Szukaj FAQ Album



Autor Wiadomość
jzagaja
Wysłany: 2009-09-17, 14:02   Suszenie
0
UP DOWN
Jacek

Pomógł: 1 raz
Posty: 73
Co zrobic zeby dobrze wysuszyc lakier poliuretanowy wodny? Mam namiot typu "pawilon handlowy" 2x2 metry z ortalionu. Moge dac dmuchawe albo elementy grzejne IR ceramiczne 650W na fale 2-10 mikrometrow. Sauny tam raczej nie uzyskam. Lakiery poliuretanowe 2k wodne wymagaja bardzo dobrego fizycznego zmieszania z utwardzaczem - czy wiertarka i mieszadlo wystarcza?
 
 

baqo 
Wysłany: 2009-09-17, 17:06   
0
UP DOWN

Pomógł: 20 razy
Posty: 1553
Skąd: koÂłobrzeg
Cytat:
Lakiery poliuretanowe 2k wodne wymagaja bardzo dobrego fizycznego zmieszania z utwardzaczem - czy wiertarka i mieszadlo wystarcza?
do betonu tak ,ale do mieszania lakieru nigdy nie uÂżywaÂłem wiertary z mieszadÂłem,prĂŞdzej jakimÂś kijem?
 
 

Siekiera
Wysłany: 2009-09-17, 17:45   
0
UP DOWN


Pomógł: 10 razy
Posty: 988
a co to za lakier? i do czego?
 

jzagaja
Wysłany: 2009-09-17, 20:18   
0
UP DOWN
Jacek

Pomógł: 1 raz
Posty: 73
Jest to specjalny lakier przemyslowy typu softcoating: http://www.alexseal.com/en/
uzywany w ekskluzywnych autach (VW) np. mozna otrzymac powierzchnie skorka brzoskwini. Bardzo wazne ejst zeby fizycznie wbic utwardzacz w czastki lakieru.

Te lakiery naklada sie cisnieniem 3-4 bar wiec pistolety HVLP odpadaja?
 
 

mebArth 
Wysłany: 2009-09-18, 22:15   
0
UP DOWN

Pomógł: 42 razy
Posty: 1797
Skąd: KrakĂłw
jz - jesli mĂłwisz ze trzeba wymieszac to mieszaj mieszdÂłerm na wiertarce. To nic zÂłego jak sie maluje duze powierzchnie.

A co do nagrzewu/suszenia - tu by pasowa³o WEBASTO ze STARa. Tylko musi byÌ dobre zeby nie rzygnê³o rop¹. Masz nadmuch, czysty nadmuch i goracy/ciep³y jak sobie ostawisz. Farelki od³ó¿, szkoda zabawy.

Jka zaczynaÂłem zabawe to z kumplem grzalismy budĂŞ webastem i dobrze to szÂło ale podstawa to uszczelic wydech bo jak rzygnie spalinami do srodka to efekt jak po PLAKu :x:
_________________
Bart
 
 

LAKIEROWANKO Strona Główna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Pomoc dla amatorĂłw

Odpowiedz do tematu  
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group