Szukaj FAQ Album



Autor Wiadomo¶æ
Lackdoctor 
Wys³any: 2014-02-25, 21:55   
0
UP DOWN

Pomóg³: 40 razy
Posty: 3753
³ysy73 napisa³/a:
A jak odpuszczasz spust i po chwili znów wciskasz?


Sory,,, taki mamy klimat :D :D :D i technikê wykonania.
Jednak zobacz ¿e dziwnym trafem cisnienie nie rosnie do 8-10 bar na reduktorze na scianie a na reduktorze pod pistoletem (z pominieciem reg na scianie) mozesz miec wskazanie 6atm a po wcisnieciu spustu 2 atm ustawione.
Dlaczego tak jest?
Jak s±dzicie?
_________________
Strona mojego znajomego w Belgii... mówi po naszemu. Bardzo fajne furki, bardzo ró¿ne ceny, nowe okazje praktycznie codziennie.
http://home.mobile.de/AUTOS-PAGNAER#ses
 

Lackdoctor 
Wys³any: 2014-02-25, 21:56   
0
UP DOWN

Pomóg³: 40 razy
Posty: 3753
unek napisa³/a:
Lackdoctor napisa³/a:
Ja napisa³em ¿e digital jest reduktorem?
A czy napisa³em to ?? mam ci te¿ udzieliæ te¿ korepetycji ???
Pó³ strony piszesz gdzie mo¿na to w 2 zdaniach napisaæ .
Lackdoctor napisa³/a:

Spotka³em siê z jednym przypadkiem gdzie w kabinie zosta³ zainstalowany blok filtracyjny sata bez reduktora i nie da³o siê ustawiæ cisnienia stabilnego na sacie digital.... skaka³o wraz ze wzrostem cisnienia w magistrali i spadalo naprzemiennie.
W novolu to samo jest W SH ^^


No to napisz .... tez udzielic te¿ ;P

Dla mnie dziwne ¿e w takich centrach gdzie wzorcowo podchodzi sie do technologii i aplikacji mozna spotkaæ sie z takimi problemami z ustawieniem guna.
Ja bym po prostu zainstalowa³ reduktor i po sprawie.
 

³ysy73 
Wys³any: 2014-02-25, 22:00   
0
UP DOWN

Pomóg³: 23 razy
Posty: 978
Krzychu ale ¿eby nie by³o niedomówieñ to poza REDUKTOREM pod gunem ¶cienny te¿ oczywi¶cie jest.
Wiêc tak czy siak wska¼nik bêdzie TYLKO wska¼nikiem, a reduktor REDUKTOR-em ze wska¼nikiem ;P

A IWATA i tak najlepsiejszym gunem ;P
Narka Pany
 

Lackdoctor 
Wys³any: 2014-02-25, 22:03   
0
UP DOWN

Pomóg³: 40 razy
Posty: 3753
;)
³ysy73 napisa³/a:
A IWATA i tak najlepsiejszym gunem

Air gunsa?
 

unek
Wys³any: 2014-02-25, 22:04   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 205
³ysy73 napisa³/a:
A IWATA i tak najlepsiejszym gunem
nie bo Sata ;P :D
 

Lackdoctor 
Wys³any: 2014-02-25, 22:14   
0
UP DOWN

Pomóg³: 40 razy
Posty: 3753
unek napisa³/a:
nie bo

AK 47
http://www.historycy.org/...e=post&id=10121
_________________
Strona mojego znajomego w Belgii... mówi po naszemu. Bardzo fajne furki, bardzo ró¿ne ceny, nowe okazje praktycznie codziennie.
http://home.mobile.de/AUTOS-PAGNAER#ses
 

pajton
Wys³any: 2014-02-25, 22:56   
0
UP DOWN

Posty: 71
Lysy dziekuje za twoja opinie na temat mojego dylematu i wskazowki. Co do iwaty sluszalem troche o nich. powiedz twoim zdaniem jesli iwata to jaki model i jaka dysza? Znowu wywi±za³a siê rozmowa na temat digitala:) no có¿:) czy ma ktos cos jeszcze do powiedzenia odno¶nie mojego pytania? hvlp mam ale w wersji mini. wiem jak to leci ale klaru.nigdy nim nie k³ad³em. tak wiec dalej stoje przed dylematem hvlp czy rp. w przyszlym tygodniu zamawiam wiec muszê cos zadecydowaæ... czekam na dalsze opinie i wskazowki, wady i zalety.
 

pajton
Wys³any: 2014-02-26, 14:39   
0
UP DOWN

Posty: 71
Aha i jeszcze jedna sprawa jesli chodzi o RP juz druga osoba podpowiada by wziac dysze 1,2 a znowu znajomy ktorego radzilem sie co do.wyboru telefonjcznie mowil mi zeby brac z dysza 1,3 ....roznica w szybkosci bedzie napewno ale jesli chodzi o jasne mataliki to myslicie ze bedzie to gorzej.szlo? aha i jeszcze powiedzial mi ze jezeli zdeecyduje sie na hvlp to minimum 1,4 dysza .... nie za duza? no niestety nigdy nie lakierowalem sata a hvlp tym bardziej...
 

