Szukaj FAQ Album



Autor Wiadomo¶æ
Sw.Piotrek 
Wys³any: 2012-07-25, 17:21   
0
UP DOWN

Pomóg³: 2 razy
Posty: 635
Sk±d: £ód¼
Czy kto¶ z "profesjonalnych lakierników" lakierowa³ co¶ pistoletami Lare :?: Jak one siê sprawuj± na d³u¿sz± metê :?:
_________________
http://niezalezna.pl/
 

LARE
Wys³any: 2012-07-25, 17:34   
0
UP DOWN
www.LARE.pl


Posty: 152
Sk±d: Wroc³aw
Sw.Piotrek, ju¿ nie jeden z "profesjonalnych lakierników" jak i z tych PROFESJONALNYCH lakierowa³ i lakieruje :)

muszê przyznaæ, i¿ naprawdê zaskoczony jestem Twoim "zainteresowaniem" naszymi produktami a szczególnie niezrozumia³y jest twój zapa³... :x: jaki masz w tym cel ?
_________________
odwied¼ nas na imprezach - www.events.LARE.pl
 
 

Sw.Piotrek 
Wys³any: 2012-07-25, 18:08   
0
UP DOWN

Pomóg³: 2 razy
Posty: 635
Sk±d: £ód¼
Poproszê o odpowiedzi osoby nie zwi±zane z handlem pistoletami lakierniczymi ;)
_________________
http://niezalezna.pl/
 

lakierok 
Wys³any: 2012-07-25, 20:33   
0
UP DOWN

Pomóg³: 9 razy
Posty: 423
Sk±d: Okolice
Sw.Piotrek napisa³/a:
Poproszê o odpowiedzi osoby nie zwi±zane z handlem pistoletami lakierniczymi ;)


Musisz do tego podej¶æ inaczej, bo nie ka¿demu le¿y sata devilbiss czy iwata ka¿dy ma swoje upodobania i nie zawsze idzie to w parze z jako¶ci± sprzêtu, mam znajomego co maluje samymi pistoletami po 100 z³ i mówi ¿e s± najlepszy ,a jak powiedzia³em po ile kupi³em sata czy devilbissa to mówi³ ze mia³ by 10 tañczych ...... i jak tu mo¿esz od niego otrzymaæ rzeteln± wiadomo¶æ na temat pistoletu ??

masz odpowiedz Projektera który ma na telewizorze i w sypialni saty na pu³ce a mówi ¿e Lare to najlepszy sprzêt z tañszych, nie czekaj na odpowiedzi osób które nie mia³y pistoletu Lare w rêku a z gry mówi± ze to xxx czy zzz .

osobi¶cie taki pistolet Lare zakupie a w³a¶ciciel tego sklepu toi ze to równy Go¶æ( chodz go nie znam) zawsze s³u¿y pomoc± nawet na GG odpisuje , wiêc nie ma siê czego baæ bo raptem zrobisz 1-1.5 elementu i pistolet masz zwrócony a jak siê boisz to Iwata sata czy devilbiss Ci pozosta³ ..



pozd.
 

PROJEKTER
Wys³any: 2012-07-25, 22:51   
0
UP DOWN


Pomóg³: 15 razy
Posty: 1838
Sk±d: MODULAR - equipment
Niestety ... ale popieram wypowiedz @lakierok. SATA czy SUPERNOWA IWATY to sprzêt który nie ma sobie równych na ¶wicie w refinishu czyli tu gdzie wszytko ma znaczenie. Atomizacja, rozmiar dyszy, materia³owej, szeroko¶æ, strumienia, wydajno¶æ, ci¶nienie robocze i wiele innych aspektów. Powiedzmy ¿e kto¶ ustali 10 kryteriów oceny ;) ... i ¿e podda pod te kryteria ka¿dy pistolet o który kto¶ pyta czy siê nadaje. Gdzie ust±piæ jak za³o¿ymy ¿e 10 to SATA i IWATA ? .... przy 5 czy przy 6. kiedy jest WYSTARCZAJ¡CO DOBRZE ? Takie SICO ... spe³nia jedno kryterium ... rozpyla lakier ... a wiele osób jest zachwyconych. ;)

Teraz LARE ... krytykowaæ z zasady bo ze wschodu .... i w³o¿yæ do szuflady z gównem ? .... czy jednak przeanalizowaæ jego pracê .... jako¶æ wykonania, awaryjno¶æ, skuteczno¶æ aplikacji, powtarzalno¶æ pracy, efekt natrysku bazy ( plamy ) i efekt natrysku bezbarwnego ( struktura ) wreszcie .... oceniæ jak siê zachowuje ( zmienia charakterystyka ) przy innych wymiarach dysz materia³owych ?

Gdy kto¶ powie SPRAWDZAM to nagle siê okazuje ¿e LARE EVO LVLP ro¶nie tu na lidera tañszych pistoletów. TU to znaczy w refinishu ... bo do lakierowania mebli ogrodowych i bram przesuwnych nadal mamy SICO ^^ .

Kiedy¶ stawia³em na AIR GUNSA jak ju¿ musia³em szukaæ taniego zamiennika. Strasznie siê zawiod³em ... Mam nadzieje ¿e LARE to nie jest taki przypadek ¿e na wej¶ciu jest super, a po czacie ... wpada :/ Na razie jestem ZA.
_________________
Chcesz wiedzieæ wiêcej ? ... projekter@projekter.pl
 

Lackdoctor 
Wys³any: 2012-07-25, 23:01   
0
UP DOWN

Pomóg³: 40 razy
Posty: 3753
PROJEKTER napisa³/a:
Teraz LARE ... krytykowaæ z zasady bo ze wschodu .... i w³o¿yæ do szuflady z gównem ? .... czy jednak przeanalizowaæ jego pracê .... jako¶æ wykonania, awaryjno¶æ, skuteczno¶æ aplikacji, powtarzalno¶æ pracy, efekt natrysku bazy ( plamy ) i efekt natrysku bezbarwnego ( struktura ) wreszcie .... oceniæ jak siê zachowuje ( zmienia charakterystyka ) przy innych wymiarach dysz materia³owych ?

Przepraszam, ale gdzie te setki zadowolonych u¿ytkowników tych pistoletów ?
Naprawde niema nikogo na forum?
By³o w miêdzyczasie dwóch,,, oboje mieli problemy.
Potem s³uch o nich zagin±³.
Nie znamy ci±gu dalszego, czy opanowali sprzêt, czy nadal maj± problemy.

A chetnie bym porozmawia³ o lare, ale z poziomu innego lakiernika a nie handlowca.
_________________
Strona mojego znajomego w Belgii... mówi po naszemu. Bardzo fajne furki, bardzo ró¿ne ceny, nowe okazje praktycznie codziennie.
http://home.mobile.de/AUTOS-PAGNAER#ses
 

PROJEKTER
Wys³any: 2012-07-25, 23:37   
0
UP DOWN


Pomóg³: 15 razy
Posty: 1838
Sk±d: MODULAR - equipment
To pozostaje ci tylko kupiæ ten pistolet ... Jak masz po co ? ^^

Czego Ty oczekujesz ? ... Jako¶ci SATA ? LARE to gniot w porównaniu z SATA
Jako¶ci SICO ... Sico to syf absolutny w porównaniu z precyzj± LARE EVO LVLP ... i co teraz ? ... chcesz pogadaæ ? .... o czym ? ... o odniesieniu jako¶ci tego sprzêtu do SATA czy do SICO ? ;)
_________________
Chcesz wiedzieæ wiêcej ? ... projekter@projekter.pl
 

Lackdoctor 
Wys³any: 2012-07-26, 00:51   
0
UP DOWN

Pomóg³: 40 razy
Posty: 3753
PROJEKTER napisa³/a:
i co teraz ? ... chcesz pogadaæ ? .... o czym ?


