Szukaj FAQ Album



Autor Wiadomo¶æ
Robertlodz09 
Wys³any: 2014-01-29, 07:55   
0
UP DOWN


Pomóg³: 61 razy
Posty: 3388
Sk±d: £ód¿
maksikon napisa³/a:
chcia³bym kupic jeden z tych pistoletów który wybraæ

A do czego chcesz ten pistolet ?
 

lukas93cs 
Wys³any: 2014-01-31, 15:41   
0
UP DOWN

Posty: 12
Podpina m siê pod temat. Da siê tym pistoletem polakierowaæ Plasti Lak
Lare GSi HP 1.7 .No i oczywi¶cie jak ustawiæ pistolet.

Wiad. przenios³em
Robertlodz09
_________________

 
 

Robertlodz09 
Wys³any: 2014-01-31, 17:34   
0
UP DOWN


Pomóg³: 61 razy
Posty: 3388
Sk±d: £ód¿
lukas93cs napisa³/a:
Da siê tym pistoletem polakierowaæ Plasti Lak Lare GSi HP 1.7 .


To pytanie proponuje zadaæ sprzedawcy czy importerowi tych pistoletów tam z ca³a pewno¶ci± kolega uzyska wyczerpuj±ce informacje o mo¿liwo¶ciach tech. tego pistoletu ;)

lukas93cs napisa³/a:
No i oczywi¶cie jak ustawiæ pistolet.


Ju¿ wcze¶niej podano informacje gdzie mo¿na to znale¿æ ......

Cytat:
Na stronie plastilak.pl jest napisane jak malowaæ pistoletem lakierniczym

Tutaj w³a¶nie kolega znajdzie wszystkie inf. o tej czynno¶ci ....
 

krzwys 
Wys³any: 2014-02-06, 22:19   Pistolet do podkladu. Lare vs Jonnesway
0
UP DOWN

Posty: 75
Sk±d: Suwalki okolice
Jak w temacie jaki kupic?? Lare model GSI, natomiast jonnesway 61111?

Przenios³em do w³a¶ciwego tematu
Robertlodz09
 
 

propsiak
Wys³any: 2014-02-06, 23:38   
0
UP DOWN

Posty: 1
speedway :)
 

jano80 
Wys³any: 2014-02-08, 00:11   Pro¶ba o doradzenie w sprawie pistoletu
0
UP DOWN

Posty: 23
Witajcie

Chcê zakupic pistolet i nie wiem na jaki siê zdecydowaæ, kompresor jaki posiadam to 200L o wydajno¶æi 335L efektywnej i 3 KM.Nie wiem czy to ma byæ hvlp czy rp? dodam,¿e lakieruje w gara¿u.
podajcie jakies propozycje,czym siê pokierowaæ.Kwota na pistolet to 1000-1400
z³
Dziêki i pozdro

Pytanie przenios³em do w³a¶ciwego tematu
Robertlodz09
 

bratcukierka
Wys³any: 2014-02-14, 09:07   
0
UP DOWN

Posty: 107
Koledzy planujê zakupiæ pistolet lakierniczy uniwersalny do bazy i bezbarwnego. Na pewno chcê co¶ z iwaty kwota na max. 2000zl. Co polecicie?? Pistolet kupie Na raty ¿eby nie obci±¿aæ zbytnio domowego bud¿etu. Nie lakierujê zarobkowo. Tylko dla siebie i czasami dla rodziny. Do tej pory u¿ywa³em air gunsy do której kupie zestaw naprawczy z wiêksz± dysz± i zostanie do podk³adu.
Wielu mo¿e powiedzieæ po co ci taki pistolet skoro nie malujesz zarobkowo... Po prostu lubiê pracowaæ na mo¿liwie dobrym sprzêcie.

Czekam na propozycje.

ps. sata odpada - moj obecny kompresor nie da rady jej poci±gn±æ.
 

KK 
Wys³any: 2014-02-14, 11:49   
0
UP DOWN


Pomóg³: 23 razy
Posty: 3347
Jak chodzi Ci o ma³e zapotrzebowanie na powietrze to iwata lph 400 z dysz± 1.4.
 
