
front247 napisa³/a:

Pos³uchaj szkodniku ... projekt to koszt 40 000 z³ ! ( i nie dyskutuj dyletancie bo Ja za tak± cenê bym i tak nie zrobi³ dokumentacji bo do tego nie bêdê dok³ada³ ... to nie instytucja charytatywna albo wolontariat ! ... ale mo¿e gdzie¶ na wsi jaki¶ napaleniec bez do¶wiadczenia ... choæ w±tpiê ! ) wjazd koparki i spychacza na teren budowy .... i p³acisz 100 z³ za godzinê ... po tygodniu nie masz 100 000 z³. Co ty sobie dziecko - wyobra¿asz ??? ¿e jakikolwiek wykonawca sprowadzi ludzi i nie bêdzie siê mia³ gdzie wyszczaæ, lub przebraæ ... albo ogrzaæ zim± ? ... a wiesz ile kosztuje przygotowanie terenu budowy i jego ogrodzenie ... nawet tymczasowe ??? ... wiesz ile kosztuje zablokowanie pasa drogowego ¿eby przeci±gn±æ zasilanie... bo to dyletancie - szkodniku .... 40 KW i nie ci±gnie siê tego kabelkiem ze s³upa !
czytaj± twoje posty !


Przeczyta³em to co napisa³es dok³adnie...5 razy i wiesz co zrobi³em?
Zamówi³em wycene projektu,na internecie(na priv wgl±d) ,projekt lakierni murowanej o powierzchni 100m kw..parter...projekt ogólny bez szczegu³ów
Dosta³em wycene której sie spodziewa³em :roll:
Co ty za bzdury opowiadasz ...jakie 40tys......jaki spychacz jakie koparki?
Czy ty widzia³es kiedys prace koparki która sciaga humus i robi wykop pod fundament domu 150mkw? To zajmuje takiej koparce od 4-8 godzin max...........I jest to koszt max 1000 z³
Proekt czegos,,takiego,, - 3000-6000 tys max (wg indywidualnej specyfikacji)
Wystarczy wejsc na g³upiego Muratora..by w sekunde wykazac jak szafujesz liiczbami nie majacymi z rzeczywistosci± nic wspólnego.
Ja pisze o minimum 50mkw na 2 pomieszczenia ,a ty na to ze to jest na szpadle :rotfl:
Juz nie mamy o czym rozmawiac :)

[ Dodano: 2010-01-06, 22:31 ]
Witam. Mam wycenê od firmy budowlanej na wykonanie sso Libry z Dobrych Domów: pow.dachu 250m2, pow.u¿ytkowa 140 + gara¿ 19m2

1.Fundamenty
-wykop 60mb + stropy + chumus 2 000
-zbrojenie + betonowanie 1 200
-wymurowanie "0" 7 000
-zagêszczenie + chudziak 2 000

Razem 12 200

2.Parter
-mury zew. + wew. wraz z kominami 9 000
-strop monolityczny 10 400
-schody 2 000
-schody wej¶ciowe + taras 1 500

Razem 22 900

3.Poddasze
-¶cianki kolankowe 2 500
-lukarny 1 800
-¶cianki poddasza 4 000
-kominy + klinkier 3 000

Razem 11 300

4.Dach
-konstrukcja + pokrycie dachówk± ceramiczn± 20 000

Wiêc za sso wychodzi 66 400, na dzieñ dobry uda³o siê 10% rabatu ugraæ czyli jest 60 ty¶.
Wydaje siê po rozmowie z szefem firmy , ¿e jeszcze co¶ siê utarguje. Dodam, ¿e jest to firma z polecenia znajomych, aktualnie koñcz± stan surowy zamkniêty.


Powyzej udokumentowana wycena,budowy domu...jak wiadomo jest to budynek jak lakiernia...nie ma róznicy czy strop jest tu czy tu....i co my tu mamy wycena na listopad 2009..takich wycen na necie jest multum,kazdy moze dowolnie sprawdzic lub zadzwonic do obojetnie jakiej firmy która to robi.
Bez komentarza
 

Travolta 
Wys³any: 2010-01-07, 03:06   
0
UP DOWN


Posty: 100
Sk±d: Radom
front247 napisa³/a:
Mia³em sie nie wypowiadaæ ale wypowiem sie...
Projekter...ja po prostu nie lubie akwizytorów..którzy wciskaja ludziom kosmiczne produkty po kosmicznych cenach...Ja sie tu nie reklamuje ze swoimi produktami bo nawet nie na to jest tu miejsce...
To jest forum....a nie telezakupy mango...a ja mam alergie na bzdury wciskane ludziom :sciana:
Stad twoje pieniactwo :/
Ty mówisz ¿e sie nie da ,a ja twierdze ¿e sie da.ok to dalej wyzywaj te tysi±ce garazowców ,którzy ka¿dego dnia udowadniaja sobie,¿e jednak mozna....a ¿e komu¶ na forum to nie pasuje? :help: Ok ale od razu z³odziej,szkodnik...? :roll:
pozdrawiam Ch³opie jak ty rozmawiasz z klientami....? Niepojête. Masz szacunek dla ludzi których tylko widzisz na ¿ywo?

W 100% popieram Mam 23lata i przez gadanie o takich sumach mam blokady myslowe i kompleksy
Na jesien rozpocz±³em budowe garazu "lakierni" i ba³em sie tu przyznac ze jestem "garazowcem" bo mnie projektor okrzyczy :tak: :cool:
_________________
to nie prawda ze obama nie lubi hopcoli ;)
 

ZIEMBA
Wys³any: 2010-01-07, 18:42   
0
UP DOWN

Pomóg³: 5 razy
Posty: 380
Dosia, poczytaj ten temat od pocz±tku to zobaczysz kto zacz±³ r¿ucac miêsem.
Kolego Front nie chce ¿eby¶ my¶la³ ¿e jestem po stronie Projektera ale powiem Ci z w³asnego do¶wiadczenia ¿e mój szwagier który buduje siê naprzeciwko mnie za stan 0 zap³aci³ 40tys. Ale warunki gruntowe trudne. Na wiosne la³em fundameny u kolegi i bez robocizny dla 12 osób powiedzia³ ¿e same materia³y kosztowa³y go 10tys. Cena 250m2 dachu z dachówki ceramicznej 20tys jest dla mnie poprostu oszustwem. Nie wiem czy Ty krecisz czy ten kto Ci da³ t± wycene ale nie ma takiej mo¿liwo¶ci ¿eby za 20tys zrobic taki dach. Ja za zmiane swojego dachu u rodziców, 220m2 p³aci³em 30 tys. A kryty by³ blach±, dachówka by³a by dro¿sza bo trzeba kupic grubsze krokwie i kupe kasy kosztuj± cenzura³y do dachówki. Nie wiem czy ten Twój projekt powy¿ej zawiera robocizne, je¿eli tak, to poprostu robisz sobie z nas ¿arty. Robocizna za postawienie tego domu to min. 30tys z³. Tak¿e je¿eli prubujesz zrobc nas w konia to daruj sobie.