³ysy73 
Wys³any: 2014-02-26, 15:46   
0
UP DOWN

Pomóg³: 23 razy
Posty: 978
Lackdoctor napisa³/a:
³ysy73 napisa³/a:
A IWATA i tak najlepsiejszym gunem

Air gunsa?

A³aaaa.
To zabola³o :D

NIE !!!!!!!!!!!

W400, WS400, ... itd. itp.
 

³ysy73 
Wys³any: 2014-02-26, 15:48   
0
UP DOWN

Pomóg³: 23 razy
Posty: 978
Cytat:
³ysy73 napisa³/a:
A IWATA i tak najlepsiejszym gunem
nie bo Sata ;P :D

Móg³bym siê zapytn±æ jaka sata od jakiej IWATY, i czy sam porównywa³, ale......
Sekciarz to sekciarz - nic tego nie zmieni :D
 

³ysy73 
Wys³any: 2014-02-26, 16:11   
0
UP DOWN

Pomóg³: 23 razy
Posty: 978
Cytat:
pajton

Chcia³bym powiedzieæ ¿e proszê bardzo lecz wiem ze takie rady tak naprawdê zbyt du¿o nie daj± bo ka¿dy ma inne odczucia i co innego lubi.
Z tych dwóch marek ka¿dy gun to górna pó³ka - niektóre szybko z niej spadaj± :D
Ale bez jaj...
JA maj±c i jedno i drugie w kilka sekund wybra³em IWATÊ (wybieraj±c pomiêdzy modelami 4000RP 1,3 i WBX 1,4)
I powodów móg³bym wymieniæ sporo lecz byæ mo¿e g³ówniejszym by³o to ¿e RP absolutnie mi nie odpowiada.
Z sat dla mnie jak ju¿ to bardziej odpowiada HVLP - ale to dla mnie bardziej i odpowiada i bardziej pasuje do warunków w jakich je u¿ytkujê, a i zapewne wieloletnie przyzwyczajenia do systemu niskoci¶nieniowego maj± tu znaczenie.
Takie jest moje zdanie i to mi bardziej odpowiada.

Odno¶nie wyboru guna IWATY to ju¿ w porównaniu do saty jest ciut ciê¿ej ze wzglêdu na rozbudowane zaplecze - czy te¿ propagandê - jak kto zwie.
O sacie szybciej i wiêcej siê dowiesz.

Z IWATY nie chcê Ciê wprowadzaæ w b³±d bo w chwili gdy siê tym interesowa³em najmocniej oko³o 3 lat temu zbyt du¿o informacji nie by³o. A przynajmniej na forach Polskich.
Wiem ¿e z W400 wole zdecydowanie WBX ni¿ LV2
Ale nie wiem jaka jest ró¿nica pomiêdzy WBX a WB bo nie porównywa³em. Pamiêtam ¿e kiedy¶ w jakim¶ w±tku chyba PROJEKTER o tym gunie wspomina³ ale to by³o dawno i nie wiem co pisa³ lecz wydaje mi siê ¿e pozytywnie.

A s± modele nowsze WS...
Musisz poczytaæ sam, a najlepiej potestowaæ bo gdy sam wpakowa³em siê w pewnym sensie na minê nie chcê nikomu niczego w 100% doradzaæ co pó¼niej siê nie spodoba i bêd± ¿ale.
Mi mój 4000RP siê nie spodoba³, a temu który go odkupi³ tak - i masz proste porównanie.

Ja mam WBX 1,4 ale gdy kupowa³em gdyby by³o od rêki 1,3 to bra³bym wtedy 1,3.
1,4 jest dla mnie za du¿a.

A Ty je¶li zapierasz siê na satê to we¼ jak±kolwiek RP do porównania - nawet 3000
 

³ysy73 
Wys³any: 2014-02-26, 16:17   
0
UP DOWN

Pomóg³: 23 razy
Posty: 978
pajton napisa³/a:
Aha i jeszcze jedna sprawa jesli chodzi o RP juz druga osoba podpowiada by wziac dysze 1,2 a znowu znajomy ktorego radzilem sie co do.wyboru telefonjcznie mowil mi zeby brac z dysza 1,3 ....roznica w szybkosci bedzie napewno ale jesli chodzi o jasne mataliki to myslicie ze bedzie to gorzej.szlo? aha i jeszcze powiedzial mi ze jezeli zdeecyduje sie na hvlp to minimum 1,4 dysza .... nie za duza? no niestety nigdy nie lakierowalem sata a hvlp tym bardziej...

A ten znajmy ma sate?
A je¶li tak to któr±: RP 3000 czy RP 4000?
Bo RP 3000 1,4 to nie to samo co RP 4000 1,4.
Tak jak i ten sam "rozmiar" w RP i HVLP.

HVLP 1,4 to te¿ kosmos

No chyba ¿e ten znajomy maluje wagony kolejowe albo cysterny.