 

bratcukierka
Wys³any: 2014-02-14, 13:38   
0
UP DOWN

Posty: 107
Masz mo¿e sam taki pistolet?? Dysza do bazy nie bêdzie za du¿a? Jak z jego szybko¶ci±?? O oszczêdno¶æ materia³u raczej siê nie martwiê w przypadku iwaty.
 

tomek70
Wys³any: 2014-02-14, 18:26   
0
UP DOWN

Posty: 125
Do bazy mo¿esz skrêciæ. Do klaru jak najbardziej. Ja do bazy mam te¿ 1.2 , rewelacja , ale klarem to trochê wolno idzie.
 

bratcukierka
Wys³any: 2014-02-14, 19:42   
0
UP DOWN

Posty: 107
Nie bêdzie mi "chmurzy³" na srebrze?

Spotka³ siê kto¶ z tym modelem w400 bellaria:
http://www.elakiery.pl/pr...iczy-do-lakieru

??
 

KK 
Wys³any: 2014-02-14, 21:18   
0
UP DOWN


Pomóg³: 23 razy
Posty: 3347
Tak. To raczej pistolet dedykowany do bezbarwnego. Przynajmniej tak mi technicy Iwaty mówili.

Jak masz wydaæ oko³o 1600z³ brutto to kup Lph 400 lv4 z dysz± 1.4. Malutkie ci¶nienie, malutkie zapotrzebowanie na powietrze, dzia³a w systemie hvlp. Na dzieñ dzisiejszy jakbym mia³ od nowa pistoletu szukaæ nowego to bra³bym lph.
 
 

³ysy73 
Wys³any: 2014-02-17, 18:22   
0
UP DOWN

Pomóg³: 23 razy
Posty: 978
Ja mam WBX-a 1,4 i gdyby by³ podczas zakupu 1,3 to wybra³bym 1,3, ale nie by³o wiêc mam co mam.
Iglicê na maxa mam odkrêcon± tylko podczas wstêpnego p³ukania.
LPH ma 3 g³owice powietrzne do jednej dyszy materia³owej i to jest super sprawa.
Niestety jest niesamowicie wolny.
Tylko pytanie co kto lakieruje.
W USA masa ludzi calaki ¶miga LPH-ami i te¿ ¿yj±

Ale co kto lubi.
Ja IWATY w ¿yciu nie zamieniê na SATÊ - zreszt± wyboru dokona³em maj±c i jedno i drugie.
A ró¿nica by³a KOLOSALNA.
(i w pracy i w przyjemno¶ci lakierowania - o "servisie" nie wspominaj±c :D )
 

bratcukierka
Wys³any: 2014-02-17, 20:36   
0
UP DOWN

Posty: 107
ale od gunsy to chyba nie bedzie wolniejszy? ;) :P

Jak± szerok± miot³ê ma taki LPH?
 

KK 
Wys³any: 2014-02-17, 23:26   
0
UP DOWN


Pomóg³: 23 razy
Posty: 3347
Jest wszystko opisane na stronach Iwaty. Wejd¼ i poszukaj, a nie pytaj o takie bzdury.
Chcesz wydaæ tyle kasy, to temat prze¶wietl sam.
Na dzi¶ dzieñ mam ws 400 evo, lph 80, satê 3000 hvlp i satê 100 bf rp.
Saty kupi³em tylko dla sprawdzenia, czy rzeczywi¶cie s± takie "dobre".

Jakbym mia³ kupiæ dzisiaj nowy pistolet to tylko lph 400. Ju¿ sano zapotrzebowanie na powietrze jest zachêcaj±ce, a masz hvlp.
 
 

bratcukierka
Wys³any: 2014-02-19, 13:22   
0
UP DOWN

Posty: 107
Pattern width to zapewne bêdzie szeroko¶æ miot³y?? Bo te internetowe translatory nie s± zbyt dobre
 

KK 
Wys³any: 2014-02-19, 14:35   
0
UP DOWN


Pomóg³: 23 razy
Posty: 3347
Tak.
 
 

pajton
Wys³any: 2014-02-24, 11:28   
0
UP DOWN

Posty: 71
Witam. chce kupic jeden pistolet do bazy i klaru. myslalem o sata 4000 rp lub hvlp. ktory bedzie lepszy? kompresor mam 600l wydajnosci wiec to nie problem. lakieruje w garazu z wentylacja i ogrzewaniem samorobka. trafia mi sie duzo srebrnych. a ze wzgledu na ceny nie bede narazie kupowal dwoch. prosze o opinie tych ktorzy mieli okazje dzialac tymi sprzetami. wiem ze jest duzo postow na ten temat ale przesiedzialem wczoraj caly dzien na czytaniu i jednoznacznej odpowiedzi nie uzyskalem. z gory dziekuje.
 

krzwys 
Wys³any: 2014-02-24, 17:14   
0
UP DOWN

Posty: 75
Sk±d: Suwalki okolice
Z hvlp bedziesz mial zapewne problem z lepszemi bezbarwnymi klasy VHS i HS...tak podejrzewam.
 
