Szukaj FAQ Album



Autor Wiadomo¶æ
bart19
Wys³any: 2009-09-13, 17:58   ---->PYTANIA<----
0
UP DOWN


Posty: 12
siemka. mam do was kilka pytan.
1.czy na gola blache nakladac podklad reaktywny czy epoksydowy?jaka jesat roznica, bo kazdy mowi mi inaczej, mowia ze moze sie wazyc.
2."POdobno jest co¶ takiego ¿e jak masz gor±ce spawy to pryskasz ocynkiem w sprayu i te spawy siê ocynkowywuj±." Czy to prawda??
3.robie podloge i czy na spawy dawac jakas mase ?? ewentualnie jak ja bede kladl to na spawy wczesniej dac antykorozyjny czy pozniej na mase??
4.jakiej firmy polecacie antykorozyjne na g.blache.
5.jaka jest najlepsza firma na rynku z materialami lakierniczymi(podklady, bazy,...), ostatnio jak bylem w sklepie sikkensa to mowil ze oni sa w czolowce najlepszych, to prawda??
POZDRO :D
 

Ryba 
Wys³any: 2009-09-13, 20:13   
0
UP DOWN


Pomóg³: 5 razy
Posty: 430
Sk±d: Radomsko
Ad. 1
Je¶li balcha jest "zdrowa"; bez rdzy to epoxyd, je¶li z rdz±, w¿erami reaktywny
Ad. 2
Nie mam pojêcia, ale s³ysza³em nawet o farbie, która siê nie opali od spawania, tylko przetopi razem ze spawem :shock:
Ad. 3
Jak robisz wstawkê w pod³odze to kolejno¶æ jest taka:
- spawasz, odt³uszczasz
- nak³adasz podk³ad, czekasz a¿ wyschnie, matujesz miejsca spawania (najlepiej w³ókno - wiadomo s± nierówne), odt³uszczasz
- oklejasz ta¶m± i nak³adasz masê, rozcieraj z pomoc± specjalnego pêdzla - bêdzie ³adna faktura
Ad. 4
Wszystko zale¿y na jak± firmê Ciê staæ. Z obiegowych opini s³yszê, ¿e najlepsze s± DuPont, Sikkens, Standox (kolejno¶æ alfabetyczna). Jak jest w praktyce nie wiem, nie korzystam z ich wyrobów, bo s± dla mnie za drogie.

Mogê te¿ powiedzieæ, ¿e ostatnio kupi³em kit firmy Polfill (z polski) i nie widzê ró¿nicy w nak³±daniu i obróbce porównuj±c do dro¿eszgo novola, i nieco tañszej od niego dyny.
0,5 kg odpowiednio Polfill 7,40; dyna 9,80, novol 11,20. Ale kiedy¶ kupi³em inter troton (te¿ taniocha) i by³o to gówno jakich ma³o. :roll:
 
 

jacenty 741
Wys³any: 2009-09-13, 20:18   
0
UP DOWN

Pomóg³: 39 razy
Posty: 1343
Sk±d: Maków Mazowiecki
Ad.1:je¶li nie ma rdzy i jest czysty metal,daj epoksydowy,jak nie dasiê idealnie doczy¶ciæ,reaktywny a na niego akrylowy
Ad.2:zapomnij,
Ad.3:na spawy mo¿e byæ np.masa uszczelniaj±ca Novol Gravit 620,lub jakiejkolwiek innej marki produkt o podobnym zastosowaniu
Ad.4:To zale¿y,ile masz do wydania,przedzia³ cenowy jest spory,a z regu³y dro¿szy ale markowy produkt jest lepszy.Novol za kpl 1 l podk³adu +utwardzacz ok 60 pln,

ad.5:ile osób,tyle opinii,podobnie w mieszalniach,ka¿da sprzedaje najlepsze na ¶wiecie produkty.Jest kilka licz±cych siê marek,one proponuj± doskona³e produkty,licz±c sobie za nie odpowiednio wysok± cenê,s± te¿ marki produkuj±ce lakiery ca³kiem wysokiej jako¶ci,ale z mniejszym presti¿em,wybór ogranicza siê do okre¶lenia przez Ciebie,na co Ciê staæ.Sikkens na pewno jest w tej pierwszej grupie.
 
