Szukaj FAQ Album



Autor Wiadomo¶æ
koniu
Wys³any: 2009-08-13, 16:37   Poprawianie nieudolnego polerownia help
0
UP DOWN

Posty: 20
Sprawa wygl±d nastêpuj±co . jest to pierwsze auto które malowa³em oczywi¶cie metodami prób i b³êdów . Otó¿ lakierek bez wyla³ mi sie na maskê ³adnie choæ by³o troche morki . Niestety zbyt ostro zabra³em sie do polerowania ( szlifowania) i nie du¿o go zosta³o bo choæ bym niewiem jak polerowa³ nie mogê odzyskaæ blasku jak na reszcie auta a boje sie ju¿ cokolwiek scieraæ zeby sie nie przetrzeæ. Pytanie czy moge sobie po³o¿yæ na to druga warstwe bezbarwnego ,problem w tym ze du¿o go nie zosta³o 100-150 ml .zastanawiam sie czy nie dodaæ wiecej rozpuszczalnika aby sie cienko rozla³ (ale zawsze to lepszy efekt) . lakier to profix cp1500 rozcieñczalnika w standardzie daje sie 10 %
 

mebArth 
Wys³any: 2009-08-13, 18:52   
0
UP DOWN

Pomóg³: 42 razy
Posty: 1797
Sk±d: Kraków
troche ma³o jak na maskê. Ja do Profixa w ogóle nie daje rozcienczalnika bo i tak ju¿ jest woda po dodaniu utwardzacza.
Na to co masz - oczywiscie je¶li nie mas zprzedaræ do bazy, kup 300ml Profixa choc nie wiem czy kupisz bo sa tylko po litre puszki, wylej na pierwszy raz tak zeby mia³ olekka morkê, spauzuj z 10 minut bo jest ciep³o i na to przylej na wylewkê drugi raz. Profix tak szybko nie p³ynie jak niektóre badziejstwa. Ale pauze musisz mieæ tak±, ¿e tykas zpalcem pierwszej warstwy i siê nie kleisz. i nie dawaj rozcienczalnika bo siê pop³acze element.
_________________
Bart
 
 

koniu
Wys³any: 2009-08-13, 20:58   
0
UP DOWN

Posty: 20
Dziêki za pomoc chyba sie wstrzymam do ukoñczenia ca³ego auta bo kto wie co jeszcze wyjdzie po polerowaniu reszty t( i wtedy dokupie maj±tek nie kosztuje). Ja przerwy robie po oko³o 10 min przy k³adzeniu potem patrze czy gdzie¶ nie p³ynie ew czy gdzie¶ jest mniej (staram sie zamkn±æ w 3 podej¶ciach ) . Je¶li dobrze rozumiem rozcieñczalinik powoduje lepsze rozp³yniecie siê po elemencie w przypadku jego braku nie powstanie morka lub zacieki ?? pytam teoretycznie bo jak narazie zawsze dodawa³em rozciêczalnika
 

koniu
Wys³any: 2009-08-13, 21:01   
0
UP DOWN

Posty: 20
ps jak to jest z ilo¶ci± lakieru przyk³adowo z tego co pamietam na dzwi posz³o mi 150 ml (auto 3 dzwiowe ) na b³otnik przedni ko³o 100 ,,,, niewiem czy to nie zama³o ale wiecej nie dam rady nie robi±æ zacieków . No chyba ze przerwy miedzy dolewkami mam zama³e.
 

mebArth 
Wys³any: 2009-08-14, 17:34   
0
UP DOWN

Pomóg³: 42 razy
Posty: 1797
Sk±d: Kraków
Czy ma³e czy duze przerwy to sie sprawdza palcem gdzies na rogu gdzie nie widac, na rancie, tam gdzie ma byæ listwa czy sie kleisz czy slizgasz. Jak palec slizga to pauza, jak sie klei to malujesz druga warstwe.
A te mililitry co poda³es to po rozcienczeniu z utw. czy przed ?
_________________
Bart
 