 

natium
Wys³any: 2014-02-24, 18:10   
0
UP DOWN


Pomóg³: 4 razy
Posty: 323
4000rp digital bedziesz zadowolony
 

Robertlodz09 
Wys³any: 2014-02-24, 19:15   
0
UP DOWN


Pomóg³: 61 razy
Posty: 3388
Sk±d: £ód¿
krzwys napisa³/a:
Z hvlp bedziesz mial zapewne problem z lepszemi bezbarwnymi klasy VHS i HS.

Skad kolego wiesz takie rzeczy .... ?
Mia³e¶ kiedykolwiek z takim pistoletem Sata HVLP do czynienia
¿e wytrzepa³e¶ takiego "hita" .... ?

krzwys napisa³/a:
tak podejrzewam.

Radzê nic nie ..... "podejrzewaæ" ;)

Prosta zasada: nie wiesz , nie pisz
  
 

Robertlodz09 
Wys³any: 2014-02-24, 19:31   
0
UP DOWN


Pomóg³: 61 razy
Posty: 3388
Sk±d: £ód¿
natium napisa³/a:
4000rp digital bedziesz zadowolony


I to wszystko kolego ... ? Digital wszystko "rozwi±zuje" .... ?
 

natium
Wys³any: 2014-02-24, 19:35   
0
UP DOWN


Pomóg³: 4 razy
Posty: 323
tak to wszystko ma do wyboru hvlp i rp + digital zamiast manometru dok³adny pomiar powiedzia³em swoje zdanie ! :!:
 

Robertlodz09 
Wys³any: 2014-02-24, 19:54   
0
UP DOWN


Pomóg³: 61 razy
Posty: 3388
Sk±d: £ód¿
natium napisa³/a:
tak to wszystko ma do wyboru hvlp i rp + digital zamiast manometru dok³adny pomiar powiedzia³em swoje zdanie !

A jaka dysza ..... ? czy mo¿e to jest ju¿ niewa¿ne ?

A samym pistoletem bez Digitala czy manometru da siê lakierowaæ ?
 

natium
Wys³any: 2014-02-24, 20:06   
0
UP DOWN


Pomóg³: 4 razy
Posty: 323
Sata 4000rp 1.3 dysza digital , :sciana:

Cytat:
"Robertlodz09 A samym pistoletem bez Digitala czy manometru da siê lakierowaæ ?"


da sie lakierowaæ ale dobrze wiesz jak cisnienie jest wazne,


a Ciebie Robertlodz09 proszono o pomoc czy mowieniu swoich m±dro¶ci ????
:sciana:
 

krzwys 
Wys³any: 2014-02-24, 20:15   
0
UP DOWN

Posty: 75
Sk±d: Suwalki okolice
tak sie sklada ze mialem taki i wiem, ze mi nie wychodzilo za bardzo....chociaz po rozcienczeniu na maxa wg. noty katalogowej szlo nawet ladnie :D o wiele lepiej idzie na rp'ku jak dla mnie :cool:
 
 

Lackdoctor 
Wys³any: 2014-02-24, 20:16   
0
UP DOWN

Pomóg³: 40 razy
Posty: 3753
natium napisa³/a:
a Ciebie Robertlodz09 proszono o pomoc czy mowieniu swoich m±dro¶ci

Nie napisa³es pe³nych danych pistoletu, wiêc nie dziw siê ¿e uwagê na Ciebie mod zwróci³.

Informacja kup sata 4000 rp to gówno nie informacja.... dopisuj±c 1.3,, to juz informacja pe³na, ale znów dysza 1.3 nie jest uniwersaln±. :help:
_________________
Strona mojego znajomego w Belgii... mówi po naszemu. Bardzo fajne furki, bardzo ró¿ne ceny, nowe okazje praktycznie codziennie.
http://home.mobile.de/AUTOS-PAGNAER#ses
 

Robertlodz09 
Wys³any: 2014-02-24, 20:19   
0
UP DOWN


Pomóg³: 61 razy
Posty: 3388
Sk±d: £ód¿
krzwys napisa³/a:
tak sie sklada ze mialem taki i wiem, ze mi nie wychodzilo za bardzo...

