Szukaj FAQ Album



Autor Wiadomo¶æ
Kamek
Wys³any: 2009-08-04, 15:58   Po³ysk plastiku.
0
UP DOWN

Posty: 22
Witam, na pocz±tku napisze ¿eby nikt nie mia³ do mnie ¿adnych pretensji. Sprawa wygl±da tak mam 15 lat i jak siê zapewne domy¶lacie nie ma lekko z kas± na pistolet i inne bajery. Wiêc plastik w moim skuterze pomalowa³em sprayem firmy MOTIP (podobno najlepszy na rynku wiêc na niego siê zdecydowa³em), ogólnie plastik wygl±da nie¼le ju¿ parê razy malowa³em sprayami wiele elementów wiêc nie ma ¿adnych zacieków itd. Lecz plastik ma dosyæ s³aby po³ysk, zrobi³em tak po na³o¿eniu lakieru (kolor) odczeka³em pó³ godziny wzi±³em papier ¶cierny 1500 i delikatnie go przetar³em po czym wypolerowa³em past± polersk± tempo + opryskiwa³em wod±, nastêpnie na³o¿y³em warstwê lakieru bezbarwnego firmy MOTIP. Zaraz po wyschniêciu efekt by³ nieziemski, plastik by³ ¶liski i po³yskuj±cy lecz nie wiem dlaczego po odczekaniu jakiej¶ godziny (robi³em co¶ innego itp.) plastik znów sta³ siê no mo¿e nie matowy ale nie jest ¶liski, a po³ysk to nie to samo lustro co wcze¶niej. Mam pytanie jak zrobiæ by ten plastik nabra³ po³ysku i efektu bo dziwnie on wygl±da na skuterze, np. stanê obok i na "starym" plastik widaæ moje nogi itp. a tamten s³abo odbija...

Pozdrawiam.
 

No-limit
Wys³any: 2009-08-06, 22:03   Re: Po³ysk plastiku.
0
UP DOWN


Pomóg³: 34 razy
Posty: 1179
Kamek napisa³/a:
Witam, na pocz±tku napisze ¿eby nikt nie mia³ do mnie ¿adnych pretensji. Sprawa wygl±da tak mam 15 lat i jak siê zapewne domy¶lacie nie ma lekko z kas± na pistolet i inne bajery. Wiêc plastik w moim skuterze pomalowa³em sprayem firmy MOTIP (podobno najlepszy na rynku wiêc na niego siê zdecydowa³em), ogólnie plastik wygl±da nie¼le ju¿ parê razy malowa³em sprayami wiele elementów wiêc nie ma ¿adnych zacieków itd. Lecz plastik ma dosyæ s³aby po³ysk, zrobi³em tak po na³o¿eniu lakieru (kolor) odczeka³em pó³ godziny wzi±³em papier ¶cierny 1500 i delikatnie go przetar³em po czym wypolerowa³em past± polersk± tempo + opryskiwa³em wod±, nastêpnie na³o¿y³em warstwê lakieru bezbarwnego firmy MOTIP. Zaraz po wyschniêciu efekt by³ nieziemski, plastik by³ ¶liski i po³yskuj±cy lecz nie wiem dlaczego po odczekaniu jakiej¶ godziny (robi³em co¶ innego itp.) plastik znów sta³ siê no mo¿e nie matowy ale nie jest ¶liski, a po³ysk to nie to samo lustro co wcze¶niej. Mam pytanie jak zrobiæ by ten plastik nabra³ po³ysku i efektu bo dziwnie on wygl±da na skuterze, np. stanê obok i na "starym" plastik widaæ moje nogi itp. a tamten s³abo odbija...

Pozdrawiam.


Po pierwsze.pasta "Tempo" zawiera nab³yszczacz/woski lekkie,benzyny ciê¿kie/,wiêc do matowania radzê u¿yæ tylko papieru na mokro 1500.Secundo:lakier w sprayu jest kiepskiej jako¶ci,oprócz tego zawiera przspieszacz,który powoduje,¿e lakier matowieje i mêtnieje.Jedyna rada,to w mieszalni nabiæ w sray lakier i lakier bazbarwny+utwardzacz bezpo¶rednio przed wykorzystaniem. ;)
 

Kamek
Wys³any: 2009-08-23, 23:18   
0
UP DOWN

Posty: 22
Cze¶æ sorry ¿e tak pó¼no odpisuje. A wiêc jak najlepiej po na³o¿eniu lakieru w³a¶ciwego przygotowaæ go do podk³adu? Zmatowiæ na mokro 1500 i po³o¿yæ bezbarwny po czym po ok. 12h spolerowaæ go? Bo czyta³em na puszce spraya ¿e po 30minutach od na³o¿enia mo¿na/nale¿y (nie pamietam) spolerowaæ plastik.
 

jacenty 741
Wys³any: 2009-08-24, 08:03   
0
UP DOWN

Pomóg³: 39 razy
Posty: 1343
Sk±d: Maków Mazowiecki
Musia³em 5 razy przeczytaæ to,co napisa³e¶,¿eby przekonaæ siê,¿e nic z tego nie rozumiem!Po na³o¿eniu lakieru w³a¶ciwego podk³ad???Potem bezbarwny i po 12 h polerowanie???Pos³uchaj:lakierowanie lakierem w sprayu wymaga takiej samej kolejno¶ci jak zwyk³e.Podk³ad do plastiku,podk³ad akrylowy po mniej-wiêcej 15 minutach,nastêpnie suszenie ok 12h w temperaturze otoczenia(bo kabiny to raczej nie u¿ywasz ;P ),szlifowanie papierem 600-800 albo nawet 1000,baza (lub lakier akrylowy z utwardzaczem ,wtedy to jest ostatnia warstwa),po25-30 minutach od pomalowania ostatniej warstwy lakier bezbarwny.To tak z grubsza i po ³ebkach.Polerowanie najlepiej dopiero po przynajmniej 2 dniach.
 
 

Kamek
Wys³any: 2009-08-24, 11:12   
0
UP DOWN

Posty: 22
Hahaha :D ja to jestem kozak :D Sorry chyba nie my¶la³em jak to pisa³em, zna³em kolejno¶æ tylko tak : nie u¿wa³em podkladu do plastiku, nie zna³em w jakich odstepach klasc kolejne warstwy.

Ale ju¿ wiem.

Pytanko jeszcze jedno czy lakier bezbarwny nale¿y nak³adaæ takimi dosyæ grubymi warstwami które tak dziwnie wygl±daj± jak schn±? Bo ja takimi cieñkimi warstwami i prawie nie ma efektu - przed i po bezbarwnym.

PS. podk³ad akrylowy to taki normalny bia³y mattowy który mo¿na znale¼æ w sklepie pod nazw± podk³ad?
 

jacenty 741
Wys³any: 2009-08-24, 12:58   
0
UP DOWN

Pomóg³: 39 razy
Posty: 1343
Sk±d: Maków Mazowiecki
Podk³ady akrylowe wystêpuj± w kilku odcieniach,od bia³ego a¿ po czarny,ale w przypadku akrylu w sprayu prawdopodobnie bêdziesz skazany na szary,czarny i bia³y wystêpuj± chyba tylko w produktach APP,i mo¿e Motip.Lakier bezbarwny musi dawaæ po³ysk,je¶li nie daje,to albo jest do d...py,albo za cienko po³o¿ony.Zamiast grubej warstwy,która mo¿e pop³yn±æ,lepiej daj kilka cienkich w odstêpach ok 15 min.
 
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Pomoc dla amatorów

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group