Dla mnie RP 1,2 to max, a HVLP 1,3 to max
 

pajton
Wys³any: 2014-02-26, 17:07   
0
UP DOWN

Posty: 71
Masz racje nie napisa³em... ma 3000 hvlp 1,4 dysza. Kurcze problem jest tego typu ¿e nie mam nawet na chwilkê sk±d po¿yczyæ takiego pistoletu ¿eby zobaczyc jak to idzie... jedyne na czym sie opieram to forum. Czyli mówisz ¿e 1.2 na bank wystarczy. No to nic chyba zamówiê t± 4000b RP 1.2 i co bêdzie.. a kurat mam teraz jednego srebrnego calaka wiêc zobaczymy co to wyjdzie.
 

³ysy73 
Wys³any: 2014-02-26, 20:56   
0
UP DOWN

Pomóg³: 23 razy
Posty: 978
pajton napisa³/a:
Czyli mówisz ¿e 1.2 na bank wystarczy. No to nic chyba zamówiê t± 4000b RP 1.2 i co bêdzie.. a kurat mam teraz jednego srebrnego calaka wiêc zobaczymy co to wyjdzie.
Te 1,2 w satach RP 4000 to dla mnie max bo 1,3 to dla mnie wiadro a nie dysza. Ale to dla mnie a komu innemu mo¿e odpowiadaæ.
W 3000 RP 1,3 jaka dla mnie te¿ mog³aby byæ i mniejsza lufa. Ale to te¿ moje zdanie i upodobania.

Jak ju¿ 4000 RP 1,2 to te¿ pytanie które 1,2?: 1,2 czy 1,2W ?
Tutaj popytaj czym siê ró¿ni± obydwie g³owice.
Ja np. u siebie poza innymi w³asnymi przes³ankami przeciw nie bardzo wyobra¿am sobie (teraz po w³asnych testach) lakierowania RP-kiem 1,2 bazami konwencjonalnymi a w szczególno¶ci tymi trudniejszymi.
Jak ju¿ to ja z dwóch g³ównych systemów pracy sat wybra³bym sobie HVLP a nie RP. Tylko nie wiem czym siê ró¿ni RP "standardowe" od RP z g³owicami "W" bo je¶li tym czym s±dzê to mo¿e i to sobie bym wybra³.
Ale tylko mo¿e bo teraz z tej marki bez zobaczenia jakiego¶ zestawu g³owic w akcji life nic by mi nikt nie wcisn±³ (poza gunem do podk³adu)

Zapytaj dwóch Robertów czym te g³owice siê ró¿ni±. Bo chyba oni najbardziej siê tym interesuj± i najwiêcej mog± o tym wiedzieæ.
A przynajmniej z ludzi którzy siê tu odzywaj± w tych tematach.

I tak na koniec:
Testy nowego guna na calaku to raczej nie za dobry pomys³.
 

pajton
Wys³any: 2014-02-27, 15:28   
0
UP DOWN

Posty: 71
A powiedzcie mi jeszcze jak to jest z hvlp jesli chodzi o klar?
 

pajton
Wys³any: 2014-02-27, 16:02   
0
UP DOWN

Posty: 71
Aha no i czym rozni sie 1.2 od 1.2 w?
 

natium
Wys³any: 2014-02-27, 16:51   
0
UP DOWN


Pomóg³: 4 razy
Posty: 323
Literka "W"(wather) dysza do wody
 

³ysy73 
Wys³any: 2014-02-27, 17:21   
0
UP DOWN

Pomóg³: 23 razy
Posty: 978
natium napisa³/a:
Literka "W"(wather) dysza do wody

Ahaaaa.
No to ju¿ wszystko jasne. :D :D
:nie: :nie: £o ludzi.
 

pajton
Wys³any: 2014-02-27, 17:21   
0
UP DOWN

Posty: 71
dziêki natium:) Ale mam zryta g³owê. Teraz znajomy mi powiedzia³ ¿e ma sate 3000hvlp i do klaru jest ¶renia... inni znowu mówi± ¿e 4000RP na jasnych robi pasy... masakra...
 

³ysy73 
Wys³any: 2014-02-27, 17:32   
0
UP DOWN

Pomóg³: 23 razy
Posty: 978
pajton je¶li zapar³e¶ siê na satê to poczekaj niech który¶ z Robertów opisze czy te¿ spróbuje opisaæ czym siê ró¿ni± w RP g³owice "zwyk³e" od g³owiæ "W" i czym siê ró¿ni± w HVLP g³owice "zwyk³e" od g³owic "C"
I bêdzie to opis konkretny a nie sloganowy "C"-lear "W"-ather
Powiedz± czym w charakterystyce natrysku ró¿ni± siê poszczególne g³owice i do czego mo¿na by je bardziej porównaæ, czy te¿ w jakim¶ stopniu sobie wyobraziæ ich pracê.