a z jak± dysz± mia³e¶ ?
 

krzwys 
Wys³any: 2014-02-24, 20:21   
0
UP DOWN

Posty: 75
Sk±d: Suwalki okolice
1.4, ale troche skrecalem, bo mozna bylo zrobic ladna firane
 
 

Robertlodz09 
Wys³any: 2014-02-24, 20:24   
0
UP DOWN


Pomóg³: 61 razy
Posty: 3388
Sk±d: £ód¿
Lackdoctor napisa³/a:
Informacja kup sata 4000 rp to gówno nie informacja....

zgadza siê :tak:

Lackdoctor napisa³/a:
dysza 1.3 nie jest uniwersaln±.

I to te¿ .... :tak: je¶li kolega chce ten pistolet tak¿e do jasnych metalików ....
  
 

Robertlodz09 
Wys³any: 2014-02-24, 20:55   
0
UP DOWN


Pomóg³: 61 razy
Posty: 3388
Sk±d: £ód¿
krzwys napisa³/a:
1.4, ale troche skrecalem,

Mam kolegê który ju¿ od 15 lat lakieruje tylko HVLP
i zawsze wybiera dyszê 1.3 :tak:
 

pajton
Wys³any: 2014-02-24, 21:39   
0
UP DOWN

Posty: 71
Koleedzy szanowni..... :) spokojnie:) tak nawiasem mowiac wlasnie dlatego nie doczytalem sie w zadnym poscie jaki gun wybraæ.... poniewaz dyskusja wpada na cakiem inny tor. bardzo was proszê o konkretne wypowiedzi co by¶cie polecili. jak wiadomo ka¿dy ma prawo mieæ swoje zdanie dlatego w±tek znalaz³ siê na forum. tak wiêc waszym zdaniem, który z tych pistoletów wybraæ? z jak± dysz±. nie chcia³ bym potem ¿a³owaç bo to jednak nie 5 z³. a je¶li chodzi o digital to odrazu powiem ¿e bêdzie bez ze wzglêdu na to ¿e chcê bez:) koniec kropka:)
 

Robertlodz09 
Wys³any: 2014-02-24, 21:58   
0
UP DOWN


Pomóg³: 61 razy
Posty: 3388
Sk±d: £ód¿
Cytat:
je¶li chodzi o digital to odrazu powiem ¿e bêdzie bez ze wzglêdu na to ¿e chcê bez

I bardzo s³usznie poniewa¿ zawsze mo¿esz dokupiæ do niego Sata Adam 2
i masz te¿ Digitala ;) a co najwa¿niejsze mo¿esz zamontowaæ go do ka¿dej Sata i w ka¿dej bêdziesz mia³ wy¶wietlacz :tak:
Sata Adam 2 mam w pracy i wiem jaka to jest wygoda ;)
nawet tutaj na forum mamy kolegê który da³ siê namówiæ na kupno Adama 2 :spoko:

Co do pistoletu to poszukaj sobie Sata jet 3000 RP z dysz± 1.2 albo 1.2 S
lub Sata jet 4000 RP z dysz± 1.2 albo 1.2 W
Z dysz± 1.2 bêd± idealne do baz metalicznych (szczególnie jasne kolory) a trochê "wolniejsze" na lakierach nawierzchniowych
Zawsze mo¿esz sobie dokupiæ dyszê 1.3 i stosowaæ j± zamiennie podczas aplikacji lakierów nawierzchniowych (bezbarwnych czy akryli lub poliuretanów) :tak:
 

pajton
Wys³any: 2014-02-24, 22:16   
0
UP DOWN

Posty: 71
Dziêkujê ¶licznie za odpowied¼ Robercie;] biorê twoje zdanie pod uwagê ale oczywi¶cie tematu nie zamykam, je¶li kto¶ ma jeszcze ochotê napisaæ co by wybra³ i dlaczego to s³ucham z zaciekawieniem:)
 

³ysy73 
Wys³any: 2014-02-25, 17:57   
0
UP DOWN

Pomóg³: 23 razy
Posty: 978
Temat o pistoletach z górnej pó³ki zawsze jest do¶æ burzliwy.
Przy czym bardzo czêsto najwiêcej maj± do powiedzenia osoby które nie tyle nie widz± ró¿nicy pomiêdzy ¶wietnym a gównianym, co te które nigdy tego o którym g³os zabieraj± w rêku nie trzyma³y o jakimkolwiek lakierowaniu nawet nie wspominaj±c.
Dlatego niby du¿o a zarazem ma³o co mo¿na dla zainteresowanej osoby z tego wywnioskowaæ.

