Szukaj FAQ Album



Autor Wiadomo¶æ
Neonis 
Wys³any: 2010-11-15, 19:53   
0
UP DOWN
aerografit.pl


Posty: 186
Sk±d: O¶wiêcim
1.Lakiery samochodowe dziel± siê miêdzy innymi na Akryle, bazy.
Bazy dziel± siê na zwyk³e i metaliki (w³a¶ciwo¶ci± tych drugich jest miêdzy innymi jest to, ¿e kolor lakieru zmienia siê wraz z k±tem patrzenia). Ty potrzebujesz Zwyk³ych baz.

2. Nie chodzi o to czy wyczy¶cisz czy nie tylko o oddzia³ywanie miêdzy rozpuszczalnikiem a gumowymi uszczelkami - po prostu je ¿re... Co prawda nie tak jak styropian, ale po pewnym czasie u¿ytkowania mo¿e siê co¶ niew³a¶ciwego staæ... Nie nale¿y w ka¿dym razie k±paæ aerografu w rozpuszczalnikach - staraj siê ¿eby gumki mia³y jak najmniej kontaktu z rozpucholem. Jaki masz aerograf?

3. Fluorescent - kolory fluorescencyjne (¿arówiaste)
Metalic - metaliczne
Opaque - ca³kowicie kryj±ce
Transparent - prze¶wituj±ce, tzn trzeba wiele warstw, ¿eby pokryæ ca³kowicie to co jest pod spodem
Mediums - rozcieñczalniki do farb createx
Iridescent - ? (I don't know)
_________________
Artystyczne malowanie aerografem tirów, motocykli, kasków, samochodów - Aerografit Studio
 

m³ody19
Wys³any: 2010-11-16, 00:06   
0
UP DOWN
Æwicz æwicz æwicz :D


Posty: 135
Neonis napisa³/a:
Mediums - rozcieñczalniki do farb createx

Tego rozcienczalnika trzeba koniecznie uzywac do createxów ?
 

PrimoOne 
Wys³any: 2010-11-16, 00:25   
0
UP DOWN



Pomóg³: 7 razy
Posty: 477
Sk±d: Polska / Opole
Swietnym rozpuszczalnikiem do Createxów jest... woda..Aczkolwiek firmowy spisuje siê o niebo lepiej. A jeszcze lepiej w Wicked. Na pocz±tek ró¿nicy nie poczujesz.
Co do baz konwencjonalnych, to temat uszczelek, jest troche chwytem marketingowym. Aerografem, i chemi± ludzie maluj± kupê czasu, a wtedy o teflonie nie s³yszano. Osobi¶cie u¿ywam do aerografu farb rozpuszczalnikowych, czyszcze nitro, i nie mam teflonu.. Jest jedno ,,Ale":
UMIEJÊTNIE...
Aerograf siê p³ucze i przedmuchuje.. Nie k±pie w rozpuszczalnikach.. Gruntowna rozbiórka, i i czyszczenie to narazenie na pogubienie, lub uszkodzenie co niektórych czesci, i wykonuje taki zabieg dos³ownie 2x w roku, bo jest to czasoch³onne i totalnie zbêdne.
Pisa³em to w jednym po¶cie,¿e ,, frycowe " trzeba zap³acic.. Trzeba kupiæ seta oryginalnych farb, ¿eby poznac prawid³ow± konsystencje, krycie itd.... Potem mo¿na kombinowaæ, ale do tych dedykowanych i tak ka¿dy wraca, bo s± poprostu najlepsze jako¶ciowo..
Mo¿na tez kupiæ np. tuby Maimeri Acrilico, lub inne np. Amsterdam, rozrabiaæ z wod± do konsystencji gêstego mleka i ¶wietnie daj± radê, jednak pocz±tkuj±cym nie polecam, bo po kupie prób i b³êdów, mo¿e siê odechciec malowac..
_________________
www.PrimoArt.pl
 
 

rusex
Wys³any: 2010-11-16, 13:41   
0
UP DOWN

Posty: 31
Bylem dzisiaj u go¶cia co maluje samochody aerografem jak i zwyklymi pistoletami, sprzedaje tez farby (miesza). i Mowil mi ze te farby wodne to taki "pic na wode" poniewaz sa od niedawna jak i uszczelki teflonowe. wczesniej byly zwykle uszczelki gumowe i zwykle farby bazowe. jak sie ma dobry sprzed to bedzie sie malowac latami bazami. wiadomo po pewnym czasie trafi szlakt pistolet. i powiedzial ze bez problemu nimi mozna malowac on nimi maluje od paru lat i nie ma zamiaru przezucac sie na wodne farby.

Co o tym myslicie?? co on mi powiedzia³??

ja mam zestaw chinski 6szt aerografow w skrzynce, czytalem duzo na forum i zdecydowalem ze na POCZATEK z bawienia sie roznymi farbami bedzie ten zestaw najleprzy a po¼niej jak bedzie dobrze szlo to kupie napewno cos juz z wyzszej polki :) :):)
 

PrimoOne 
Wys³any: 2010-11-16, 20:35   
0
UP DOWN



Pomóg³: 7 razy
Posty: 477
Sk±d: Polska / Opole
Go¶ciu powiedzia³ Ci dobrze... Ale Ty chyba s³abo czyta³e¶, bo ten zestaw, to 6 praktycznie takich samych pistoletów, o mega s³abej jako¶ci... No ale zawsze co¶.. Pzdr
_________________
www.PrimoArt.pl
 
 

rusex
Wys³any: 2010-11-16, 22:42   
0
UP DOWN

Posty: 31
wiem ale dla pocz±tkuj±cego wyczyta³em ze siê nadaje :) :):) pamiêtam ze znalaz³em raz na forum temat gdzie go¶æ fajnie opisa³ aerografy tak zwane pseudo bo tak je nazwa³, s± tylko jako¶ciowo du¿o gorsze ni¿ oryginalne. ale w malowaniu nie ma ró¿nicy. bardziej siê psuja s± z gorszego materia³u pomalowane, ale napisa³ ze w malowaniu nie ma du¿ej ró¿nicy od wy¿szej klasy. Tak napisa³. jak znajde ten temat to podesle wiem ze byl na tym forum http://www.airbrush.fora.pl/
 

Erni 
Wys³any: 2010-11-17, 13:23   
0
UP DOWN

Pomóg³: 1 raz
Posty: 153
hehe no nie chcê tutaj nikogo zniechêcaæ, ale niestety rusex, to tak jak Primo napisa³, 6 prawie takich samych aero i szczerze powiem, ¿e wola³bym jedn± iwatê ni¿ 6 pseudo. Je¶li chodzi o ró¿nicê w malowaniu to jest, a z moich do¶wiadczeñ kolosalna, ale jak kupisz dedykowane farbki to mo¿e co¶ z tego bêdzie, bo nie radzê na pocz±tku kombinowaæ z innymi, jako¶ mój chiñczyk mia³ ogromne opory (nadal ma, choæ praktycznie go nie u¿ywam). Nie twierdzê ¿e chiñczykiem nic nie namalujesz, bo ludzie maluj± i to czasem bardzo, bardzo na poziomie, ale to ju¿ trzeba mieæ ten "dryg". No ale nie przes±dzajmy nic, maluj i pokazuj co¶ zmalowa³.
pozdrawiam
_________________
"S± dwie rzeczy nieskoñczone - wszech¶wiat i g³upota ludzka, ale co do tego pierwszego nie jestem pewien"-A.E
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » AIRBRUSH » Forum Airbrush

Odpowiedz do tematu  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group