 

jacenty 741
Wys³any: 2009-09-13, 20:22   
0
UP DOWN

Pomóg³: 39 razy
Posty: 1343
Sk±d: Maków Mazowiecki
Ups,zgrali¶my siê!!! :-P
 
 

bart19
Wys³any: 2009-09-13, 23:10   
0
UP DOWN


Posty: 12
ok wielkie dzieki, ale mam jeszcze pytanie co do pierwszego , ale jezeli sa jakies naloty rdzy i wezme je brunoxem a potem na caly element epoksydowy, to przejdzie to ??czy bedzie cos sie wazyc?
 

jacenty 741
Wys³any: 2009-09-14, 08:12   
0
UP DOWN

Pomóg³: 39 razy
Posty: 1343
Sk±d: Maków Mazowiecki
Jak chcesz zrobiæ dobrze,to papier,szczotka,i do roboty,daj spokój z Brunoxem,ja w ostateczno¶ci u¿ywam nawet dremela z koñcówkami do frezowania,¿eby tylko jak najdok³adniej usun±æ ka¿dy ¶lad rdzy.
 
 

Ryba 
Wys³any: 2009-09-14, 20:55   
0
UP DOWN


Pomóg³: 5 razy
Posty: 430
Sk±d: Radomsko
Brunox mo¿e i jest dobry, ale zdecydowanie za d³ugo schnie - nie wyrabia siê czasowo z tempem roboty ! :sciana:
 
 

bart19
Wys³any: 2009-09-14, 21:36   
0
UP DOWN


Posty: 12
siemka wlasnie dzisaij wyczyscilem miejsca z rdzy i nalozylem brunox, zrobila sie taka ciemna powloka . Tylko nieiwem czy mam to zmatowic papierkiem, wydaje mi sie ze tak ale podpowiedzcie??
6. Podczas matowienia podkladu do wody dodoaje sie mydlo--> w jakim celu??
 

przemo1972 
Wys³any: 2009-09-15, 13:03   
0
UP DOWN


Pomóg³: 11 razy
Posty: 551
Sk±d: SC
bart19 napisa³/a:
2."POdobno jest co¶ takiego ¿e jak masz gor±ce spawy to pryskasz ocynkiem w sprayu i te spawy siê ocynkowywuj±." Czy to prawda??

Jest to preparat ktory naklada sie na gola odtluszczona blache przed procesem spawania/zgrzewania.Preparat zabezpiecza miejsca spawane pomiedzy blachami.Jednym z takich preparatow jest "Weld-Copper" firmy Metaflux.
_________________
Wyrywanie chwastow
 

Ryba 
Wys³any: 2009-09-15, 21:17   
0
UP DOWN


Pomóg³: 5 razy
Posty: 430
Sk±d: Radomsko
Tak trochê zboczê z tematu, ale ja mam jeszcze do spawania taki fajny preperat co¶ jak aplikator przyczepno¶ci - spaw siê ³atnie klei i rozlewa a odprysków nie ma prawie wcale, a jesli ju¿ sa to bardzo ³atwo odpadaj±.
 
 

bart19
Wys³any: 2009-09-20, 11:57   
0
UP DOWN


Posty: 12
siemka, NOWE PYTANIA:
1.szykuje auto do malowania i w niektorych miejscach zeszlo mi do golej blachy, to moge nalozyc epoksydowy pedzelkiem w te miejsca?? jak zareaguje lakier obok golej blachy??

2.czy klar mozna dawac na sucha baze ??wczoraj o czyms takim uslyszalem.

3.matowienie/szlifowanie bazy ?? o co chodzi??

4.jezeli macia male dziurki w karoseri, to czym je latacie/ ja wczoraj bawilem sie spawara i je lekko punktowo zalatywalem a potem szlifiera :) / dobry pomysl, jak wy robicie?

5.czy jak nakladacie podklad to miedzy warstwami szlifujecie je, przed chwila widzialem na discovery.

pozdro
 

mebArth 
Wys³any: 2009-09-21, 01:35   
0
UP DOWN

Pomóg³: 42 razy
Posty: 1797
Sk±d: Kraków
Cytat:
2.czy klar mozna dawac na sucha baze ??wczoraj o czyms takim uslyszalem.


TRZEBA a nie czy mo¿na. Na mokrej bazie siê klar nei trzyma a mokra baza wodna ma inny kolor niz po wyschniêciu wiêc nie da rady na mokro.

Cytat:
3.matowienie/szlifowanie bazy ?? o co chodzi??


Bazy sie nie matuje/szlifuje bo po co? No chyba ze wskocza smieci to mo¿na lizn±c 2000 na mokro i jescze z 2x przeleæ kolorem.

Cytat:
5.czy jak nakladacie podklad to miedzy warstwami szlifujecie je


Nie.

Cytat:
ja wczoraj bawilem sie spawara


Spawarka jest do bram i resorów. Daj se spokój.
_________________
Bart
 
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Pomoc dla amatorów

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group