 

koniu
Wys³any: 2009-08-14, 20:10   
0
UP DOWN

Posty: 20
ilosc lakieru podaje przed dolaniem rozcieñczalika i utwardzacza . Nie za bardzo rozumiem pojêcie ¶lizga :) ( znaczy suchy ze da sie dotknac ?? ).odstêpy miêdzy warstwami to oko³o 10-15 min . hehe poalowa³em ca³e auto teraz oka¿e siê ze zle
 

pepi 
Wys³any: 2009-08-15, 08:56   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 158
Sk±d: krzczonów
jak ci siê palec przykleja -to wtedy malujesz a jak slizga czyli jeszcze nie podesch³o odpowiednio czekasz :)
 

pepi 
Wys³any: 2009-08-15, 08:58   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 158
Sk±d: krzczonów
ale lepiej jest zrobiæ wieksze przerwy - zawsze more da rade naprawiæ a zaciek widaæ prawie zawsze ¿e by³
 

koniu
Wys³any: 2009-08-15, 10:52   
0
UP DOWN

Posty: 20
przypomina mi sie pierwszy element który malowa³em tak sie bardzo ba³em wylaæ za du¿o lakieru + przerwy ze wysz³a taka mora ze nic pomog³o . :)
 

baqo 
Wys³any: 2009-08-15, 19:45   
0
UP DOWN

Pomóg³: 20 razy
Posty: 1553
Sk±d: ko³obrzeg
koniu napisa³/a:
choæ bym niewiem jak polerowa³ nie mogê odzyskaæ blasku jak na reszcie auta
ale jak to nie mo¿esz wypolerowaæ??? musi siê daæ. ponowne lakierowanie to jakby¶ siê gdzie¶ przetar³ do bazy,a tak to po co. :nie: :nie:
 
 

pio_len
Wys³any: 2009-08-15, 20:00   
0
UP DOWN

Posty: 88
tak jak kolega pisa³ musi siê daæ wypolerowaæ kiedy¶ mia³em podobny problem na ¶wie¿ym lakierze wystarczy³o daæ wiêcej farekli i mocniej przycisn±æ polerkê i siê ¶wieci jak psu jajca raz siê nie da³o wypolerowaæ ale wtedy lakier by³ dziadowski jaki¶ lekko mleczny
 

koniu
Wys³any: 2009-08-15, 22:21   
0
UP DOWN

Posty: 20
widocznie co¶ namiesza³em o ile pamietam bardzo ma³o lakieru wylewa³em bo uczy³em sie na b³edach ( nie mówiac o czasach i przerwach) . I tak musze go poprawiæ bo w jednym miejscu mam prze¶wity po podk³adzie w innym uszkodzi³em przy polerowaniu itp . Co¿ pierwszy element ...... Bardzo dziêkuje za przydatne informacje .
ps co do polerowania mam wra¿enie ¿e element polerowany nie ¶wieci sie tak soczy¶cie jak dobrze wylany lakier ( lustro) .
 

koniu
Wys³any: 2009-08-15, 22:39   
0
UP DOWN

Posty: 20
Mozliwe ze nie wyrazi³em sie jasno . Spolerowaæ siê da wszytsko jak pisa³ przedmówca ale pod warunkiem ze jest odpowiedni ilo¶æ claru a ja niestety klockiem + 1500 odpowiednio zmniejszy³em jego warstwe .

Mam tez problem dzi¶ walczy³em z zaciekiem niestety mimo chêci pozosta³y bia³e kropeczki z tego co przczyta³em jest to wynik utleniania rozpuszczalnika w nagromadzonej zbyt du¿ej ilo¶ci lakieru, To jest dopiero wyzwanie nie mam pomys³u co z tym zrobiæ
 

No-limit
Wys³any: 2009-08-15, 23:19   
0
UP DOWN


Pomóg³: 34 razy
Posty: 1179
koniu napisa³/a:
Mozliwe ze nie wyrazi³em sie jasno . Spolerowaæ siê da wszytsko jak pisa³ przedmówca ale pod warunkiem ze jest odpowiedni ilo¶æ claru a ja niestety klockiem + 1500 odpowiednio zmniejszy³em jego warstwe .

Mam tez problem dzi¶ walczy³em z zaciekiem niestety mimo chêci pozosta³y bia³e kropeczki z tego co przczyta³em jest to wynik utleniania rozpuszczalnika w nagromadzonej zbyt du¿ej ilo¶ci lakieru, To jest dopiero wyzwanie nie mam pomys³u co z tym zrobiæ

Chyba za bardzo rozcieñczony klar i za gruby papier pod pastê.pod fareclê G3 papier 2000 na mokro.
 

koniu
Wys³any: 2009-08-17, 21:22   
0
UP DOWN

Posty: 20
Zastosowa³em siê rad i nie doda³em rozcieñczalnika zrobi³em tez d³u¿sze przerwy 15-20 min i wysz³o doskonale bez zacieków równiutko i grubo . Ma³± morke napewno szybko sie spoleruje. pozdrawiam
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Pomoc dla amatorów

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - manga