Druga sprawa to upodobania marek. Tutaj równie¿ czêsto zderzaj± siê nie tylko u¿ytkownicy co FANATYCY ró¿nych marek (najczê¶ciej jednej).

A tak bli¿ej tematu/zapytania:

Je¶li chcesz SATÊ to TRUDNO Twój wybór - bo ja tego .... nie chcê. Mia³em i bez sekundy wahania zamieni³em na IWATÊ (jak± i dlaczego to d³ugi temat)

Ale je¶li SATÊ 4000 to:
- bierz bez DIGI bo to generalnie bzdet, to nie reduktor a TYLKO wska¼nik wiêc nie myl ze s³ynn± choink± z reduktorem pod gunem
- osobi¶cie gdybym nie mia³ wyboru i kto¶ podstawi³ mi ka³acha do ³ba abym wybra³ SATÊ to ja wybra³bym HVLP a nie RP.
I teraz pytanie czy lakierowa³e¶ satami HVLP i RP? Je¶li nie to proponuje przed zakupem porównaæ
- je¶li wybór padnie na RP to z ca³± pewno¶ci± nie bra³bym 1,3 a mniejsz± 1,2
Któr± wersjê RP 1,2 tego ju¿ nie wiem bo nie s± mi znane ró¿nice pomiêdzy ich wersjami - nie interesuje mnie ten temat
Dalej nie bêdê opisywa³ aby nie wprowadzaæ w b³±d.
Generalnie najpierw proponujê potestowaæ nawet na modelach 3000 czym siê ró¿ni HVLP od RP bo s± to dwa zupe³nie odmienne ¶wiaty.
 

Lackdoctor 
Wys³any: 2014-02-25, 20:39   
0
UP DOWN

Pomóg³: 40 razy
Posty: 3753
³ysy73 napisa³/a:
DIGI bo to generalnie bzdet, to nie reduktor a TYLKO wska¼nik

Którys raz juz to piszesz wiêc zapytam co masz na mysli?

Bo digital w sacie to precyzyjne urzadzenie mierz±ce cisnienie w kanale powietrznym za cynglem, które w po³±czeniu z regulatorem cisnienia (tam gdzie sata adam mozna zainstalowaæ) daje nam dok³adny pomiar zadanego cisnienia.

To moje zdanie, proszê podwa¿ je ... mo¿e ja czegos nie dostrzegam?
_________________
Strona mojego znajomego w Belgii... mówi po naszemu. Bardzo fajne furki, bardzo ró¿ne ceny, nowe okazje praktycznie codziennie.
http://home.mobile.de/AUTOS-PAGNAER#ses
 

³ysy73 
Wys³any: 2014-02-25, 21:06   
0
UP DOWN

Pomóg³: 23 razy
Posty: 978
Lackdoctor napisa³/a:
Którys raz juz to piszesz wiêc zapytam co masz na mysli?

Bo digital w sacie to precyzyjne urzadzenie mierz±ce cisnienie w kanale powietrznym za cynglem, które w po³±czeniu z regulatorem cisnienia (tam gdzie sata adam mozna zainstalowaæ) daje nam dok³adny pomiar zadanego cisnienia.
To moje zdanie, proszê podwa¿ je ... mo¿e ja czegos nie dostrzegam?

Ale¿ proszê bardzo Krzysztofie:

- DIGITAL to TYLKO wska¼nik ci¶nienia.
Jak dok³adny by nie by³ to zawsze jest to tylko i wy³±cznie WSKA¬NIK.
Gdy ja kupowa³em nikt mi tego dok³adnie nie sprecyzowa³ i sam b³êdnie s±dzi³em ¿e to reduktor.
Wska¼nik to NIE REDUKTOR.
A je¶li nie reduktor to wolê reduktor - który ma wska¼nik.
A je¶li reduktor ma wska¼nik, to po co mam p³aciæ za drugi?

