Szukaj FAQ Album



Autor Wiadomo¶æ
tomes 
Wys³any: 2012-06-05, 21:37   
0
UP DOWN

Posty: 2
Sk±d: bydgoszcz
Witam Wszystkich

Nied³ugo przegl±d mojego Vw T4 1992r, dlatego ¿ywica :x: 2 kg szpachli i jazda.
Wysz³o na to ¿e ca³a doln± czê¶æ boków busa, bêdê musia³ maln±æ, 10-15 cm do³u.
Kupi³em 500 ml podk³adu w sprey'u i zapodk³adowa³em nim a¿ dó³ drzwi przesównych.
My¶le, zbankrutuje na tym spray'u, busior antyk nie bedê za du¿o inwestowa³.

W piwnicy po dziadku le¿y nowy pistolet:



Co to za radziecki wynalazek i czy nadaje siê do pry¶niêcia podk³adem i lakierem?
Wiadomo ¿ê niczego nadzwyczjnego po nim nie oczekujê.
Wykorzystaæ ten pistolet, czym mo¿e lepiej kupiæ w markecie taki zestaw pistolet, w±¿, koñcówka do pompowania kó³ itd za 70 z³ i takim pistoletem pomalowaæ?
Dlaczego on ma dwa kruæce do pod³±czenia sprê¿onego powietrza?

Pozdrawiam
Tomek
 

Robertlodz09 
Wys³any: 2012-06-05, 21:47   
0
UP DOWN


Pomóg³: 61 razy
Posty: 3388
Sk±d: £ód¿
tomes napisa³/a:
Dlaczego on ma dwa kruæce do pod³±czenia sprê¿onego powietrza?

On ma tylko jeden "króciec" do pod³±czenia powietrza :tak: ,ten drugi jest do pod³±czenia wê¿a z lakierem który to podawany jest ze zbiornika ;) Tak¿e musisz jeszcze kolego dokupiæ taki zbiornik z wê¿ami albo kupiæ taki drugi pistolet tylko z górnym zbiornikiem (tzw. opadowy) :D
Tak szczerze ,to kup kolego pistolet ala-china, taki za oko³o 100z³ do pomalowania tego T4 :tak:
Pozdrawiam! :spoko:

ps. w tym radzieckim to pewnie masz dysze o ¶rednicy odpowiedniej do lakierowania czo³gu lub transportera wojskowego a nie samochodu ;)
 

tomes 
Wys³any: 2012-06-05, 21:59   
0
UP DOWN

Posty: 2
Sk±d: bydgoszcz
Robertlodz09, co my¶lisz o takim ?
http://allegro.pl/sico-pi...2368075346.html
mo¿e z inn± dysz± ?
 

Robertlodz09 
Wys³any: 2012-06-05, 22:10   
0
UP DOWN


Pomóg³: 61 razy
Posty: 3388
Sk±d: £ód¿
Kolego z tych "china" to polecaj± tutaj na forum (Ci ci go mieli i nim malowali) Sico Bronze z dysz± 1.3 a do podk³adu to kup sobie taki za oko³o 50z³ z dysz± 1.5-1.8 ;)
A najlepiej to kolego poczytaj w temacie pt. pistolet do 100z³ :tak:
Pozdrawiam! :spoko:
 

miki1998
Wys³any: 2012-06-12, 10:25   
0
UP DOWN

Posty: 4
Witam.
Poniewa¿ ma³e kompresory maj± ma³± "wydajno¶æ" powietrza, a wiêkszo¶æ pistoletów (np. sico bronze M400) ma du¿e zapotrzebowanie na powietrze to mo¿e lepszym pomys³em by³oby zastosowanie mini pistoletu?
Co s±dzicie nt. poni¿szych mini pistoletów
SICO mini 0,8 HP http://allegro.pl/pistole...2408841034.html
GEKO G01105 http://allegro.pl/pistole...2361257520.html
Spray Gun H-2000 http://allegro.pl/mini-pi...2353633856.html
Czy mini pistolet np. który¶ z powy¿szych móg³by siê nadawaæ zarówno do podk³adu jak i do bazy? Jak± polecacie ¶rednicê dyszy?

Posiadam kompresorek Macafer: moc - 2HP, butla - 24l, wydajno¶æ obliczeniowa ~120l/min.
 

Pneumatyka_NTS
Wys³any: 2012-06-14, 09:35   
0
UP DOWN

Posty: 30
Kolego. Z wymienionych pistoletów osobi¶cie wybra³bym Sico.... tak do pomalowania roweru. Pistolety nie nadaj± siê do wiêkszych powierzchni poza tym mankamentem tych pistoletów nie jest nawet szeroko¶æ strumienia ale jego kszta³t i powtarzalno¶æ efektu.
 

