Szukaj FAQ Album



Autor Wiadomo¶æ
b-rad
Wys³any: 2009-08-02, 14:47   Przej¶cie na ostro, element w dwóch kolorach...
0
UP DOWN

Pomóg³: 2 razy
Posty: 226
Witam, planujê polakierowaæ skuter w dwóch kolorach tzn. bia³a per³a + fioletowy/¶liwkowy metalik.

Plan dzia³ania:

1. bia³y podklad na ca³o¶æ
2. bia³a baza (t³o pod per³ê) na ca³o¶æ
3. bia³a per³a na ca³osæ
4. fioletowa baza praktycznie na 5cm od rant dooko³a.
5. Klar

Czyli co¶ na podobê szparunków. Ca³y problem tkwi w tym, ¿e jak oderwê ju¿ pó¿niej ta¶mê to zostanie grubszy rant na brzegu fioletu. Przecie¿ bazy papierkiem nie przytrê....


Macie jakie¶ pomys³y??

No ewentualnie mogê siê pokusiæ o 5 warstw klaru i polerkê ostr± ale to raczej nie wyjdzie bo komar bardzo skomplikowane kszta³y.

Macie jakie¶ pomys³y??
 

Nurglepl 
Wys³any: 2009-08-02, 16:39   
0
UP DOWN

Pomóg³: 9 razy
Posty: 305
Sk±d: Gryfino
Co do tego progu przy k³adzeniu bazy to raczej go nie bêdzie praktycznie czuæ. Bazy nie leje siê grubo
 

lukasz509
Wys³any: 2009-08-02, 19:52   
0
UP DOWN

Posty: 389
normalnie przyklejasz na ostro ta¶me i lakierujesz baz± a potem kryjesz bezbarwnym i wogule tego nie czuæ ja kiedy¶ w³uknin± troszke podciera³êm ale to niepotrzebnie.kiedy¶ u znajomego widzia³êm ta¶me specjaln± do lakierowania w 2kolory.
 

b-rad
Wys³any: 2009-08-02, 20:17   
0
UP DOWN

Pomóg³: 2 razy
Posty: 226
Równie¿ zakupi³em tak± ta¶mê, bawi³em sie kiedy¶ w takie co¶ z motorynk± i jest wyczuwalna mocno linia na klarze, mo¿e za grybo bazy da³em.... ale chyba nie...
 

przemo1972 
Wys³any: 2009-08-02, 20:54   
0
UP DOWN


Pomóg³: 11 razy
Posty: 551
Sk±d: SC
b-rad napisa³/a:
bawi³em sie kiedy¶ w takie co¶ z motorynk± i jest wyczuwalna mocno linia na klarze,

A nie "przylales"tej bazy?Sproboj "proszyc", powinno byc OK :spoko:
_________________
Wyrywanie chwastow
 

lukasz509
Wys³any: 2009-08-02, 21:17   
0
UP DOWN

Posty: 389
ja normalnie malowa³em ba¿ a a ta¶my u¿ywa³em z 3M czasami tak± niebieska do aeografów ale to niepotrzebny wydatek sprubuj w³ukninom troszke ten rant zmniejszyc albo ko³o ta¶my lekko zamaluj na 1warstwe
 

No-limit
Wys³any: 2009-08-03, 20:23   
0
UP DOWN


Pomóg³: 34 razy
Posty: 1179
lukasz509 napisa³/a:
ja normalnie malowa³em ba¿ a a ta¶my u¿ywa³em z 3M czasami tak± niebieska do aeografów ale to niepotrzebny wydatek sprubuj w³ukninom troszke ten rant zmniejszyc albo ko³o ta¶my lekko zamaluj na 1warstwe


Sorry,ale to bzdura u¿ywaæ w³ókninê do rantów.Po prostu kladzie sie 3 warstwy klaru z miêdzyczasem na odparowanie i nastêpnego dnia /powiedzmy po 8-10 godz./po lekkim przeszlifowaniu/1500/1,5 pó¿niej pe³na warstwa. :)Zale¿y od rodzaju lakieru.
 

lukasz509
Wys³any: 2009-08-03, 22:46   
0
UP DOWN

Posty: 389
No-limit wiem z ebzdura ty jeste¶ profesionalist± a ja amatorem uczy³em sie an b³edach napisa³em w jednym ¿e w³uknina jest niepotrzebna bo urzywa³êm i to by³ b³±d teraz to wiem:P
 

mebArth 
Wys³any: 2009-08-04, 09:33   
0
UP DOWN

Pomóg³: 42 razy
Posty: 1797
Sk±d: Kraków
A mo¿e gabka na felca? tylko od 4CR bo nie ma rantu z klejem i mo¿na j± wywijac w 2 strony.
_________________
Bart
 
 

lukasz509
Wys³any: 2009-08-04, 16:45   
0
UP DOWN

Posty: 389
dobr jest ta ta¶ma do malowania aeografem ta niebieska cienka
 

No-limit
Wys³any: 2009-08-06, 22:08   
0
UP DOWN


Pomóg³: 34 razy
Posty: 1179
lukasz509 napisa³/a:
dobr jest ta ta¶ma do malowania aeografem ta niebieska cienka


Rantów na bazie nie szlifuje siê :!: :!: :!: :!: Po po³o¿eniu klaru TAK :!:Oczywi¶cie nie przecieraj±c siê do bazy/ ;)
 

b-rad
Wys³any: 2009-08-07, 01:21   
0
UP DOWN

Pomóg³: 2 razy
Posty: 226
Ju¿ polakierowane... trochê czuæ miejscami, ze wzglêdu ¿e to skuter jest to siê nie przejmuje tym. Tymbardziej ¿e mój...


Mam teraz inny problem, nie bêdê zak³adaæ nowych tematów.


Kupi³em samochodzik, by³ ca³y lakierowany, z racji na nisk± cenê kupi³em go pomimo popêkanego szpachla na dachu....


Pêk³ w 4 ró¿nych miejscach i stwierdzi³em ¿e raczej ca³y polakierujê. Jak± szpachl± teraz to poprawiæ ?? z ca³o¶ci nie bêdê szpachla ¶ci±gaæ, lecz dooko³a pêkniêæ....


Jutro wrzuce zdjêcia to sami zobaczycie...
 

Ryba 
Wys³any: 2009-08-07, 08:49   
0
UP DOWN


Pomóg³: 5 razy
Posty: 430
Sk±d: Radomsko
Na dachu to siê¿ka sprawa, bo to zawsze jest du¿y p³at i co by¶ nie zrobi³ bêdzie pracowaæ :/ Np. u mnie w civc'u ugina siê jakie¶ 3 cm. Najlepszym wyj¶ciem i chyab najprostrzym by³o by jak dla mnie przespawanie POSZYCIA dachu na jaki¶ normalny - rozwiercasz zgrzewy i po problemie.
 
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Pomoc dla amatorów

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group