O ³atwo¶ci aplikacji, braku chmurzenia na jasnych kolorach, ci¶nieniu faktycznym na których pracuje siê najlepiej tymi pistoletami.
Najwa¿niejsze,,, o subiektywnych odczuciach lakiernika.
Ca³kowicie usatysfakcjonowany, czy tylko jest ok :spoko: , no, mo¿e byæ... kumasz Robercie.

Tu znów problem osoby, problem do czego porównuje lare.

Wiec odpuszczaj±c odczucia,,, poprostu niech kto¶ wreszcie oceni ten sprzêt.
Niech kto¶ powie,, kupi³em, mam , uzywam, ,,, jest super :D :D
Niech poka¿e fotki, tak jak Jacek rozebra³ satê do poziomu atomu kiedy¶.
Co wiêcej.
Ja bym pokaza³ natryski testowe.
Myslê ¿e w pistoletach w tej kasie ju¿ jest siê czym pochwalic i pokazaæ.

Jak to wszystko za du¿o, to mo¿e ankieta kto ma lare.
Wiêc ja napiszê pierwszy

Ja... nie mam lare.
Wiêc nie oceniê go.

[ Dodano: 2012-07-26, 00:58 ]
PROJEKTER napisa³/a:
Jako¶ci SATA ? LARE to gniot w porównaniu z SATA

My¶lê ¿e nie jest a¿ tak tragicznie.
PROJEKTER napisa³/a:
To pozostaje ci tylko kupiæ ten pistolet ... Jak masz po co ?


Prawdê powiedziawszy próbujê kupiæ (próbowa³em) do ma³ych niewymagaj±cych malunków.
I nie potrafiê nic wybraæ na co by mi nie by³o szkoda kasy wywaliæ.
Bo nie powiesz mi ¿e na zderzak przedni w czerwonym akrylu od starej mazdy 323 1994 rok... potrzeba brudziæ satê??????????????

PS.

Dlaczego pêkaj± pokrywki kubków w pistoletach SATA ??????????
Na trzy kubki dwie pokrywki mam spêkane.
Hmmmm.......... :shock:
_________________
Strona mojego znajomego w Belgii... mówi po naszemu. Bardzo fajne furki, bardzo ró¿ne ceny, nowe okazje praktycznie codziennie.
http://home.mobile.de/AUTOS-PAGNAER#ses
 

PROJEKTER
Wys³any: 2012-07-26, 08:29   
0
UP DOWN


Pomóg³: 15 razy
Posty: 1838
Sk±d: MODULAR - equipment
Bo nikt ju¿ nie u¿ywa kubków. ;) Teraz tylko RPS. ... a na powa¿nie ... to nie wiem, ale przy okazji spytam. Okazja 19 Wrze¶nia ^^ je¿eli pojadê ? :/

Co do LARE ... wiem, ¿e taka wnikliwa analiza by³aby jakim¶ punktem odniesienia ... ale kto ma to zrobiæ ? Kiedy¶ ... tzn. w czasach gdy rozbierana by³a SATA na detale g³ód wiedzy by³ ogromny. Co drugi lakiernik z forum balansowa³ na poziomie technologicznego durnia ^^ Tworzone wtedy teorie to by³a fantastyka :x: ... ale dzi¶ siê ju¿ bardzo du¿o zmieni³o. Zupe³nie inne czasy a oba fora to kopalnia wiedzy.

Pamiêtaj ¿e LARE to jaki¶ substytut. To nie konkurencja dla Supernowej WS 400 czy SATA 4000. To tylko taki kompromis pomiêdzy tym co dobre, a tym co tanie. AirGunsa jak dla mnie po tym jakie zbiera³em ostatnio opinie ... du¿y klops ... niby markowy z dobr± wcze¶niejsz± opini± u¿ytkowników i nagle takie wpady jako¶ciowe jak w chiñskim sprzêcie. :nie: Mo¿na oczywi¶cie nadal pisaæ tym m³odym pocz±tkuj±cym ... kup sobie SATA. ... ale sam wiesz, ¿e musi byæ jaka¶ alternatywa. Jaki¶ ¶rodek miêdzy tym co dzia³a poprawnie, a jeszcze nie kosztuje jak SATA.

LARE EVO ... jak na razie to bardzo przyzwoita propozycja na tej pó³ce cenowej .... oczywi¶cie. Pewnie móg³by byæ lepszy ... ale wtedy odskoczy do góry cena ... Refinish to trudne zajêcie. Najbezpieczniej jest wiêc w poradach dalej trzymaæ siê liderów SATA, IWATA ... ^^
_________________
Chcesz wiedzieæ wiêcej ? ... projekter@projekter.pl
 

LARE
Wys³any: 2012-07-26, 08:42   
0
UP DOWN
www.LARE.pl


Posty: 152
Sk±d: Wroc³aw
Lackdoctor napisa³/a:
ale gdzie te setki zadowolonych u¿ytkowników tych pistoletów ?
Naprawde niema nikogo na forum?

ano s± - tyle, ¿e chyba nie chc± pisaæ, aby nie wdawaæ siê w bezsensown± dyskusjê z takim posiadaczem (od niedawna) SATA jak Ty.
Przy okazji prezentacji naszych narzêdzi w lakierniach, poruszali¶my ten temat i wiemy dok³adnie dlaczego nie chc± pisaæ
... bo jeszcze dzisiaj na forum LARE nie jest trendy :x:
Lecz grono zadowolonych naszych klientów wci±¿ siê poszerza, pomimo Twoich i nie tylko Twoich "starañ" lakiernicy chêtnie nabywaj± nasze produkty :tak:

Lackdoctor napisa³/a:
By³o w miêdzyczasie dwóch,,, oboje mieli problemy.

no to teraz konkretnie, jakie to mieli problemy z LARE:

1. sytuacja z prób± oszustwa i wy³udzenia, poni¿ej ca³y temat i opis sytuacji:
http://lakierowanko.info/...?t=5954&start=0
a na koniec, na moje pytanie do klienta: czy jest zadowolony z pistoletu LARE, ten klient odpowiada:
Cytat:

jestem i jakby pan czytal posty to by wiedzia³ :)ze polecam ten gun
:rotfl:

2. klient zakupuje po kolei kilka pistoletów ró¿nych marek, :roll: nie radzi sobie z ¿adnym - tak¿e z pistoletem LARE (nic dziwnego) wreszcie zakupuje, uwaga :!: SATA 3000 RP iii i tak¿e sobie nie radzi. A¿ wreszcie chyba lekko zdesperowany szuka przyczyn niepowodzeñ:
mariann napisa³/a:
jak poprawnie malowaæ sat± 3000 RP bo wczoraj o dziwo po pomalowaniu maski wysz³y mi cienie a na clarze du¿a morka.

a wiêc jak nie ciê¿ko siê domy¶leæ - nie w sprzêcie tkwi problem :tak: a ju¿ na pewno nie w LARE :>
Szkoda, tylko, ¿e ten sam cz³owiek jak i zapewne wielu innych u¿ytkowników pistoletów lakierniczych nie szukaj± winy od podstaw,
czyli w swoich umiejêtno¶ciach i wiedzy, lecz zazwyczaj zwalaj± winê na sprzêt lub materia³ :sciana:

