Szukaj FAQ Album



Przesuniêty przez: Tech 2009-04-22, 15:52
Autor Wiadomo¶æ
DaveR 
Wys³any: 2007-05-13, 12:58   Jaki kupiæ pistolet
0
UP DOWN

Posty: 1
Witam
Na wstêpie zaznaczam ¿e ma³o siê znam na temacie a pistolet ma byæ prezentem.


Z tego co wiem to s± pistolety wysokoci¶nieniowe (HP) oraz niskoci¶nieniowe (HVLP,LVLP).
Wiem ¿e brat by chcia³ niskoci¶nieniowy z dysz± 1.4


Pierwsze co mogê zrobiæ to przeszukaæ allegro. Zachwalane s± oczywi¶cie pistolety najnowszej generacji LVLP.
Chcia³bym by kto¶ mi doradzi³, poleci³ jaki¶ pistolet w granicach 350z³
(bo pistolety typu SATA odpadaj± [$$])

Osobi¶cie wyszuka³em i zastanawiam siê nad takim:

Pistolet Leader 2006

Czy by³by to dobry zakup??
 
 

jarek1111
Wys³any: 2007-05-14, 20:33   
Go¶æ
kupuj na jakis czas ci starczy tylko hvlp
 

online 
Wys³any: 2007-05-18, 14:28   
0
UP DOWN
MTGarage.

Pomóg³: 10 razy
Posty: 722
Sk±d: ¦l±sk - ¦wierklaniec
Na allegro jest go¶ciu, który sprzedaje Iwaty Jonnesway po ok 300z³ (jego firma ma urodziny czy co¶ w tym stylu i ma ile¶ tam sztuk w promocyjnej cenie). Poszukaj.
 
 

darXo 
Wys³any: 2007-05-28, 16:57   
0
UP DOWN
darXo

Pomóg³: 1 raz
Posty: 29
Sk±d: Wlkp.
Sprzedajê Leadery u siebie od 3 lat. Jest to jedyny model z kilkunastu które sprzedajê, który nigdy nie mia³ ¿adnych z³ych opinii (mówiê o wersji "tradycyjnej" HP.
Wersja LVLP (czyli ta, któr± masz na allegro) charakteryzuje siê mniejszym zapotrzebowaniem na powietrze i du¿o mniejszym odkurzem. Ró¿nica jest bardzo widoczna.
W tej kwocie niczego lepszego nie znajdziesz.
Pozdrawiam

online: jonnesway to nie iwata ;-) , co prawda wygl±d mo¿e troszke myliæ, ale nie wszystko z³oto...itd. ;-)
 

online 
Wys³any: 2007-05-28, 22:49   
0
UP DOWN
MTGarage.

Pomóg³: 10 razy
Posty: 722
Sk±d: ¦l±sk - ¦wierklaniec
Eh rzeczywi¶cie wprowadzi³em w b³±d!

:arrow: DarXo, a mia³e¶ styczno¶æ jako tak± z tymi modelami LINK :?:

Zastanawiam siê nad jego kupnem, war tej ceny?

Ewentualnie ten HP? Teraz robie na syst. HVLP (ma³o ma to wspolnego z tym systemem) i korci mnie, aby siê przesi±¶æ na HP.

LINK2
 
 

£ukasz 
Wys³any: 2007-05-29, 13:17   
0
UP DOWN

Posty: 35
Sk±d: Podkarpacie
http://www.allegro.pl/ite...vo_t_lvlp_.html
ja polecam ten mam go u siebie bo dostalem od wójka na urodziny u¿ywam go do lak bezbarwniego i akrylu
_________________
Kto pyta nie b³adzi!!
 
 

darXo 
Wys³any: 2007-05-30, 19:19   
0
UP DOWN
darXo

Pomóg³: 1 raz
Posty: 29
Sk±d: Wlkp.
online: w³a¶nie o tym modelu mowiê, lakiernicy naprawde je sobie chwal±, szczególnie przy malowaniu bazami (LVLP a nie HVLP). Model HP te¿ jest niez³y, ale troszke "sypie " po bokach.

