Szukaj FAQ Album



Autor Wiadomo¶æ
bogdanxx
Wys³any: 2009-08-08, 00:51   usztywnienie wyklepanej blachy
0
UP DOWN

Posty: 19
witam mam ma³y problem mam wgniot na klapie d³ugo¶ci 20cm i wysoko¶ci 10cm bez ostrych krawêdzi ,nawet lakier nie uszkodzony .

Problem polega na tym ze blacha jest bardzo miêkka jak wyklepie to mogê to wciskaæ spowrotem bzdêk bzdêk :D :D:D w jaki sposób to usztynic? zebym móg³ to po szpachlowaæ bo teraz to bezsensu bo szpachla tego nie utrzyma

mo¿e punktakiem ponabijaæ jakie¶ punkty ?????
 

QUSY 
Wys³any: 2009-08-08, 10:13   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 7
Przewa¿nie stawia siê bañki, (punktowe rozgrzewanie blachy, i jej sch³adzanie) przy takiej operacji blacha siê ¶ci±ga.

Kilka tematów ni¿ej http://lakierowanko.info/viewtopic.php?t=2238
 
 

Homer S. 
Wys³any: 2009-08-08, 15:54   
0
UP DOWN


Pomóg³: 19 razy
Posty: 861
Jak jest dostêp od spodu to mo¿na dla usztywnienia podkleiæ bitumiczn± matê g³usz±c± .
_________________

 

mebArth 
Wys³any: 2009-08-13, 19:32   
0
UP DOWN

Pomóg³: 42 razy
Posty: 1797
Sk±d: Kraków
Sa tez punkty na sucho - gwó¼d¼ i bum... potem klapanko od spodu, mata od spodu i szpachla z aluminium. I pasuje to wygrzaæ na s³onku kilka dni zeby siad³o co ma si±¶æ.
Wiem ¿e prowizorka ale my¶lê ze kolega nie ma dojscia do palnika i nie wie jak zrobiæ [punkta.
_________________
Bart
 
 

baqo 
Wys³any: 2009-08-13, 23:47   
0
UP DOWN

Pomóg³: 20 razy
Posty: 1553
Sk±d: ko³obrzeg
bogdanxx napisa³/a:
jak wyklepie to mogê to wciskaæ spowrotem bzdêk bzdêk :D :D :D w jaki sposób to usztynic? zebym móg³ to po szpachlowaæ bo teraz to bezsensu bo szpachla tego nie utrzyma
cyknij banieczkê migomatem :tak:
 
 

groszek923
Wys³any: 2009-08-26, 12:45   
0
UP DOWN

Posty: 61
B±d¼cie tacy mili i opiszcie dok³adniej ca³e to stawianie baniek. Zw³aszcza jak to robiæ migomatem. Pozdrawiam.
 

pamusz
Wys³any: 2009-09-17, 09:25   
0
UP DOWN

Posty: 3
Witam, pozwole sobie dopisac sie do tematu kolegi.
Mam podobny problem, prostuje dolne czesci drzwi przod i tyl, na przednich nie ma uszkodzonego lakieru. Jesli ktos moglby podpowiedziec:
1. Jak poradzic sobie z pofalowanym elementem, do jakiego stopnia go wyklepac/wypchnac?
2. Jak zastosowac w/w bankowanie, samochod ocynkowany, lakier caly, nie chcialbym uszkadzac orginalnej powloki antykorozyjnej.
3. Jaka szpachla jest najlepsza na taka powierzchnie?
4. Czy przed polozeniem szpachli konieczne jest podkladowanie, czy wystarczy przeszlifowac klar?

Dziekuje za wyrozumialosc i pomoc ;)
 

baqo 
Wys³any: 2009-09-17, 09:58   
0
UP DOWN

Pomóg³: 20 razy
Posty: 1553
Sk±d: ko³obrzeg
pamusz napisa³/a:
1. Jak poradzic sobie z pofalowanym elementem, do jakiego stopnia go wyklepac/wypchnac?
jak to do jakiego???do prostego,minimalnie mo¿e byæ g³êbiej na szpachle
pamusz napisa³/a:
Jak zastosowac w/w bankowanie, samochod ocynkowany, lakier caly, nie chcialbym uszkadzac orginalnej powloki antykorozyjnej.
kolejna banalne pytanie. mo¿esz sobie wstawiæ nowe drzwi ,bo inaczej nie da siê bañkowaæ ,nie dotykaj±c blachy :nie:
pamusz napisa³/a:
3. Jaka szpachla jest najlepsza na taka powierzchnie?
poliesrtowa
pamusz napisa³/a:
4. Czy przed polozeniem szpachli konieczne jest podkladowanie, czy wystarczy przeszlifowac klar?
a po co klar podk³adziæ pod szpachle ?
pamusz napisa³/a:

Dziekuje za wyrozumialosc i pomoc ;)
nie da siê :nie: ale nie bierz tego do serca,ka¿dy ma w czasami s³aby dzieñ
 
 

pamusz
Wys³any: 2009-09-17, 10:32   
0
UP DOWN

Posty: 3
baqo napisa³/a:
pamusz napisa³/a:
1. Jak poradzic sobie z pofalowanym elementem, do jakiego stopnia go wyklepac/wypchnac?
jak to do jakiego???do prostego,minimalnie mo¿e byæ g³êbiej na szpachle
pamusz napisa³/a:
Jak zastosowac w/w bankowanie, samochod ocynkowany, lakier caly, nie chcialbym uszkadzac orginalnej powloki antykorozyjnej.
kolejna banalne pytanie. mo¿esz sobie wstawiæ nowe drzwi ,bo inaczej nie da siê bañkowaæ ,nie dotykaj±c blachy :nie:
pamusz napisa³/a:
3. Jaka szpachla jest najlepsza na taka powierzchnie?
poliesrtowa
pamusz napisa³/a:
4. Czy przed polozeniem szpachli konieczne jest podkladowanie, czy wystarczy przeszlifowac klar?
a po co klar podk³adziæ pod szpachle ?
pamusz napisa³/a:

Dziekuje za wyrozumialosc i pomoc ;)
nie da siê :nie: ale nie bierz tego do serca,ka¿dy ma w czasami s³aby dzieñ


Widze ze sie troszke nie zrozumielismy, Moze i dwa pierwsze pytania byly banalne ale czasem warto chyba zapytac bo czlowiek nie jest alfa i omega, by poznac wszytskie techniki. Nie posadzaj mnie ze chcialem klasc klar pod szpachle, po prostu w skrocie chodzilo o to ze lakier to baza + klar, stad moje pytanie czy mam przeszlifowac klar czy oddzielic to podkladem.

Pozdrawiam ;)
 

pepi 
Wys³any: 2009-09-17, 21:14   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 158
Sk±d: krzczonów
najlepiej by pasowa³o to podk³adem to masz wtedy gwaracjie ¿e siê nic nie stanie ale niekoniecznie :)
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Blacharstwo i inne naprawy

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group