Lackdoctor napisa³/a:
Ja... nie mam lare.
Wiêc nie oceniê go.

i to stwierdzenie jest kluczowe - ZAPAMIÊTAJ co napisa³e¶ Lackdoctor, :shock:
bo tak siê fatalnie sk³ada, ¿e Ty ju¿ nas oceni³e¶ nieraz - wyda³e¶ bardzo surowe i negatywne opinie - teraz pytam...
na jakiej podstawie ? :/ czy Twoja opinia by³a i jest co¶ warta :nie:

a teraz zanim odbijesz posta, proszê przemy¶l sprawê ze dwa razy - no wiesz... ¿eby¶ nie edytowa³ po kilka razy, usuwa³ itd. ;)

[ Dodano: 2012-07-26, 08:51 ]
PROJEKTER napisa³/a:
LARE EVO ... jak na razie to bardzo przyzwoita propozycja na tej pó³ce cenowej .... oczywi¶cie. Pewnie móg³by byæ lepszy ... ale wtedy odskoczy do góry cena ..
PROJEKTER napisa³/a:
Mo¿na oczywi¶cie nadal pisaæ tym m³odym pocz±tkuj±cym ... kup sobie SATA. ... ale sam wiesz, ¿e musi byæ jaka¶ alternatywa. Jaki¶ ¶rodek miêdzy tym co dzia³a poprawnie, a jeszcze nie kosztuje jak SATA.
PROJEKTER napisa³/a:
To nie konkurencja dla Supernowej WS 400 czy SATA 4000. To tylko taki kompromis pomiêdzy tym co dobre, a tym co tanie.


i wszystko na temat LARE :spoko:
_________________
odwied¼ nas na imprezach - www.events.LARE.pl
 
 

Lackdoctor 
Wys³any: 2012-07-26, 13:28   
0
UP DOWN

Pomóg³: 40 razy
Posty: 3753
LARE napisa³/a:
posiadaczem (od niedawna) SATA jak Ty.

Trzeci rok ju¿ dawno leci, ale skoro to jest niedawno to kiedy bêdzie po prostu posiadacz?
Po ilu latach? ^^ ^^ ^^
Ale co mi tam.
Nie mi os±dzaæ lare, przecie¿ ja tego (cenzura w³asna) w rêku nie trzyma³em i nie widze takiej potrzeby ¿eby siê schylaæ po lare.

Mi wystarczy opinia Roberta.
PROJEKTER napisa³/a:
LARE to gniot w porównaniu z SATA

Sico to te¿ gniot, wiêc ró¿ni je tylko marketing i kolorowe pude³eczka.
LARE napisa³/a:
to stwierdzenie jest kluczowe - ZAPAMIÊTAJ co napisa³e¶ Lackdoctor,

Wiêc nie oceniam.
Polegam na opinii eksperta.

[ Dodano: 2012-07-26, 13:31 ]
LARE napisa³/a:
czy Twoja opinia by³a i jest co¶ warta


Nie interesuje mnie warto¶æ wymierna mojej opinii, ale swoje zdanie mogê mieæ i swojej kasy nie marnowaæ na nietrafione zakupy.

Dlatego chêtnie bym poczyta³ achy i echy zadowolonych posiadaczy pistolecików lare.
_________________
Strona mojego znajomego w Belgii... mówi po naszemu. Bardzo fajne furki, bardzo ró¿ne ceny, nowe okazje praktycznie codziennie.
http://home.mobile.de/AUTOS-PAGNAER#ses
 

LARE
Wys³any: 2012-07-26, 13:43   
0
UP DOWN
www.LARE.pl


Posty: 152
Sk±d: Wroc³aw
Lackdoctor, i znowu nie przemy¶la³e¶ swojego postu nawet przez chwilkê :sciana:
znowu oceniasz nasz produkt...
Cytat:
Nie mi os±dzaæ lare, przecie¿ ja tego (cenzura w³asna) w rêku nie trzyma³em i nie widze takiej potrzeby ¿eby siê schylaæ po lare.

jeszcze wczoraj chcia³e¶ jednak "schyliæ" siê po LARE, co¶ o mazdzie by³o... :x:

a teraz proszê Twoje s³owa, pamiêtasz co napisa³e¶ do mnie ?
Witam.
¬le zaczêli¶my z powodu tamtej szlifierki, ale to nie by³ mój celowy atak na Was.
Wysz³o dziwnie, ale skoñczyli¶my ten temat.

Co do mojego podej¶cia.
Nie mia³em jeszcze nic Waszego w rêku, ale uwa¿am ¿e bardzo nie na miejscu jest pisanie na forach i polecanie tylko air gunsy jako jedynej alternatywy w pistoletach ze ¶redniej pó³ki.

Wiêc dlaczego nie lare?

Jak kto¶ pisze czy dobrze jest kupic lare,,, to co mam napisac ?
¯e nie?
Tak, niech kupi.
Zapewne sie nie zawiedzie.

Gdybym teraz zmienia³ pistolety ze starego DIGITAL W-400 (ten sam dystrybutor co teraz sico tolss) to lare by by³y brane pod uwage, gunsa raczej nie.


Ojj nie³adnie @Lackdoctor, nie³adnie... ^^
zdaje siê, ¿e Twoje wypowiedzi na forum s± naprawdê po prostu nie obiektywne a co najwa¿niejsze NIEPRAWDZIWE !
A Ciebie samego nie interesuje co s± warte dla innych - to po co piszesz ca³ymi dniami i nocami... ^^
_________________
odwied¼ nas na imprezach - www.events.LARE.pl
 
 

Sw.Piotrek 
Wys³any: 2012-07-26, 17:16   
0
UP DOWN

Pomóg³: 2 razy
Posty: 635
Sk±d: £ód¼
Czemu na moje pytanie nikt nie odpowiedzia³ :?:

P.S. Trzeba by na forum zamie¶ciæ przestrogê przed pojawiaj±cymi siê na forum specami od marketingu internetowego. Zarówno na tym jak i na drugim forum.
_________________
http://niezalezna.pl/
 

Lackdoctor 
Wys³any: 2012-07-26, 17:51   
0
UP DOWN

Pomóg³: 40 razy
Posty: 3753
LARE napisa³/a:
znowu oceniasz nasz produkt...


Pisz co chcesz.
Dla mnie kto¶ kto na starcie zamieszcza k³amliwe dane w ofercie jest tylko nastawionym na ZYSK handlowcem.
Handlowcem którego wsparcie techniczne polega na tym ¿e zachwala produkt zczytuj±c dane z broszurki.
Gdy pojawiaj± sie problemy.... :shock:

Skoro na samym starcie s± hmm,,, powiedzmy delikatne NIE¦CIS£O¦CI, dok³adnie dostosowane do wymagañ klienta który widz±c ¿e ma s³aby kompresor ratuje siê szukaj±c odpowiednich dla niego rozwi±zañ.
LARE oczywi¶cie wysz³a naprzeciw takiemu klientowi.
Co prawda tylko w teorii i na papierze, ale MA OFERTE do takiej grupy skierowan±.

Mia³a, bo po mojej interwencji nast±pi³a korekta.
Co dalej ?
Czy mam zaryzykowac i kupiæ Wasz sprzêt z nadziej± ¿e w innych sprzetach niema przek³amania, takiego przeinaczenia, nagiêcia danych które sk³oni± ludzi do zakupów tych w³asnie sprzetów.
Nie wiem, nie bedê testowa³.
To moje zdanie wyrobione na podstawie ca³okszta³tu oferty lare i tego co mi tu na forum próbujecie wmówiæ.