Ja jako jedynego guna z sat i do klarów i do baz (i to zapewne konwencji) na pewno nie wzi±³bym standardowego RP-ka a HVLP-ka
Tylko w³a¶nie jest kwestia g³owiæ "C" w HVLP i "W" w RP
(mam nadziejê ¿e dobrze pamiêtam to oznaczenie "C" z RP 4000)

Pytaj duble-Robert's
 

KK 
Wys³any: 2014-02-27, 17:59   
0
UP DOWN


Pomóg³: 23 razy
Posty: 3347
Kup 3000 z dysz± 1.3 do bazy i klaru bêdziesz mia³. Do klaru zawsze mo¿esz podnie¶æ ci¶nienie.
Lub kup iwate np wbx z dysz± 1.3 i do bazy i klaru bêdzie dobrze.
 
 

pajton
Wys³any: 2014-02-27, 18:06   
0
UP DOWN

Posty: 71
Dzieki kolego za odpowiedz. ale moj dylemat rozgrywa sie pomiedzy 4000b RP i 4000b hvlp. no i oczywiscie rozrozmiar dyszy. kolego ³ysy niestety na forum jestem nowy i nie znam duble robert's....
 

Lackdoctor 
Wys³any: 2014-02-27, 18:10   
0
UP DOWN

Pomóg³: 40 razy
Posty: 3753
³ysy73 napisa³/a:
a nie sloganowy "C"-lear "W"-ather

Ale to tak w³asnie jest.... :tak: :tak: :tak:

pajton,
Odpu¶æ sobie hvlp.
Bêd± problemy z powietrzem, lub jego jako¶ci±.

Cytat:
pajton napisa³/a:
inni znowu mówi± ¿e 4000RP na jasnych robi pasy


To nie pistolet robi pasy, lecz lakiernik. :sciana:


Jedyny rozs±dny wybór to sata 4000 1.2 rp..... dziekujê za uwagê.

³ysy73 napisa³/a:
Pytaj duble-Robert's


Robert moderator :cool: ju¿ siê wypowiedzia³ na temat jaka dysza .... 1.2 rp. :idea: :idea: :idea:
_________________
Strona mojego znajomego w Belgii... mówi po naszemu. Bardzo fajne furki, bardzo ró¿ne ceny, nowe okazje praktycznie codziennie.
http://home.mobile.de/AUTOS-PAGNAER#ses
 

Lackdoctor 
Wys³any: 2014-02-27, 18:12   
0
UP DOWN

Pomóg³: 40 razy
Posty: 3753
KK napisa³/a:
Do klaru zawsze mo¿esz podnie¶æ ci¶nienie.

:?: :?: :?: Po co???

Do bazy mo¿na go skrêciæ :spoko: :spoko:
_________________
Strona mojego znajomego w Belgii... mówi po naszemu. Bardzo fajne furki, bardzo ró¿ne ceny, nowe okazje praktycznie codziennie.
http://home.mobile.de/AUTOS-PAGNAER#ses
 

³ysy73 
Wys³any: 2014-02-27, 19:54   
0
UP DOWN

Pomóg³: 23 razy
Posty: 978
pajton napisa³/a:
duble robert's....

:)
1- Robert £ód¼
2 - PROJEKTER
 

³ysy73 
Wys³any: 2014-02-27, 20:01   
0
UP DOWN

Pomóg³: 23 razy
Posty: 978
Lackdoctor napisa³/a:
³ysy73 napisa³/a:
a nie sloganowy "C"-lear "W"-ather

Ale to tak w³asnie jest.... :tak: :tak: :tak:

Krzychu dobrze wiesz ¿e chodzi mi o ró¿nice w charakterystykach pracy.
Czy da siê np. s³owami opisaæ czym jakiej g³owicy jest bli¿ej do czego czy dalej itd.

Lackdoctor napisa³/a:
Odpu¶æ sobie hvlp.
Bêd± problemy z powietrzem, lub jego jako¶ci±.

Wydawa³o mi siê ¿e wspomina³ o zdrowej sprê¿arce, a jako¶æ powinna byæ i tu i tu :)

Lackdoctor napisa³/a:
Jedyny rozs±dny wybór to sata 4000 1.2 rp.....

Zale¿y komu :D
Pomijaj±c NIESTETY IWATÊ :D jako jedyny gun i to bez dobrej kabinki ja np. wola³bym HVLP (czy te¿ bli¿sze HVLP)
Tutaj wiele zale¿y od upodobañ (sekciarstwa te¿ :D )
 

Lackdoctor 
Wys³any: 2014-02-27, 20:25   
0
UP DOWN

Pomóg³: 40 razy
Posty: 3753
³ysy73 napisa³/a:
Pomijaj±c NIESTETY IWATÊ


Tak jak mówisz ;) ... iwatê pomijajmy. :spoko:

³ysy73 napisa³/a:
Krzychu dobrze wiesz ¿e chodzi mi o ró¿nice w charakterystykach pracy.


Uwa¿asz ¿e kolega to odczuje ?
Bardziej odczuje jak mu siê woda w przewodach zagotuje i z pistoletu poleci jej wiêcej ni¿ materia³u.

