Szukaj FAQ Album



Autor Wiadomo¶æ
Bzyku 
Wys³any: 2009-08-14, 08:16   evo-t pomocy :)
0
UP DOWN

Posty: 43
Zakupi³em taki pistolecik niskoci¶nieniowy dobra³em 200ml farby bazy "rosso corsa" z palety ferrari i zabra³em siê za malowanie komory silnika Suzuki Swift, nie starczy³o mi ju¿ na pod³u¿nice :P powinny starczyæ 2 setki na komorê? ³±cznie z podszybiem?

Jak ustawiæ taki pistolecik, ustawi³em na regulatorze na wci¶niêtym cynglu 1,5bara. Jak ustawiæ ten pistolet do malowania ile materia³u ile powietrza. Czy wkrêca siê np. t± ¶rubê od strumienia a¿ leje siê ciurkiem i ustawia a¿ zacznie rozpylaæ czy naprawdê mocno dmuchaæ. Jest jaki¶ sposób na ustawienie tego który da siê opisaæ? Czy ustawiaæ na oko, zale¿nie od swoich potrzeb.

Co do malowania to w kilku miejscach zakamarkach nie pokry³o dobrze p³askiej powierzchni a kawa³ek dalej w do³ku zrobi³o ka³u¿ê, wiêc chyba za du¿o materia³u rzuca³o albo strumieñ by³ za s³aby i nie rozpyla³.

Szczerze mówi±c to du¿o nie pozmienia³em w ustawieniach jego po zakupie i postanowi³em pomalowaæ.
Mo¿e lepiej wrócê na mój stary HP:D
 
 

mebArth 
Wys³any: 2009-08-14, 17:29   
0
UP DOWN

Pomóg³: 42 razy
Posty: 1797
Sk±d: Kraków
200ml to ma³o na komorê. Ja bym liczy³ 400ml. no 350 z bólem serca i oszukuj±c tam gdzie ida plastiki. CO do ustawien to Ci nie pomoge bo nie mia³em tego w reku. Ja Satê ustawiam cyngiel na równo z rêkojescia, czhyba ze wodziankê mam to skrecam 1. obrót do 2.
_________________
Bart
 
 

Bzyku 
Wys³any: 2009-08-14, 21:06   
0
UP DOWN

Posty: 43
Dobra³em 0,5 tym razem :) po³o¿y³em jeszcze raz bazê po ca³o¶ci i jeszcze z 200 zosta³o, da³em wiêcej powietrza tym razem i mniej materia³u, kompresorek siê namêczy³ trochê ale efekt zadowalaj±cy
My¶lê, ¿e jak wyczujê pistolet to nie bêdê musia³ cyngla skrêcaæ tylko sam rêk± bêdê odpowiednio wciskaæ kwestia przyzwyczajenia do spluwy :D
Pozdrawiam
 
 

jurek 
Wys³any: 2009-08-14, 22:43   
0
UP DOWN


Pomóg³: 2 razy
Posty: 182
na wci¶nientym cyngielku 2 atm do bazy a do klaru 2.5 . :spoko:
 
 

Bzyku 
Wys³any: 2009-08-14, 22:59   
0
UP DOWN

Posty: 43
jecha³em zgodnie z instrukcj± pistoletu do 1,7atm ;]
U¿ytkujesz evo-t ?
 
 

jurek 
Wys³any: 2009-08-14, 23:14   
0
UP DOWN


Pomóg³: 2 razy
Posty: 182
mam evo t od roku a mo¿e d³uzej i wed³ug instrukcji te¿ prubowa³em i kiszka , 1,7 to za ma³o luftu ,tak jak ci napisa³em 2.0 at do bazy a do klaru 2,5 at i powietrze na ca³o¶æ i matria³ na ca³o¶æ dopiero wtedy po³o¿ysz dob,
 
 

jurek 
Wys³any: 2009-08-14, 23:19   
0
UP DOWN


Pomóg³: 2 razy
Posty: 182
2.5 atm luft na full i materia³ na full dotyczy klaru. :spoko:
 
 

pepi 
Wys³any: 2009-08-15, 08:39   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 158
Sk±d: krzczonów
dobrze ¿e zakupi³em iwatê ^^ niby ona pracuje na 2 barach ale kiedy¶ zapomna³em kompresora zal±czyæ i malowa³em do 1 bara -bo wtedy mi odwadniacz puszcza ale by³em zdziwiony -maska sreberko wysz³a spoko
chinskiego mam k³adzika -rozlecia³ siê po 300 kilometrah ;)
 

domagalka 
Wys³any: 2009-08-16, 09:10   
0
UP DOWN

Pomóg³: 3 razy
Posty: 223
Sk±d: Beszowa
pepi napisa³/a:
dobrze ¿e zakupi³em iwatê ^^ niby ona pracuje na 2 barach ale kiedy¶ zapomna³em kompresora zal±czyæ i malowa³em do 1 bara -bo wtedy mi odwadniacz puszcza ale by³em zdziwiony -maska sreberko wysz³a spoko
chinskiego mam k³adzika -rozlecia³ siê po 300 kilometrah ;)

Chiñskie wszystko takie jest wiêc sie nie dziw ^^ Czy to pistol czy rower, tam wszystko idzie na ilo¶æ a nie na jako¶æ.
 

Nurglepl 
Wys³any: 2009-08-16, 09:22   
0
UP DOWN

Pomóg³: 9 razy
Posty: 305
Sk±d: Gryfino
ale .... piszecie. To z tego wynika ¿e lepiej jest mieæ marketówke za 50 z³ i bêdzie o wiele lepsza ni¿ EVO-t bo evot to made in Taiwan a marketówka made in USA.

Nawet nie wiecie ile rzeczy u¿ywacie z chin

Ja posiadam EVO-T i jestem bardzo zadowolony z niego.
 

domagalka 
Wys³any: 2009-08-16, 09:49   
0
UP DOWN

Pomóg³: 3 razy
Posty: 223
Sk±d: Beszowa
No w su,ie prawda. Mia³em pare dni temu plastikowe szpachelki Made in China i tylko raz ich u¿y³em bo nie do¶æ ¿e by³y nierówno wyciete to zostawia³y rysy na szpachli i wyrzuci³em teraz mam takie co pisze Made in Germany i s± bardzo dobre.
 

Nurglepl 
Wys³any: 2009-08-16, 10:04   
0
UP DOWN

Pomóg³: 9 razy
Posty: 305
Sk±d: Gryfino
a kup szpachelki plastikowe made in germany to zobaczysz co bêdzie.
A tak dla dowodu to daj zdjêcie ¿e jest na nich napisane made in china.
Bo za³o¿e siê ¿e to by³y made in CASTORAMA

Zobacz do czego s³u¿± plastikowe szpachelki
http://www.dekoral.pl/31098.xml

To tak jak by¶ napisa³ ¿e malowa³em wa³kiem maskê i powsta³a morka, wiêc badziewny sprzêt to jest i po jednym malowaniu wywali³em do kosza.
 

jurek 
Wys³any: 2009-08-16, 15:10   
0
UP DOWN


Pomóg³: 2 razy
Posty: 182
kupi³em adidasy w niemczech i te¿ sa made in china ale nosi sie super,sprawdza³em i wszystkie w niemczech adidasy nie s± produkcji niemieckiej ,a ka¿dy nosi je z dum±!!! a to chinole!!!
 
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Pomoc dla amatorów

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group