Ale nie martwice siê ^^ ^^ ^^ przeciez ja sie kompletnie nie znam, ba !!! Nawet lakiernikiem nie jestem :rotfl: :rotfl: :rotfl: :rotfl:
Ale nie staæ mnie na b³êdne zakupy.
Dlatego kupujê raz a dobrze.
Sw.Piotrek napisa³/a:
Czemu na moje pytanie nikt nie odpowiedzia³

Jak to nie.
Jedyny posiadacz pistoletów lare to w³asnie lare :blee: i on Ci odpowiedzia³.
_________________
Strona mojego znajomego w Belgii... mówi po naszemu. Bardzo fajne furki, bardzo ró¿ne ceny, nowe okazje praktycznie codziennie.
http://home.mobile.de/AUTOS-PAGNAER#ses
 

lakierok 
Wys³any: 2012-07-26, 17:57   
0
UP DOWN

Pomóg³: 9 razy
Posty: 423
Sk±d: Okolice
Sw.Piotrek napisa³/a:
Czemu na moje pytanie nikt nie odpowiedzia³ :?:

P.S. Trzeba by na forum zamie¶ciæ przestrogê przed pojawiaj±cymi siê na forum specami od marketingu internetowego. Zarówno na tym jak i na drugim forum.


Sw.Piotrek, widzisz Ty bardzo chcesz us³yszeæ ¿e to Sprzêt super lub do bani, próby i opinie musisz wyci±gn±æ sam ! a nie wyczytywaæ wypociny kogo¶ kto nie mia³ danego modelu pistoletu w reku, wiêc nie oczekuj ze kupisz za ma³e pieni±dze super sprzêt, a na pewno dobrze wiesz ¿e " jak siê dba tak siê ma "

ja osobi¶cie mam pistolet Profesional hp 1.4 ( i ma 7 lat ) bez ¿adnego zestawu naprawczego i jeszcze jakê¶ tam blachê psiknie . Tak wiêc ja ten model mam i mogê Ci poleciæ .

pozd.
 

PROJEKTER
Wys³any: 2012-07-28, 01:42   
0
UP DOWN


Pomóg³: 15 razy
Posty: 1838
Sk±d: MODULAR - equipment
Oczywi¶cie najlepiej by³oby zabieraæ g³os w temacie pistoletów tylko wtedy gdy nie tylko mia³o siê go w rêku ale przynajmniej nim trochê pracowa³o. Teoretycznie idealna sprawa gdy opiniê wydaje kto¶ z w³asnej praktyki.

No dobrze .... ale co wtedy jak kto¶ krytycznie podchodzi do danego modelu, a po doci¶niêciu go o precyzyjne informacje wychodzi na to, ¿e ma nie t± dyszê materia³ow±, albo sam± g³owicê ? Co w tedy jak kto¶ pisze ( jak czasami PROJEKTER ^^ ) DeVilbis to szajs !!! , ale bez podania odno¶nika do konkretnej konfiguracji, czy modelu ?... Co wtedy jak kto¶ pisze, ¿e ca³a firma X to syf, a w ofercie s± pistolety dla amatorów i profesjonalistów ? Co wtedy gdy PROJEKTER wydaje opinie po osobistych testach ¿e Air Gunsa AZ3 HTE ... ¿e to dobry pistolet dla mniej wymagaj±cych lakierników. Doskona³a alternatywa dla drogich i markowych ... a potem okazuje siê, ¿e docieraj± do niego informacje o tym jak te pistolety rozpadaj± siê w rêku. Nagle okazuje siê, ¿e to nie pojedyncze przypadki tylko plaga jak w SICO ? Co wtedy gdy dzieje siê CO¦ co radykalnie zmienia opiniê o danym sprzêcie, a nie wynika to wcale z osobistych do¶wiadczeñ czy spostrze¿eñ ?

S±dzê jednak ¿e ka¿dy powinien ¶mia³o pisaæ co my¶li lub wie ... nawet jak dany sprzêt widzia³ na zdjêciach, a to co us³ysza³ to plotki. Wtedy mo¿na to weryfikowaæ sprawdzaæ dopytywaæ. Zadowolony u¿ytkownik pistoletu rzadko widzi jego wady. ;)

I ostatnia sprawa ... to moja nie chêæ do DeVilbissa, czy antypatia Lackdoktora do LARE.

Moim zdaniem lepiej otwarcie napisaæ, ¿e siê nie toleruje jakiego¶ produktu, typu urz±dzeñ, czy producenta. Wtedy ka¿dy kto zbiera opinie wie ¿e dany Uscher nale¿y do tych nastawionych negatywnie. Jak kto¶ chce kupiæ LARE raczej nie potraktuje powa¿nie opinii Lackdoktora bo nie ma tu konkretów ... tak samo jak Projektera nikt nie bêdzie pyta³ o szczegó³y i zalety DeVilbissa bo ta opinia jest znana od lat, ale kokrety dotycz± tylko dwóch modeli, a krytyka DV po ca³o¶ci :spoko: . W takich krytycznych postach wa¿ne jest to na czym taka negatywna opinia siê opiera i czy dla potencjalnego nabywcy, te w³a¶nie aspekty s± istotne ?

Jestem jednak za tym ¿eby ka¿dy umieszcza³ tu swoje opinie , nawet jak s± nie obiektywne. Wiele spraw wa¿nych wynik³o tu dopiero w toku agresywnej dyskusji i wymiany pogl±dów. Wiele spraw uda³o siê dog³êbnie przeanalizowaæ i wyja¶niæ dlatego ¿e jeden my¶la³ "tak", a drugi "siak". Takie jest ka¿de forum ... obok gów no wartych durnych informacji i opinii s± rodzynki, bezcenne niejawne informacje, czy niedostêpne powszechnie dane techniczne.

Niech tak zostanie bo inaczej nie bêdzie ju¿ o czym dyskutowaæ ^^
_________________
Chcesz wiedzieæ wiêcej ? ... projekter@projekter.pl
 

Lackdoctor 
Wys³any: 2012-07-28, 09:18   
0
UP DOWN

Pomóg³: 40 razy
Posty: 3753
PROJEKTER napisa³/a:
czy antypatia Lackdoktora do LARE.


Lare jest w b³êdzie i nie mo¿e sobie wybaczyæ pierwszej wpadki z danymi na zapotrzebowanie powietrza.
Mysla³em do niedawna ¿e sprawa rozwi±zana i jest ju¿ miêdzy nami luz.
Pisa³em ¿e polerki maja wielkie branie na forach detailingu, widaæ ludzie siê przekonali do tych sprzêtów.
Tu tez pisa³em , jak i Ty ¿e to musi byæ dobra kopia itd, itp...
Ale zapyta³em gdzie ci zadowoleni userzy s±?
Przecie¿ fajnie by by³o zobaczyæ, jak juz wcze¶niej pisa³em, rozebrany do atomu lare i opinie o natryskach itd.
Znasz lepsz± reklamê?
Ja nie.
Zapewne wykonanie by by³o jak nale¿y, natryski,,, a tego nie wiem.
Dlatego napisa³em ... gd¿adnego z obu for ???

Na co LARE mnie zaatakowa³ jakimi¶ starymi cenzura³ami o których naet bym nie pomysla³.

Mi to lotto co kto sprzedaje.
Bardziej mi to co Robert piszesz wygl±da na politykê i poklepywanie kumoterskie po plecach.
Pewnie siê znacie prywatnie, bo to widaæ (dlaczego by to mia³o byæ z³e, spoko jest ok) wypiliscie morze wódy i .... lare jest ok.