PROJEKTER
Wys³any: 2012-06-14, 10:00   
0
UP DOWN


Pomóg³: 15 razy
Posty: 1838
Sk±d: MODULAR - equipment
Pneumatyka_NTS napisa³/a:
Kolego. Z wymienionych pistoletów osobi¶cie wybra³bym Sico.... tak do pomalowania roweru. Pistolety nie nadaj± siê do wiêkszych powierzchni poza tym mankamentem tych pistoletów nie jest nawet szeroko¶æ strumienia ale jego kszta³t i powtarzalno¶æ efektu.

To mo¿na by tak¿e napisaæ o kilku markowych mini. ^^

kolego @miki1989 ... Wyobra¼ sobie, ¿e firma X produkuje normalne du¿e pistolety. Lakiernicy bior± je do rêki, a te siê rozpadaj±, wykrzywiaj± strumieñ, pryskaj± w bokiem, zu¿ywaj±, hektolitry powietrza, potrzebuj± wysokiego ci¶nienia ¿eby pracowaæ, generalnie robi± co chc± w trakcie lakierowania. Ich zawory nie zamykaj± siê, albo nie otwieraj±. Po wielu próbach komu¶ ¶lepemu, lub komu¶ komu nie zale¿y na ilo¶ci zu¿ytego materia³u, oraz efekcie koñcowym wreszcie udaje siê co¶ tam umalowaæ. Uffff ..... a teraz wyobra¼ sobie ¿e ta sama "firma" :x: ... bierze siê za wyprodukowanie pistoletu o po³owê mniejszego gdzie ka¿dy otwór wymaga mega precyzji ¿eby co¶ przez niego lecia³o ... np powietrze, albo lakier. .... Jak my¶lisz ... Uda siê im czy nie ?

Nie bêdê ci odradza³ zakupu tego sprzêtu. KUPUJ ! Nie ma sensu pisaæ prawdy jak i tak ka¿dy decyduje z pozycji zasobno¶ci "porcelanowej ¶winki". Kup pomaluj co¶ z kilka razy, a jak nastêpny amator zapyta o to samo to ode¶lê go do Ciebie. :tak:
_________________
Chcesz wiedzieæ wiêcej ? ... projekter@projekter.pl
 

miki1998
Wys³any: 2012-06-14, 21:06   
0
UP DOWN

Posty: 4
Dziêki kolego PROJEKTER za odpowied¼. Z Twojej odpowiedzi wyp³ywa przykry wniosek - masz s³aby kompresor = daruj sobie jakiekolwiek my¶lenie o lakierowaniu :nie:
Pytanie o pistolety by³o pytaniem bardziej ogólnym tzn. czy w ogóle cokolwiek da siê polakierowaæ ma³ym kompresorem w po³±czeniu z mini pistoletem. Zasugerowa³em mini pistolety poniewa¿ maj± one zdecydowanie mniejsze zapotrzebowanie na powietrze (w stosunku do du¿ych). Przedstawione prze zemnie pistolety by³y jedynie przyk³adowe. Wcale nie upieram siê, ¿e musi byæ to Geko albo bardziej firmowa Sico.
Rozumiem, ¿e mini pistolety nale¿y sobie podarowaæ nawet te bardziej firmowe.
Co proponujecie poza zmian± zmian± kompresora na bardziej wydajny?
Czy chc±c "cokolwiek" polakierowaæ wystarczy dodaæ do kompresora wiêksz± butlê np. 40l - ³±cznie by³oby 64l? Kolego PROJEKTER jaki pistolet proponujesz do tak lekko "powiêkszonego" kompresora . Przy spadku ci¶nienia z 8 do 6 bar-ów i butli 64 litry nadal dysponujemy tylko 130 litrami powietrza. Tyle powietrza powinno starczyæ np. dla Sico RP na pó³ minuty :D
 

PROJEKTER
Wys³any: 2012-06-15, 09:20   
0
UP DOWN


Pomóg³: 15 razy
Posty: 1838
Sk±d: MODULAR - equipment
Zaraz zaraz bo co¶ siê tu pokiæka³o ^^ .

Jak masz ma³± sprê¿arkê z ma³± wydajno¶ci±, ale równolegle niewielkie potrzeby je¿eli chodzi o powierzchnie lakierowanych elementów to pistolet klasy mini jest najlepszym o ile nie jedynym rozwi±zaniem. Owszem maj± one wê¿szy strumieñ ale te markowe ..... o tej samej szeroko¶ci jak np du¿a AIRGUNSA AZ3 ( precyzyjnie to ok 2 - 4 cm wê¿szy ) i o podobnej szeroko¶ci jak niektóre chiñskie tanie z³omy próbuj±ce udawaæ HVLP. Przy markowym minii wszytko jest super precyzyjne. Ze specjalnymi dyszami powietrznym daje siê nimi spokojnie lakierowaæ czê¶ci do motocykli, felgi ró¿ne detale jak lusterka, male elementy jak dó³ drzwi, ma³y tylny b³otnik czy cze¶æ zderzaka. K³opotliwe jest lakierowanie ca³ych drzwi czy dwóch elementów na raz, i bardzo wkurzaj±ce polakierowanie maski, czy dachu. Mini to normalny pistolet ale o ma³ym zapotrzebowaniu na powietrze.