Co do projektu warsztatu blacharsko lakierniczego, (Wszystko skonsultowane z fachowcami z bran¿y, projekt spe³niaj±cy wszystkie wymogi bhp, pip, sanepid co do wytycznych dla warsztatu) W jednej firmie 20tys. a w drugiej 30 tys. (do negocjacji :D ) ale ju¿ z projektem elektryki, kanalkizacji, ogrzewania, i szamba. Tak¿e w to, ¿e za 3tys kto¶ zrobi mi projekt warsztatu poprostu nie uwierze. Tyle to kosztuje sama op³ata za wyprowadzanie py³ów do atmosfery,tyle mi opowiedzieli jak siê dowiadywa³em, i kupa innych op³at o których nawet nie masz pojêcia. Ja po jednym dniu je¿dzenia i dowiadywania siê co i jak da³em sobie spokuj :sciana:
Tak¿e nie mys³ sobie ¿e to co pisze Projekter to jego jaki¶ chwyt marketingowy, tak poprostu jest. Je¿eli chcesz miec w 100% legalny warsztat spe³niaj±cy wszystkie wymogi to musi to troche kosztowac. Mo¿e nie miliony ale ³adne setki tysiêcy, inaczej siê poprostu nie da. No chyba ¿e chcesz postawic taki do 100m2 ale to jest poprostu nieop³acalne. Travolta, popierasz bo nie dzia³asz legalnie, jak by¶ mia³ swój legalny warsztat na który ciêzko charowa³e¶ a wokó³ 4 gara¿owców którzy Ci odbieraj± klientów to tez by¶ popiera³? Nie.
 

PROJEKTER
Wys³any: 2010-01-07, 19:36   
0
UP DOWN


Pomóg³: 15 razy
Posty: 1838
Sk±d: MODULAR - equipment
dosia napisa³/a:
mysle ¿e front247 posiada lepsze argumenty niz pan projekter. Nie trzeba obracac milionami, ani posiadac wykszta³cenia "z kosmosu" zeby przeliczyc na szybko ( chocby z ma³ym przek³amaniem) koszt stropu jezeli siê ma styczno¶c z tym tematem.

Na dodatek wmawianie komu¶ ze jest szkodnikiem (!) jezeli ta osoba nie zgadza siê z argumentami przeciwnej strony jest bezczelne. Widocznie s± ludzie lepsi oraz podludzie, kretyni a najlepiej têpaki i oszo³omy. Ale mój intelekt napewno daleko odbiega od pewnej znakomitej osobowosci na tym forum wiêc wracam do bawe³ny.



S³usznie @ dosia ... i dlatego Ty uchylasz okno przy malowaniu ... a inni pytaj± jak zrobiæ lakierniê ... nale¿ysz do tego samego ¶wiata co @Front ... ALE wiesz co ? Ty doro¶niesz i zm±drzejesz jak poczytasz forum ... a @Front ju¿ nie ! Wiêc uwa¿aj co piszesz ¿eby¶ za kilka lat móg³ jeszcze poprosiæ o pomoc na tym forum lub innym ! On zacieæwierzy³ siê w swoich idiotycznych pogl±dach na koszt budowy ... choæ niczego w ¿yciu sam nie zbudowa³ i nie ma o tym pojêcia ! ... A tak wogóle - Ty co¶ w ¿yciu wybudowa³e¶ ? Nie s±dzê ...na razie porostu imponuje ci to ¿e nie maj±c pieniêdzy, mo¿esz pozwoliæ sobie na marzanie o w³asnym warsztacie bo kwoty które podaje dyletant @Front bardziej ci siê podobaj± !
... te¿ mi przykro ¿e to nierealne bzdury ! .. ale TAK my¶l±c @dosia - nigdy nie bêdziesz mia³ w³asnej lakierni !

[ Dodano: 2010-01-07, 19:43 ]
Travolta napisa³/a:
W 100% popieram Mam 23lata i przez gadanie o takich sumach mam blokady myslowe i kompleksy Na jesien rozpocz±³em budowe garazu "lakierni" i ba³em sie tu przyznac ze jestem "garazowcem" bo mnie projektor okrzyczy :tak: :cool:


To siê najpierw zdecyduj cz³owieku czy rozpoczynasz budowê "gara¿u" czy "lakierni" ? bo tylko kto¶ kto jest wyj±tkowym ignorantem i do tego nie zada³ sobie podstawowego trudu ¿eby przeczytaæ kilka choæby postów na tym forum ... mo¿e napisaæ taki idiotyzm ! ... a to kochanieñki ... to lekko mnie ju¿ wku...wia bo to skrajne lenistwo z twojej strony ! Poczytaj ponotuj, zbierz informacje sprawd¼ czy to k³amstwa czy prawda ... a potem mo¿esz dyskutowaæ ! ... tj wymieniaæ pogl±dy na temat ustalonych i potwierdzonych fatów a nie tak jak front wypisywaæ dyrdyma³y i dowodz±c ¿e ... to ¶wiêta prawda !

[ Dodano: 2010-01-07, 19:51 ]
front247 napisa³/a:
Mia³em sie nie wypowiadaæ


... to po co siê wypowiadasz ? ... nikt ju¿ ciê nie traktuje powa¿nie poza przedzia³em wieku 18 - 25 lat gdzie suma 10 000 z³ to maj±tek ! ... przestaæ siê ju¿ b³a¼niæ !

