Szukaj FAQ Album



Autor Wiadomo¶æ
f_maciej
Wys³any: 2009-08-26, 12:46   Alternatywa dla szlifierki ta¶mowej
0
UP DOWN

Posty: 174
Witam.
W bliskiej przysz³o¶ci bêdê zmienia³ u siebie p³ot. Sztachetki mam drewniane i muszê je poprzycieraæ, ale jest ich tyle, ¿e rêk± nie dam rady... Wujo po¿yczy³ mi szlifierkê ta¶mow± i ona jako tako siê sprawdza³a. Teraz chcê sobie kupiæ szlifierkê tylko,¿e jak kupiê ta¶mow± to przytrê sztachety i bêdzie le¿a³a nie potrzebna w gara¿u,a chodzi mi po g³owie kupno oscylacyjnej albo mimo¶rodowej- jaka jest ró¿nica miêdzy nimi?? Czy mimo¶rodowa/oscylacyjna bêdzie nadawa³a siê do przytarcia sztachetek?, a w pó¼niejszym czasie u¿ywa³bym jej do przygotowania elementów do lakierki i kolejne pytanie, co mogê robiæ mimo¶rodow±, a co oscylacyjn±??
Bajo ;)
 

jacenty 741
Wys³any: 2009-08-27, 08:25   
0
UP DOWN

Pomóg³: 39 razy
Posty: 1343
Sk±d: Maków Mazowiecki
Jestem w³a¶nie na etapie szlifowania olszynowych sztachet do ogrodzenia,oko³o 1000 szt, z czego wiêcej ni¿ 3/4 zosta³o zrobione. Ja u¿ywam do tego szlifierki oscylacynej,najtañszej,jak± znalaz³em w sklepie,bo jestem ¶wiadom tego,¿e pó¼niej bêdzie ju¿ praktycznie bezu¿yteczna.Gabka stanowi±ca stopê wyciera siê,robi± siê w niej rowy od szlifowania ostrych krawêdzi,dlatego nie odwa¿y³em siê u¿ywaæ szlifierki,któr± mam do lakierniczych robót.Ale koszt taniej marketówki to raptem 40 pln,wiêc niewielka strata.Szlifowanie (delikatne)krawêdzi wstêpnie zwyk³± szlifierk± k±tow± z tarcz± listkow±,moze nawet by¿ zu¿yta,lepsza kontrola :D .Papier do oscylacyjnej (a w³a¶ciwie p³ótno,jest lepsze i trwalsze) 60-80.
 
 

f_maciej
Wys³any: 2009-08-27, 10:15   
0
UP DOWN

Posty: 174
Kurcze,a my¶la³em, ¿e bêdê mia³ szlifierkê do robót lakierniczych :/ za³ó¿my ¿e kupiê oscylacyjn± do 300z³(skil,bosch) nie da rady do nich dokupiæ tej stopy, w razie gdybym zu¿y³ przy przycieraniu sztachet??
 

jacenty 741
Wys³any: 2009-08-28, 08:35   
0
UP DOWN

Pomóg³: 39 razy
Posty: 1343
Sk±d: Maków Mazowiecki
Prawie na pewno da siê ,nie wiem natomiast,jaki to koszt.Temat do obgadania w jakim¶ autoryzowanym serwisie,czê¶æ na pewno musieliby ¶ci±gaæ.A nie lepiej kupiæ za 300 do prac lakierniczych tak±,o jakiej mówisz i nie wymieniaæ w niej stopy,a do sztachet marketówkê?Mam pewne obawy,¿e stopa do markowej szlifierki mo¿e byæ dro¿sza,ni¿ szlifierka z marketu,a ta praca przy sztachetach te¿ da jej w ko¶æ .
 
 

f_maciej
Wys³any: 2009-08-28, 10:39   
0
UP DOWN

Posty: 174
Zamówi³em ju¿ oscylacyjn± Skila, nie powinno byæ problemu z dokupieniem tej stopy. Dziêki za pomoc ;)
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Warsztat

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group