Teraz druga kwestia ... Jaki mini ? W tym przypadku, nie ma nawet po co podchodziæ do tych nie firmowych bo to dziadostwo. Du¿e tanie i gówniane pistolety z Chin s± gówniane, ale rozpylaj± lakier. Jak kto¶ jest ¶lepy i bardzo bogaty to mo¿e sobie zapylaæ lakierem gara¿ i walczyæ z wadami pow³oki skoro nie umie liczyæ i kupi³ sobie Sico. Tanie pistolety klasy mini praktycznie od nowo¶ci ju¿ nie dzia³aj± prawid³owo . Jak nawet kto¶ ma szczê¶cie to dzia³aj± kilka dni mo¿e tygodni i co¶ siê w nichpopieprzy. Nawet te firmowe s± bardziej nara¿one na uszkodzenia i k³opoty ni¿ ich wiêksze odpowiedniki.

Podsumowuj±c. Pistolet klasy mini do bardzo dobre rozwi±zanie w przypadku ma³ej sprê¿arki i lakierowania ma³ych elementów. Jednak takie mini musi byæ markowe. Bardzo dobrej klasy z odpowiednio dobran± dysz± materia³ow± i powietrzn±.
_________________
Chcesz wiedzieæ wiêcej ? ... projekter@projekter.pl
 

miki1998
Wys³any: 2012-06-18, 00:44   
0
UP DOWN

Posty: 4
No tak nie sprecyzowa³em do czego potrzebuje pistolet :oops: i chyba nale¿y mi siê :rozga: .
A powa¿nie. Pistoletu u¿ywa³bym w³a¶nie do ma³ych elementów. Je¿eli to mo¿liwe to dobrze by by³o je¿eli pistoletem da³o by siê nanie¶æ nie tylko bazê, bezbarwny, ale tak¿e podk³ad. I tu pytanie jaka dysza/dysze?
PROJEKTER napisa³e¶
Cytat:
...kwestia ... Jaki mini ? W tym przypadku, nie ma nawet po co podchodziæ do tych nie firmowych bo to dziadostwo.
No dobrze ale konkretnie co by¶ poleci³ przyzwoitego jako¶ciowo ale o korzystnym stosunku jako¶æ/cena?
I jeszcze jedno pytanie: warto dodaæ do ma³ego kompresora drug± butle na czas lakierowania mini pistoletem?
 

wieslawt.1000 
Wys³any: 2012-06-30, 23:13   
0
UP DOWN
wieslawt.1000

Posty: 8
Sk±d: Ustroñ
A co my¶licie o tym Komplecie Stanleya ? Kolega zachwala³, my¶lê ¿eby kupic :)
 

stek
Wys³any: 2012-07-01, 12:22   
0
UP DOWN

Pomóg³: 4 razy
Posty: 235
Sk±d: ok kraków
Witam, pytanko, warte to co¶ jest? http://www.allegromat.pl/aukcja110555.
 

PROJEKTER
Wys³any: 2012-07-01, 13:39   
0
UP DOWN


Pomóg³: 15 razy
Posty: 1838
Sk±d: MODULAR - equipment
miki1998 napisa³/a:
... PROJEKTER napisa³e¶ ...kwestia ... Jaki mini ? W tym przypadku, nie ma nawet po co podchodziæ do tych nie firmowych bo to dziadostwo. No dobrze ale konkretnie co by¶ poleci³ przyzwoitego jako¶ciowo, ale o korzystnym stosunku jako¶æ/cena?

SATA mini jet B 3000 HVLP z dysz± 1,2 SR lub 1,4 SR ( je¿eli tyko ma³e elementy to 1,2 SR )
_________________
Chcesz wiedzieæ wiêcej ? ... projekter@projekter.pl
 

pawel1108 
Wys³any: 2012-07-01, 15:11   
0
UP DOWN

Pomóg³: 20 razy
Posty: 960
Sk±d: Wroc³aw
stek napisa³/a:
Witam, pytanko, warte to co¶ jest? http://www.allegromat.pl/aukcja110555.


pewnie,¿e tak bardzo dobry pistolet :spoko:
_________________
www.lakiernik-wroclaw.eu
 

grzechoo2008 
Wys³any: 2012-07-01, 21:52   
0
UP DOWN

Pomóg³: 4 razy
Posty: 377
Sk±d: kuj-pom
stek napisa³/a:
warte to co¶ jest? http://www.allegromat.pl/aukcja110555.