Lare wyciagn± moje PW gdzie ugodowo podesz³em do sprawy aby ja zakoñczyc.
Jak by tak dalej robic to bym musia³ te¿ wywaliæ jego kulturalne pw w których to.... cenzura, cenzura, cenzura.

Wiêc nie jest tak ¿e ja nie lubiê sprzêtu lare.
Jest tak ¿e prywatnie @Lare mnie nie znosi a wcale mu sie nie dziwie.

Bo kompromitacja nigdy nie jest mi³a a co by³o to sami pamiêtacie.
_________________
Strona mojego znajomego w Belgii... mówi po naszemu. Bardzo fajne furki, bardzo ró¿ne ceny, nowe okazje praktycznie codziennie.
http://home.mobile.de/AUTOS-PAGNAER#ses
 

LARE
Wys³any: 2012-07-28, 10:15   
0
UP DOWN
www.LARE.pl


Posty: 152
Sk±d: Wroc³aw
Lackdoctor, pobijasz wszelkie rekordy w pisaniu bzdur ^^
Zmy¶lasz takie historyjki, ¿e wierzyæ siê nie chce a jeszcze wypisujesz TU te swoje chore science fiction :shock:

Tacy ludzie jak Ty powinni byæ pozbawieni dostêpu do przestrzeni publicznej,
uwa¿am, ¿e powiniene¶ porzuciæ "lakiernictwo" i pisaæ dla portalu PUDELEK.PL ^^
zapewne zarobi³ by¶ wiêcej i wreszcie poczu³ by¶ siê spe³niony - a to potrzebne jest ka¿demu, szczególnie doros³emu mê¿czy¼nie. :tak:
_________________
odwied¼ nas na imprezach - www.events.LARE.pl
 
 

PROJEKTER
Wys³any: 2012-07-28, 12:13   
0
UP DOWN


Pomóg³: 15 razy
Posty: 1838
Sk±d: MODULAR - equipment
Lackdoctor napisa³/a:
Mi to lotto co kto sprzedaje.
Bardziej mi to co Robert piszesz wygl±da na politykê i poklepywanie kumoterskie po plecach.
Pewnie siê znacie prywatnie, bo to widaæ (dlaczego by to mia³o byæ z³e, spoko jest ok) wypiliscie morze wódy i .... lare jest ok.


Dobra Krzysiu .... Jak zawsze masz racjê :spoko: Znowu odkry³e¶ szwindel. @Lare to moja rodzina i ustalili¶my w Wielkanoc, ¿e zrobimy z wszystkich Durniów. ^^ ^^ ^^ Masz racjê .... Pistolety LARE to syf i gniot.

No dobra ... powiedz CO TERAZ ? .... Co zaproponujesz w miejsce LARE ?. Stosunkowo tanio, du¿o powy¿ej obecnej jako¶ci wykonania Air Gunsa AZ3. Tak ¿eby malowa³ powtarzalnie, ¿eby przynajmniej na pierwszy rzut oka by³ wykonany solidnie i by³ dopracowany i ¿eby mia³ normalnego dostêpnego dystrybutora z jakim¶ serwisem, oraz ¿eby by³y do niego ³atwo dostêpne czê¶ci zamienne ?

¦mia³o Krzysiu :spoko: .... Ja kiedy¶ my¶la³em o Auritia i o Tiger. Auritia to jednak moloch produkuj± syf gorszy od Sico równolegle z doskona³ymi i do¶æ drogimi podróbami SATA. Tu nie ma zasady. TIGER robi dobre wra¿enie ... ale nic o nim nie wiadomo. Przypadkowa obecno¶æ na rynku Polskim, brak znanego i rozpoznawalnego dystrybutora. Co komu po dobrej opinii jak produkt raz bêdzie raz nie bêdzie dostêpny. Co z czê¶ciami zamiennymi ... to jednak nie SICO za 80 z³.

Szczerze ci Krzysiu napisze uwa¿am ¿e 1. Suprenowa IWATA WS400 HD to najlepszy obecnie pistolet lakierniczy na ¶wiecie w bran¿y refinishu, potem 2. SATA 4000 RP 3. OPTIMA Trifiti, 4. DeVilbiss PRO LITTE i jako uzupe³nienie Accuspray 3M, SATA 100 BF RP i SATA miniJet 3000 HVLP. To liderzy. Moje TOP pistolety.

Zauwa¿, ¿e wszystkie s± do¶æ drogie, a jaki jest rynek to sam doskonale wiesz. Moi klienci nie s± z Marsa. Niektórzy z nich ma do czynienia z lakierni± pierwszy raz w ¿yciu. U¿ywana kabina, lub adaptacja pomieszczenia, prosta sprê¿arka, tañszy system mieszalniczy ... To co Ja nazywam minimalnym progiem wej¶cia jest w tych lakierniach ... Odwieczny problem to pistolety i elektronarzêdzia.

SATA i FESTOO ? ... a mo¿e IWATA i RUPES ... albo DV i Bosch profesjonal ? ... to te same pó³ki cenowe. :/

Bardzo proszê Krzysiu :tak: .... pomó¿ moim klientom i odpowiedzialnie zaproponuj co¶ na start. Odpowiedzialnie, bo piszemy tu o realnym ¶wiecie i konkretnych ludziach którzy ufaj±, ¿e udzielane im rady to nie pomys³y wytrzepane du py, albo jakie¶ "wydaje mi siê ¿e : " Nie trafisz ze swoj± rad± bo jest durna, dziadowska alb kosmicznie droga i przekombinowana lub konkurencja ciê zmia¿d¿y za twoje rady .... i masz koszty zamiast wp³ywów. Tu nie da siê siêgaæ po gó wno warty sprzêt, bo po tygodniu lub dwóch masz ju¿ wroga, a nie zadowolonego klienta, czy przyjaznego partnera handlowego. :tak:

Ja siê nie upieram przy LARE EVO. Unika³em zabierania opinii na tema tego sprzêtu, a¿ mnie na forum sterroryzowa³ @hummel. Zarzuci³ mi, ¿e wiem ¿e to dobry sprzêt ale wolê popieraæ SATA ... Teraz Ty sugerujesz, ¿e wspieraj±c LARE realizujê przemy¶lan± cwan± politykê ^^ . Oj Krzysiu ... wystarczy wydaæ kilka stówek i sam siê przekonasz, czy krytykowaæ, czy polecaæ ... i tak szukasz taniego pistoletu ^^ . Ja polecam SATA ... jak kto¶ nie mo¿e jej faktycznie kupiæ w ¿adnej wersji ... trudno niech kupuje LARE EVO.
_________________
Chcesz wiedzieæ wiêcej ? ... projekter@projekter.pl
 

Lackdoctor 
Wys³any: 2012-07-28, 13:04   
0
UP DOWN

Pomóg³: 40 razy
Posty: 3753
PROJEKTER napisa³/a:
trudno niech kupuje LARE EVO.

Robert.
Nie czytam ju¿ ca³o¶ci.
Niech kupuj± lare.
Bo je¶li sa to tak fajnie wykonane pistolety to wymiataj± konkurencjê i tyle.

Ca³y czas dopatrujesz sie jakiego¶ ukrytego celu w tym co napisa³em.

Nic bardziej mylnego.
Ja po prostu piszê co myslê, widzê ¶ciemê to ja opisujê.
Kto¶ mnie ¼le postrzega te¿ mnie opisuje.
Czyli ja zas³u¿y³em na niepochlebn± opiniê, dosta³em po ³apkach.
Lare zrobi³o celowy szwindel na skalê krajow±, te¿ po pazurkach dosta³o.