... a to jest zaje...te ^^ ! Wycena budowy przez interenet !!! ^^ ^^ ^^ ^^ ^^ ^^ ^^ bez projektu ... podstawowych za³o¿eñ ... harmonogramu inwestycji ... zestawienia materia³ów i ... lokalizacji ... @ Front b³aznujesz ju¿ na tym forum ! ... ale to w zasadzie normalne bo to kolejny etap wyg³upów ! :shock:

[ Dodano: 2010-01-07, 20:16 ]
front247 napisa³/a:
... Stad twoje pieniactwo :/ ....

Ch³opie jak ty rozmawiasz z klientami....? Niepojête. Masz szacunek dla ludzi których tylko widzisz na ¿ywo?


Nie mam szacunku ani dla tych którzy na ¿ywo.... ani dla tych co tylko pisz± do mnie e-mail jak ju¿ zaczynaj± piep....yæ g³upoty !!! Zawsze wtedy uznajê ¿e tracê czas ... a jak to wyjazd na spotkanie handlowe to tak¿e pieni±dze ... moje pieni±dze bo jadê na w³asny koszt i mogê sobie za to pozwoliæ na powiedzenie takiemu mato³owi ¿e jest pier..ln..êtym marzycielem ! ... to ju¿ nie klient ! KLIENT to ma jeden chrzaniony obowi±zek ... ma mieæ pieni±dze ... inaczej cz³owieku, to marzyciel ! ... taki lataj±cy Piotru¶ Pan ... jak TY !

... i wiesz @ front dlaczego jestem taki zarozumia³y i bezczelny ? ... bo przez 12 lat nikt z tych którzy gadali takie bzdury jak ty ... nie wybudowa³ obiektu ... NIKT !!! Przez 12 lat !!! Jeszcze jest grupa tych co im siê wydaje, ¿e jak ju¿ maj± nieograniczon± masê pieniêdzy .... to wybuduj± sobie warsztat w 6-mc ! To nastêpna grupa marzycieli ! Te¿ nikomu siê to jeszcze nie uda³o ! aaa nie piszemy tu o gara¿u na szpadle !.

Pieniactwo ... jak je nazwa³e¶ ... to mog³oby wyst±piæ gdyby siê okaza³o ¿e z sob± ostro konkurujemy, ¿e masz bogate do¶wiadczenie, ¿e masz ogromn± wiedzê w tym temacie, ¿e masz zaplecze do realizacji choæby projektu, ¿e masz za sob± kilkadziesi±t inwestycji i referencje od swoich klientów, ¿e bardzo trudno jest wskazaæ twoje wpadki, ¿e masz sieæ kontaktów w bran¿y z firmami które przoduj± na rynku w technologiach systemów naprawczych ... i przy tym wszystkim w jaki¶ nie zrozumia³y dla mnie sposób .... przejmujesz moich klientów na rynku usuwaj±c mi ich z pod nosa ! Nooooo wtedy to bym siê trochê spieni³ ! .... ale Ty @front jeste¶ tylko .... ¦MIESZKIEM ! Takim usherem ROZBAWIACZEM !
_________________
Chcesz wiedzieæ wiêcej ? ... projekter@projekter.pl
 

dosia
Wys³any: 2010-01-07, 21:57   
0
UP DOWN

Posty: 4
he he dla nas to zarobek i pasja a dla ciebie skalkulowany pieni±dz. Po twojej wypowiedzi wnioskuje ze nalezysz do grupy ludzi, którzy oceniaj± inn± osobê "ile mo¿na na nim zarobiæ" . . . tak, panie projekter, to jest twoja droga sukcesu. A to ze nic nie osi±g³em to moja sprawa i nie musisz mnie "o¶mieszac" o tym jaki jestem beznadziejny :devil: w sumie mnie nie znasz, pierwszy mój post to by³a podpucha za co sie przyznaje. Forum nie s³uzy do ponizania innych userów wiêc urywam siê. Olewaj± mnie twoje wypociny, pozdrawiam i zycze rozs±dku ;P
 

PROJEKTER
Wys³any: 2010-01-07, 22:19   
0
UP DOWN


Pomóg³: 15 razy
Posty: 1838
Sk±d: MODULAR - equipment
dosia napisa³/a:
he he dla nas to zarobek i pasja a dla ciebie skalkulowany pieni±dz. Po twojej wypowiedzi wnioskuje ze nalezysz do grupy ludzi, którzy oceniaj± inn± osobê "ile mo¿na na nim zarobiæ" . . . tak, panie projekter, to jest twoja droga sukcesu. A to ze nic nie osi±g³em to moja sprawa i nie musisz mnie "o¶mieszac" o tym jaki jestem beznadziejny :devil: w sumie mnie nie znasz, pierwszy mój post to by³a podpucha za co sie przyznaje. Forum nie s³uzy do ponizania innych userów wiêc urywam siê. Olewaj± mnie twoje wypociny, pozdrawiam i zycze rozs±dku ;P


podpuch / srucha - tajny agent siê znalaz³ ^^ zarobek i skalkulowany pieni±dz to to samo dosiu ! .... Cz³owieku ja ma w³asn± firmê ... a Ty mi piszesz ¿e mam ludzi oceniaæ po tym jak ¶piewaj± ... oczadzia³e¶ czy jak ? Forum to Forum i s³u¿y do tego ¿eby wyraziæ w³asn± opiniê w temacie ... nie znam ciê i dlatego oceniam po ka¿dym s³owie które napisa³e¶ ...Gdy kto¶ pisze g³upoty to jest g³upi, gdy pisze rzeczy m±dre i ciekawe zyskuje zainteresowanie i mo¿e szacunek. Urywaj siê ... albo siê nie urywaj ... kogo to obchodzi ? ... Nic nie wnios³a twoja wizyta do mojej wiedzy o tej bran¿y, a inni ... có¿ .... maj± prawo do w³asnej opinii bo to forum ... PA !
_________________
Chcesz wiedzieæ wiêcej ? ... projekter@projekter.pl
 