D³ugi czas pracowa³em na takim sprzêcie przy klarach i by³o ok wiec polecam jak najbardziej :-)
Obecnie z dysz± 2.0 w wersji HVLP s³u¿y do podk³adu.
 
 

stek
Wys³any: 2012-07-01, 23:10   
0
UP DOWN

Pomóg³: 4 razy
Posty: 235
Sk±d: ok kraków
Dzieki ch³opaki, robie na sacinach, ale potrzebuje czegos do akrylu, podk³adu, wiêc pomy¶la³em ¿e za takie pieni±dze mo¿na to wytargaæ, Pozdrawiam serdecznie.
 

Sw.Piotrek 
Wys³any: 2012-07-02, 13:40   
0
UP DOWN

Pomóg³: 2 razy
Posty: 635
Sk±d: £ód¼
Poruszyli¶cie temat chiñskich mini pistoletów. Na tym filmiku widaæ jak maluje chiñskie mini 1.0 hvlp -
http://youtu.be/AgLiqNdvcmI?t=32m33s
Podajê ten filmik, poniewa¿ mo¿e kogo¶ on zaciekawi. Po za tym jest na nim pokazane jak pozbyæ siê rdzy ;)
_________________
http://niezalezna.pl/
 

misiek
Wys³any: 2012-07-03, 21:18   
0
UP DOWN

Posty: 16
Projekter mam pytanie,bo mam minijet 1,2 sr. Do tej pory lakierowa³em ma³e elementy,g³ównie progi czasem przedni b³otnik,ale mam do zrobienia maskê i dach a niestety airgunsa któr± kupi³em nie daje rady na moim kompresorze i rodzi siê pytanie o dyszê 1,4 do minijeta? Warto kupic,jaka jest ró¿nica do 1,2?
 

PROJEKTER
Wys³any: 2012-07-05, 11:17   
0
UP DOWN


Pomóg³: 15 razy
Posty: 1838
Sk±d: MODULAR - equipment
1,2 SR jak rozumiem ? .... g³ówna ró¿nica miêdzy 1,2 a 1,4 to szeroko¶æ strumienia i atomizacja tak samo jak w przypadku normalnych pistoletów. W przypadku dysz SR zyskujesz dodatkowo "miêkkie" czy jak kto woli "³agodne" brzegi strumienia bez odkurzu tak czêsto wystêpuj±cego w wiêkszych pistoletach i wszystkich minii w³±cznie z SATA ze standardowymi dyszami.

Co do pomys³u lakierowania pistoletem mini, klapy, czy dachu to bez wzglêdu na dysze bêdzie to cenzura. Da siê zrobiæ, ale bêdzie wkurzaj±ce. Tak szczerze mówi±c nie widzê powodu do zakupu wiekszej dyszy do mini. Skoro przechodzisz na lakierowanie wiêkszych elementów to nadszed³ czas na zmianê kompresora i zakup normalnego pistoletu. Jak to jednorazowa sprawa to opanuj kilka wi±zanek z wyzwiskami i epitetami i ... maluj tym co masz :spoko:
_________________
Chcesz wiedzieæ wiêcej ? ... projekter@projekter.pl
 

misiek
Wys³any: 2012-07-05, 12:33   
0
UP DOWN

Posty: 16
Dziêkujê za odpowied¼. Lakierujê raczej ma³o, a zmiana ca³ego sprzêtu to raczej spory wydatek dlatego wpad³ mi do g³owy pomys³ z wiêksz± dysz±. A wiesz mo¿e o ile wiêksza jest ta szeroko¶æ strumienia?
 

PROJEKTER
Wys³any: 2012-07-05, 18:57   
0
UP DOWN


Pomóg³: 15 razy
Posty: 1838
Sk±d: MODULAR - equipment
3 cm
_________________
Chcesz wiedzieæ wiêcej ? ... projekter@projekter.pl
 

misiek
Wys³any: 2012-07-05, 23:36   
0
UP DOWN

Posty: 16
Na 1,2 ¶r mam 24 cm,to z 1,4 ¶r 27 to ju¿ jest co¶. Napewno lepiej ni¿ moja air gunsa,wiêc chyba doinwestuje sate bo lubiê na niej pracowaæ...
Niestety brak wyci±gu w gara¿u,a z saty mam naprawdê malutki odkurz. Polecam ten pistolet amatorom,bo wart jest swojej ceny
 

...kuba... 
Wys³any: 2012-07-06, 00:24   
0
UP DOWN

Posty: 68
Witam, znalaz³em u siebie na pó³ce co¶ takiego: http://allegro.pl/mar-pis...2443539617.html , podk³ad epoksydowy i akrylowy, w miarê ³adnie mi nak³ada³, chcia³bym siê dowiedzieæ, czy mogê po³o¿yæ nim bazê i klar, dysza nie jest za du¿a do tego??
 
