Szukaj FAQ Album



Przesuniêty przez: Tech 2009-04-25, 17:41
Autor Wiadomo¶æ
DrCruel
Wys³any: 2007-05-25, 10:31   Klar nie chce siê utwardziæ!!!
0
UP DOWN


Posty: 418
Piotr G
Go¶æ





Wys³any: Pon Mar 27, 2006 2:55 pm Temat postu: B³otnik i z³y klar. Pomó¿cie !

--------------------------------------------------------------------------------

Witam wszystkich forumowiczów. Mam problem z b³otnikiem, a w sumie to z lakierem bezbarwnym na nim. Mam lakier bezbarwny nieznanej firmy którym polakierowa³em b³otnik. Jak siê okaza³o to ¼le dobra³em ilo¶æ utwardzacza do lakieru (stosunek 2:1 z przewag± lakieru) i pow³oka nie chce stwardnieæ. Nie chcê wszystkiego ¶cieraæ poniewa¿ pod lakierem jest motyw zrobiony aerografem a chcê go zachowaæ. Czy polakierowanie jeszcze raz bezbarwnym a wiêkszej zawarto¶ci utwardzacza za³atwi sprawê ? A mo¿e macie jakie¶ inne pomys³y. Wiem ¿e lakier jest OK bo lakierowa³em nim kask jakies 5 miesiêcy temu, tylko zapomnia³em proporcji sk³adników.

Powrót do góry


andrew



Do³±czy³: 11 Lut 2006
Posty: 179
Sk±d: gdynia
Wys³any: Pon Mar 27, 2006 3:33 pm Temat postu:

--------------------------------------------------------------------------------

masz prze......
po¿egnaj siê z aerografem- zawsze ,ale to zawsze zapisuj proporcje mieszania na puszkach jezeli nie s± umieszczone fabrycznie.
jak po³ozysz klar inny na wierzch zrobisz sobie "pustynie".
poprzednia warstwa zawsze siê rozlezie- spêka .
górna warstwa twardniej±c delikatnie siê kurczy ci±gn±c za sob± to co miêkkie pod spodem.

Powrót do góry


DrCruel
Site Admin


Do³±czy³: 13 Lip 2005
Posty: 60

Wys³any: Pon Mar 27, 2006 9:48 pm Temat postu:

--------------------------------------------------------------------------------

Je¿eli Ci zale¿y na tej grafice to poczekaj i zobacz co z tego wyjdzie. Oczywi¶cie mo¿e siê tak staæ jak napisa³ Andrew ale.... je¿eli to jest tylko kwestia z³ych proporcji to mo¿e siê udaæ, no chyba ¿e utwardza³e¶ np. rozcieñczalnikiem
Poczekaj, nawet ze trzy, cztery dni a w tym czasie ¿ywica powinna lepiej podpolimeryzowaæ, na tyle aby da³a siê delikatnie przeszlifowaæ. Wtedy spróbuj po³o¿yæ nowy bezbarwny w odpowiednich proporcjach. My¶lê ¿e masz bardzo du¿e szanse na sukces

Powrót do góry


Marcin17Tbg



Do³±czy³: 07 Sty 2006
Posty: 36
Sk±d: Tarnobrzeg
Wys³any: Wto Mar 28, 2006 6:26 pm Temat postu:

--------------------------------------------------------------------------------

Ja ju¿ kiedy¶ utwardza³em podk³ad rozpuszczalnikiem

Powrót do góry


Piotr G
Go¶æ





Wys³any: Sro Mar 29, 2006 9:47 am Temat postu:

--------------------------------------------------------------------------------

Po³o¿y³em jeszcze jedn± warstwê lakieru z wiêksz± dawk± utwardzacza i "wyschniête jezioro" nie powsta³o, ale... lakier nie utwardzi³ siê . Szuka³em przyczyny i znalaz³em - rozpuszczalnik który kupi³em niedawno (do aerografu jest ok natomiast do lakierowania beee) a to dlatego ¿e frania nie chce odparowywaæ. Zrobi³em test, kupi³em jeszcze jeden rozpuszczalnik i zakropi³em obydwa na stó³. Ten nowy wysechl po 1min. a ten starszy po ... 3h . To tak jak siê kupuje nieznane produkty. Nic, mam nadziejê ¿e odparuje po kilku dniach. Dziêki za pomoc.

Powrót do góry


andrew



Do³±czy³: 11 Lut 2006
Posty: 179
Sk±d: gdynia
Wys³any: Sro Mar 29, 2006 9:55 am Temat postu:

--------------------------------------------------------------------------------

prze¶lij zdjêcie tego co wysz³o.


Powrót do góry


Piotr G
Go¶æ





Wys³any: Sro Mar 29, 2006 8:58 pm Temat postu:

--------------------------------------------------------------------------------

Od razu napiszê ¿e jestem amatorem w dziedzinie aerografi a to jest mój 3 motyw jaki w ¿yciu namalowa³em, wiêc proszê o wyrozumia³o¶æ i niezbyt mocn± krytykê . Dzisiaj wygrzewa³em b³otnik w temp 30 - 35 stopni i po 8h w miarê siê utwardzi³, tak¿e najprawdopodobniej uratujê go.
Przed lakierem:

Po lakierze (robione bez lampy wiêc troszeczkê niewyra¼ne):


Powrót do góry


lukas



Do³±czy³: 13 Lip 2005
Posty: 33

Wys³any: Sro Mar 29, 2006 9:28 pm Temat postu:

--------------------------------------------------------------------------------

ca³kiem sympatyczna
_________________
Fajnie tu!

Powrót do góry


grzesiek3210



Do³±czy³: 23 Lis 2005
Posty: 142

Wys³any: Czw Mar 30, 2006 7:39 am Temat postu:

--------------------------------------------------------------------------------

mi te¿ siê podoba

Powrót do góry


Go¶æ






Wys³any: Sob Kwi 01, 2006 12:50 am Temat postu:

--------------------------------------------------------------------------------

Ciekawe jak bedzie z jego wytrzymaloscia po utwardzeniu..

Powrót do góry


Piotr G
Go¶æ





Wys³any: Nie Kwi 02, 2006 12:33 am Temat postu:

--------------------------------------------------------------------------------

B³otnik utwardzil sie po 3 dniach. Myœlê ¿e bêdzie oki. Ja jestem jego w³aœcicielem wiêc jak siê coœ bêdzie dzia³o to przynajmniej opierniczu nie dostanê . Jakby coœ siê dzia³o to dam wam znaæ.
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Technologia i materia³y

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group