Szukaj FAQ Album



Przesuniêty przez: Tech 2009-04-25, 17:41
Autor Wiadomo¶æ
beata 
Wys³any: 2007-05-19, 18:32   ró¿nica w odcieniu plus b±ble co robic???????? pomocy????
0
UP DOWN

Posty: 6
zniszczono mi now± srebrn± lagune na warsztacie u elektryka a dok³adniej autko zosta³o pogryzione przez psa w³asciciela warsztatu ,zanios³am go do lakiernika ,lakiernik postawi³ diagnoze 4 elementy do malowania plus szpachlowanie jednego b³otnika [b³otnik by³ pogryziony na wylot] b³otnik jest plastikowy
mia³am nadzieje ze lakiernik sie postara ,no cóz....róznica w odcieniu jest dosc widoczna szczególnie w cieniu w s³oncu tak nie widac chyba dlatego ze to metalik ,w kazdym razie nie trafi³ z kolorem !!!!!! mine³o 1,5 miesiaca i zauwazy³am b±ble na tym przegryzionym b³otniku ,,,i teraz niewiem co robic ? :cry:
 

aeroarte 
Wys³any: 2007-05-19, 22:49   
0
UP DOWN

Pomóg³: 5 razy
Posty: 110
Sk±d: Starachowice
Wynajmij wiêkszego psa ,¿eby zagryz³ jednego i drugiego! Jak lakiernik prze¿yje to reklamuj- musi to poprawiæ.
 

beata 
Wys³any: 2007-05-20, 08:47   
0
UP DOWN

Posty: 6
czy naprawde tak trudno jest dobrac odpowiedni odcien do metalika???????????to pytanie do panów lakierników....?

[ Dodano: 2007-05-20, 08:57 ]
ja mam wrazenie ze im dalej stoje od samochodu tym bardziej widac ze te malowane elementy szczególnie b³otniki sa ciemniejsze ,widac wtedy dok³adnie ze drzwi sa w jasniejsze ,sprobuje pojechac raz jeszcze do tego lakiernika z reklamacja ,nie ma sensu szukac innego lakiernika bo niema zadnej pewnosci ze ktos inny pomaluje to lepiej ,,taka rosyjska ruletka .....dodam ze koszt takiej fuszerki to...1400z³
mysle ze jak ktos przyjezdza z bardzo drogim samochodem to lakiernik powinien sie postarac ,wykonac probe zanim jeszcze zacznie malowac ,bo wtedy by widza³ ze ten lakier jest za ciemny ,a jezeli nie czuje sie na si³ach to wogole nie powninien sie tego ruszac ,,,,,,
 

baqo 
Wys³any: 2007-05-20, 13:02   
0
UP DOWN

Pomóg³: 20 razy
Posty: 1553
Sk±d: ko³obrzeg
musia³by to pocieniowaæ :arrow: razem z malowanymi elementami. a te b±ble to raczej nie rdza.co¶ z materia³em. te¿ podlega reklamacji. :wink: powodzenia
 
 

beata 
Wys³any: 2007-05-20, 21:26   
0
UP DOWN

Posty: 6
b±ble to nie rdza ..ja o tym wiem to dlatego ze b³otnik by³ pogryziony na wylot przez psa ,mia³ to zaszpachlowac i mia³o byc oki a jednak po 1,5 miesiacu to wysz³o ...niestety

[ Dodano: 2007-05-20, 21:29 ]
b³otnik mi nie zardzewieje bo jest z plasiku ,tak jest w lagunach...
 

djpolak1985
Wys³any: 2007-05-20, 21:43   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 87
Dokladnie, nie moze zardzewiec. :grin: Przyczyna byla niefachowa naprawa . B³otnik powinien byc zespawany spawarka do plastiku. Nastepnie powinien byc nalozony specjalny podklad 1K taki polepszajacy przyczepnosc nadgorliwy zmatowalby jeszcze ten plastik rozpuszczalnikiem do matowania plastikow(przed tym podkladem). Nastepnie cienkie warstwy szpachlu tez oczywiscie do plastiku. Te boble to zapewne przyczyna zlej przyczepnosci ktorejs z warstw. Ale coz nie wszyscy to wiedza. Metod jest wiele ja podalem tylko jedna z nich... Pozdrawiam
 

kkazik40
Wys³any: 2007-05-20, 22:01   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 23
Sk±d: G³ubczyce
Witam
O ile siê nie mylê to Laguna i Clio maj± b³otniki zrobione z tworzywa zwanego "noryl".
Nie jest ciekawym tworzywem do naprawy, jedyna znana mi, to naprawa przez klejenie specjalnym klejem+mata. Równie¿ nie jest mo¿liwe nak³adanie jakichkolwiek szpachli na ten rodzaj tworzyw.
 

beata 
Wys³any: 2007-05-21, 06:10   
0
UP DOWN

Posty: 6
dziekuje wam za te wszystkie porady....mam jeszcze jedno pytanie ile kosztuje sam lakier metalik do laguny na 2 b³otniki ,bo mam zamiar reklamowac to malowanie ale... gdyby by³ jakis problem to mam zamiar zaproponowac ze ja zap³ace za sam lakier a robocizne chce miec wykonan± gratisowo ,poprostu chce sie z nim jakos dogadac ,,,bo oprocz tego ze sa b±ble to lakier jest zupe³nie nie dopasowany b³otniki sa o wiele ciemniejsze jak drzwi ,,,WYGLADA TO FATALNIE ...SZLAK MNIE TRAFIA JAK CODZIEN PATRZE NA TEN SAMOCHÓD pozdrawiam.....

