Szukaj FAQ Album



Autor Wiadomo¶æ
Dawid1989 
Wys³any: 2009-07-28, 22:21   Pare wa¿nych pytañ
0
UP DOWN

Pomóg³: 8 razy
Posty: 324
Sk±d: okolice Mielca
Panowie
Jak stoi sprawa z pr±dem w gara¿u.Pr±d mam pod³±czony z domu i tu moje pytanie.Czy jak zarejestruje firmê to bede p³aci³ wiêcej za pr±d???Czy s± jakie¶ podatki??Bo je¶li na firme p³aci sie wiêcej to zmu³a bo nie chce zeby rodzice zamiast p³aciæ 400z³ to p³acili np600.Musia³ bym za³o¿yæ licznik
W jakiej wysoko¶ci bêdê musia³ odprowadzaæ podatek od zrobionych aut??Mam 2 gara¿e .Pierwszy tylko do malowania 6*4(ju¿ przystosowany) a drugi 5*6 do przygotówki
 

pearlaga
Wys³any: 2009-07-29, 20:38   
0
UP DOWN


Posty: 50
NA FIRME CHYBA MUSISZ MIEC OSOBNY PODLICZNIK KOSZTY :) , PRAD FIRMOWY JEST TROSZKE DROZSZY CHYBA JAKIES 20%

A CO PODATKOW TO POCZYTAJ NA FORUM
_________________

 

TOM-AS2000
Wys³any: 2009-07-31, 09:23   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 16
Podstawowa róznica to taka, ¿e pr±d przy dzia³alno¶ci gospodarczej kosztuje 2 z³/ kw.
Przy prowadzeniu dzia³alno¶ci gospodarczej pr±d jest kosztem, czyli zmniejsza przychód.
Sam musisz zdecydowaæ czy op³aca Ci sie montowaæ drugi licznik i op³acaæ pr±d po 2 z³/kw i wpuszczaæ t± kwotê w koszty prowadzenia dzia³alno¶ci gospodarczej! Bo mo¿esz ci±gn±c pr±d z domu i nie ujawniaæ go w kosztach i dopuki z "energetyki" nie dowiedz± siê ¿e pobierasz pr±d do dzia³alno¶ci gospodarczej bedziesz p³aci³ za pr±d tak jak dotychczas, chyba 60 gr/kw.

[ Dodano: 2009-07-31, 09:42 ]
a w zwi±zku z podatkami od naprawianych aut, najlepiej jak popytasz w biurze rachunkowym, no chyba ¿e chcesz siê sam rozliczaæ! Trochê by³oby pisania, a w skrócie wszystkie materia³y i op³aty - to koszty
warto¶æ z faktury za us³ugi to przychód
Przychód - koszty = dochód * 19% = kwota dla Urzêdu Skarboweg
Kwoty z faktur liczysz bez vat-u , Bo z vatu rozliczasz siê oddzielnie, no chyba ¿e przez rok twój dochód nie przekroczy oko³o 3 tys, nie pamiêtam dok³adnej kwoty.
a Vat rozliczasz tak:
faktury zakupowe - w nich jest "vat naliczony"
faktury sprzeda¿owe czyt. twoje - w nich jest "vat nale¿ny"
vat nale¿ny - vat naliczony >0 p³acisz ta kwotê do US.
Vat nale¿ny - vat naliczony<0 wtedy masz zwrot z vatu od US (tak jest na pocz±tku dzia³alno¶ci, kiedy jest wiecej zakupów, a mniej przychodów)
Tak to by wygl±da³o, gdyby¶ rozlicza³ siê na zasadach ogólnych medod± linoiw± 19%., Bo mo¿esz jeszcze wybraæ kartê podatkow±, lub rycza³t od przychodów ewidencjonowanych. Ale najlepsza metoda w tego typu us³ugach to "zasady ogólne"
Nie wiem czy jasno napisa³em, ale stara³em sie :-)
 

Dawid1989 
Wys³any: 2009-08-01, 01:30   
0
UP DOWN

Pomóg³: 8 razy
Posty: 324
Sk±d: okolice Mielca
Dziêki wielkie. O takie co¶ mi chodzi³o :)punkcik
 

Mariuszczs
Wys³any: 2009-08-03, 22:10   
0
UP DOWN

Pomóg³: 2 razy
Posty: 100
Sk±d taka cena za pr±d na firmê ? Ja mam 3 fazowy licznik na firmê dwutaryfowy. W godzinach szczytu jest 10 gr dro¿ej od tego co mam w domu, natomiast poza tymi godzinami ( czyli jako¶ od 12 do 19 i od 20 do 6 ) jest taniej o 2 gr. To siê tyczy stawki za kwh. Op³ate przesy³ow± mam dro¿sz±, ale to dlatego ¿e 3 fazy a nie tak jak w domu jedn±
Tutaj raczej mi siê op³aca dom zasilaæ pr±dem firmowym bo po odliczeniu vatu i wci±gnieciu kwoty netto w koszty wychodzi ok 30% taniej ni¿ pr±d w domu.
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Firma

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group