Szukaj FAQ Album



Autor Wiadomo¶æ
czaderx
Wys³any: 2009-08-29, 22:16   lakierowanie lusterek
0
UP DOWN

Posty: 4
Witam wszytskich, to moj pierwszy post.nie jestem lakiernikiem ani tez tym sie nie zajmuje ale mam problem.zauwazylem ze na lusterkach w moim aucie jest powazny ubytek lakieru.chcialbym to sam naprawic i dlatego tez prosze o wskazowki jak mam do tego sie zabrac. aby bylo latwiej ocenic moj problem prosze zerknijcie na linki ponizej:

lusterko

lusterko 1


bede wdzieczny za wszelka pomoc

pozdrawiam.
 

baqo 
Wys³any: 2009-08-29, 22:29   
0
UP DOWN

Pomóg³: 20 razy
Posty: 1553
Sk±d: ko³obrzeg
czaderx napisa³/a:
prosze o wskazowki jak mam do tego sie zabrac.
lusterka zdemontowaæ.zeszlifowaæ,usun±æ stare uszkodzone pow³oki ,nanie¶æ nowy podk³ad ,baza ,lakier ,za³o¿yæ lusterka. :)
 
 

czaderx
Wys³any: 2009-08-29, 22:44   
0
UP DOWN

Posty: 4
tak to wiem tylko:
- czy mozna to zrobic w domowych warunkach tzn na pomalowac jakim sprayem?
- jakiego papieru uzyc by nadawaly sie do malowania a nie do wyrzucenia?
-czy tez lepiej oddac do lakiernika?
-cz do plastikowych elementow uzywa sie specjalnej szpachli czy nie ma to znaczenia?
 

jacenty 741
Wys³any: 2009-08-30, 15:12   
0
UP DOWN

Pomóg³: 39 razy
Posty: 1343
Sk±d: Maków Mazowiecki
Najlepiej oddaj do lakiernika :D Ale skoro juz piszesz i pytasz:nie widzê potrzeby szpachlowania czegokolwiek,chyba ¿a w miejscach niewidocznych na zdjêciach masz jakie¶ wiêksze ubytki,wtedy tak,mo¿esz zastosowaæ szpachlê do plastików.To,co widaæ na zdjêciu,to ³uszcz±cy siê lakier bezbarwny,nale¿y usun±æ pow³okê a¿ do w miarê równej i g³adkiej powierzchni,papier 280-320 ,na miejsca,gdzie ewentualnie uda Ci siê dokopaæ do plastiku nale¿a³oby daæ podk³ad zwiêkszaj±cy przyczepno¶æ,ca³o¶æ pokryæ kilkoma warstwami podk³adu akrylowego w ok.10-cio minutowych odstêpach,po wyschniêciu przeszlifowaæ 600-1000,odt³u¶ciæ,potem kolor a¿ do równomiernego pokrycia,na to po 30 min. lakier bezbarwny w 2-3 warstwach.Ca³o¶æ jest do wykonania w domowych warunkach,potrzebne produkty mo¿esz zakupiæ jako spray.
 
 

czaderx
Wys³any: 2009-09-04, 20:01   
0
UP DOWN

Posty: 4
Lusterka zdemontowane
papierem 240 wygladzilem je tak ze pod reka czuc jednakowa powierzchnie
i tu mam pytanie
czy powinienem zdjac calkowicie lakier czy wyrownanie wystarczy i dodatkowo czy przed polozeniem podkladu porzebuje je w jakis sposob odtluscic czy wystarczy na przetarte papierm polozyc podklad?
 

Ryba 
Wys³any: 2009-09-04, 20:42   
0
UP DOWN


Pomóg³: 5 razy
Posty: 430
Sk±d: Radomsko
Wystarczy, ¿eby by³o równo, odt³u¶ciæ musisz. Jesli malujesz sprayem to proponuje wyg³adziæ jeszcze ca³o¶æ np 320 lub 400, gdy¿ spray jest mocno rozcieñczony i gorzej kryje wiêksze rysy.
 
 

czaderx
Wys³any: 2009-09-04, 20:47   
0
UP DOWN

Posty: 4
czego najlepiej uzyc do odtluszczenia zeby dlugo nie czekac na polozenie podkladu?
 

Ryba 
Wys³any: 2009-09-04, 20:48   
0
UP DOWN


Pomóg³: 5 razy
Posty: 430
Sk±d: Radomsko
zmywacz silnikonowy czy antysilkonowy kured nie pamietam jak sie to nazywa - zapytaj w eiszalni o zmywaæ do odt³uszczania :D
 
 

jacenty 741
Wys³any: 2009-09-04, 22:19   
0
UP DOWN

Pomóg³: 39 razy
Posty: 1343
Sk±d: Maków Mazowiecki
Zmywacz silikonowy,w ostateczno¶ci mo¿e byæ benzyna ekstrakcyjna.Do odt³uszczania nie u¿ywaj szmatki,tylko jednorazowego rêcznika papierowego.
 
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Pomoc dla amatorów

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group