Szukaj FAQ Album

Autor Wiadomość
airbrush 
Wysłany: 2009-07-24, 18:03   Demon Women.
0
UP DOWN

Witam oj bardzo dawno nie było czegoś mojego w galerii.
Poziom co nie których użytkowników się dźwigną i nie sposób im dorównać, ale myślę że znów tak źle nie ma.
Oceniać,bluzgać itp.(z tym bluzganie żartowałem niech tylko ktoś spróbuje mam Wasze wszystkie adresy zamieszkania :D he he).

LoboLoco 
Wysłany: 2009-07-31, 07:53   
0
UP DOWN

Fajny kolorek oczu... to z głowy jest czy reprodukcja? jaki to formacik? ...wiecej pytań niż krytyki... :) ogólnie fajnie... troche proporcje się mieszają, ale przy wiekszych formatach gdy malując nie ogarnia się wzrokiem całego obrazu to się zdarza...

airbrush 
Wysłany: 2009-08-01, 14:56   
0
UP DOWN

Format około 80x50 w sumie można to nazwać reprodukcją gdyż malowałem inspirując się znalezioną tapetą na PC z serii fantasy.
Oczywiście na żywo kolory są bardziej nasycone.
Dzięki za pierwszy po parunastu dniach komentarz, reszta to chyba się wystraszyła mojego sarkastycznego humoru :D

malchov 
Wysłany: 2009-08-02, 06:16   
0
UP DOWN

Demon women - bardziej niż ktoś ją wykopał z grobu - ktoś ją cenzura łopatą. Oczy i nos ma krzywe, a i kadrowanie ktoś saperką wymierzył - czemu tak dziwnie ucięte broda, a zwłaszcza warga? Miejsca na kartce brakło?

malchov 
Wysłany: 2009-08-02, 06:17   
0
UP DOWN

cenzura - pier***nął

airbrush 
Wysłany: 2009-08-02, 11:54   
0
UP DOWN

Hm na dużych formatach to łatwa sprawa z malowaniem nie jest,broda ucięta bo brak placu się zrobił.
A z drugiej strony pokaż coś swojego bo jak na razie to ani jednej twojej pracy to forum nie zobaczyło, a swoim komentarzem nic pomocnego nie wnosisz.

LoboLoco 
Wysłany: 2009-08-03, 07:50   
0
UP DOWN

wnosi wnosi... nos jest krzywo, a rozplanowanie tematu powinieneś zrobićza pomocą szkicu, to że coś się nie zmieściło jest niedopuszczalne... to są twoje początki, więc nie ma co się zrażać, ale musisz jeszcze troche popracować ;)

malchov 
Wysłany: 2009-08-03, 16:55   
0
UP DOWN

Dzięki Loboloco. Bo już skolaniłem, wszak kolega ma wszystkie nasze adresy. Nie ma się co nadymać.

airbrush 
Wysłany: 2009-08-03, 19:17   
0
UP DOWN

Wiesz co twoje posty są dla mnie bezwartościowe a więc prosił bym o niezabieranie głosu bo jesteś daremny i takich pajaców to mi szkoda.Co do sarkazmu związanego z adresami specjalnie napisałem dla takich baranów jak ty którzy hu...a pokazują a innych wyśmiewają lub podchodzą do prac innych użytkowników z pogardą.

Co do pracy w chwili obecnej ze względu na małą ilość wolnego czasu maluję raz na 3 miesiące, nie korzystam z rzutnika ani innych pomocy po prostu maluję bezpośrednio z kartki.Tylko lekki szkic robię.
Wstyd się przyznać ale to początki nie są wystarczy sprawdzić moje posty.

manieks 
Wysłany: 2009-08-04, 06:31   
0
UP DOWN

airbrush napisał/a:

... nie korzystam z rzutnika ani innych pomocy po prostu maluję bezpośrednio z kartki.Tylko lekki szkic robię.

- hmm...dlaczego nie korzystasz z pomocy?
- moim zdaniem powinieneś. Zwłaszcza, że nie trenujesz codziennie po kilkanaście godzin (jak wspomnialeś).
Używanie rzutnika, siatki, czy wsparcie w jakiejkolwiek innej postaci podczas przenoszenia obrazu na podłoże nikomu w niczym nie ujmuje. Stosuj nawet Camera Obscura" jeżeli w czymkolwiek to może Ci pomóc.
I nie słuchaj obiegowych opinii the beściaków, co to tylko z freehenda i ze łba wszycho. Tak naprawdę nieliczna grupa ludzi rodzi się z autystycznym defektem fotograficznego odtworzenia tego co zobaczyli, czy też - tego na co patrzą. Miernoty, jak my, muszą pracować nad rozwinięciem tej umiejętności- często przez całe życie :) .
Myślisz, że dziś ludziska zachwycali by się sklepieniem Kaplicy Sykstyńskiej, gdyby Michaś nie używał szablonów?

Powracając do Twojej pracy.
Jeśli masz kłopot z zachowaniem proporcji to spróbuj podczas malowania nie spuszczać wzroku ze wzorca i od czasu do czasu postaraj się spojrzeć na to co już namalowałeś z pewnej odległości. Tak robią zawodowcy ;) To ich śmiesznie wyglądające (z boku) odchylanie do tyłu wspomagane rzutem oka spode łba, to wbrew pozorom nie jest objaw afirmacji własnego płodu, ale... łapanie "obrazu całości"
3m się ;)

P.S. To, co napisałem ma zastosowanie jedynie w przypadku naśladowania rzeczywistości - rzecz jasna (zwłaszcza portretów)! Bo jeśli robisz prace autorskie to powinieneś zachowywać się nieco inaczej ;) - bardziej artystycznie... tzn. malujesz co chcesz i jak chcesz, mając w czarnym dupsku co kto o tym myśli ;)

LoboLoco 
Wysłany: 2009-08-04, 07:52   
0
UP DOWN

Twoja odpowiedź to .... prawda!
Trzeba co jakiś czas ogarnąć wzrokiem cały plan, bo można stać się niewolnikiem detalu ;) a szkic powinien całkowicie określać proporcje i kompozycję (no przynajmniej w znacznym stopniu) , jest to jedno z najważniejszych stadjów rozwoju dzieła.

airbrush napisał/a:
Wstyd się przyznać ale to początki nie są wystarczy sprawdzić moje posty.

Jak ktośmaluje raz na 3 miesiace to poczatki moga trwać i pare lat.... takie życie.

airbrush 
Wysłany: 2009-08-04, 15:00   
0
UP DOWN

I właśnie posty takie jak napisał Manieks są w cholerę pomocne, dzieki wielkie za cenne info.
Fakt malując nie spoglądam na prace z dalszej perspektywy.
Pozdro.

LAKIEROWANKO Strona Główna » AIRBRUSH » Galeria Airbrush

Odpowiedz do tematu