£ukasz poda³ linka do pistoletu EVO-T firmy STAR. Firma tajwañska, ale sprzêt niez³y.(pistolety w ni¿szych cenach nie maj± nawet adresu firmy na opakowaniu - nie wiadomo kto to produkuje). Model ten ma jeszcze inaczej rozwi±zan± dyszê powietrzn± i bardzo ma³e zapotrzebowanie na powietrze - z tego co pamietam 140l/min.
Miêdzy tymi pistoletami ró¿nic w nanoszeniu materia³u praktycznie nie widaæ, evo-t jest staranniej wykonany i troszke lepiej le¿y w rêce. Podejrzewam te¿ ¿e bedzie trwalszy, a to oka¿e sie za kilka lat jak zaczn± siê klientom psuæ te sprzety.
 

aeroarte
Wys³any: 2007-05-30, 22:46   
Go¶æ
Ja malujê Starem i jest faktycznie dobry.Ma jednak wadê ,bo nie ma bocznego pokrêt³a reguluj±cego szeroko¶æ strumienia i przy krawedziach nie mo¿na zmieniæ szeroko¶ci.
 

online
Wys³any: 2007-05-31, 15:37   
Go¶æ
O rzeczywi¶cie nie ma :mad: Jak to mo¿na tym malowaæ? Bo ja sobie nie wyobra¿am :neutral: Najtañsze pistolety maj± wszystkie 3 zakresy reg. a ten nie ma? :lol:
 

aeroarte
Wys³any: 2007-05-31, 18:52   
Go¶æ
Szeroko¶æ strumienia ustawia siê pokrêt³em górnym ,którym w innych ustawia siê ilo¶æ farby. Malujê nim tylko klar bo daje bardzo ma³y rozkurz. Przy krawêdziach trzeba nim odchodziæ od elementu. Mo¿na siê przyzwyczaiæ ,ale na pocz±tku parê falbanek posz³o.
 

online 
Wys³any: 2007-06-01, 19:01   
0
UP DOWN
MTGarage.

Pomóg³: 10 razy
Posty: 722
Sk±d: ¦l±sk - ¦wierklaniec
No to nie rozumiem... Na zdjêciu widaæ jedynie 2 pokrêt³a. Jedno od rozbryzgu *to wy¿ej* a drugie od ilo¶ci materia³u? Wiêc nie ma reg. ilo¶ci powietrza?

Moja stara sznajderka mia³± wszystkie 3 regulacje jedna pod drug± tj. reg. rozbryzgu nad iglic±, ni¿ej wiadomo lakier, a nastêpnie powietrze. Rozbyzg reg. siê tak samo jak w tych wszystkich z boczn± regulacj±...

Sorry, ¿e takie g³upie pytania, no ale wyt³umaczcie mi jak 4-letniemu dzieciakowi je¶li kto¶ jeszcze nie ma mnie dosyæ :lol: Nie potrafie wybrac miêdzy tymi dwoma...
 
 

looqasch 
Wys³any: 2007-06-06, 00:36   
0
UP DOWN

Posty: 60
Ja od kilku dni mam takiego STARA tylko z ¿ó³t± nakrêtk± dyszy. Ma trochê wiêcej otwórków na dyszy jak ten ze zdjêciu.
W porównaniu do mojego poprzedniego to ró¿nica kolosalna :grin:
Co do akrylu zd±¿y³em ju¿ siê przekon±æ ¿e jest ¶wietny. Bazê metaliczn± robi³em tylko tak na próbê "na szybko" to te¿ fajnie. A jak Wam siê maluje metalikami, per³ami ?? :?:
W jakiej odleg³o¶ci trzymacie go od elementu no i jakie ci¶nienie na wej¶ciu (producent zaleca 1.7 bara)

Aha. W moim s± wszystkie trzy regulacje :grin:
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Warsztat

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group