Widzisz tu nieprawid³owo¶æ?

Jedyna taka ¿e zosta³em wrogiem nr1 lare.
I ka¿da moja wypowied¼, nawet pochlebna jest postrzegana jako UKRYTA Z£O¦LIWO¦Æ :sciana:

Dajcie sobie luz panowie.
Lare to nie lakiernik z szopki, wiêc wiêcej luzu.
_________________
Strona mojego znajomego w Belgii... mówi po naszemu. Bardzo fajne furki, bardzo ró¿ne ceny, nowe okazje praktycznie codziennie.
http://home.mobile.de/AUTOS-PAGNAER#ses
 

PROJEKTER
Wys³any: 2012-07-28, 13:13   
0
UP DOWN


Pomóg³: 15 razy
Posty: 1838
Sk±d: MODULAR - equipment
OK ! :spoko: Ja natomiast staram siê znale¼æ jaka¶ alternatywê dla tych najlepszych produktów. To trudne ... i bardziej potrzebuje konkretnej rzetelnej pomocy ni¿ krytyki takich dzia³añ. Na razie LARE EVO to taki mój rodzynek w¶ród tych tañszych pistoletów. Nie wiem czy mam racjê, czy pope³niam b³±d na miarê Air Gunsa ? :/ Rekomendacja taniego nie markowego sprzêtu, czy materia³ów zawsze ci±gnie za sob± ryzyko jakiej¶ wpadki.
_________________
Chcesz wiedzieæ wiêcej ? ... projekter@projekter.pl
 

Lackdoctor 
Wys³any: 2012-07-28, 13:19   
0
UP DOWN

Pomóg³: 40 razy
Posty: 3753
PROJEKTER napisa³/a:
Na razie LARE EVO to taki mój rodzynek w¶ród tych tañszych pistoletów.

Widzia³e¶ go w akcji ? :tak:

Bo tylko o kilka s³ów na temat aplikacji niedawno pyta³em.
Ciekawi mnie w³a¶nie jak sobie radz± z tymi pistoletami ich posiadacze.

Lare napisa³ dobry przyk³ad jakie problemy mozna mieæ z sat±.
To wszystko prawda.
A jako ¿e lare to bardzo dobra KOPIA ,,,, to zapewne ja sam bym mia³ podobne problemy z lare po przesiadce przed laty ze zwyk³ego sico.
Z sata mia³em problemy, bo nie potrafi³em dostarczyæ jej odpowiedniej ilo¶ci powietrza itd.
Robert, przeciez pamiêtaæ jeszcze powiniene¶ jak to wtedy lecia³o. ;)

[ Dodano: 2012-07-28, 13:21 ]
Cytat:

Lackdoctor, pobijasz wszelkie rekordy w pisaniu bzdur

Niech pokój zapanuje na ¶wiecie i w ...necie.

Nie szarpmy siê bo naprawdê s± lepsze zajêcia ni¿ dopisywanie drugiemu jaki to on g³upi, g³upszy ni¿ ja.
_________________
Strona mojego znajomego w Belgii... mówi po naszemu. Bardzo fajne furki, bardzo ró¿ne ceny, nowe okazje praktycznie codziennie.
http://home.mobile.de/AUTOS-PAGNAER#ses
 

LARE
Wys³any: 2012-07-28, 14:46   
0
UP DOWN
www.LARE.pl


Posty: 152
Sk±d: Wroc³aw
PROJEKTER, Lackdoctor, :spoko:
_________________
odwied¼ nas na imprezach - www.events.LARE.pl
 
 

Sw.Piotrek 
Wys³any: 2012-07-28, 17:07   
0
UP DOWN

Pomóg³: 2 razy
Posty: 635
Sk±d: £ód¼
Skoro Auarita i Lare to to samo, je¿eli kto¶ chce malowaæ chiñskim pistoletem niech kupi ten który bêdzie tañszy.
Przecie¿ nie o jako¶æ tu chodzi, tylko o cenê.
Co do Air Gunsy. Czy kto¶ z jej u¿ytkowników mia³ z ni± problemy :?: Mam dziwne wra¿enie ¿e to trochê taki mit jak z podróbkami Air Gunsa rzekomo panosz±cymi siê na rynku. Chyba ¿e to w³a¶nie te podróby nawalaj±...
_________________
http://niezalezna.pl/
 

PROJEKTER
Wys³any: 2012-07-28, 17:34   
0
UP DOWN


Pomóg³: 15 razy
Posty: 1838
Sk±d: MODULAR - equipment
We¼ pod uwagê dwie sprawy.

1. Forum to mo¿e 0,05 % tych ludzi którzy s± zwi±zani z lakiernictwem. Te 0,05 % to nie s± tylko u¿ytkownicy Air Gunsa ... a dla porównania ... tylko jeden modelu SATA zosta³ sprzedany w Polsce w 20 000 szt. :shock: Statystycznie rzecz ujmuj±c jedno i drugie forum co mo¿e trochê dziwiæ nie jest nie stety miarodajnym przekrojem rynku w tej bran¿y. Mo¿e przekrojem jednego segmentu i to tylko jednego segmentu w refinishu.


2. Auritia to mega producent narzêdzi precyzyjnych ... Mog± prawdopodobnie skopiowaæ SATA czy Iwata w taki sposób, ¿e producent mia³by problemu z rozpoznaniem podróbek. W takich przypadkach to jednak hurtowy nabywca okre¶la poziom jako¶ci danego produktu. Wyznacza cenê i standard. Czasami przez akceptacjê wzornika, czasami przez negocjacje.

W SATA jest podobnie. Podobnie ale po europejsku tzn. standard jako¶ci wykonia produktu nie podlega ¿adym negocjacjom dopóki produkt finalny nosi logo producenta ... ale jak sobie ¿yczysz mo¿esz mieæ SATA 4000 w chmurki z napisem Sw. Piotrek i z aureolk± w ko³o g³owicy ;) Kiedy¶ limit to by³o 2 ty¶ sztuk ... teraz niestety nie wiem jak to wygl±da dla wersji limitowanej.

Jak widzisz .... wierz albo nie wierz w to co jest na forum jako opinie o sprzêcie bo forum i tak nie jest miarodajne .... i raczej nie szukaj tañszej mo¿liwo¶ci zakupu fajnej Auriti, bo w ka¿dym przypadku mo¿e to byæ inny jako¶ciowo pistolet.
_________________
Chcesz wiedzieæ wiêcej ? ... projekter@projekter.pl
 

lakierok 
Wys³any: 2012-07-28, 18:02   
0
UP DOWN

Pomóg³: 9 razy
Posty: 423
Sk±d: Okolice
Ja jak odsprzeda³em moj± pierwsz± satê 4000 1.2 rp , to ten co j± kupi³ po przetestowaniu zadzwoni³ do mnie czy nie mam do sprzedania jeszcze jednej bo zaraz by kupi³ (zreszt± kupi³),
a mia³ dwie air gunsy i mówi³ ze ró¿nica jest tak wielka ze " nie wiem co mam teraz z nimi zrobiæ chyba to podk³adu lub ta.... "

tak¿e co lakiernik to inna opinia na temat danego sprzêtu . :spoko:
 

Chali68
Wys³any: 2012-07-28, 18:12   
0
UP DOWN

Posty: 247
Witam. Ja mam tylko pytanie odno¶nie tej hybrydy sata 3000 z devilbissem gti pr110 o wdziêcznej nazwie Lare evolution. Sk±d taka cena? Panowie nieprzesadzajcie za To u¿±dzenie natryskowe mo¿na daæ max. do 180z³. Pozdr.
 