[ Dodano: 2007-05-21, 06:32 ]
TEN SAMOCHOD ZOSTA£ MI ZNISZCZONY .. na warsztacie u elektryka i tak sie sk³ada ze szefowie tych warsztatów [elektryk ....lakiernik] sie znali ....mysle ze dogadali sie aby naprawic to jaknajtanszym kosztem ,,,,i dlatego jest tak a nie inaczej ......FUSZERKA I TYLE ,mia³am nadzieje ze sie postara bo to lakiernik ...warsztat....ktory juz istnije conajmiej od 20 lat a wiec powinien sie znac na robocie .....jezeli on nie przyjmie reklamacji to niewiem do kogo sie z tym zg³osze ...normalna za³amka... :cry: w kazdym razie na dzien dzisiejszy ten samochod nie nadaje sie na sprzedaz [gdybym chcia³a sie go pozbyc naprzyk³ad],bo mysle ze nikt nie kupi samochodu za blisko 40 tys w dwóch kolorach i z bablami na b³otniku ...... :cry: poprostu zniszcono mi autko i tyle :cry:

[ Dodano: 2007-05-21, 06:42 ]
JESZCZE JEDNO PYTANIE ,,,,,,,gdyby mi ta reklamacja nie wysz³a ,,,,,czy jest tu na forum ,,,dobry fachowiec lakiernik z okolic katowic ,,,ktory czuje sie na si³ach aby podjac sie takiego malowania ??????????????bo boje sie ze znow trafie na jakiegos niedouczonego.... :cry: hm?????????????????????

[ Dodano: 2007-05-21, 06:56 ]
ja jak odbiera³am ten samochod od lakiernika to widza³am ze jest lekka roznica w odcieniu no ale nie rzuca³o sie to tak w oczy bo autko sta³o w s³oncu...natomisat kiedy zajecha³am do domu .. i postawi³am go w cieniu ....to przezy³am szok ..pó³ auta w innym odcieniu ,,normalna za³amka ,,,no ale co? ..juz by³o po fakcie ......gdyby nie te bable to szuka³abym innego lkiernika aby to poprawic a tak jest okazja aby sprobowac to dac do reklamacji bo mine³o dopiero 1,5 miesiaca :cry:
 

lukas
Wys³any: 2007-05-21, 11:08   
0
UP DOWN


Pomóg³: 5 razy
Posty: 339
Beata a jak wygl±daj± te b±ble? S± du¿e, ma³e, jest ich wiele czy kilka i czy w okolicy gdzie byly dziury po psiaku czy w zupe³nie innym miejscu? Jak mo¿esz to zrób fotê i wrzuæ do dzia³u "album techniczny" albo jako za³±cznik.

W pierwszym po¶cie napisa³a¶ ¿e malowane byly cztery elementy - napisz jakie.

Koszt lakieru bazowego + lakieru bezbarwnego ¶rednio na jeden element mo¿esz przyj±æ w zale¿no¶ci od producenta lakieru na ok. 75 pln a je¿eli trzeba ca³o¶æ jeszcze raz podk³adowaæ to jeszcze z 50 - 70 pln na podk³ad i inne materia³y.

I jeszcze jedno: KTO poniós³ koszt 1400 pln TY czy ELEKTRYK :shock:


Rozumiem ¿e to elektryk zleci³ naprawê temu konkretnemu lakiernikowi. Je¿eli tak to niech on teraz siê dogaduje z lakiernikiem aby przy poprawie koniecznie uwzglêdni³ cieniowanie na s±siednie elementy. Cieniowanie tzn. wchodzenie z lakierem z b³otnika "w drzwi" na kilkana¶cie cm tak aby Twoje oko nie dostrzeg³o ró¿nicy koloru na styku b³otnik - drzwi. Szanuj±cy siê lakiernik tak powinien zrobiæ.
 