Bezpieczniej jest pracowaæ w systemie rp.
_________________
Strona mojego znajomego w Belgii... mówi po naszemu. Bardzo fajne furki, bardzo ró¿ne ceny, nowe okazje praktycznie codziennie.
http://home.mobile.de/AUTOS-PAGNAER#ses
 

jarbia
Wys³any: 2014-02-27, 20:28   
0
UP DOWN
Hobbysta ,amator

Pomóg³: 2 razy
Posty: 426
Sk±d: Wlkp.
Witam kolegów widzê,¿e znowu gor±ca dyskusja o pistoletach.
Nowemu koledze Pajton ,który chyba nie napisa³ jakie ma do¶wiadczenie w lakierowaniu ,ja niezmiennie jako amator hobbysta posiadaj±cy i u¿ywaj±cy Saty 4000rp 1.3 digi,Saty 4000 rp1,2 digi , oraz Iwaty ws400 supernowa z dyszami 1.4C i 1.3 HD .
Skromnie zasugerujê jak kol £ysy73 radzi je¶li sata to 4000rp 1.2 , a najlepiej Iwate WS 400 1.3HD. ;)
Saty digital lubiê u¿ywaæ jak mam ciasno i przeszkadzaj± mi te wszystkie dodatki pod pistoletem.
Ale Iwata to po prostu dla mnie przyjemno¶æ .
Pozdrawiam .

PS .Jak przy nastêpnych urodzinach ¿onka kupi mi nastêpny spróbujê HVLP mo¿e wtedy zmieniê preferencje.
_________________
Naprawa elektroniki daje pokorê wielkiemu, dziwi przeciêtnego, nadyma ma³ego.
- Lew To³stoj
 

pajton
Wys³any: 2014-02-27, 23:04   
0
UP DOWN

Posty: 71
Dziekuje za wszystkie wypowiedzi koledzy i czas jaki po¶wiêcili¶cie by mi pomóc. Po przeczytaniu wszystkich wypowiedzi oraz tej ostatniej ktora po czesci zawazyla na decyzji biore Sate 4000rp z dysza 1.2 bez digitala. Mam nadzieje ze bedzie gitara. W razie czego zawsze mozna sprzedac :) Jesli chodzi o moje doswiadczenie to przepraszam ze nic o sobie nie napisalem. Lakieruje po pracy w ktorej robie calkiem cos innego. Robie to z zamilowania i robie to od 3 lat. Bywalo tak ze musialem brac wolne w pracy bo w domu mialem robity po uszy i lepsze pieniadze. Do tej pory lakierowakem hinskimu zabawkami z wyzsze lub nizszej polki ale mam juz doa gratow ktore co miesiac lub dwa musialem wymieniac. Nie robie tego zawodowo ale na ten pistolet zapraciwalem i nawet gdybym mial nim w przyszlosci lakierowac tylko taczki;) to przynajmniej czyms co nie leje raz dolem raz gora itp. Po zakupie i pierwszej probie uzycia dam znac jak wrazenia. Jeszcze raz dziekuje za zainteresowanie.
p.s. przepraszan za brak polskich znakow ale pisze z telefonu.
Pozdrawiam
 

Lackdoctor 
Wys³any: 2014-02-28, 00:03   
0
UP DOWN

Pomóg³: 40 razy
Posty: 3753
pajton napisa³/a:
biore Sate 4000rp z dysza 1.2 bez digitala.

ale musisz mieæ orginalny (markowy) reduktor, bo te zabawki z allegro nie obs³u¿± zapotrzebowania na powietrze saty i bêdziesz mia³ niespodziankê w postaci problemów z aplikacj±.
To koszt ok 300z³ z wysy³k±,,,,, wiêc czy nie lepiej ju¿ kupiæ satê z digitalem???

..... i nic pod pistoletem nie wisi.....
_________________
Strona mojego znajomego w Belgii... mówi po naszemu. Bardzo fajne furki, bardzo ró¿ne ceny, nowe okazje praktycznie codziennie.
http://home.mobile.de/AUTOS-PAGNAER#ses
 

³ysy73 
Wys³any: 2014-02-28, 01:21   
0
UP DOWN

Pomóg³: 23 razy
Posty: 978
Lackdoctor napisa³/a:
³ysy73 napisa³/a:
Pomijaj±c NIESTETY IWATÊ


Tak jak mówisz ;) ... iwatê pomijajmy. :spoko:
NIESTETY
Lackdoctor napisa³/a:
³ysy73 napisa³/a:
Pomijaj±c NIESTETY


Lackdoctor napisa³/a:
³ysy73 napisa³/a:
Krzychu dobrze wiesz ¿e chodzi mi o ró¿nice w charakterystykach pracy.


Uwa¿asz ¿e kolega to odczuje ?