 

PROJEKTER
Wys³any: 2012-07-06, 00:38   
0
UP DOWN


Pomóg³: 15 razy
Posty: 1838
Sk±d: MODULAR - equipment
misiek napisa³/a:
Na 1,2 ¶r mam 24 cm,to z 1,4 ¶r 27 to ju¿ jest co¶. ...


Pamiêtaj, ¿e mierzymy tylko ten mokry ¶lad. 24 cm z dyszy 1,2 wydaje siê trochê du¿o :shock: ... nawet jak na mini SATA. Przy mierzeniu szeroko¶ci natrysku koniecznie trzeba zachowaæ pewne warunki. Lakier o gêsto¶ci roboczej, a nie specjalnie rozcieñczony. 5 % wiêcej rozcieñczalnika ju¿ robi du¿a ró¿nicê. Odleg³o¶æ 15 / 17 cm. Jeden krótki strza³.

Tak szczerze mówi±c przy SATA minijet 1,2 HVLP powinno byæ tak max 18 cm ;) ... a nawet 16 cm.
_________________
Chcesz wiedzieæ wiêcej ? ... projekter@projekter.pl
 

misiek
Wys³any: 2012-07-06, 06:41   
0
UP DOWN

Posty: 16
Fakt,ja mierzy³em ca³y strumieñ.
A skoro ten mniejszy ma 16 cm z dyszy 1,2 to ok 20 cm z 1,4. Dobrze wnioskujê? Na az3 hte2 mam 22 na tym samym materiale,a odkurz sporo wiêkszy i wiêcej wiatru ³yka...
 

PROJEKTER
Wys³any: 2012-07-06, 18:32   
0
UP DOWN


Pomóg³: 15 razy
Posty: 1838
Sk±d: MODULAR - equipment
No tak to ju¿ jest jak siê porównuje markowy sprzêt i jakie¶ licencyjne pop³uczyny po potêdze koncernu IWATA ^^
_________________
Chcesz wiedzieæ wiêcej ? ... projekter@projekter.pl
 

hummel
Wys³any: 2012-07-08, 22:44   
0
UP DOWN

Posty: 70
Czy ktos moze testowal juz LARE?

Interesuje mnie to:

http://lakierniczy.pl/ind...=1&m=594&id=482

lub to:

http://lakierniczy.pl/ind...=1&m=594&id=561

i to:

http://lakierniczy.pl/ind...=1&m=594&id=559

Pierwsze dwa baza/bezbarwny, 3ci do podkladu (choc z tego co czytam na forum dysza troche mala).
Mialem przyjemnosc posmigac troche epl-11 od LARE i za te pieniadze to wdzieczna maszyna, lekka, dobrze lezy w rekach, nie zwalnia przy docisku tylko zaje...ie sie grzeje ale da sie przezyc. Jak wyglada sprawa z pistoletami? Z gory mowie ze SATA mnie nie interesuje (za drogo jak na kilkukrotne uzycie), nie am zamiaru lakierowac za pieniazki, a praktyka potrzebna mi jest do innych celow ;)
 

Dumel19
Wys³any: 2012-07-10, 08:41   
0
UP DOWN

Pomóg³: 5 razy
Posty: 397
Sk±d: LKR
ten pierwszy to z wygl±du kopia saty... kupuj, bêdziesz móg³ nam cos o nim powiedzieæ ;)
 
 

hummel
Wys³any: 2012-07-10, 09:08   
0
UP DOWN

Posty: 70
Tak tez poczynilem, po konsultacjach z Lare zakupilem Evo lvlp i GSI HP... zobaczymy :)
 

PROJEKTER
Wys³any: 2012-07-11, 12:36   
0
UP DOWN


Pomóg³: 15 razy
Posty: 1838
Sk±d: MODULAR - equipment
EVO LVLP LARE - psuje moj± przejrzyst± wizjê ... ¿e nie istniej± tanie dobre pistolety lakiernicze .... szczególnie z Chin. :nie: ... a ¿e nie chce publicznie zmieniaæ zadania to posiedzê teraz cicho. .... Chyba ¿e przez PW ;)
_________________
Chcesz wiedzieæ wiêcej ? ... projekter@projekter.pl
 

Lackdoctor 
Wys³any: 2012-07-11, 13:49   
0
UP DOWN

Pomóg³: 40 razy
Posty: 3753
hummel napisa³/a:
zobaczymy

Zobaczmy to Twoimi oczami.
Podziel siê wra¿eniami.
Dumel19 napisa³/a:
z wygl±du kopia saty.

