Szukaj FAQ Album



Przesuniêty przez: Tech 2009-04-25, 17:41
Autor Wiadomo¶æ
sylwek4
Wys³any: 2007-05-22, 02:04   problem z zaciekami na drzwiach oraz wilgoci±
0
UP DOWN

Posty: 1
Witam mam taki dylemat malowa³em w piatek komplet drzwi audi b4 zielony metalik deberem 1:1, drzwi wysz³y niema co ukrywaæ tak sobie jednym s³owem je spier...³em s± zacieki na bezbarwnym niemam czasu drugi raz lakierowaæ za dwa dni musze oddaæ auto a w dodatku jedne z tylnych drzwi wynios³em na zeby zekomo lepiej wysch³y ale podesz³a wilgoæ. bezbarwny po³o¿y³em dosyæ grubo s± zacieki ale spokojnie mo¿na je przetrzeæ papierem tylko teraz niewiem zabardzo jakiej pasyty uzyæ mam FARECLA G3 czy sobie poradzi?? i jak to polerowaæ?? Lakiernictwem zajmuje siê 2 lata co¶ nieco¶ wiem i nie uwa¿am polerowania lakieru samochody które robie dla ludzi staram siê aby wyjezdza³y z mojego warsztatu bezposrenio "spod pêdzla" znaczy siê bez polerki po której lakier szybko traci po³ysk. te auto muszê z³ozyæ i oddaæ za dwa dni. Bêdê wdziêczny za wskazówki jak spolerowaæ te drzwi zeby jako¶ to wygl±da³o. Prosze napisac jakiem papierem zmatowiæ a potem jakich past u¿yæ i przy jakich obrotach. Pozdrawiam i z góry dziêkujê za odpowiedz
 

£ukasz 
Wys³any: 2007-05-22, 13:55   
0
UP DOWN

Posty: 35
Sk±d: Podkarpacie
Witam postaram Ci siê pomóc we¼ papier P1200 (najlepsze moim zdaniem s± SIA) na zlewki ale tym papierem to tylko same zlewki potem papierek P 2000 ca³y element musisz zrobiæ na glacê ¿eby nie by³o morki bo tam gdzie mia³e¶ zlewkê to i tak jest glaca jak ju¿ masz ta glace bez morki to przesiadasz sie na P 2500 a i uwa¿aj na kantach mo¿na ³atwo przetrzeæ i myj zawsze obficie woda po zmianie granulacji papieru tylko pamiêtaj ze woda musi byæ czy¶ciutka bez najmniejszego syfu potem masz ju¿ gotowe to ja polecam pastê P5 super naprawdê i do niej ¿ó³ta g±bkê mo¿na ja trochê spryskiwaczem z woda tak delikatnie popryskaæ a robisz to na obrotach tak ok 1800 jak chcesz mieæ nieziemski po³ysk to jeszcze jaka¶ politurê ale ja po tej pa¶cie nie stosuje mleczka bo po³ysk jest bdb to jest z mojej 3 letniej praktyki sposób na podobne rzeczy a pamiêtaj ¿eby polerowaæ do zaniku pasty stosuj±c lekki nacisk

[ Dodano: 2007-05-22, 13:59 ]
aa jeszcze jedno przed polerowaniem wymocz porz±dnie g±bkê i wyci¶nij wodê rekami potem za³ó¿ do polerki i odwiruj a na na³o¿on± pastê na element np jak±¶ szmatka bawe³n± popsikaj delikatnie woda ze spryskiwacza
_________________
Kto pyta nie b³adzi!!
 
 

online 
Wys³any: 2007-05-23, 21:45   
0
UP DOWN
MTGarage.

Pomóg³: 10 razy
Posty: 722
Sk±d: ¦l±sk - ¦wierklaniec
G3 to bardzo dobra pasta i w 90% moich prac efekt by³ tak dobry, ze wszekie politury by³y zbêdne... aczkolwiek nie zawsze :wink:

Zaciek spolerujesz-poczekaj jedynie aby dobrze przeschna³, rób to stopniowo, ostro¿nie i ci±gle du¿o WODY!

A tê wilgo¶æ wygrzej porz±dnie i powinna zej¶æ (w ci±gi 1 dnia, albo wci±gu tygodnia-zale¿y...)
 
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Technologia i materia³y

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group