Szukaj FAQ Album



Autor Wiadomo¶æ
zed
Wys³any: 2009-09-21, 19:04   jak przepisac dzialalnosc
0
UP DOWN

Pomóg³: 7 razy
Posty: 328
panowie jak przepisac dzialalnosc ? senior chce na emeryturke i nie wiem czy jak teraz pojde zarejstrowac na siebie to czekaja mnie wszystkie kontrole itd.moze dopisac sie jako wspolnik a potem senior sie wypisze?? doradzicie cos
 

MODULAR 
Wys³any: 2009-09-21, 20:49   
0
UP DOWN
PROJEKTER


Posty: 14
Jaka jest forma prawna tej firmy ? spó³ka prawa handlowego, czy osoba fizyczna prowadz±ca dzia³alno¶æ gospodarcz± ?
_________________
PLANUJESZ BUDOWÊ WARSZTATU - ZOBACZ - http://www.modularny-warsztat.pl/
 

zed
Wys³any: 2009-09-21, 21:37   
0
UP DOWN

Pomóg³: 7 razy
Posty: 328
osoba fiz prowadzaca dzialalnosc
_________________
Inteligentni ludzie s± czêsto zmuszani do picia, by bezkonfliktowo spêdzaæ czas z idiotami
 

PROJEKTER
Wys³any: 2009-09-21, 22:39   
0
UP DOWN


Pomóg³: 15 razy
Posty: 1838
Sk±d: MODULAR - equipment
To nic siê nie da przepisaæ bo wszystko jest w³asno¶ci± seniora i prawomocnych dziedziców. W zakresie samej dzia³alno¶ci jako tytu³u - nie ma takiej mo¿liwo¶ci bo dzia³alno¶æ jest na osobê fizyczn± a drugi cz³onek rodziny mo¿e co najwy¿ej otworzyæ w³asn±. Co do budynków to postêpuje siê tak samo z warsztatem jak i z domem. Mo¿na go odziedziczyæ, otrzymaæ w darowi¼nie albo odkupiæ notarialnie. Podatki jak od osób fizycznych nie prowadz±cych dzia³alno¶ci ... bo w±tpiê ¿eby grunt by³ kupiony na FV a obiekt wybudowany z amortyzacj± ... ale je¿eli tak to tylko zmienia siê wysoko¶æ podatku, a nie forma prawna transakcji. Je¿eli chodzi o wyposa¿enie to to co nie jest ¶rodkiem trwa³ym w amortyzacji to w zasadzie nie istnieje ... a jak jest amortyzowane to powinno byæ zdjête protoko³em zniszczenia ze stanu , lub sprzedane przez FV. Zapasy magazynowe i produkcja w toku ( naprawy w toku ) schodz± ze stanu dawnej fimy jako inwetaryzacja koñcowa wy³±czona z odpisu podatkowego do koñca kolejnego roku rozliczeniowego. Robisz inwestaryzacjê w listopadzie 2009 i do³±czasz do rocznego zeznania. Sprzedajesz to w styczniu 2010 i p³acisz podatek tak jakby¶ nie mia³ na to FV zakupu. Na koniec roku 2010 odpisujesz od podatku ca³± inwestaryzacjê. Wcze¶niej to tylko jak US zarz±dzi kontrolê ! ... mo¿na o ni± poprosiæ samemu !
Pozwolenia dla warsztatu jako budynku s± zwi±zane z budynkiem tj. to co wynika z PRAWA BUDOWALNEGO i rozporz±dzeñ o warunkach technicznych obiektu. Pozwolenie wydane na tzw "firmê" tj. imienne na przedsiêbiorcê wygasaj± w chwili zakoñczenia dzia³alno¶ci pod danym adresem.

Nie wiem co jeszcze ciê interesuje i w jakim aspekcie ? Pytaj ! Je¿eli wiem to ci odpowiem !
_________________
Chcesz wiedzieæ wiêcej ? ... projekter@projekter.pl
 

zed
Wys³any: 2009-09-22, 22:53   
0
UP DOWN

Pomóg³: 7 razy
Posty: 328
wielkie dzieki .mam jeszcze pytanie; jezeli zarejstruje swoja dzia³alnosc w miejscu obecnie prowadzonej (pod tym samym adresem) to czy czekaja mnie jakies kontrole dodatkowe oplaty,pozwolenia na prowadzenie itp.
_________________
Inteligentni ludzie s± czêsto zmuszani do picia, by bezkonfliktowo spêdzaæ czas z idiotami
 

PROJEKTER
Wys³any: 2009-09-23, 06:08   
0
UP DOWN


Pomóg³: 15 razy
Posty: 1838
Sk±d: MODULAR - equipment
Tylko to co jest zwi±zane z pozwoleniem imiennym ... Nic co dotyczy samego budynku.
Musisz zg³osiæ dzia³alno¶æ do PIP i SANEPID jak zatrudnisz pierwszego pracownika. Musisz uzyskaæ pozwolenie lub zg³osiæ zamiar wytwarzania odpadów sta³ych i niebezpiecznych oraz emisjê gazów i py³ów na 30 dni przed planowanym uruchomieniem obiektu ... a osoba na która wcze¶niej wydano takie pozwolenia musi zg³osiæ zakoñczenie dzia³alno¶ci pod tym adresem tak¿e do 30 dni po jej ustaniu. No i je¿eli sanepid to tak¿e pomiary NDS i Ha³as.
_________________
Chcesz wiedzieæ wiêcej ? ... projekter@projekter.pl
 

LAKIEROWANKO Strona G³ówna » LAKIERNICTWO SAMOCHODOWE » Firma

Ten temat jest zablokowany bez mo¿liwo¶ci zmiany postów lub pisania odpowiedzi  
Nie mo¿esz pisaæ nowych tematów
Nie mo¿esz odpowiadaæ w tematach
Nie mo¿esz zmieniaæ swoich postów
Nie mo¿esz usuwaæ swoich postów
Nie mo¿esz g³osowaæ w ankietach
Nie mo¿esz za³±czaæ plików na tym forum
Mo¿esz ¶ci±gaæ za³±czniki na tym forum
Skocz do: 

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group