cytryn
Wys³any: 2010-01-08, 00:26   
0
UP DOWN

Posty: 10
Od d³u¿szego czasu pilnie czytam to forum i jak na razie nie zabiera³em g³osu :-)
Czytam tak i czytam argumenty jednych i drugich i po trosze przyznajê racê obu stronom ;-)
W moim mie¶cie jest tak warsztat samochodowy (oczywi¶cie legalny). Wygl±da gorzej jak kurnik mojej babci, ale klienci wal± drzwiami i oknami, bo klient ma renomê na lokalnym rynku. W tym samym mie¶cie jest piêkny zak³ad mechaniki samochodowej, du¿y z kilkoma stanowiskami, wybrukowanym placem, myjni± itp. Co z tego, skoro klientów u niego jak na lekarstwo, bo w³a¶ciciel to krêtacz i kombinator.
Fakt zdarzaj± siê klienci który zwracaj± uwagê tylko na wygl±d firmy, ale póki co dla wiêkszo¶ci liczy siê cena i rzetelno¶æ us³ugi.
Kiedy¶ pyta³em w³a¶ciciela tego malutkiego zak³adu dlaczego nie rozbuduje firmy. Odpowiedzia³ mi, po co? Zatrudnia tylko jednego mechanika, sam praktycznie siê nie dotyka do roboty poza pokazywaniem palcem. Kokosów mo¿e jaki¶ wielkich tego nie ma, ale staæ go na godziwe ¿ycie. Je¶li kiedy¶ w ¿yciu noga by mu siê podwinê³a to zamyka maleñki warsztacik i idzie do kogo¶ do roboty. Je¶li by zainwestowa³ grub± kasê i interes upad³. To nie do¶æ ¿e straci³ by warsztat to jeszcze dom który musia³ by postawiæ w zastaw. Nawet jakby siê krêci³o to co miesi±c zastanawia³ by siê czy starczy na ratê kredytu A tak ¿yje sobie spokojnie i bezstresowo. Koszty utrzymania ma niewielkie ( w porównaniu z du¿ym warsztatem), przez co jest bardzo konkurencyjny cenowo. Powiedzia³ mi pamiêtaj z du¿ego konia upadek jest bardziej bolesny ni¿ z kucyka, choæ mo¿e frajda z jazdy wiêksza.
Jak widaæ z tego przyk³adu nie ka¿dy ma ambicje byæ prezesem firmy giganta, nosiæ z³otego Roleta i je¼dziæ Mercedesem S-klase. Jednemu starcza ma³y warsztacik drugiemu ma³o du¿ej firmy i filii w ka¿dym mie¶cie.
A propos kosztów. Mój kolega budowa³ dom. W tym samym czasie dom budowa³ mój drugi kolega . Kolega pierwszy wyda³ ok. 800 000z³, drugi nieca³e 100 000. Faktem ¿e dom jest o po³owê mniejszy i nie tak super urz±dzony jak pierwszego (wiêkszo¶æ prac robili sami), ale ró¿nica w cenie ogromna.
Tak wiêc uwa¿am, ¿e jak ma siê trochê zapa³u, wytrwa³o¶ci, umiejêtno¶ci i g³owê, to da siê postawiæ w³asnymi si³ami warsztat o przyzwoitych parametrach (wystarczaj±cych aby zosta³ bez problemu dopuszczony do eksploatacji) bez siêgania do astronomicznych kwot. Owszem wiele rzeczy nie da siê przeskoczyæ bez firm zewnêtrznych (np. wspomniane wcze¶niej wykonanie przy³±cza energetycznego, czy op³aty za wydanie pozwolenia), ale wiêkszo¶æ prac da siê wykonaæ samemu ze wsparciem rodziny minimalizuj±c w ten sposób koszty. Oczywi¶cie mo¿na postawiæ piêkny warsztat z dziesiêcioma stanowiskami, super wyposa¿eniem, piêknym biurowcem ze szk³a, ale czy zawsze jest taka potrzeba?
Oczywi¶cie jest to tylko moje zdanie i nie koniecznie inni musz± siê z nim zgadzaæ :-)
 

PROJEKTER
Wys³any: 2010-01-08, 09:27   
0
UP DOWN


Pomóg³: 15 razy
Posty: 1838
Sk±d: MODULAR - equipment
cytryn napisa³/a:
Od d³u¿szego czasu pilnie czytam to forum i jak na razie nie zabiera³em g³osu :-)
Czytam tak i czytam argumenty jednych i drugich i po trosze przyznajê racê obu stronom ;-)

Tak wiêc uwa¿am, ¿e jak ma siê trochê zapa³u, wytrwa³o¶ci, umiejêtno¶ci i g³owê, to da siê postawiæ w³asnymi si³ami warsztat o przyzwoitych parametrach (wystarczaj±cych aby zosta³ bez problemu dopuszczony do eksploatacji) bez siêgania do astronomicznych kwot. Owszem wiele rzeczy nie da siê przeskoczyæ bez firm zewnêtrznych (np. wspomniane wcze¶niej wykonanie przy³±cza energetycznego, czy op³aty za wydanie pozwolenia), ale wiêkszo¶æ prac da siê wykonaæ samemu ze wsparciem rodziny minimalizuj±c w ten sposób koszty.

Oczywi¶cie mo¿na postawiæ piêkny warsztat z dziesiêcioma stanowiskami, super wyposa¿eniem, piêknym biurowcem ze szk³a, ale czy zawsze jest taka potrzeba?
Oczywi¶cie jest to tylko moje zdanie i nie koniecznie inni musz± siê z nim zgadzaæ :-)