No i w³a¶nie dlatego najlepiej samemu zobaczyæ naocznie czym siê ró¿ni±
 

³ysy73 
Wys³any: 2014-02-28, 01:23   
0
UP DOWN

Pomóg³: 23 razy
Posty: 978
jarbia napisa³/a:
Skromnie zasugerujê ............ najlepiej Iwate
:D :D :spoko: :spoko: :spoko:
 

³ysy73 
Wys³any: 2014-02-28, 01:28   
0
UP DOWN

Pomóg³: 23 razy
Posty: 978
Lackdoctor napisa³/a:
ale musisz mieæ orginalny (markowy) reduktor, bo te zabawki z allegro nie obs³u¿± zapotrzebowania na powietrze saty i bêdziesz mia³ niespodziankê w postaci problemów z aplikacj±.
To koszt ok 300z³ z wysy³k±,,,,, wiêc czy nie lepiej ju¿ kupiæ satê z digitalem???
Nie.
Bo sata z digitalem to ta sama sata co bez digitala tylko dro¿sza o 300z³ BO pokazuje ci¶nienie cyfrowo w korpusie.
A sata bez digitala plus reduktor pod ni± (za 300z³) to zestaw w tej samej cenie co sata z digitalem tyle ¿e z reduktorem i te¿ wy¶wietlaczem tyle ¿e nie cyfrowym :D :D
 

³ysy73 
Wys³any: 2014-02-28, 01:30   
0
UP DOWN

Pomóg³: 23 razy
Posty: 978
Lackdoctor napisa³/a:
wiêc czy nie lepiej ju¿ kupiæ satê z digitalem???

..... i nic pod pistoletem nie wisi.....
A no je¶li s± nowe modele co i przesy³ powietrza maj± bezkontaktowy to pewnie ¿e tak.
Ani reduktora, ani przewodu zasilaj±cego... Spoko. Lada moment to i pewnie kompresor nie bêdzie potrzebny :D :D :D
 

KK 
Wys³any: 2014-02-28, 02:49   
0
UP DOWN


Pomóg³: 23 razy
Posty: 3347
Reduktor Star de lux jest te¿ dobry, a przep³ywem przewy¿sza nawet oryginalne reduktory Iwaty.
70z³ kosztuje. Jest troszkê wiêkszy, ale pewnie z tego bierze siê jego przepustowo¶æ.
 
 

Robertlodz09 
Wys³any: 2014-02-28, 08:42   
0
UP DOWN


Pomóg³: 61 razy
Posty: 3388
Sk±d: £ód¿
Dajcie spokój Panowie .... ;)

Wiadomo ¿e przy wyborze pistoletu bierzemy pod uwagê:
- przyzwyczajenie lakiernika
- wielko¶æ kompresora
- system lakierów na którym siê pracuje
- wielko¶æ lakierowanych obiektów
- oraz dostêpno¶æ i koszt tzw. serwisu

"Przyzwyczajenie to druga natura cz³owieka" - jak mówi przys³owie ;)

I dlatego inne s± przyzwyczajenia "starszych lakierników" którzy pracowali jeszcze na pistoletach HP a inne tych ze ¶rednim czy kilkuletnim sta¿em.
Inaczej do wyboru pistoletu podchodzi osoba która kupuje go dla siebie
(na podstawie posiadanego do¶wiadczenia i wiedzy)
a inaczej je¶li otrzymuje go od swojego "pracodawcy" ;)
Wtedy nie ma "gadania" .... lakierujesz tym co jest a jak siê nie podoba to zawsze mo¿na
"sprawdziæ co s³ychaæ w po¶redniaku" i mi³o "spêdzaæ tam czas" .... ^^

Co do Sata jet 4000 RP to do tzw. "samochodówki"
s± przewidziane tylko 4 dysze tj.
1.2 , 1.2 W ,1.3 , 1.4

Faktycznie dysza 1.2 W jest przewidziana tylko do materia³ów "wodorozcieñczalnych"
(baz wodnych) tak samo jak wcze¶niej dysza 1.2 S w Sata jet 3000 RP
Takie jest "oficjalne stanowisko" przedstawiciela producenta .... tylko "¿ycie" pokazuje
zupe³nie co¶ innego ni¿ "planowa³" producent .... ;)
Najlepsze jest to ¿e dysza 1.2 S nie by³a dostêpna na naszym rynku.
Dopiero teraz mo¿na ja zamówiæ ale tylko jako zestaw naprawczy do posiadanego pistoletu.
Lackdoctor napisa³/a:
czy nie lepiej ju¿ kupiæ satê z digitalem?

Zawsze mo¿na dokupiæ Sata Adam 2 i wtedy mamy Digital w ka¿dej posiadanej Sata
a nie tylko w tej ... jednej ;)
Mam go w pracy tak¿e ¶mia³o mogê "poleciæ" :tak:
  
 

Lackdoctor 
Wys³any: 2014-02-28, 10:48   
0
UP DOWN

Pomóg³: 40 razy
Posty: 3753
Sata adam dwaaa kosztuje bagatelka 800 zl....
_________________
Strona mojego znajomego w Belgii... mówi po naszemu. Bardzo fajne furki, bardzo ró¿ne ceny, nowe okazje praktycznie codziennie.
http://home.mobile.de/AUTOS-PAGNAER#ses
 