beata 
Wys³any: 2007-05-22, 06:02   
0
UP DOWN

Posty: 6
dziekuje za odpowiedz ,,,wiesz za to malowanie zap³aci³ ten elektryk ,,,poprostu zostawi³am samochod na warsztacie na noc bo musia³am ,a nastepnego dnia odebra³am go juz taki zniszczony ,prawy b³otnik pogryziony conajmniej w 20 miejscach na wylot ,maska zderzak i lewy b³otnik mocno zarysowane ,juz nie wspomne o zadrapanym reflektorze i pogryziona plastikowa listwa pod zderzakiem
trzeba by³o malowac wszystkie te 4 elementy ,ja mysla³±m ze ten b³otnik trzeba bedzie wymienic na nowy ,a lakiernik powiedza³ ze zaszpachluje i bedzie ok ,ale nei jest ok bo mine³o 1,5 misiaca zaledwie ,niewiem czy to bable czy co to jest w kazdym razie wszystkie te dziury sa widoczne ,,mozna je policzyc bez problemu ,,,tego nie by³o widac jak odbiera³±m samochod od lakiernika no i bardzo zle dobrany odcien ,,malowane elementy sa o wiele ciemniejsze,widze to nawet z bardzo daleka ,,,naprzyk³±d z balkonu z 8 pietra a wiec mozesz sobie wyobrazic jaka to fuszerka ....i najbardziej widac to w cieniu ,w takie pochmurne dni
co z tego ze elektryk za to zap³aci³ ,,jak teraz ja to bede poprawiac na w³asne koszt ,,,no ale sprobuje pojechac i pokazac to temu lakiernikowi i jakos sie dogacac z nim ,,,niech poprawia ,,a jak nie to bede szukac innego lakiernika :cry:

[ Dodano: 2007-05-22, 06:29 ]
wiesz elekrtyka juz nie moge w to mieszac....bo on juz swoje zap³aci³ ...zreszta tez mu by³o przykro ze tak sie sta³o,,,,to poprostu wypadek ,,,zawsze spuszcza³ psa na noc na teren warsztatu i nigdy wczesniej nic takiego sie nie wydarzy³o,,,bez problemu pojecha³ ze mna do lakiernika ,,,a wiec elektryk jest ok ,,,....a lakiernika wybralam ja ,,mia³am zaufanie do niego ,,,kilka miesiecy wczesniej malowa³±m u niego inny samochód ,,,szary metalik ,,,i wtedy IDEALNIE DOPASOWA£ LAKIER ,,,, ja by³am wtedy bardzo ale to bardzo zadowolona ,zreszta ten warsztat juz istnieje od conajmniej 20 lat
ale jest okazja isc z tym do reklamacji bo te dziury powychodzi³y,dlatego pojade i spobuje porozmawiac a jak nie to bede malowac u kogos innego ,musze cos z tym zrobic bo szlak mnie trafia jak patrze na to auto,,,,tak nie moze byc to trzeba poprawic,,pozdrawiam :cry:

[ Dodano: 2007-05-22, 06:38 ]
takze ja wybral±m lakiernika ,,,ale wiem ze szefowie tych dwoch warsztatów sie znali ,,,oba warsztaty sa w tym samym nie duzym miescie ,,,a wiec trudno ,,,aby sie nei znali.......

[ Dodano: 2007-05-22, 07:01 ]
wiesz te dzurki po tym pogryzieniu by³y nieduze ale by³o ich pe³no i to jedna przy drugiej,,to tak jakby wziasc sróbokret i podzurwic b³otnik na wylot ..tak to wyglada³o ,ale jak odbiera³am od lakiernika to nie by³o nic, widac,,,,bo w³asnie ten prawy b³otnik oglada³±m szczególnie uwaznie ,i nie wiem dlaczego to wysz³o i to w tak krotkim czasie ,mysle ze lakiernik gdzies pope³ni³ b³ad ze tak sie sta³o....

[ Dodano: 2007-05-22, 09:16 ]
wiadomo ,ze nie oczekuje sie cudów od lakiernika ,ale tak jak napisa³es powinno to byc w miare estetycznie wykonanie ,,tak aby nie kazdy sie móg³ zorientowac ze autko jest malowane,mozliwie jak najlepiej dopasowany odcien,w przypadku mojej lagunki trzeba by miec powazn± wade wzroku aby tego nie zauwazyc....a moze to ja jestem dalekowidzem ,,bo im dalej stane tym bardziej widac roznice w odcieniu hehheh :???: zarty ... zartami ale obojetnie czy na w³asny koszt czy tez nie trzeba to poprawic,,normalna za³amka...
 

online 
Wys³any: 2007-05-22, 22:15   
0
UP DOWN
MTGarage.

Pomóg³: 10 razy
Posty: 722
Sk±d: ¦l±sk - ¦wierklaniec
Niech Pani reklamuje, je¶li lakiernik bêdzie gra³ nie fair wtedy mo¿emy co¶ pomóc. Choæ niestety nie dosta³a P. gwarancji, wiêc od strony prawnej nic chyba nie mo¿na zrobiæ. Zawsze mo¿na obrobiæ przys³owiowy "ty³ek" lakiernikowi/warsztatowi :roll:
 
 

beata 
Wys³any: 2007-05-23, 05:47   
0
UP DOWN

Posty: 6
dzis pojade na ten warsztat i napisze co mi sie uda³o za³atwic ten jeden b³otnik z bablami to napewno mi poprawi ,bo wyglada to bardzo zle..... ale nie wiem czy to taki dobry pomys³ bo zafunduje mi w ten sposób 3 odcien
 

lukas
Wys³any: 2007-05-25, 00:01   
0
UP DOWN


Pomóg³: 5 razy
Posty: 339
a te bable to wygl
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Technologia i materia³y

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - mangi