No có¿ ! W jednej wypowiedzi wpisa³e¶ wiele ¿yciowych prawd i stwierdzeñ ... ale tak¿e kilka elementów powszechnie traktowanych jako prawda lecz niestety prowadz±cych do inwestycyjnej klêski. To oczywi¶cie moja opinia i nie musisz siê z ni± zgodziæ ale ...
We¼ pod uwagê, ¿e w³asna praca przy budowie to brak w³asnej pracy w tym czasie przy samochodach ...lub w innym miejscu gdzie zarabiasz na ¿ycie i t± inwestycjê ... jak widzisz to nie jest ograniczenie kosztów tylko zamian wydawanych pieniêdzy na utracone zyski. Nie wolno w ten sposób zani¿aæ warto¶ci inwestycji bo dojdziesz do takich wniosków jak niejaki @front na tym forum. Mo¿esz tak¿e obni¿yæ warto¶æ materia³ów i zastosowanych rozwi±zañ - o¶miokrotnie i pó¼niej ca³e ¿ycie wykonywaæ poprawki i wymieniaæ te rozwi±zania na normalne. Drugi problem to jednostanowiskowy i jednoosobowy warsztat (z którymi i ja mam do czynienia ) . Tego typu firmy rzadko siê nie rozwijaj± ... a to oznacza ¿e bêd± siê cofaæ. to relikt przesz³o¶ci ! Z jednego stanowiska tak¿e nie da siê utrzymaæ normalnej lakierni, a przy trendzie do obni¿ania cen us³ug, po latach dochodzi siê do wniosku ¿e to do kitu i s± ³atwiejsze sposoby na zarabianie pieniêdzy... jak jeszcze przestajesz mieæ 25 lat i s± potrzeby twojej rodziny, oraz kondycja lekko podupada to po woli dostrzegasz ¿e co¶ jest nie tak ! Koñczysz 35 lat i ju¿ trochê za pó¼no na inwestycje i naukê o ekonomi po 40 nawet nie spróbujesz zaryzykowaæ . A kredyt inwestycyjny sp³aca siê czêsto przez 10 lat.

W Polsce po zmianach ustrojowych nie powsta³y jeszcze nagminnie ¶rednie firmy budowane przez ojca od zera i przekazywane dzieciom do dalszego rozwoju. Wiêkszo¶æ ludzi zaczyna od zera teraz tj na przestrzeni ostatnich 10 lat walcz±c z przeciwno¶ciami losu, kryzysami i zmianami przepisów, oraz fochami banków ! Jako spo³eczeñstwo mamy postawê "rozczeniow±" !

Mo¿na ¿yæ z jednoosobowej dzia³alno¶ci tj. egzystowaæ, ale ci ambitniejsi chcieliby ¿eby co¶ po nich zosta³o... a co przeka¿e swoim dzieciakom ten mechanik z jednym stanowiskiem jak jego firma jest w g³owie ... ON to firma, a nie jego warsztat. Tacy ludzie s± warto¶ciowi duchem ale nie ksiêgowo tzn. nie maj± szans na rozwój jak ju¿ dojd± do wniosku, ¿e tu gdzie siê znale¼li to jest ¶lepa uliczka ! A czasy takie ¿e nikt siê nie lituje w banku czy przy dotacji z UE i ma to gdzie¶ jakim jeste¶ ¶wietnym fachowcem ... ka¿dy pyta co osi±gn±³e¶ t± swoj± prac± ?

... i na koniec we¼ pod uwagê ¿e ja do¶æ szorstko traktujê ludzi którzy biadol± bo wiem ¿e tacy do niczego nie dochodz± , ale robiê to tak¿e dlatego, ¿e te¿ zaczyna³em tak jak wielu z nich. Jednoosobowa dzia³alno¶æ i ja jako pracownik fizyczny ! ¯enada i bezpowrotna strata czasu ! Nikt nie pomóg³ mi m±dr± rad± i kilka lat krêci³em siê w kó³ko "za w³asnym ogonem" zarabiaj±c na codzienne wydatki. Jako jedyny w swojej rodzinie prowadzê dzia³alno¶æ reszta to od lat pracownicy najemni !

Wreszcie obserwuj±c mechanizm sukcesu wielu bogatych ludzi ( moich klientów ) zrozumia³em, ¿e sukces to nie takie trudne ... tylko trzeba przestaæ uprawiaæ czarnowidztwo, nauczyæ siê dostrzegaæ szanse na rozwój, lub interes tam gdzie inni chórem mówi± ¿e siê nie da, nie traciæ czasu na przegrane sprawy i niby inwestorów, którzy latami siê zastanawiaj± czy kupiæ pistolet lakierniczy ... a gadaj± o budowie ... i najwa¿niejsze ... nigdy absolutnie nigdy nie prowadziæ inwestycji we w³asnej firmie z w³asnych zaoszczêdzonych pieniêdzy ... co jest najwiêkszym paranoicznym wrêcz b³êdem wielu osób z którymi wymieniam tu posty - grzeczne i nie grzeczne, fachowe i absurdalne ... ale w wiêkszo¶ci s± to osoby które nie wiedz±, lub nie rozumiej± dlaczego nigdy siê tego nie robi. i wiesz co ? ONI s± tacy sami jak Ja w 2001 roku ! Jak widzisz mam przewagê ... bo ja by³em ju¿ tam gdzie teraz s± moi oponenci !

... ale masz racjê nie ka¿dy musi siê z tym zdaniem zgadzaæ. Nie by³o by bogatych ludzi gdyby nie istnia³a skala porównawcza i ci ¶redni, oraz ci biedni ! Ka¿dy musi sam zdecydowaæ co jest dla niego najlepsze ... jednak rzadko siê zdarza ¿eby bogaty marzy³ o biedzie !

To forum bran¿owe, w zasadzie .... bardziej o kasie ni¿ pasji bo wiêkszo¶æ zarabia na lakiernictwie - legalnie, czy nielegalnie, ale zarabia pieni±dze, niektórzy to oczywi¶cie pasjonaci i ich takie wywody nie dotycz± !
_________________
Chcesz wiedzieæ wiêcej ? ... projekter@projekter.pl
 