- je¶li bior±c pod uwagê Digital i Adam Satê w po³±czeniu to znów pytanie po co, je¶li Adam Sata ma w sobie wy¶wietlacz?
No chyba ¿e s± bez. Tego nie wiem bo mnie to nie interesuje

- z tym precyzyjnym ustawieniem ci¶nienia to te¿ bym za bardzo siê nie przejmowa³ u zdecydowanej wiêkszo¶ci u¿ytkowników przynajmniej forumowych gdzie samo ci¶nienie, nawet ustawione najdok³adniej wed³ug zegara atomowego zostanie zniweczone nieprawid³owymi b±d¼ niestabilnymi przepustowo¶ciami instalacji, nieprawid³owymi ustawieniami pozosta³ymi, nieodpowiednimi materia³ami, nie do koñca odpowiednimi umiejêtno¶ciami operatora narzêdzia, czy te¿ ogólnie rzecz bior±c gównianymi warunkami w porównaniu do tych w których te narzêdzia s± testowane.
Pomijam nawet ¶lepotê takowego obs³ugiwacza który nie widzi ró¿nicy miêdzy FuboBubo a markowym gunem, w same systemy pracy markowych nawet siê nie zag³êbiaj±c.
Wiêc w warunkach w jakich praktycznie wszyscy tu robi±, pomijaj±c nawet jak i czym robi±, to nawet kilka dziesi±tek ró¿nicy na samym tylko ustawieniu ci¶nienia robi ju¿ naprawdê znikom± ró¿nicê.

- Twojego zdania podwa¿aæ nie muszê.
Jest ono Twoje wiêc opisujesz co widzisz, jak widzisz i jak czujesz. Tego nie zmieni niczyje zdanie czy opinia.
Nikt Ci nie wmówi ¿eby¶ na si³ê co¶ polubi³ i na odwrót.
 

Lackdoctor 
Wys³any: 2014-02-25, 21:16   
0
UP DOWN

Pomóg³: 40 razy
Posty: 3753
³ysy73 napisa³/a:
- DIGITAL to TYLKO wska¼nik ci¶nienia.
Jak dok³adny by nie by³ to zawsze jest to tylko i wy³±cznie WSKA¬NIK.
Gdy ja kupowa³em nikt mi tego dok³adnie nie sprecyzowa³ i sam b³êdnie s±dzi³em ¿e to reduktor.
Wska¼nik to NIE REDUKTOR.
A je¶li nie reduktor to wolê reduktor - który ma wska¼nik.
A je¶li reduktor ma wska¼nik, to po co mam p³aciæ za drugi?


Czyli wolisz pokret³o pod pistoletem ze wska¼nikiem ?
Olewaj±c wska¼nik sata digital który ma przeciez pokret³o od regulacji cisnienia :idea: Wiesz przeciez gdzie :tak:

Dalej id±c olewamy digi i olewamy fabryczne pokret³o s³u¿±ce do regulacji cisnienia... praktycznie w tym momencie mo¿e go nie byæ, jest zbedne, WRÊCZ PRZESZKADZA BO WPROWADZA B£¡D POMIARU dodatkowego reduktora pod pistoletem,,, b³±d gdzy motylkiem tez kto¶ bêdzie regulowa³, niepotrzebny to koszt .... wywalamy, spawamy i... montujemy pod pistoletem inny reduktor z pokrête³kiem,, takie 2 w 1.

Nie zapomnij ¿e chwilê wczesniej wyd³uba³e¶ wkrêtakiem digital z korpusu i wyszarpa³es pokrêt³o (motylek) od reg cisnienia z korpusu.

Czy to ma sens?


³ysy73 napisa³/a:
je¶li bior±c pod uwagê Digital i Adam Satê w po³±czeniu

Razem nie, ale gdyby awarii uleg³ digitl w korpusie to lepiej zaistalowac adama ni¿ robic choinkê pod pistoletem.


Jak powinien wygl±daæ sata bez digi.... powinien fabrycznie mieæ zaspawany otwór od reg cisnienia.... pistolet by by³ 20 € tañszy ale znów o prawie 300 z³ dro¿szy z powodu przymusowego zakupu reduktora sata pod pistolet.

Ja to tak widzê, ale przeciez mogê sie myliæ wiêc otwarty jestem na argumenty.
 

unek
Wys³any: 2014-02-25, 21:30   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 205
Sprawa prosta masz przynajmniej jeden pistolet z digi. Patrzysz na blok z filtrami i reduktorem jakie spadki masz w magistrali i wiesz jakie jest ci¶nienie na pistolecie ...


Ogólnie Andrzej ma racjê, ¿e digi to tylko wska¼nik ale za to pomocny ....
  