Jako¶æ natrysku to te¿ kopia saty.
Ciekawe jaka ró¿nica w warto¶ciach wymiernych - zadowolenie lakiernika, jest miêdzy orgina³em a kopi±.
Niepodobno aby to by³o jak w obrazach,,, orgina³ bezcenny a kopia ..... :blee:
_________________
Strona mojego znajomego w Belgii... mówi po naszemu. Bardzo fajne furki, bardzo ró¿ne ceny, nowe okazje praktycznie codziennie.
http://home.mobile.de/AUTOS-PAGNAER#ses
 

hummel
Wys³any: 2012-07-11, 14:10   
0
UP DOWN

Posty: 70
Lackdoctor napisa³/a:
Zobaczmy to Twoimi oczami.


No tez wlasnie obawiam sie ze bedzie to 'pusta' opinia bez porowniania... wczesniej malowalem - bo lakierownaniem tego nazwac sie nie da - tylko pistoletem topexu dzialajacym i wygladajacym jak g..no ;)

Cytat:
PROJEKTER napisa³/a:
EVO LVLP LARE - psuje moj± przejrzyst± wizjê ... ¿e nie istniej± tanie dobre pistolety lakiernicze .... szczególnie z Chin. :nie: ... a ¿e nie chce publicznie zmieniaæ zadania to posiedzê teraz cicho. .... Chyba ¿e przez PW ;)


Polerki maja bardzo fajne w tej klasie cenowej, a w tym temacie mam troche wiecej doswiadczenia, dlatego tez zdecydowalem sie na pistolety z tej stajni.
 

PROJEKTER
Wys³any: 2012-07-11, 15:26   
0
UP DOWN


Pomóg³: 15 razy
Posty: 1838
Sk±d: MODULAR - equipment
Oglêdnie pisz±c na razie to najlepsze z chiñskich pistoletów lakierniczych na polskim rynku. W wykonaniu LARE i w TIGER widaæ, ¿e to Taiwan, a nie Chiny ... kontynentalne.

Jak to dzia³a ? .... No SATA to na pewnie nie jest choæ faktycznie tak wygl±da. ;) ale za to SICO przy LARE zachowuje swoj± pozycjê najwiêkszego gów na na ¶wiecie. Ni¿ej s± ju¿ tylko pistolety z zestawem do otwierania piwa i pompowania kó³ rowerowych ^^
_________________
Chcesz wiedzieæ wiêcej ? ... projekter@projekter.pl
 

Lackdoctor 
Wys³any: 2012-07-11, 19:21   
0
UP DOWN

Pomóg³: 40 razy
Posty: 3753
PROJEKTER napisa³/a:
ale za to SICO przy LARE

Ale przecie¿ sk±d mo¿esz to wiedzieæ ????

Ja tego nie wiem, ale mam nadziejê ¿e za cen± idzie znaczna ró¿nica.
_________________
Strona mojego znajomego w Belgii... mówi po naszemu. Bardzo fajne furki, bardzo ró¿ne ceny, nowe okazje praktycznie codziennie.
http://home.mobile.de/AUTOS-PAGNAER#ses
 

Sw.Piotrek 
Wys³any: 2012-07-11, 22:47   
0
UP DOWN

Pomóg³: 2 razy
Posty: 635
Sk±d: £ód¼
Ciekawe jak wcze¶niej wymienione marki maj± siê do pistoletów Star np. Evo-T. Które to ciesz± siê bardzo dobr± opini± w ekonomicznej klasie cenowej.

P.S. Pistolety Star to produkcja i technologia Tajwañska.
_________________
http://niezalezna.pl/
 

hematol 
Wys³any: 2012-07-12, 01:44   
0
UP DOWN


Pomóg³: 11 razy
Posty: 1007
Sk±d: ¦l±sk
czytam o tych fajnych i lepszych pistoletach i nadaj jest chaos....
ka¿dy wie co s± warte chiñskie czy tajwañsie ale temat otwarty..ale ja mam konkretnie pytanie!!I do tej pory szukam d³ugo nie uzyska³em zadowalaj±cej odpowiedzi:
a, wiêc:
kupujê Sata 4000 RP 1.3 RP,nie pytaæ dlaczego wlasnie 1.3 a nie 1.2?Bo tak ja chce!
Nie pytaæ jaki mam kompresor?
-Mega wydajny!-Mam i juz!
i teraz pyatnie:kto wie jak dzia³a "DIGI"?w tych gunach?
Szukalem i dot±d nie znalazlem konkretnie odpowiedzi.Czy digi potrafi "skorygowac" cisnienie,tzn czy dzia³a tak ,ze jesli w kompresorze spada ci¶nienie o kilka bar to digi utrzymuje wlasciwe sta³e cisnienie niezalezne od ci¶nienia w danej chcwili wkompresorze?
Reduktor swoj± drog± to czyni ale je¶li jest digital to po co (i czy potrzebne) bedzie reduktor pod pistlletem?
P.s.Sorki za sk³adnie ale cz³owiek zmordowany po paru piwkach..wiêc... ;) ;)
 