front247
Wys³any: 2010-01-08, 13:23   
0
UP DOWN

Posty: 127
http://archon.pl/gotowe-p...3f02929c8a12c,4

http://www.pro-arte.pl/projekty-garaze/68/

http://www.pro-arte.pl/projekty-garaze/74/

Wystarczy wpisaæ w google ,to pierwszy lepszy tani projekt takiego pomieszczenia,który ,pod klucz,, ,sys. gospodarczym mozna juz miec za nieca³e 50 tysi.Teraz wystarczy(bezp³atnie,tak robi wiekszosc biur projektowych,),nanie¶c indywidualne wytyczne pod dana dzia³alno¶c...czyli te wszystkie potrzebne pod lakiernie rezczy,jak wentylacja ,utylizacja itd...mozna tez wstawiæ kabinê..i z g³owy.,kupic sprzet lakierniczy i z palcem w dupie mieæ ma³a dzia³alno¶æ,z estetycznym,i funkcjonalnym budynkiem .
Ja nie jestem zadnym znawc± tylko umiem my¶lec i wiem jak dzia³a kalkulator.
Ziemba ,ty ci±gle nadajesz ze siê sie op³aca...a od poczatku autor watku mówi o ma³ej lakierni a nie powyzej 100 czy 200 m/kw,takze nie odbiegajmy od punktu odniesienia.
Autor prosi³ o opiniê na temat ma³ej lakierni,na start,zreszta wiekszosc w Polsce zaczyna od takich.
Nie chcê sie z nikim sprzeczac jedynie staram siê w miare mojej skromnej wiedzy w temacie budowlanki,gdzie jestem na biezaco, obalaæ mity serwowane przez niektórych z pogranicza sajens-fikszyn :D
Dzi¶ w Polsce jest tak ¿e dok³adnie ten sam produkt mo¿na kupiæ nawet 1000% drozej lub..taniej...kwestia wyboru.
pozdrawiam
p.s.
Cytryn-typ sytuacji któr± opisa³e¶ ,w swoim po¶cie prubowa³em juz tutaj argumentowaæ..z jakim skukim wiadomo.
 

PROJEKTER
Wys³any: 2010-01-08, 14:15   
0
UP DOWN


Pomóg³: 15 razy
Posty: 1838
Sk±d: MODULAR - equipment
A Ty fron dalej swoje dyrdyma³y ... 500 z³ projekt .... a ja swój powiesi³em na forum gratis ! ... ale jak kto¶ chce ¿eby to by³ projekt budowlany to ze ten gara¿ - kochanieñki zap³acisz 2000 z³ ... natomiast jak chcesz ¿eby architekt naniós³ wentylacjê zmiany w elektryce i zrobi³ projekt fundamentów pod sparzêt to ... dyletancie FRONT chyba za du¿o od niego wymagasz ! .... bo od tego s± projektanci bran¿owi ... i ka¿dy zrobi sowoje za 1000 mo¿e 2000 ... a to czterech specjalistów :shock: i jeszcze mo¿e by kto¶ zrobi³ RAPORT ¦RODOWISKOWY i mo¿e jak±¶ mapê do celów projektowych ? no i mo¿e jakie¶ uzgodnienia z rzeczoznawcami co ? mo¿e jeszcze wymagany ustaw± PRAWO BUDOWLANE projekt zagospodarowania terenu i mo¿e jaki¶ projekt przy³±czy dla instalacji uzgodniony z gestorami sieci ... Czy laska i budujemy bez pozwolenia na budowê bo wtedy to siê mie¶ci w twojej kalkulacji do 100 000 z³ ^^ ? ... ale w twojej doskona³ej kalkulacji ludzie po studiach posiadaj±cy uprawnienia i w³asne biura projektowe - pracuj± przecie¿ za darmo ! :x:

No i co my tu mamy w tym linku którego znalezienie zajê³o ci dwa dni ? :

Gara¿ na dwa samochody bez zaplecza socjalnego, bez ogrzewania bez kanalizacji za niski na lakierniê za w±ski na lakierniê ... ale co tam przecie¿ to taniocha 71 200 netto za 57 m /kw - bez wszystkiego co w budynku konieczne ¿eby zacz±æ !!!! .... i jeszcze trzeba kupiæ wyposa¿enie !

Brawo @fornt brawo ! - sam wpadasz w pu³apkê w³asnych bania luków ... ale nic ciê to nie uczy NIC !

i pro¶ba czytaj do koñca strony do których wysy³asz link na dowód twoich teorii - co ?
szczególnie to co zawiera projekt i jak siê do niego wprowadza zmiany ... i dla twojej wiedzy choæ ( to ju¿ kolejna informacja za free ) ... prawa autorskie do projektu s± niezbywalne ... nawet jakby autor chcia³ to zrobiæ to nie mo¿e !

ARCON to du¿a firma ... SOFTWAROWA. ARCON + 3D to ich sztandarowy produkt do projektowania obiektów w uk³adzie 3D taka ma³a konkurencja dla ARCHICADA... niestety nie pracuj± w terenie :nie: , a ka¿da konsultacja kosztuje many, many, many, ... ale ka¿dy ma w³asny pomys³ na biznes ! Oni maj± taki, a ty jeste¶ ich kolejnym klientem !

FRONT - Chyba taniej by³oby pó¶æ do jakiego¶ kupmpla który postawi³ gara¿ i za flaszkê skopiowaæ projekt budowlany który jemu ju¿ jest nie potrzebny ... CO ? ^^

front247 napisa³/a:
Ja nie jestem zadnym znawc± tylko umiem my¶lec i wiem jak dzia³a kalkulator.


Tak to fakt ! nie jeste¶ ¿adnym znawc± ... a twój kalkulator dzia³a tak :

57 metrów kw za 71 200 x 3 daje 213 600 z³ za 171 m/ kw ma³ego warsztatu w budynku pod klucz - bez ¿adnych instalacji wewnêtrznych przy³±czy i dopuszczeñ na dzia³ce bez pr±du wody, kanalizacji i drogi dojazdowej ! - OKAZJA i ... kup sobie nowy kalkulator !

