Szukaj FAQ Album



Autor Wiadomo¶æ
fenix75
Wys³any: 2009-09-12, 20:25   Schodki czekam na lincz lub pomoc
0
UP DOWN

Posty: 3
Witam,

Wiem ¿e to co napiszê rozbawi wielu i posypi± siê na mnie gormy ale mo¿e kto¶ jest w stanie co¶ poradziæ, robi³em swoje pierwsze lakierowanie (niestety dostêpny tylko spray podobno baza metalic + nab³yszczaj±cy akryl - zrobiê ma³e edit posta baza metalic bo ma drobinki tylko podobno jest to z akrylem takie 2 w 1), oklei³em autko by³ podk³ad szpachla, docieranie, lakierowanie, no w³a¶nie i okaza³o siê ze lakier jest ja¶niejszy i do tego zrobi³y siê schodki – niestety nie wiedzia³em (nie domy¶li³em siê) ¿e trzeba to wycieniowaæ. Kolor ciemna zieleñ metalik (oplowska) i teraz zastanawiam siê czy mam po³o¿yæ jeszcze 1-2 warstwy, czy to w jaki¶ sposób zaciemni ten lakier i wycieniowaæ to, czy jechaæ ponownie do blachy, podk³ad i lakierowanie, a mo¿e da siê to spolerowaæ? (fotek nie mam ale jak trzeba to co¶ dodam ale ostrzegam bêd± drastyczne)
  
 

crazyarczi 
Wys³any: 2009-09-12, 20:43   
0
UP DOWN

Posty: 18
Sk±d: Bydgoszcz
fenix75 napisa³/a:
spray podobno baza metalic


Podobno ??

fenix75 napisa³/a:
nab³yszczaj±cy akryl


Chyba kolego chodzi ci o klar czyli nak³adkê bezbarwn± na bazy metaliczne w celu jej zabezpieczenia

fenix75 napisa³/a:
okaza³o siê ze lakier jest ja¶niejszy i do tego zrobi³y siê schodki – niestety nie wiedzia³em (nie domy¶li³em siê) ¿e trzeba to wycieniowaæ


To mog³e¶ przed lakierowaniem poczytaæ nasze forum, obej¿ec filmy instrukta¿owe
fenix75 napisa³/a:
Kolor ciemna zieleñ metalik (oplowska) i teraz zastanawiam siê czy mam po³o¿yæ jeszcze 1-2 warstwy, czy to w jaki¶ sposób zaciemni ten lakier i wycieniowaæ to, czy jechaæ ponownie do blachy, podk³ad i lakierowanie, a mo¿e da siê to spolerowaæ? (fotek nie mam ale jak trzeba to co¶ dodam ale ostrzegam bêd± drastyczne)


Mo¿e dobrali ci ¿le w lakierni albo ty poda³e¶ z³y kod koloru . Nie da siê wycieniowaæ innego koloru chyba ¿e chcesz mieæ gradient :shock: . Lakierowanie od go³ej blachy by ci co¶ da³o ale element mo¿e miec inny kolor skoro piszesz ¿e masz ja¶niejszy od tej ciemnej zieleni .
Najlepiej we¼ kawa³ek papieru kredowego na niego psiknij tyle warstw bazy ile ka¿e producent na to bezbarwny i po wyschniêciu porównaj na starym elemencie jak jest inny to niestety mieszalnia da³a plame :/
 
 

fenix75
Wys³any: 2009-09-13, 22:35   
0
UP DOWN

Posty: 3
Cytat:

Najlepiej we¼ kawa³ek papieru kredowego na niego psiknij tyle warstw bazy ile ka¿e producent na to bezbarwny i po wyschniêciu porównaj na starym elemencie jak jest inny to niestety mieszalnia da³a plame :/


a gdzie mo¿na sprawdziæ ile warstw ka¿e producent k³a¶æ w czasie lakierowania???
sprawdzi³em te¿ kolory s± ok jest to najciemniejsza zieleñ opla, tu jest ok, tylko ja chyba za ma³o psiukn±³em.
NA dzieñ dzisieszy zrobiê jak napisa³e¶ (bia³a kartka i malowanie) ale wola³ bym upewniæ sie z tym co podaje producent jak tylko znajdê te informacje.
 

camel
Wys³any: 2009-09-14, 10:04   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 94
Sk±d: Kraków
1) podk³ad dawa³e¶ ? Jaki kolor ? Jak jasny to mo¿e trzeba daæ wiêcej lakieru na niego, zeby dobrze pokry³.
2) moze to i g³upie ale pobe³ta³e¶ tym sprejem z baz± wystarczaj±co d³ugo, zeby go dobrze rozmieszac?
_________________
amator
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Pomoc dla amatorów

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group - anime