diablo74 
Wys³any: 2012-07-28, 22:04   
0
UP DOWN

Pomóg³: 7 razy
Posty: 600
lakierok napisa³/a:
Ja jak odsprzeda³em moj± pierwsz± satê 4000 1.2 rp , to ten co j± kupi³ po przetestowaniu zadzwoni³ do mnie czy nie mam do sprzedania jeszcze jednej bo zaraz by kupi³ (zreszt± kupi³),
a mia³ dwie air gunsy i mówi³ ze ró¿nica jest tak wielka ze " nie wiem co mam teraz z nimi zrobiæ chyba to podk³adu lub ta.... "

tak¿e co lakiernik to inna opinia na temat danego sprzêtu . :spoko:


Potwierdzam jedna gunsa do podk³adu posz³a a druga do kolorowych akryli a saty no có¿ lakierowanie sta³o siê przyjemno¶ci±

Ale gdyby mi siê by tak przydarzy³o ¿e potrzebowa³bym pistoletu ze ¶redniej pó³ki kupi³bym.... air gunse az3 hte2 ciê¿ki solidny pistolet nie mia³em i nie mam z nim problemów no na pocz±tku trochê przecieka³ spod iglicy ale mo¿na to "wyleczyæ" przez odpowiednie dokrêcenie ¶ruby uszczelnienia no có¿ ma³a miot³a i ¶rednia precyzja to jego wady ale to po prostu "ten typ tak ma" Pozdrawiam :spoko:

Co do LARE to kupi³em ich maszynkê oscylacyjn± o skoku 2,5 mm ale to nie ten temat po testach mo¿e co¶ napiszê gdzie trzeba
 

Lackdoctor 
Wys³any: 2012-07-29, 01:37   
0
UP DOWN

Pomóg³: 40 razy
Posty: 3753
diablo74 napisa³/a:
Co do LARE to kupi³em ich maszynkê oscylacyjn± o skoku 2,5 mm ale to nie ten temat po testach mo¿e co¶ napiszê gdzie trzeba

Tak zrób.
S³ysza³em pochlebne opinie, wiêc test sie przyda.
_________________
Strona mojego znajomego w Belgii... mówi po naszemu. Bardzo fajne furki, bardzo ró¿ne ceny, nowe okazje praktycznie codziennie.
http://home.mobile.de/AUTOS-PAGNAER#ses
 

lakierok 
Wys³any: 2012-07-29, 17:26   
0
UP DOWN

Pomóg³: 9 razy
Posty: 423
Sk±d: Okolice
Sw.Piotrek zapytaj kolegê diablo74, jemu odsprzeda³em sate 4000 a mia³ dwie air gunsy, teraz ma dwie saty


diablo74 jak siê sprawuje sata 4000 ?

pozd.
 

diablo74 
Wys³any: 2012-07-29, 20:54   
0
UP DOWN

Pomóg³: 7 razy
Posty: 600
lakierok napisa³/a:
diablo74 jak siê sprawuje sata 4000 ?

:spoko:

pierwsze co zrobi³em t± sat± to zaciek na ....bazie :x: ale pó¼niej ju¿ tylko lepiej po przesiadce na saty by³em trochê "przestraszony" po innych pistoletach to by³a nauka "machania pistoletem" od nowa ale jak ju¿ cz³owiek to opanuje jest super pozdrawiam :cool:
 

Homer S. 
Wys³any: 2012-08-05, 10:13   
0
UP DOWN


Pomóg³: 19 razy
Posty: 861
Sata która pod bazê jest najlepsza :idea:

Mam ju¿ jedn± Sate 3000 RP któr± u¿ywam tylko do lakieru chcê kupiæ drug± :?: ale z przeznaczeniem pod bazê . Co do finansów czy to bêdzie nówka czy u¿ywana to kwestia ceny ;) (oferty) ;) . Pytanie do znawców/praktyków który model i z jak± dysz±/rozpylaczem jest najlepszy tj. jako¶æ pow³oki itd.
_________________

 

PROJEKTER
Wys³any: 2012-08-05, 10:16   
0
UP DOWN


Pomóg³: 15 razy
Posty: 1838
Sk±d: MODULAR - equipment
Je¿eli tylko baza .... SATA 3000, lub 4000 HVLP 1,25 WSB
_________________
Chcesz wiedzieæ wiêcej ? ... projekter@projekter.pl
 

jarbia
Wys³any: 2012-08-05, 11:01   
0
UP DOWN
Hobbysta ,amator

Pomóg³: 2 razy
Posty: 426
Sk±d: Wlkp.
PROJEKTER napisa³/a:
Je¿eli tylko baza .... SATA 3000, lub 4000 HVLP 1,25 WSB


Mo¿e te¿ Iwata Supernowa ? Z dysz± ....,ze wszystkich opisów co dziwne wychodzi ,¿e obojêtnie od 1,2 do 1,4 ,czy to mo¿liwe ?
pozdr.
_________________
Naprawa elektroniki daje pokorê wielkiemu, dziwi przeciêtnego, nadyma ma³ego.
- Lew To³stoj
 

diablo74 
Wys³any: 2012-08-25, 21:43   
0
UP DOWN

Pomóg³: 7 razy
Posty: 600
PROJEKTER napisa³/a:
Je¿eli tylko baza .... SATA 3000, lub 4000 HVLP 1,25 WSB


u¿ywam do bazy satê 4000 rp dysza 1.2 , moje pytanie do znawców tematu, czy warto przej¶æ na satê hvlp ze wzglêdu na oszczêdno¶æ materia³u, mniejsze zapylenie w pomieszczeniu itp. malujê bez kabiny, przewa¿nie osobówki za kompetentne odpowiedzi z góry dziêkujê i pozdrawiam u¿ytkowników najfajniejszego forum w necie :cool: :help:
 

Lackdoctor 
Wys³any: 2012-08-25, 21:45   
0
UP DOWN

Pomóg³: 40 razy
Posty: 3753
diablo74 napisa³/a:
u¿ywam do bazy satê 4000 rp dysza 1.2 , moje pytanie do znawców tematu, czy warto przej¶æ na satê hvlp ze wzglêdu na oszczêdno¶æ materia³u,

Nic nie zmieniaj.

Bazê mo¿esz na ni¿szym ci¶nieniu aplikowaæ.
Co wp³ynie na zapylenie i na oszczêdno¶æ materia³u.
_________________
Strona mojego znajomego w Belgii... mówi po naszemu. Bardzo fajne furki, bardzo ró¿ne ceny, nowe okazje praktycznie codziennie.
http://home.mobile.de/AUTOS-PAGNAER#ses
 

diablo74 
Wys³any: 2012-08-25, 21:50   
0
UP DOWN

Pomóg³: 7 razy
Posty: 600
Lackdoctor napisa³/a:
Bazê mo¿esz na ni¿szym ci¶nieniu aplikowaæ.

A na jakim kolega proponuje bo ja ustawiam na ostatnio na 2,2 bar bo trochê siê bojê ¿eby mi siê ziarno nie "zestroszy³o" :D
 

Lackdoctor 
Wys³any: 2012-08-25, 23:00   
+2
UP DOWN

Pomóg³: 40 razy
Posty: 3753
diablo74 napisa³/a:
ja ustawiam na ostatnio na 2,2 bar


Prêdzej ziarno postawisz na wy¿szym ci¶nieniu a 2.2 to w sacie 4000 max cisnienie.
A zgodnie z zaleceniami producenta mo¿esz pracowaæ od 2 atm, wiêc bazê mo¿esz aplikowaæ na min zalecanym ci¶nieniu.