 

Lackdoctor 
Wys³any: 2014-02-25, 21:37   
0
UP DOWN

Pomóg³: 40 razy
Posty: 3753
unek napisa³/a:
¿e digi to tylko wska¼nik

A kto¶ twierdzi inaczej? :shock: :shock: :shock:
_________________
Strona mojego znajomego w Belgii... mówi po naszemu. Bardzo fajne furki, bardzo ró¿ne ceny, nowe okazje praktycznie codziennie.
http://home.mobile.de/AUTOS-PAGNAER#ses
 

unek
Wys³any: 2014-02-25, 21:37   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 205
Lackdoctor, Ty :D i jeszcze siê rozpisa³e¶ na pó³ strony ;P
 

Lackdoctor 
Wys³any: 2014-02-25, 21:40   
0
UP DOWN

Pomóg³: 40 razy
Posty: 3753
unek napisa³/a:
Patrzysz na blok filtrami z reduktorem jakie spadki masz w magistrali i wiesz jakie jest ci¶nienie na pistolecie ..

:D no nie to ja juz wole po prostu lukn±æ na digi...... dobra, dobra, wiem o co chodzi.

Jeden digi sprawdzi ile masz ustawiæ na scianie i juz wiadomo jak pracowac raka sama sata bez reduktora .. pracowac na poprawnych cisnieniach.

Teraz druga sata z digi dla hvlp i juz wiadomo jak pracowac na hvlp.

Uwaga.
Te cisnienia nie beda pasowa³y do pistoletów sata 100... sprawdzone.
_________________
Strona mojego znajomego w Belgii... mówi po naszemu. Bardzo fajne furki, bardzo ró¿ne ceny, nowe okazje praktycznie codziennie.
http://home.mobile.de/AUTOS-PAGNAER#ses
 

³ysy73 
Wys³any: 2014-02-25, 21:41   
0
UP DOWN

Pomóg³: 23 razy
Posty: 978
Lackdoctor napisa³/a:
Czyli wolisz pokret³o pod pistoletem ze wska¼nikiem ?
Olewaj±c wska¼nik sata digital który ma przeciez pokret³o od regulacji cisnienia :idea: Wiesz przeciez gdzie :tak:

Dok³adnie TAK.
Wolê nie "pokrêt³o ze wska¼nikiem" pod pistoletem - lecz REDUKTOR pod samym pistoletem niweluj±cy chocia¿by wahniêcia ci¶nieñ miêdzy reduktorem na ¶cianie a 10-ma metrami przewodu zasilaj±cego pistolet w powietrze.
A ¿e REDUKTORY maj± wy¶wietlacze to jasna sprawa.

Chodzi g³ównie o to ¿eby ludzie którzy maj± pierwszy raz do czynienia z takim gad¿etem byli w pe³ni ¶wiadomi czym on jest i nie mylili wy¶wietlacza z reduktorem, bo to dwa zupe³nie inne urz±dzenia.

I teraz jeszcze aby by³a jasno¶æ s³ynna to choinka pod pistoletem ma siê tak samo w rzeczywisto¶ci jak zegarek/budzik czy wy¶wietlacz w korpusie do wad w zasilaniu guna w powietrze.
Gdyby by³a to nieprawid³owa konfiguracja to ani IWATA, czy SATA by takowych REDUKTORÓW pod guny nie produkowali i wprowadzali do obrotu.
Dla mnie to nie przeszkadza bo to tylko kwestia przyzwyczajenia.
Tak jak do zmian kubek górny czy baniak dolny w gunach gdzie na pocz±tkach siê mêczy³em a pó¼niej by³o lotto.

Odno¶nie reszty to co kto lubi.
Dla mnie zamiast pokrêtê³ to ludzie mog± i ko³ki osikowe sobie w nie wbijaæ zamiast zaspawywaæ, albo wkrêcaæ ¶ruby na paku³y, czy distal.
 

Lackdoctor 
Wys³any: 2014-02-25, 21:42   
0
UP DOWN

Pomóg³: 40 razy
Posty: 3753
unek napisa³/a:
Ty

Ja napisa³em ¿e digital jest reduktorem?

Poka¿ gdzie a Ci udziele prywatnych korepetycji z intrepretacji textu klikanego :rotfl: :rotfl: :rotfl:
_________________
Strona mojego znajomego w Belgii... mówi po naszemu. Bardzo fajne furki, bardzo ró¿ne ceny, nowe okazje praktycznie codziennie.
http://home.mobile.de/AUTOS-PAGNAER#ses
 

³ysy73 
Wys³any: 2014-02-25, 21:43   
0
UP DOWN

Pomóg³: 23 razy
Posty: 978
unek napisa³/a:
digi to tylko wska¼nik ale za to pomocny ....