Robertlodz09 
Wys³any: 2014-02-28, 11:59   
0
UP DOWN


Pomóg³: 61 razy
Posty: 3388
Sk±d: £ód¿
Sata Adam 2 kosztuje faktycznie ponad 800z³ ....
ale jest lekki (49g) ,precyzyjny (dok³adno¶æ wskazañ +/- 0,05 bar) i uniwersalny poniewa¿ wszystkie pistolety Sata mo¿esz wyposa¿yæ w niego.
Dziêki temu masz zawsze warto¶æ ci¶nienia w zasiêgu wzroku ,w normalnym Digitalu zas³aniasz palcami wy¶wietlacz podczas pracy ;)
Dlatego tutaj natychmiast zauwa¿ysz wahania/skoki ci¶nienia co ma wp³yw na w³a¶ciwy odcieñ nanoszonego koloru bazowego
Sk³ada siê on z dwóch elementów: adapteru dokuj±cego (docka) oraz osadzonego w nim wy¶wietlacza. Wy¶wietlacz z ³atwo¶ci± ¶ci±gasz i montujesz (osadzasz) na innym pistolecie wyposa¿onym w taki adapter.
Jeden wy¶wietlacz na kilka pistoletów :tak:

Taka Sata z samym adapterem jest jak normalny pistolet ,mo¿esz nim te¿ lakierowaæ.
 

mariusz80 
Wys³any: 2014-03-04, 20:13   
0
UP DOWN

Pomóg³: 11 razy
Posty: 924
Sk±d: WZ
pajton napisa³/a:
Aha no i czym rozni sie 1.2 od 1.2 w?


dzi¶ siê przyj¿a³em i w dyszy 1,2 jest minimalnie mniejszy otwór materia³owy. Dysza wsb od 1,3 ju¿ siê ró¿ni czym innym.
_________________

 
 

pajton
Wys³any: 2014-03-05, 16:45   
0
UP DOWN

Posty: 71
a jeszcze powied¼cie mi szanowni koledzy czyta³em w którym¶ z tematów o wadliwych uszczelkach dyszy powietrznej w sata 4000. czy ten problem nadal ma miejsce czy jest to wada która zosta³a jakos poprawiona przez firme sata i pistolety które teraz wychodz± s± ju¿ ok?
 

Lackdoctor 
Wys³any: 2014-03-05, 17:39   
0
UP DOWN

Pomóg³: 40 razy
Posty: 3753
pajton napisa³/a:
a jeszcze powied¼cie mi szanowni koledzy czyta³em w którym¶ z tematów o wadliwych uszczelkach dyszy powietrznej w sata 4000. czy ten problem nadal ma miejsce czy jest to wada która zosta³a jakos poprawiona przez firme sata i pistolety które teraz wychodz± s± ju¿ ok?


Zdecydowanie poprawiono ta wadê.
Inny jest uszczelniacz - kolor, materia³.
Dodatkowo zmieniono ¶rednicê tej czê¶ci korpusu na która nasuwa sie w/w uszczelniacz.

To moje obserwacje, bo próbowa³em nakrêciæ ca³y zestaw z nowej saty 4000 1.2 digi do mojej z wadliwej serii i.... odpusci³em sobie bo normalnie nakrecajaca sie na korpus nowej saty dysza powietrzna .... !!! na mój korpus wchodzi³a ciê¿ko i odpu¶ci³em sobie jej zamontowanie aby nie zniszczyæ uszczelniacza nowej saty .... dzi¶ @Marera.

To mia³ byc test dyszy 1.2 i by³ ale z dysza powietrzna od mojej saty 1.3.

Dla hejtujacych... (Unka) ... to moje obserwacje i to co myslisz mam w ... powazaniu.
 

jedi9 
Wys³any: 2014-03-05, 19:53   
0
UP DOWN

Pomóg³: 3 razy
Posty: 167
Sk±d: ¯yglin
pany a ile taki adam kosztuje ?? i gdzie dostêpny ?
 

mariusz80 
Wys³any: 2014-03-05, 20:01   
0
UP DOWN

Pomóg³: 11 razy
Posty: 924
Sk±d: WZ
nowy na elakiery jest za 850z³ brutto, wybierasz sobie z jakim dock'iem - do mini czy do "du¿ej". Jak chcesz to siê mogê zapytaæ, bo kiedy¶ zrobili mi dobr± cenê na niego co¶ ko³o 600z³ brutto. Fajna sprawa z tym adamem u¿ywam go do mini i dwóch du¿ych :-)
_________________

  
 
 

jedi9 
Wys³any: 2014-03-05, 20:03   
0
UP DOWN

Pomóg³: 3 razy
Posty: 167
Sk±d: ¯yglin
u to troszke drogo jak do moich zastosowan. zostane jednak przy "podwieszce pod pistolem " i na ¶cianie ;)
 

juny 
Wys³any: 2014-03-05, 21:50   
0
UP DOWN


Pomóg³: 20 razy
Posty: 2384
Sk±d: Ostrów WLKP
Do wyboru do koloru :D

http://allegro.pl/sata-ad...4017800106.html

http://allegro.pl/sata-ad...3994923612.html
_________________

 

mariusz80 
Wys³any: 2014-03-05, 21:56   
0
UP DOWN

Pomóg³: 11 razy
Posty: 924
Sk±d: WZ
To jest kolego adam1 ( starszy model )w tym modelu dock i cyfrowy wy¶wietlacz tworz± jedno¶æ. Nie mo¿esz przek³adaæ samego wy¶wietlacza do innych pistoletów.
_________________