Sw.Piotrek 
Wys³any: 2012-07-12, 03:27   
0
UP DOWN

Pomóg³: 2 razy
Posty: 635
Sk±d: £ód¼
hematol pewien u¿ytkownik tego forum, jaki¶ czas temu napisa³ ¿e "digital" w pistoletach Sata nie ma stabilizacji ci¶nienia :(

Ja u¿ywam reduktora z stabilizacj± ci¶nienia marki "Star" za 69z³. Sprawdza siê super :)
_________________
http://niezalezna.pl/
 

jacenty 741
Wys³any: 2012-07-12, 07:46   
0
UP DOWN

Pomóg³: 39 razy
Posty: 1343
Sk±d: Maków Mazowiecki
Po co Ci reduktor pod pistoletem,jak masz digitala?Ustawiasz ci¶nienie na reduktorze na ¶cianie,i to on ma w ca³ym zakresie od wy³±czenia do w³±czenia kompresora zapewniæ w³a¶ciw± ilo¶æ powietrza,a digitalem ustawiasz sobie ci¶nienie w zale¿no¶ci od potrzeb i materia³u,czyli np 2.0 do bazy i 2.5 do bezbarwnego.I ma byæ ca³y czas takie samo,bez wzglêdu czy kompresor siê w³a¶nie wy³±czy³,czy jest o krok od w³±czenia.
 
 

hematol 
Wys³any: 2012-07-12, 11:44   
0
UP DOWN


Pomóg³: 11 razy
Posty: 1007
Sk±d: ¦l±sk
Cytat:
Po co Ci reduktor pod pistoletem,jak masz digitala?

W³a¶nie!po co?Na stronie saty jest filmik jak ustawiæ taki pistolet i jest i Digi i reduktor pod pistoletem....
http://www.youtube.com/watch?v=P2h4DtyKiyM
 

Lakierniczy.pl 
Wys³any: 2012-07-12, 11:52   
0
UP DOWN
www.Lakierniczy.pl


Posty: 36
Sk±d: Z±bkowice ¦l±skie
hematol napisa³/a:
Cytat:
Po co Ci reduktor pod pistoletem,jak masz digitala?

W³a¶nie!po co?Na stronie saty jest filmik jak ustawiæ taki pistolet i jest i Digi i reduktor pod pistoletem....
http://www.youtube.com/watch?v=P2h4DtyKiyM


obejrzyj raz jeszcze ze zrozumieniem ;)
_________________
jeste¶my na facebook'u - www.facebook.com/Lakierniczy
 
 

hematol 
Wys³any: 2012-07-12, 11:55   
0
UP DOWN


Pomóg³: 11 razy
Posty: 1007
Sk±d: ¦l±sk
no tak. :sciana:
2 ró¿ne warianty.wszystko jasne. :sciana:
 

Lackdoctor 
Wys³any: 2012-07-12, 11:58   
0
UP DOWN

Pomóg³: 40 razy
Posty: 3753
jacenty 741 napisa³/a:
Ustawiasz ci¶nienie na reduktorze na ¶cianie,

Tak jak kolega napisa³.
Inaczej to odczytuj±c.. trzeba ustabilizowaæ ci¶nienie za sprê¿ark± (o ile ona nie posiada w sobie reduktora) i do takiego stabilnego ci¶nienia podpinasz pistolet i wtedy regulujesz wskazania na prawid³ow± warto¶æ.
Ten numer nie przejdzie bez,,, tzw, reduktora na ¶cianie.
Bo w³a¶nie na ¶cianie zawsze jest umiejscowiony blok filtracyjny z regulacj± cisnienia.