Tak to wygl±da prawid³owo.

Mo¿na te¿ obnizyæ cisnienie aplikacji do... to ju¿ musisz sam sprawdziæ.
Oszczêdno¶ci s± du¿e, zapylenie spada drastycznie, ale atomizacja te¿ spada i tu trzeba uwa¿aæ.
Takie zalecenia s± nieprawid³owe.
Ale ilu lakierników tyle teorii.
Lakierowanie sat± hvlp i aplikacja bazy od 1 atm.
Ustawianie ci¶nienia na manometrze na ¶cianie ze ¶rednim uwzglêdnieniem warto¶ci spadków cisnienia - laiernik pracuje zazwyczaj grubo ponizej prawid³owych wartosci zalecanych ci¶nienia.
To przyk³ady, jak mozna sobie pomóc, nie zalecenia.
Pozdro.
Przy ostatniej warstwie bazy ci¶nienie siê podkrêca do warto¶ci zalecanych i ziarno ³adnie siê uk³ada.
_________________
Strona mojego znajomego w Belgii... mówi po naszemu. Bardzo fajne furki, bardzo ró¿ne ceny, nowe okazje praktycznie codziennie.
http://home.mobile.de/AUTOS-PAGNAER#ses
 

diablo74 
Wys³any: 2012-08-25, 23:37   
0
UP DOWN

Pomóg³: 7 razy
Posty: 600
dziêki doktore plusik polecia³ :spoko:
 

Dawid9
Wys³any: 2012-09-26, 19:52   
0
UP DOWN

Posty: 36
Panowie, szuka³em szuka³em i chyba s³abo mi co¶ sz³o albo o dziwo nikt tego nie porusza³ :rotfl: . Jak ma siê sprawa z dyszami do pistoletów?. Im wiêksza dysza tym szerszy strumieñ ? bo póki co tak to rozumiem. Jakimi dyszami pos³ugujecie siê przy podk³adach, jakimi przy warstwach dekoracyjnych, przy za³ozeniu ze pistolet typu HP (bo domy¶lam siê, ¿e raczej nie robicie wszystkiego jednym gnatem). Proszê o na¶wietlenie mi chodz troche tego tematu jak to dzia³a :help:
 

lakierok 
Wys³any: 2012-09-26, 21:17   
+1
UP DOWN

Pomóg³: 9 razy
Posty: 423
Sk±d: Okolice
Dawid9 napisa³/a:
Im wiêksza dysza tym szerszy strumieñ ? bo póki co tak to rozumiem


to ¼le rozumiesz , od szeroko¶ci strumienia decyduje producent a nie rozmiar dyszy, tak samo-- jak i z czego jest wykonany

co do dysz to do podk³adu stosuje siê dyszê od 1.7 do 2.0 , jak kto woli, a do lakierów to stosuje siê od 1.2 do 1.4 ale teraz bardzo popularne s± dysze 1.3 i 1.2- tak± ja mam w mojej sata 4000 :spoko:
_________________
Mieszalnia Lakierów

Frostt.pl
 

diablo74 
Wys³any: 2012-09-26, 21:19   
0
UP DOWN

Pomóg³: 7 razy
Posty: 600
Lakierok znowu masz satê, a nie chcesz sprzedaæ?
 

Dawid9
Wys³any: 2012-09-26, 21:37   
0
UP DOWN

Posty: 36
Ok, rozumiem dzieki za odpowiedz :spoko: Móg³by¶ mi powiedziec jeszcze czym by skutkowa³o z³e dobranie dyszy?
 

lakierok 
Wys³any: 2012-09-27, 07:24   
+1
UP DOWN

Pomóg³: 9 razy
Posty: 423
Sk±d: Okolice
diablo74 napisa³/a:
Lakierok znowu masz satê, a nie chcesz sprzedaæ?


tak wysz³o ¿e mam 1.2 W , a t± co Ci odsprzeda³em to s³u¿y ? ale nie chcê sprzedaæ , a jaki model chcesz kupiæ ?

[ Dodano: 2012-09-27, 07:28 ]
Dawid9 napisa³/a:
Ok, rozumiem dzieki za odpowiedz :spoko: Móg³by¶ mi powiedziec jeszcze czym by skutkowa³o z³e dobranie dyszy?


my¶lê ¿e najpro¶ciej to grube warstwy i nie który klar mo¿e Ci oczkowaæ ale do lakieru kup sobie air gunse lub lare hp z dysz± 1.3 u nabieraj do¶wiadczenia .
 

diablo74 
Wys³any: 2012-09-27, 21:39   
0
UP DOWN

Pomóg³: 7 razy
Posty: 600
lakierok napisa³/a:
tak wysz³o ¿e mam 1.2 W , a t± co Ci odsprzeda³em to s³u¿y ? ale nie chcê sprzedaæ , a jaki model chcesz kupiæ ?

¯artowa³em z tym kupnem Twoja s³u¿y dzielnie mam do baz, ale dokupi³em zestaw 1.2w jestem ciekaw jak bêdzie ¶migaæ bazê(zestaw w drodze)Pozdrawiam
 

gibbs
Wys³any: 2013-02-06, 15:24   
0
UP DOWN

Posty: 3
witam,
kupi³em niedawno sico bronze m400, niestety jest nieszczelno¶æ pomiêdzy gwintem wystaj±cym od korpusu a wê¿em i jest to problem raczej gwintu z korpusu z tego wzglêdu, ¿e inny pistolet nie ma takich problemów. Poza tym przy dokrêcaniu pistoletu do wê¿a widaæ, ¿e krzywo siê skrêcaj±. Jestem amatorem i zaczynam dopiero pracê z du¿ymi pistoletami. Moje pytanie - zastanawiam siê czy da³o by radê odkrêciæ gwint od pistoletu i zamieniæ gwintem z szybkoz³±czk± do wê¿a ? Czy kto¶ mia³ podobny problem ?

Pozdrawiam,
gibbs
 

juny 
Wys³any: 2013-02-06, 16:20   
0
UP DOWN


Pomóg³: 20 razy
Posty: 2384
Sk±d: Ostrów WLKP
Chodzi ci to miejsce gdzie nakrêcasz wtyk do szybkoz³±czki???
Ju¿ nakrêca³em go przy 3 sico goldach i nie mialem takiego problemu.
A uszczelni³e¶ jako¶?? teflon albo paku³y czy tak sobie o wkrêci³e¶??
_________________

 

Robertlodz09 
Wys³any: 2013-02-06, 17:25   
0
UP DOWN


Pomóg³: 61 razy
Posty: 3388
Sk±d: £ód¿
gibbs napisa³/a:
kupi³em niedawno sico bronze m400,
:spoko: ;)

Ja jeszcze nie...... :D
 

juny 
Wys³any: 2013-02-06, 17:44   
0
UP DOWN


Pomóg³: 20 razy
Posty: 2384
Sk±d: Ostrów WLKP
haha ja ju¿ od roku zbieram :D
I nie moge dozbieraæ:)
_________________

 

Robertlodz09 
Wys³any: 2013-02-06, 17:46   
0
UP DOWN


Pomóg³: 61 razy
Posty: 3388
Sk±d: £ód¿
gibbs napisa³/a:
Czy kto¶ mia³ podobny problem ?

Uwa¿aj Juny bo bêdziesz mia³ podobne ....problemy ;) ^^
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Warsztat

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - mangi