Oczywi¶cie ¿e tak.
Ale w szczególno¶ci dla ludzi którzy maj± "reduktory" ¶cienne Yatamto albo Yatooo za 30 z³ a nie np. takie jak Krzycho.
 

Lackdoctor 
Wys³any: 2014-02-25, 21:46   
0
UP DOWN

Pomóg³: 40 razy
Posty: 3753
³ysy73 napisa³/a:
lecz REDUKTOR pod samym pistoletem niweluj±cy chocia¿by wahniêcia ci¶nieñ miêdzy reduktorem na ¶cianie a 10-ma metrami przewodu

Ale nie ma wahniêæ cisnieñ za reduktorem na scianie przeciez.
Po to jest ten reduktor... ustawiany poni¿ej punktu za³±czenia sie sprê¿arki.

Wachniêcia ci¶nieñ o których piszesz bêd± odczuwalne na digi i na Twoim reduktorze wtedy gdy zacznie spadaæ cisnienie na reduktorze (bloku filtracyjnym) na scianie... prawda?

Spadnie wtedy gdy np. sprê¿arka jest niewydajna a pod³±czony jest pistolet hvlp.


Spotka³em siê z jednym przypadkiem gdzie w kabinie zosta³ zainstalowany blok filtracyjny sata bez reduktora i nie da³o siê ustawiæ cisnienia stabilnego na sacie digital.... skaka³o wraz ze wzrostem cisnienia w magistrali i spadalo naprzemiennie.

PS... ciekawe czy juz to zosta³o zmienione... chyba niiiiii :x:
  
 

³ysy73 
Wys³any: 2014-02-25, 21:48   
0
UP DOWN

Pomóg³: 23 razy
Posty: 978
Lackdoctor napisa³/a:
Ja napisa³em ¿e digital jest reduktorem?

Ano w³a¶nie tak mo¿na osobie postronnej to zinterpretowaæ:
Lackdoctor napisa³/a:
Czyli wolisz pokret³o pod pistoletem ze wska¼nikiem ?
Olewaj±c wska¼nik sata digital który ma przeciez pokret³o od regulacji cisnienia

:D :D
Dlatego nie pamiêtaj±c czym dwa gad¿ety siê ró¿ni± mo¿na klikaæ do siebie bez koñca. :)
 

³ysy73 
Wys³any: 2014-02-25, 21:49   
0
UP DOWN

Pomóg³: 23 razy
Posty: 978
Lackdoctor napisa³/a:
Ale nie ma wahniêæ cisnieñ za reduktorem na scianie przeciez.

S± :D
A jak odpuszczasz spust i po chwili znów wciskasz? :D
 

Lackdoctor 
Wys³any: 2014-02-25, 21:51   
0
UP DOWN

Pomóg³: 40 razy
Posty: 3753
³ysy73 napisa³/a:

Lackdoctor napisa³/a:
Czyli wolisz pokret³o pod pistoletem ze wska¼nikiem ?
Olewaj±c wska¼nik sata digital który ma przeciez pokret³o od regulacji cisnienia
... w korpusie. :)

Cytuj±c selektywnie mo¿na prawdê przeinaczyæ.
_________________
Strona mojego znajomego w Belgii... mówi po naszemu. Bardzo fajne furki, bardzo ró¿ne ceny, nowe okazje praktycznie codziennie.
http://home.mobile.de/AUTOS-PAGNAER#ses
 

unek
Wys³any: 2014-02-25, 21:52   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 205
Lackdoctor napisa³/a:
Ja napisa³em ¿e digital jest reduktorem?
A czy napisa³em to ?? mam ci te¿ udzieliæ te¿ korepetycji ???
Pó³ strony piszesz gdzie mo¿na to w 2 zdaniach napisaæ .
Lackdoctor napisa³/a:

Spotka³em siê z jednym przypadkiem gdzie w kabinie zosta³ zainstalowany blok filtracyjny sata bez reduktora i nie da³o siê ustawiæ cisnienia stabilnego na sacie digital.... skaka³o wraz ze wzrostem cisnienia w magistrali i spadalo naprzemiennie.
W novolu to samo jest W SH ^^
  
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Warsztat

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group