... a teraz pomy¶l zanim znowu co¶ dodasz ? ... a najpierw poczytaj :

http://www.auto-online.pl...at/warsztat.htm

a tu poczytaj sobie do czego siê przydaje projektant nadzoruj±cy i prowadz±cy formalno¶ci na terenie :

http://www.eprawnicy.pl/f...dla-domkow.html

OSTATNI ARGUMENT ! ... I TERAZ PODYSKUTUJ DYLETANCIE BUDOWLANY :

http://www.e-domy.com/sho...D=56&ProdID=995

kliknij sobie w zak³adkê KOSZTY BUDOWY ! :cool: i wreszcie przestañ marzyæ !

a jak dalej chcesz przekonywaæ ¶wiat, ¿e to za drogo to masz tam zak³adkê i dodaj swój komentarz o tym ¿e to z³odzieje i k³amcy !. Przypomnê ci tylko ¿e oferowany przeze mnie obiekt jest tañszy od tego w linku o 160 000 z³ netto ! przy tej samej kubaturze i funkcjach !
_________________
Chcesz wiedzieæ wiêcej ? ... projekter@projekter.pl
  
 

front247
Wys³any: 2010-01-08, 14:34   
0
UP DOWN

Posty: 127
Róznica miedzy nami jest taka ze ja popieram swe tezy argumentami i linkami....ty po prostu piszesz liczby :rotfl:
Te linki sa na pierwszej stronie google po wpisaniu w wyszukiwarke,,warsztat,projekt,projekt lakierni,warsztat samochodowy,)
Twojego nie mog³em znalezc :shock: ,a taki profi.
Zajmuje to 10 minut by rozeznac sie w ofercie,projekt tyle wlasnie kosztuje ,czy chcesz czy nie....a jego AdAPTACJA kosztuje zero z³-to tez czy tego chcesz czy nie... :shock:
Ty pisa³es ze projekt..cyt. 40 tys.....ok teraz dajesz go za darmo i siê chwalisz...Przecietne biuro architektoniczne wyrysuje mi na zyczenie taki projekt za duzo mniejsze pieniadze,i nie bedzie o tym piaæ na forum.
Ja koncze ten ja³owy spór, bynajmniej kto bedzie chcia³ to ³atwo znajdzie duzo tansz± oferte,zaadoptujê j± sobie do swoich potrzeb i zap³aci za to normalne pieniadze :tak:
pozdrawiam
Arcon to pierwsza z brzegu firma,jest ich wiele,sprzedaj± dziesi±tki projektów,maj± praktykê i doswiadczenie w tym co robia,i podkreslam za normalne pieniadze...A o takie w³asnie chodzi zapewne autorowi tego¿ w±tku.
 

PROJEKTER
Wys³any: 2010-01-08, 14:46   
0
UP DOWN


Pomóg³: 15 razy
Posty: 1838
Sk±d: MODULAR - equipment
front247 napisa³/a:
Ja koncze ten ja³owy spór, bynajmniej kto bedzie chcia³ to ³atwo znajdzie duzo tansz± oferte,zaadoptujê j± sobie do swoich potrzeb i zap³aci za to normalne pieniadze :tak: pozdrawiam


FRONT nie koñcz ! WRACAJ ! Kurde ... i z kogo ja teraz bêdê siê nabijaæ jak na Forum nie ma ju¿ takiego ¶miesznego dyletanta :/ co liczy koszty budowy na kolanie ! WRACAJ ! nie wyg³upiaj siê. Bez ciebie to forum straci na urodzie !

... a profesjonalnie to masz tu : www.modularny-warsztat.pl tylko trzeba trochê siê zainteresowaæ profesjonaln± budow± warsztatów .... a nie domów, gara¿y i pomieszczeñ na grabie ! ... i tam o dziwo CA£Y KATALOG PROJEKTÓW za darmo ^^ ^^ ^^ ^^ ... no mo¿e za koszt po³±czenia z netem.

Naprawdê zaczynam Ciê lubiæ @front jeste¶ taki nieporadny, ¿e a¿ wzbudzasz sympatiê !

... i ten projekt za doarmo ! WOW ju¿ siêgasz zenitu swoich obliczeñ ... jeszcze chwila i dojdziemy do punktu twojego kosztorysu w ktorym to biuro projektów dop³aca klientowi ¿eby tylko pozwoli³ sobie co¶ zaprojektowaæ ^^ ^^ ^^ ^^ ^^ !
_________________
Chcesz wiedzieæ wiêcej ? ... projekter@projekter.pl
  
 

front247
Wys³any: 2010-01-08, 14:52   
0
UP DOWN

Posty: 127
Ustosunkuje sie.

1link- Pytam Czy o taki warsztat chodzi³o autorowi tematu?
Ja nic nie czyta³em o kilku stanowiskach serwisowch w wielkiej hali? :sciana:

2 link-Sam pisa³es ze jesli jest odpowiednia adaptacja i zezwolenia to ..w czym problem?

link 3-jest najzabawniejszy
Tez go znalaz³em wczesniej w sieci i jest to przyznam kuriozum,bo ani metraz,ani adaptacja,ani skomplikowanie tego projektu oraz ilosc materia³ów i robocizny absolutnie nie upowazniaj± do myslenia ¿e to tyle kosztuje co zreszta potwierdza sama firma pisz±c cyt. ,,
Podawane przez nas koszty budowy s± aktualne i maj± charakter orientacyjny. Nie nale¿y ich traktowaæ jako ceny kosztorysowej ani oferty handlowej.
Taki kosztorys realnie robi firma budujaca b±dz ,hurtownia która dostarcza materia³y na budowe...ten budynek spokojnie mozna wybudowac taniej.
O tej drugiej cenie deweloperskiej przez litosc sie nie wypowiem...wiemy jak i naczym zarabia deweloper ^^

Projekter ja nigdzie nie uciekam,ale przeciez bez k³ótni czy obrazania mozna powymieniac poglady,nie by³o by ca³ej rozmowy gdybys udowodni³ autorowi ¿e nie ma prawa postawiæ sobie taniej i funkcjonalnej lakierni.A ty po prostu stwierdzi³es ze nie da rady,wiec ja oponuje ¿e da rade...i co najsmieszniejsze nie jestem fachowcem od lakiernictwa. Bo nie trzeba znac siena lakierowaniu ,wystaraczy wiedziec ze budynek pod lakiernie to jest budynek ,a nie jakie¶ magiczne miejsce za miliony.

A odwiedzi³em twoja strone,ciekawe rzeczy,poczyta³em porzegl±da³em i co moge napisaæ w porz±dku.
Ciekawy jest fragment o wadach i temat o p³atno¶cich a tak¿e co sie stanie jak nie zap³acimy raty.
Gdzies tu pyta³em o ubezpieczenie tak duzej inwestycji,no prosze a wystarczy³o wejsc i poczytac .