Lakierniczy.pl napisa³/a:
obejrzyj raz jeszcze ze zrozumieniem

A co mo¿na zrozumieæ z tego filmiku jesli siê nie wie tego co wcze¶niej napisa³em.
A jeszcze wcze¶niej kolega Jacenty to opisa³.
_________________
Strona mojego znajomego w Belgii... mówi po naszemu. Bardzo fajne furki, bardzo ró¿ne ceny, nowe okazje praktycznie codziennie.
http://home.mobile.de/AUTOS-PAGNAER#ses
 

Lakierniczy.pl 
Wys³any: 2012-07-12, 11:58   
0
UP DOWN
www.Lakierniczy.pl


Posty: 36
Sk±d: Z±bkowice ¦l±skie
hematol, a nawet 3 ;)
_________________
jeste¶my na facebook'u - www.facebook.com/Lakierniczy
 
 

lakierok 
Wys³any: 2012-07-25, 07:43   
0
UP DOWN

Pomóg³: 9 razy
Posty: 423
Sk±d: Okolice
Czy maluje kto¶ z was pistoletem Sata 4000 RP 1.2 W ? nie wiem jak to mo¿e siê sprawowaæ gdy¿ to W do baza wodna, o ile siê nie mylê rozpylacz jest taki sam jak w zwyk³ej 1.2
pozd.
_________________
Mieszalnia Lakierów

Frostt.pl
 

PROJEKTER
Wys³any: 2012-07-25, 09:46   
0
UP DOWN


Pomóg³: 15 razy
Posty: 1838
Sk±d: MODULAR - equipment
Jak masz na my¶li pod s³owem "rozpylacz", korpus pistoletu to TAK ... jest taki sam jak w SATA 4000 RP .... "W" to typ g³owicy powietrznej 1,2. .... 1,2 W
_________________
Chcesz wiedzieæ wiêcej ? ... projekter@projekter.pl
 

riddickchr
Wys³any: 2012-07-25, 09:51   
0
UP DOWN

Posty: 8
Witam

chyba ju¿ od roku czytam to forum i szcze¿e trochê nauczy³em siê lakiernictwa. teraz mam do lakierowania ca³y samochód i potrzebuje pistolet g³ównie pod bezbarwny (mipa c50) dysponujê kwot± na t± inwestycje oko³o 500z³ kompresor 500l/min. Propozycje jakie mi przedstawiono
1) http://lakierniczy.pl/ind...p?z=1&m=&id=190
2) http://lakierniczy.pl/ind...=1&m=594&id=483
3) http://auto-color.com.pl/sklep/shop/?id=811
4) http://www.lakierniczy.pl...=1&m=594&id=311
Dorad¼cie mi który¶ z nich albo co¶ innego w tym przedziale cenowym bo chcia³ bym nim ze dwa lata lakierowaæ zanim dorobiê siê saty
Dziêki z góry za odpowiedzi
 

PROJEKTER
Wys³any: 2012-07-25, 11:41   
0
UP DOWN


Pomóg³: 15 razy
Posty: 1838
Sk±d: MODULAR - equipment
LARE EVO LVLP ... albo Victoria AEROMETAL. LARE nie ma co ukrywaæ to bardzo, bardzo precyzyjna kopia rozwi±zañ i wygl±du SATA ... co najdziwniejsze naprawdê nie¼le dzia³a jak na sprzêt z tej pó³ki. Jak chcesz zmieniaæ na SATA ... kup na razie LARE.
_________________
Chcesz wiedzieæ wiêcej ? ... projekter@projekter.pl
 

Lackdoctor 
Wys³any: 2012-07-25, 11:50   
0
UP DOWN

Pomóg³: 40 razy
Posty: 3753
PROJEKTER napisa³/a:
albo Victoria AEROMETAL.

Ja bym kupi³ ten.
http://allegro.pl/victori...2504855245.html
Ponegocjowa³ i byæ mo¿e by by³ fajny pistolet za ¶mieszn± kasê.

Lare??
Skoro Robert mówi ¿e dobra kopia.. to widocznie nie jest z³a.
_________________
Strona mojego znajomego w Belgii... mówi po naszemu. Bardzo fajne furki, bardzo ró¿ne ceny, nowe okazje praktycznie codziennie.
http://home.mobile.de/AUTOS-PAGNAER#ses
 

lakierok 
Wys³any: 2012-07-25, 12:09   
0
UP DOWN

Pomóg³: 9 razy
Posty: 423
Sk±d: Okolice
PROJEKTER napisa³/a:
Jak masz na my¶li pod s³owem "rozpylacz", korpus pistoletu to TAK ... jest taki sam jak w SATA 4000 RP .... "W" to typ g³owicy powietrznej 1,2. .... 1,2 W


o ile dobrze zrozumia³em --- czyli ta g³owica powietrzna na zewn±trz jest inna , a iglica te¿ jest inna ?
 

PROJEKTER
Wys³any: 2012-07-25, 13:03   
0
UP DOWN


Pomóg³: 15 razy
Posty: 1838
Sk±d: MODULAR - equipment
W SATA zawsze zmienia siê komplet. G³owica, dysza, iglica. :tak:
_________________
Chcesz wiedzieæ wiêcej ? ... projekter@projekter.pl
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Warsztat

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group