 
 

magdaania 
Wys³any: 2014-03-07, 21:36   Dobór dobrego pistoletu do posiadanego kompresora
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 53
W pierwszym zdaniu chcia³bym siê przywitaæ. Jest to mój pierwszy post na forum, ale ¶ledzê i czytam je ju¿ od pewnego czasu.
Zabra³em siê ostatnio za renowacjê mojej motorynki, której jestem pierwszym w³a¶cicielem od 1988 roku, niestety z uwagi na up³yw czasu wymaga ona kompleksowego podej¶cia.
To by³ dobry moment ¿eby uzupe³niæ zaplecze gara¿owe ;)
Na razie na warsztat idzie motorynka ale w perspektywie byæ mo¿e za jaki¶ czas kupiê te¿ jakiego¶ grata na 4 ko³ach do renowacji, ale tu jeszcze daleka droga bo na tê chwilê nie wyobra¿am sobie lakierowania ca³ego auta bez odpowiedniego zaplecza tj. kabiny lakierniczej, filtrów a przede wszystkim umiejêtno¶ci.
Nie mniej chcia³bym zakupiæ „uniwersalny” pistolet który móg³bym wykorzystaæ do polakierowania tak¿e wiêkszych elementów.
Bêdê wdziêczny za pomoc w odpowiednim dobraniu pistoletu do kompresora, który zakupi³em tj. Metabo 390-10/150

Dane techniczne
Typ g³owicy: B3800
Typ zbiornika: C – mobilny
Pojemno¶æ zbiornika: 150 l
Ilo¶æ cylindrów: 2
Ilo¶æ stopni sprê¿ania: 1
Wydajno¶æ teoretyczna (na ssaniu): 387 l/min
Wydajno¶æ efektywna (przy nadci¶nieniu 7 bar): 250 l/min
Maksymalna moc silnika: 2,2 W
Obroty na wale sprê¿arki: 1100 min-1
Napiêcie zasilania/czêstotliwo¶æ: 400/50

Zainteresowa³y mnie:
-Sata 3000 Minijet HVLP – tu kompresor spokojnie podo³a ale pistolet raczej tylko do ma³ych elementów
- Sata Jet 3000 lub 4000 b RP 1,3 – w przypadku tych dwóch obawiam siê o wydajno¶æ kompresora (4000 raczej odpada ju¿ w przedbiegach)
-DeVILBISS GTI PRO LITE (t10) – tu patrz±c na suche dane jestem na granicy wydajno¶ci, przynajmniej w wersji t10

Chcia³bym dobraæ pistolet dobrej jako¶ci (my¶lê, ¿e mo¿e lepiej co¶ u¿ywanego z górnej pó³ki ni¿ nowy ale byle jaki), który u³atwi w jakim¶ stopniu te¿ samo lakierownie.
Bêdê wdziêczny za Wasze opinie.
 

mariusz80 
Wys³any: 2014-03-07, 22:19   
0
UP DOWN

Pomóg³: 11 razy
Posty: 924
Sk±d: WZ
Je¿eli kupisz mini z dysz± co najmniej 1.2 to bêdziesz mile zaskoczony i wtedy wcale nie bêdzie tylko do ma³ych elementów :-) ja mam 1.2sr i da radê co¶ wiêkszego polakierowaæ oczywi¶cie w granicach rozs±dku :-)
_________________

  
 
 

Robertlodz09 
Wys³any: 2014-03-07, 22:20   
0
UP DOWN


Pomóg³: 61 razy
Posty: 3388
Sk±d: £ód¿
magdaania napisa³/a:
-Sata 3000 Minijet HVLP – tu kompresor spokojnie podo³a ale pistolet raczej tylko do ma³ych elementów

Proponuje z dysz± 1.4 SR spokojnie wystarczy na lakierowanie trochê wiêkszych elementów ;)
 

Bliss
Wys³any: 2014-03-16, 13:15   Wybór nowego pistoletu
0
UP DOWN

Posty: 2
Witam wszystkich.
Poszukuje nowego pistoletu gdy¿ mój "sico" do podk³adu po kilku lakierowaniach nie chodzi ju¿ tak jak trzeba.

Mój drugi pistolet do bazy/klaru to IWATA AZ3 HTE2 1.3
I tutaj pytanie, czy ten hte2 bêdzie nadawa³ do podk³adu (troszkê ma³a dysza)?
Zastanawiam siê czy kupiæ co¶ ekonomicznego ~300-400z³ do podk³adu. Czy mo¿e do³o¿yæ (do 900-1000 z³) i wzi±æ inny/lepszy do bazy/klaru, a obecny zostawiæ do podk³adu.

Co poradzicie?
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Warsztat

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group