Nastepna sprawa.
Wyt³umacz za co p³aci klient skoro jego wk³ad to:
dzia³ka
fundamenty
+ 100tys na projekt i przy³acza?
Za co jest te pó³ banki przez 5 lat po 11 tys?
Jak mi to rozs±dnie wyjasnisz i zaargumentujesz,w temacie MA£EJ LAKIERNI !!!!!!!! samochodowej to kasuje i odwo³uje wszystko co tu napisa³em ,wylogowuje sie z forum na sta³e,i jeszcze oficjalnie przeproszê w srodkach masowego przekazu za sianie zamêtu.
pozdrawiam
  
 

PROJEKTER
Wys³any: 2010-01-08, 15:14   
0
UP DOWN


Pomóg³: 15 razy
Posty: 1838
Sk±d: MODULAR - equipment
No ? na czym zarabia developer ? nie przypadkiem na budowie materia³ach formalno¶ciach wliczaj±c w cenê obiektu koszt kredytu ? ... a Ty masz 100 000 na inwestycjê, czy po¿yczysz i w efekcie bêdzie to 130 000 z³ ?

Znalaz³e¶ firmê która wypisuje w necie k³amstwa bzdury oszustwa i ... nie chcesz tego skomentowaæ na ich stronie ? ... daj spokój WY¯YJ SIÊ ! Sami prosz± o komentarz !
To fajne z twojej strony ¿e argumenty z netu traktujesz wybiórczo ! Jak co¶ dok³adnie pasuje do tego o czym piszemy, ale cena burzy twoj± koncepcjê postrzegania rzeczywisto¶ci to milczysz :x: ... ale jak znajdziesz gara¿ nijak nie pasuj±cy na warsztat tylko tañszy to po tym jak urwiesz z kosztorysu jeszcze 21 000 z³ ¿eby na si³ê dopasowaæ do obliczeñ z kolana - wskazujesz go jako przyk³ad ! ^^ PO CO to robisz ? Przecie¿ ka¿dy kto ju¿ zacznie budowê natychmiast zostanie wyprostowany przez wykonawców projektantów i hurtownie materia³ów budowlanych ! Ja jestem projektantem i buduje takie obiekty ... a TY FRONT ? ... taki PIOTRU¦ PAN z mieczykiem !

front247 napisa³/a:
2 link-Sam pisa³es ze je¶li jest odpowiednia adaptacja i zezwolenia to ..w czym problem?


No w³a¶nie nie ma problemu je¶li - JU¯ JEST - to jest ró¿nica pomiêdzy projektem za 500 z³, a tym za 40 000 z³. ( minimum ). W jednym przypadku nie masz ju¿ 5 stów i nie mo¿esz wybudowaæ obiektu ( poczytaj link )... a w drugim kto¶ za³atwia wszystkie formalno¶ci ! ... i nie ³ap mnie za s³ówka bo ja za 40 ty¶ nie robiê projektów serwisów samochodowych z lakierni± ... no mo¿e sam± technologiê to bym siê skusi³ ... ale jak±¶ prost± ¿eby nie by³o za du¿o uzgodnieñ zewnêtrznych ! ... to nie wolontariat i nikt dla mnie te¿ nie pracuje za darmo !

500 z³ to kosztuje wydruk projektu na ploterze i segregatory ¿eby go oprawiæ ^^ ^^ ^^ ^^ ... choæ ostatnio robi³em projekt serwisu dla MANa bez lakierni i zap³aci³em za wydruki + ksero i oprawê 760 z³ brutto ! 4 egzemplarze podstawowej dokumentacji bez technologi !

I we¼ wreszcie pod uwagê ¿e piszemy o budowie ma³ego warsztatu z lakierni± a nie o budowie pomieszczenia gara¿owego w którym mo¿na lakierowaæ sprayem zbiorniki do motorów ! Jak zaczniemy rozmawiaæ o tych giga serwisach i wielkich lakierniach to przejdziemy do poziomu inwestycji za 3 - 4 miliony z³ ... gdzie sama elewacja ze szk³a w salonie kosztuje 400 000 z³ ! Wiêc nie dotykaj tego tematu pisz±c ...." nie mówimy tu o wielkich lakierniach tylko o takiej ¿eby zacz±æ ". ¯eby zacz±æ to trzeba sobie wynaj±æ ... a jak chcesz budowaæ warsztat to poczytaj posty @ZIEMBA !
_________________
Chcesz wiedzieæ wiêcej ? ... projekter@projekter.pl
  
 

front247
Wys³any: 2010-01-08, 15:22   
0
UP DOWN

Posty: 127
Acha ..wszyscy k³ami±...co bym tu nie napisa³ i nie przytoczy³ to wszystko zanegujesz...
Skoñczy³a mi siê argumentacja :help: ^^
pozdrawiam i mi³ego weekendu
nie mowimy o gigaserwisach i domu ze szk³a :D
cytryn to wyjasni³ wlasciwie w 1 poscie po co ja sie produkuje..
 

PROJEKTER
Wys³any: 2010-01-08, 15:39   
0
UP DOWN


Pomóg³: 15 razy
Posty: 1838
Sk±d: MODULAR - equipment
Nie nie k³ami± ! Mówi± prawdê ! U¿ywaj± marketingowych chwytów i typowych niedomówieñ w pocz±tkowym stadium wspó³pracy. Taki standard na rynku !

Nowa kabina kosztuje 50 000 z³, ale cena nie obejmuje tego i tego i tamtego i jeszcze tego, ... noooo a jak Pan chce ¿eby by³a do wodnych to jeszcze trzeba do³o¿yæ i co ? ... jeszcze ma dzia³aæ zim± ? :shock: co takiegooo - ¿eby¶my my j± z³o¿yli :shock: .... coooooo PAN jeszcze drugi rok gwarancji :shock: :shock: :shock: .... zaraz zaraz niech policzê ..... to razem bêdzie 138 000 z³ + vat. ^^ !

Front - Tylko ty marzysz i konfabulujesz o tych kosztach budowy ... w³a¶nie dlatego ¿e siê na tym nie znasz. Dla ciebie kabina na allegro za 50 000 z³ to cenowa przesada a za 50 000 to ona nie dzia³a :spoko:
_________________
Chcesz wiedzieæ wiêcej ? ... projekter@projekter.pl
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Firma

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - mangi